Racjonalista - Strona głównaDo treści
Hiszpania zdecydowanie oddziela kościół od Państwa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
15-06-2010 14:19Spock (187 punktów)Hiszpania zdecydowanie oddziela kościół od Państwa
Ocena 3 na 3
Warto przeczytać i obserwować co im z tego wyjdzie:

wyborcza.p(*)wyrzuca_Kosciol_z_panstwa.html

Być może coś się ruszy w innych krajach..
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zachaj (5239 punktów)
>Warto przeczytać i obserwować co im z tego wyjdzie:
>wyborcza.p(*)wyrzuca_Kosciol_z_panstwa.html
>Być może coś się ruszy w innych krajach..

Dopóki nie będzie rządziła u nas Lewica nikt się na to nie zgodzi. Platforma zbyt dba o swoich katolików , żeby wykonać taki manewr , o PiS nie wspominając. Ale i Napieralski to też podobno w kościele jest widywany ,więc póki ludzie tego nie będą chcieli , nic nie załatwimy od górnie .
15-06-2010 17:31 
 Ocena 3 na 3
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> Napieralski to też podobno w kościele jest widywany

Widywany czy nie - w "Niezbędniku" Szumlewicza zadeklarował się otwarcie jako ateista i mój głos w pierwszej turze kupił.
15-06-2010 17:56 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>> Napieralski to też podobno w kościele jest widywany
>Widywany czy nie - w "Niezbędniku" Szumlewicza zadeklarował się otwarcie jako ateista i mój głos w pierwszej turze kupił.

W takim razie , mój też.
15-06-2010 22:43 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
No to z Ojcem Ateuszem głosując na Napieralskiego de facto oddacie głosy na Jarosława Kaczyńskiego.


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
15-06-2010 23:03 
 Ocena 4 na 4
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>No to z Ojcem Ateuszem głosując na Napieralskiego de facto oddacie głosy na Jarosława Kaczyńskiego.
To nieistotne, wszelkie kunktatorstwo należy odrzucić w pierwszej turze i głosować na swojego kandydata, nieważne kto nim jest.
Dopiero w drugiej turze głosuję na "mniejsze zło".
Właśnie dzięki takim sugestiom jak Twoja(plus robota mediów i sondażowni), wszyscy są przekonani, że liczy się tylko dwóch kandydatów.
Gdyby wszyscy ateiści, ludzie o poglądach lewicowych i lewicowo liberalnych - nawet katolicy, którzy mają już dość wtrącania się Krk do polityki i łóżka - gdyby wszyscy oni zagłosowali na Napieralskiego, to właśnie on znalazłby się w drugiej turze z, no właśnie - z kim?
Zwróciłeś uwagę jak rosną jego notowania?

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

PS: Dołączam do Ojca Ateusza i zachaja, nie chcę by konserwatywny Komorowski został prezydentem, wolę Napieralskiego.

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
zachaj (5239 punktów)

>Gdyby wszyscy ateiści, ludzie o poglądach lewicowych i lewicowo liberalnych - nawet katolicy,

Katole nie zagłosują , szczególnie mohery , na Napieralskiego
...
16-06-2010 00:20 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Kompletnie nie rozumiem twojego toku myślenia.
1) W pierwszej turze będziesz głosować na Napieralskiego ryzykując przy tym, że drugiej tury nie będzie, bo wygra Kaczyński.
2) W ewentualnej drugiej turze zagłosujesz na Komorowskiego, żeby nie wygrał Kaczyński.

Gdzie tu sens, gdzie logika?

Jak zawsze od '89 roku mamy do czynienia z wyborem przeciw a nie za.



Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
16-06-2010 01:28 
 Ocena 1 na 1
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>1) W pierwszej turze będziesz głosować na Napieralskiego ryzykując przy tym, że drugiej tury nie będzie, bo wygra Kaczyński.
I tu mnie masz!
Spodziewałem się, że to napiszesz i muszę przyznać, że istnieje taka możliwość/(zagrożenie?) Czy to jednak oznacza, że mam zdradzić własne ideały, zaprzeć się własnych poglądów?
Napieralskiemu rzucają kłody pod nogi. Najpierw zjednali sobie wyborców lewicy mianując Belkę na prezesa NBP a teraz "zdradził" Cimoszewicz, przyłączając się do tych, którzy go załatwili na cacy kilka lat temu("lisek" Miodowicz plus Jarucka).
Nie dziwię się Napieralskiemu, że stwierdził, iż jest mu po ludzku przykro(dobra zagrywka, nawiasem mówiąc). Oby lewicowi wyborcy nie dali się złapać na te sztuczki PO i tym mocniej poparli Napieralskiego - czy to ze względu na współczucie, czy po to, by zrobić na złość POpijarowcom.

>2) W ewentualnej drugiej turze zagłosujesz na Komorowskiego, żeby nie wygrał Kaczyński.
Oczywiście - w drugiej turze, jeśli przepadnie "mój" kandydat, zagłosuję na tego, do którego mi bliżej. I mimo, że mam poglądy lewicowe w kwestiach społecznych jak Kaczyński, mimo, że dzięki jego rządom mamy z żoną zasiłek na dzieci, że Ziobro próbował walczyć w korporacjami(adwokaci, lekarze), że w końcu to za jego rządów obniżono podatki(tak! tak!) - to jednak zagłosuję na Komorowskiego ze względu na rozsądniejsze podejście do kwestii gospodarczych(prywatyzacja), polityki zagranicznej, no i jakby nie było, brak związków z RM.
Poza tym, PO nie będzie miała już wymówki, że ktoś im przeszkadza. Niech zrobią porządek w państwie.

Uważam, że wreszcie trzeba przerwać ten chocholi taniec i skończyć z poddawaniem się manipulacjom mediów, które to za wyborców decydują, kto ma być prezydentem. Nie chcę być przedmiotem a podmiotem.

Należy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że po wyborach parlamentarnych PO zwiąże się z SLD i wreszcie wspólnie zrobią porządek choćby z KRUS-em, że wreszcie "biedni" rolnicy zaczną płacić podatki od dochodów jak reszta obywateli. Toż to łamanie Konstytucji!
Chyba, że wystrychną wszystkich na dudka i powstanie POPiS...

>Gdzie tu sens, gdzie logika?
No cóż - każdy ma swoją. Moja jest taka.

>Jak zawsze od '89 roku mamy do czynienia z wyborem przeciw a nie za.[/color]
Dlaczego?
Głosowałem na Wałęsę(za), głosowałem na Kwaśniewskiego(za) i teraz będę głosował na Napieralskiego(też za). Poza tym, jest podobny do Zapatero...

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>1) W pierwszej turze będziesz głosować na Napieralskiego ryzykując przy tym, że drugiej tury nie będzie, bo wygra Kaczyński.

Tak, matematyka powinna być obowiązkowa na maturze.

Głosowanie na kogokolwiek nie przyniosłoby rezultatu, gdyby Kaczyński otrzymał 51% głosów więc gdzie ryzyko przy głosowaniu na kogokolwiek innego?


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
15-06-2010 23:10 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>No to z Ojcem Ateuszem głosując na Napieralskiego de facto oddacie głosy na Jarosława Kaczyńskiego.
Wiesz , że właśnie o tym myślałem ... ja to od początku chciałem na Komorowskiego.
Ale czy nie masz wrażenia , że tak naprawdę nie mamy żadnego wyboru ?

Poza tym myślę , że kto by nie wygrał to nie da się już bardziej wszystkiego spierd...
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Otóż to, nie mamy wyboru, bo chodzi o to, żeby Jadosław Kłamczyński przegrał.


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
15-06-2010 23:23 
 Ocena 1 na 1
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> de facto oddacie głosy na Jarosława Kaczyńskiego

Zwolennik PiS będzie mnie zapewne ostrzegał, że na Komorowskiego.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>> de facto oddacie głosy na Jarosława Kaczyńskiego
>Zwolennik PiS będzie mnie zapewne ostrzegał, że na Komorowskiego.
Owszem, bo liczą się tylko dwaj kandydaci.


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
Wolnomyśliciel (7257 punktów)

>Owszem, bo liczą się tylko dwaj kandydaci.
Nie poddawaj się presji mediów, bądź sobą.
Spoko, tak czy siak Kaczyński nie ma szans na wygranie w pierwszej turze.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

PS: Niech wygra młodość!


Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
diogenes (42753 punktów)
Bóg filozofów umarł już dawno.
To samo z bogiem nauki.
Czas na boga polityków.
Ciekaw jestem, kto to obwieści
w Sejmie.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365