Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zbieram podpisy dla Ruchu Palikota - są tu chętni z Wawy ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
10-08-2011 17:06Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Zbieram podpisy dla Ruchu Palikota - są tu chętni z Wawy ?
Dla pozostałych też coś mam - proszę czytać dalej

Najlepiej z całymi rodzinami/znajomymi - mamy termin do 22 sierpnia - każdy podpis jest na wagę złota ! Na maila ue.atsilanojcar@kaiwzoj.fotzsyzrk mogę się umówić np. gdzieś przy metrze.

Jak ktoś ambitnie ;p sam chce zbierać (i tu dla wszystkich, z całej Polski !) musi się skontaktować z: www.facebo(*)B3w-wyborczych/242574522440942

Do moderatorów: Proszę mi nie kasować tego wątku, bo jest tu naprawdę sporo osób które widzą nadzieję w tym Ruchu na nowoczesne Państwo i realizację większości z tych rzeczy, o których od lat pisze portal racjonalista - inaczej się z nimi nie skontaktuję...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Dziękuję tym którzy odpowiedzieli/zaangażowali się - proszę o więcej
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Ostatni tydzień zbierania ! W przyszły weekend składam podpisy ! Im więcej tym lepiej, >100,000 już chyba w całej Polsce jest
14-08-2011 22:22 
 Ocena 1 na 1
maruda (5550 punktów)
Tak z czystej ciekawości, gdzie mogę zobaczyć listy kandydatów na posłów. Jak pewnie dobrze wiesz zbieranie podpisów przed ustaleniem listy kandydatów jest niezgodne z prawem. Stąd wyciągam wniosek że listy kandydatów już sa ustalone i ostateczne. Zgodnie z ordynacją nie można zmieniać nic na listach po zebraniu podpisów.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Tak z czystej ciekawości, gdzie mogę zobaczyć listy kandydatów na posłów. Jak pewnie dobrze wiesz zbieranie podpisów przed ustaleniem listy kandydatów jest niezgodne z prawem. Stąd wyciągam wniosek że listy kandydatów już sa ustalone i ostateczne. Zgodnie z ordynacją nie można zmieniać nic na listach po zebraniu podpisów.

Pełne listy mają być ponoć ogłoszone w najbliższy wtorek o 12.00 na konferencji prasowej. Mam nadzieję, że też przyłączysz się wtedy do zbierania podpisów pod nimi albo chociaż złożysz swój podpis na jednej z nich.

PS> Nie, ja nie będę startował - nie jestem nawet formalnie w stowarzyszeniu RPP
maruda (5550 punktów)
> Pełne listy mają być ponoć ogłoszone w najbliższy wtorek o 12.00 na konferencji prasowej.
Mam nadzieję że rozumiesz o co pytałem, bo zbiera się podpisy pod listą na której są kandydaci A, B, C. Jeżeli zmienisz cokolwiek na liście i zamienisz B z A, albo dodasz D to wszystkie podpisy są nieważne. Pisze to by uświadomić ci jakie mamy prawo, nie chcę usłyszeć że kolejna partia zaczynała swój życiorys parlamentarny od przekrętów. To co pisze to nie jest jakaś wiedza tajemna do jej zrozumienia wystarczy przeczytać ustawę wyborczą tam jest to w miarę przejrzyście określone. O komentarzach do niej już nawet nie wspominam.

> Mam nadzieję, że też przyłączysz się wtedy do zbierania podpisów pod nimi albo chociaż złożysz swój podpis na jednej z nich.
To wyjaśnij mi o jakim zbieraniu podpisów piszesz teraz, skoro nie ma list to nie powinno się zbierać podpisów, a jedynie chętnych do zbierania podpisów pod listami. To czy się przyłączę czy nie uzależniam od zaproponowanych kandydatów.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Jeżeli zmienisz cokolwiek na liście i zamienisz B z A, albo dodasz D to wszystkie podpisy są nieważne.

Hmmm... Ale to jest 41 list w 41 okręgach wyborczych, czyli jak na danej liście nie zaszła zmiana, a kandydaci byli znani to podpisy są ważne ? Może podobno dojść na jakichś listach Robert Biedroń i Wanda Nowicka - nie wiem na których.

>To wyjaśnij mi o jakim zbieraniu podpisów piszesz teraz, skoro nie ma list to nie powinno się zbierać podpisów, a jedynie chętnych do zbierania podpisów pod listami.

No to Ci wszyscy chętni będą chyba musieli poczekać do wtorku

>To czy się przyłączę czy nie uzależniam od zaproponowanych kandydatów.
Kandydaci są m.in. ze środowisk wolnomyślicielskich, stop-homofobii, wolne konopie, niezwiązani dotąd z polityką

"antychrysty, pedały i ćpuny" jak to jakiś prawicowy portal określił ;p
maruda (5550 punktów)
Skoro już wiesz czemu pytam i o co pytam, to to mruganie okiem nie podoba mi się, bardzo.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Powiem szczerze, że nie znam się na prawie wyborczym, ale wiem, że nikt tu nie będzie 'musiał' fałszować podpisów jak Renata Beger dla Samoobrony - ale i tak byłoby dobrze zebrać jak najwięcej - na pohybel 'oficjalnym' sondażom . Dla betonu partyjnego PO/PiS/SLD/PSL to też pewnie nie jest problem, bo pewnie te podpisy mają od pół roku zebrane od ludzi poobsadzanych politycznie od prezesów po nauczycielki w szkołach...
15-08-2011 16:48 
 Ocena 6 na 6
Alicja Duda (25557 punktów)
>Powiem szczerze, że nie znam się na prawie wyborczym, ale wiem, że nikt tu nie będzie 'musiał' fałszować podpisów jak Renata Beger dla Samoobrony

Akcja zbierania podpisów jest bardzo ważna by RP znalazł się w sejmie. Musicie zebrać co najmniej po 6 tysięcy podpisów mieszkańców danego okręgu w większości okręgów. Muszą to być bardzo dokładne listy z prawidłowym PESELEM, prawidłowym adresem i to zgodnym z zameldowaniem. To bardzo trudne. Pomagałam zebrać podpisy dla Partii Kobiet. Ludzie bardzo chętnie podpisywali. Zebrałyśmy 7 tysięcy podpisów i nie udało nam się zarejestrować listy.
Do zbierania podpisów trzeba się bardzo dobrze przygotować, załatwić dużo formalności jak na przykład zgodę urzędu miasta na rozstawienie stolików na gminnych placach i inne taki. Pod kościołami zbierać podpisy może tylko PiS. Nie wolno zbierać podpisów w szkołach ani w urzędach publicznych. Zakazów jest dużo.
Życzę Palikotowi sukcesów ale do tej akcji trzeba przygotować się z głową.
Znajomość prawa jest konieczna by trud wielu ludzi nie poszedł na marne.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Pomagałam zebrać podpisy dla Partii Kobiet. Ludzie bardzo chętnie podpisywali. Zebrałyśmy 7 tysięcy podpisów i nie udało nam się zarejestrować listy.

Dlaczego ?

Jeżeli nowe partie, o potencjale na ponad 3% (finansowanie z budżetu) lub >5% (sejm) mają mieć problemy ze startem z powodu nadmiernych formalności, to jest to jak dla mnie złe-zabetonowane-prawo...
15-08-2011 19:41 
 Ocena 4 na 4
Alicja Duda (25557 punktów)
>Dlaczego ?
Zbierałam podpisy na Śląsku. Ludzie nie wiedzą w jakim okręgu mieszkają. Każde większe miasto ma kilka okręgów. Podpis niewłaściwego mieszkańca się nie liczy. Nie liczy się też podpis jeżeli adres zamieszkania jest niewłaściwie wpisany. Na przykład; nr mieszkania .
>Jeżeli nowe partie, o potencjale na ponad 3% (finansowanie z budżetu) lub >5% (sejm) mają mieć problemy ze startem z powodu nadmiernych formalności, to jest to jak dla mnie złe-zabetonowane-prawo...
Takich wymogów nie ma nigdzie na świecie. Najwyższe to 500 -1000 a nie 5000.


Zmień politykę, głosuj na kobiety.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365