 |
Przykład głupoty Biblii i kłamstw jakimi ogłupia ludzi Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-08-2011 23:07 | Uduchowiony (7 punktów) | Przykład głupoty Biblii i kłamstw jakimi ogłupia ludzi | (Psalm 86, 15) "Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu*, bogaty w łaskę i wierność''
(Księga Wyjścia 34, 6) "Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia.."
(Księgi Syracha (17, 29) "Wielkie jest miłosierdzie Pana i przebaczenie dla tych, którzy się do niego nawracają''
Kłamstwa
*************************************************************
(Księga Izajasza 63:3) "Ja rozdepczę ich w swym gniewie* i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie".
(Ks. Rodzaju 6:1-13, Biblia Tysiąclecia) ''Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią."
(Księga Liczb 31. 7) "Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.
Dowody
*************************************************************
(Ps. 7:11, KJV). "Bóg gniewa się* na niegodziwych"
(Rzymian 1:18 ) "Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę."
Jeremiasz (Jr 36,7) "Wielki jest bowiem jego gniew i zapalczywość"
(Rzym. 12,19-21) "Najmilsi! Nie mścijcie się sami, ale pozostawcie to gniewowi Bożemu, albowiem napisano: Pomsta do mnie należy, Ja odpłacę, mówi Pan. Jeśli tedy łaknie nieprzyjaciel twój, nakarm go; jeśli pragnie, napój go; bo czyniąc to, węgle rozżarzone zgarniesz na jego głowę. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj."
Prawda
Jak sami widzicie nie tylko Biblia przyznaje się do tego kim jest Bóg, a nawet on sam, gdzie przemawia we własnym imieniu. Interpretując Biblię czysto logicznie dochodzimy do wniosku, że słowa, które tam widnieją naruszają jedynie morały zdrowego rozsądku i nie ma to nic wspólnego z wiarą, która ponoć posiada moce wszechmogące. To zjawisko stanowi czysty przykład manipulacji polegający na stwarzaniu pozorów mających na celu wzbudzić litość i zaufanie człowieka, a co za tym stoi - zmanipulować go.
Podsumowanie:
Bóg nieskory do gniewu* <---- kłamstwo Bóg gniewa się* <---- dowód na kłamstwo Ja rozdepczę ich w swym gniewie*<---- sam się przyznaje
albo rybki albo akwarium albo piernik do wiatraka.
Ktoś tu kłamie coś tu nie pasuje...
Jest to kłamstwo, które ukrywa się między wersetami Biblii.
(Psalm 37,8 ) "Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to wiedzie do złego..."
(Kazn. 7,9) "Nie bądź w swym duchu porywczy do gniewu, bo gniew mieszka w piersi głupców".
Pytanie tylko kto gniewa się i sam przyznaje do tego...
(1 Tes 5:9) "Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad gniewem waszym".
Gniewać czy nie gniewać... - oto jest pytanie....
Podsumowanie:
"Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości!" <---- Ogłupianie ludzi "Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie". <---- Dowód na ogłupianie ludzi
Dalej:
(Kazn. 7,9) "Nie bądź w swym duchu porywczy do gniewu, bo gniew mieszka w piersi głupców". <---- Mądrość Biblijna
(Księga Izajasza 63:3) "Ja rozdepczę ich w swym gniewie* i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie". <---- I tutaj potrzeba mądrości, aby samemu domyślić czym jest mądrość biblijna. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | IllusiveMan (2786 punktów) | Nic nowego tą rozpiską nie wniosłeś, a co do głupot - dla jednych głupoty dla drugich nie. Fakt , biblia jest pełna niezgodności i sama sobie w większości zaprzecza, ale ogłupiać nie ogłupia bo to brak inteligencji czytającego doprowadza do stanu ogłupienia, a szczególnie wpływ środowiska i uwarunkowania wychowania. My widzimy to że ta książka się kupy nie trzyma, ale do tego trzeba dojść analizując i poznając resztę wiedzy, której tu nie znajdziemy i konfrontując oba poglądy. Trudno , musisz to przyznać, by jakiś dzieciak, załóżmy idący do komunii, któremu od małego mówiono że to książka prawdy , napisana przez stwórce, poradnik dobrego człowieka itp. nawet widząc jakąś niezgodność nie zmieni ostatecznego poglądu na temat prawdziwości dzieła ponieważ środowisko w którym żyje może go nie zaakceptować i uprzykrzyć życie w przypadku negacji tej książki. Tak samo jest ze wszystkimi innymi świętymi księgami - one nie ogłupiają (chociaż oczywiście jest to stek bzdur i bajek) - to środowisko w którym ktoś żyje i to co mówi ogłupiło tego kogoś. Ech znowu próbowałem coś inteligentnego przekazać i nie wyszło  PS. Pytanie do autora - dlaczego założyłeś tu konto i co spowodowało że akurat wyskoczyłeś z takim tematem ? I dlaczego akurat teraz ? I tak jestem uczulony na nowych użytkowników i tak będę uważnie obserwował każdy twój nowy post. Ale tak pomijając to witam na forum.
For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
|
|
 | | maruda (5550 punktów) | >PS. Pytanie do autora - dlaczego założyłeś tu konto i co spowodowało że akurat wyskoczyłeś z takim tematem? I dlaczego akurat teraz?
Częściowa odpowiedź, temat o identycznej treści został podrzucony na kilku innych forach internetowych w styczniu.
|
|
 | | Uduchowiony (7 punktów) | > Nic nowego tą rozpiską nie wniosłeś, a co do głupot - dla jednych głupoty dla drugich nie. Fakt , biblia jest pełna niezgodności i sama sobie w większości zaprzecza, ale ogłupiać nie ogłupia bo to brak inteligencji czytającego doprowadza do stanu ogłupienia, a szczególnie wpływ środowiska i uwarunkowania wychowania. My widzimy to że ta książka się kupy nie trzyma, ale do tego trzeba dojść analizując i poznając resztę wiedzy, której tu nie znajdziemy i konfrontując oba poglądy. Trudno , musisz to przyznać, by jakiś dzieciak, załóżmy idący do komunii, któremu od małego mówiono że to książka prawdy , napisana przez stwórce, poradnik dobrego człowieka itp. nawet widząc jakąś niezgodność nie zmieni ostatecznego poglądu na temat prawdziwości dzieła ponieważ środowisko w którym żyje może go nie zaakceptować i uprzykrzyć życie w przypadku negacji tej książki. Tak samo jest ze wszystkimi innymi świętymi księgami - one nie ogłupiają (chociaż oczywiście jest to stek bzdur i bajek) - to środowisko w którym ktoś żyje i to co mówi ogłupiło tego kogoś. Ech znowu próbowałem coś inteligentnego przekazać i nie wyszło  > PS. Pytanie do autora - dlaczego założyłeś tu konto i co spowodowało że akurat wyskoczyłeś z takim tematem ? I dlaczego akurat teraz ? I tak jestem uczulony na nowych użytkowników i tak będę uważnie obserwował każdy twój nowy post. Ale tak pomijając to witam na forum.> For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.> Również witam na forum. Jestem tutaj dlatego, że ktoś polecił mi to forum. Interesuję się tematyką o której obecnie rozmawiamy, dlatego tu jestem. Pozatym szukam ludzi o podobnym poglądzie religijnym. > ale ogłupiać nie ogłupia bo to brak inteligencji czytającego doprowadza do stanu ogłupienia> Brak inteligencji przejawia się również ze strony Boga, gdzie Biblia będąca jego dziełem stanowi zbiór mądrości przekazanych człowiekowi, a jak na ironie ukazuje także nieumyślność Boga w tym co mówi. Jest powiedziane, że gniew prowadzi do złego i że mieszka w piersi głupców, aby wystrzegać się gniewu - są to słowa, które Bóg przekazuje ludziom. Co ciekawe on sam również przejawia gniew, gdzie między innymi "zabija ludzi" co totalnie jest sprzeczne z teorią miłosierdzia. Skoro twierdzi, aby wyrzekać się gniewu, ponieważ gniew jest wyznacznikiem zła i głupoty to sam przyznaje się do tego kim jest. Skoro sam się przyznaje, że jest głupkiem to gratuluję takiej inteligencji. Brak inteligencji przejawia się ze strony ludzi, kiedy czytając taką biblię nie dostrzegają tych wpadek. Nie kierują się rozumem, a to źle. Sam fakt, że Bóg przejawia nienawistną naturę wobec człowieka jest najbardziej zauważalną intrygą w Biblii nie mającą nic wspólnego z miłosierdziem. Miłosierdzie przejawia się pod postacią: pokory, łagodności, pokojowego nastawienia, cierpliwości, opanowania, spokoju, dobroci i litościwości. Zobacz ile faktycznie w nim miłosierdzia: (Na 1,2-3) "Zazdrosnym i niszczącym Bogiem jest Pan; mścicielem i władcą gniewu; Pan się mści nad swoimi wrogami i gniewa się na swoich nieprzyjaciół" (Księga Izajasza 63:3) "Ja rozdepczę ich w swym gniewie i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie". I oczywiście ludzie nadal wierzą, że Bóg jest miłosierny. Jest to tylko krótki urywek tego co mogę Ci o tym powiedzieć.
|
|
1 na 1 | astrotaurus (12445 punktów) |
> Podsumowanie:> Bóg nieskory do gniewu* <---- kłamstwoJeśli to ma być podsumowanie to bilans jest do tyłu. "nieskory do gniewu" - nie znaczy, że się nigdy nie gniewa. Z tym: > "Nie bądź w swym duchu porywczy do gniewu, bo gniew mieszka w piersi głupców"nieco trafniej, choć teologowie dawno uporali się z tą kwestią twierdząc, iż co wolno wojewodzie to nie tobie, .... kasztelanie. Nie ma co doszukiwać się logiki w antologii biblijnej i w wyjaśnieniach apologetów, ale nie licz bardzo na jej siłę argumentowania w sporach z wierzącymi. 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
 | | Uduchowiony (7 punktów) | > >Podsumowanie:> >Bóg nieskory do gniewu* <---- kłamstwo> Jeśli to ma być podsumowanie to bilans jest do tyłu.> "nieskory do gniewu" - nie znaczy, że się nigdy nie gniewa.> Z tym:> >"Nie bądź w swym duchu porywczy do gniewu, bo gniew mieszka w piersi głupców"> nieco trafniej, choć teologowie dawno uporali się z tą kwestią twierdząc, iż co wolno wojewodzie to nie tobie, .... kasztelanie.> Nie ma co doszukiwać się logiki w antologii biblijnej i w wyjaśnieniach apologetów, ale nie licz bardzo na jej siłę argumentowania w sporach z wierzącymi.  > Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.> (Psalm 86, 15) "Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu*, bogaty w łaskę i wierność'' (Księga Wyjścia 34, 6) "Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia.." (Księgi Syracha (17, 29) "Wielkie jest miłosierdzie Pana i przebaczenie dla tych, którzy się do niego nawracają'' > Jeśli to ma być podsumowanie to bilans jest do tyłu.> "nieskory do gniewu" - nie znaczy, że się nigdy nie gniewa.Nie powinien wogóle skoro jest miłosierny i łagodny. Gniew to totalne zaprzeczenie miłosierdzia, ktoś kto przejawia gniew, zemstę, zazdrość czyli nienawiść, bo stąd przecież wypływają zaznaczam: Nie jest miłosierny(Psalm 86, 15) "Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu*, bogaty w łaskę i wierność'' I tyle wystarczy. Wystarczy posłużyć się rozumiem. Możesz nawet z google wyczytać na czym polega gniew, a na czym miłosierdzie. Podstawowym warunkiem "Gniewu" jest fakt, że "Gniew" to uczucie przeciwne miłosierdziu, a jak sam wiesz... to właśnie w tym stanie Bóg dokonywał masowych rzezi i mordów nie mających nic wspólnego ze współczuciem, miłosierdziem i przebaczeniem bliźniemu swemu. Nic nie jest zmyślone. Badania amerykańskich psychologów udowodniły negatywny wpływ Biblii na mentalność i zachowania moralne ludzi, a Jan Paweł II przyznał światu, że inkwizycje, krucjaty itp... miały miejsce w historii za co przepraszał świat. Domyśl się co umotywowało ludzi do zabijania i spalania na stosie w imię miłosiernego Boga. Źródło: www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/290Kalendarium "Meaculpizmu" Jana Pawła II - oto za co Papież przeprasza świat. W ten sposób potwierdza prawdziwość wydarzeń w historii kościoła. humanizm.free.ngo.pl/bibli.htmA to wynik badań przeprowadzych na niezależnych ludziach przez psychologów, które udowodniły negatywny wpływ Biblii na ludzi. Są to dowody naukowe i na tyle racjonalnie wytłumaczalnie, że Kościół w żaden sposób nie jest w stanie przeciwstawić się nim. Jedynie co może to uciekać przed niewygodnymi pytaniami i milczeć tak długo, aż prawda sama wyjdzie na jaw. Cytat:> Nie ma co doszukiwać się logiki w antologii biblijnej i w wyjaśnieniach apologetów, ale nie licz bardzo na jej siłę argumentowania w sporach z wierzącymi.  Spokojnie... główka pracuje.
|
|
|  | 1 na 1 | zupełna (2507 punktów) | >Są to dowody naukowe i na tyle racjonalnie wytłumaczalnie, że Kościół w żaden sposób nie jest w stanie przeciwstawić się nim. Jedynie co może to uciekać przed niewygodnymi pytaniami i milczeć tak długo, aż prawda sama wyjdzie na jaw. >>Spokojnie... główka pracuje. > Jeśli czytanie Bibli wywołuje u Ciebie rozedrganie emocjonalne ,które całkowicie deprymuje twoją pozostałą aktywność to może sobie odpuść. Zrób sobie przerwę na coś mało duchowego.
|
|
| |  | | Uduchowiony (7 punktów) | > >Są to dowody naukowe i na tyle racjonalnie wytłumaczalnie, że Kościół w żaden sposób nie jest w stanie przeciwstawić się nim. Jedynie co może to uciekać przed niewygodnymi pytaniami i milczeć tak długo, aż prawda sama wyjdzie na jaw. >>>Spokojnie... główka pracuje. >> >Jeśli czytanie Bibli wywołuje u Ciebie rozedrganie emocjonalne ,które całkowicie deprymuje twoją pozostałą aktywność to może sobie odpuść. Zrób sobie przerwę na coś mało duchowego. >
Dziękuję za miłosierną radę.
|
|
| | |  | | zupełna (2507 punktów) | >> > Dziękuję za miłosierną radę. Miłosierdziem to się brzydzę. To była rada racjonalnie życzliwa.
|
|
| | | |  | | Uduchowiony (7 punktów) | >>>> Dziękuję za miłosierną radę. >Miłosierdziem to się brzydzę. To była rada racjonalnie życzliwa. >
Dziękuję za radę racjonalnie życzliwą.
www.uduchowieni.fora.pl
|
|
| | | | |  | | zupełna (2507 punktów) | > www.uduchowieni.fora.plZajrzałam. nie przeniosę się
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | > www.uduchowieni.fora.pl
Proszę, nie reklamuj tutaj stron zewnętrznych. To wbrew regulaminowi - grozi ci ban.
|
|
| | | | | |  | | zupełna (2507 punktów) |
> Proszę, nie reklamuj tutaj stron zewnętrznych. To wbrew regulaminowi - grozi ci ban.> to nie ja reklamowałam..... ale może skoro powtórzyłam nazwe po poprzedniku to kryptoreklama ?
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | > to nie ja reklamowałam..... ale może skoro powtórzyłam nazwe po poprzedniku to kryptoreklama ?No przecież nie ciebie rugam czerwono, prawda?
|
|
| | | | | | | |  | | zupełna (2507 punktów) |
> No przecież nie ciebie rugam czerwono, prawda?  O to szczęście prawdziwe, bo już miałam poczucie dziwne. Ja to jednak się gubię w zawilościach forumowania. eh.
|
|
 | | Uduchowiony (7 punktów) | Cytat:>Podsumowanie: >Bóg nieskory do gniewu* <---- kłamstwo Jeśli to ma być podsumowanie to bilans jest do tyłu. "nieskory do gniewu" - nie znaczy, że się nigdy nie gniewa. Masz rację dlatego pisze: nieskory, a przecież prawdą jest, że jest skory właśnie oto kłamstwo chodzi. Bóg skory do gniewu <---- Prawda Bóg nieskory do gniewu <---- Kłamstwo Ja rozdepczę ich w swym gniewie <---- Dowód na kłamstwo Biblii
|
|
|  | | astrotaurus (12445 punktów) |
>Masz rację dlatego pisze: nieskory, a przecież prawdą jest, że jest skory właśnie oto kłamstwo chodzi.
Aha...! A czymże ową skorość mierzysz?
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
| |  | | Uduchowiony (7 punktów) | >>Masz rację dlatego pisze: nieskory, a przecież prawdą jest, że jest skory właśnie oto kłamstwo chodzi. >Aha...! A czymże ową skorość mierzysz? > Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Możesz dokładniej sprecyzować swoje pytanie?
Jak to "czym mierzę skorość"?
Raczej niczym... posługuję się logiką opartej na racjonaliźmie.
www.uduchowieni.fora.pl
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|