Racjonalista - Strona głównaDo treści
Podwójna tęcza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
29-06-2012 17:08Hetman Twardowski (482 punktów)
(zablokowany)
Podwójna tęcza
Nigdy nie słyszałem o podwójnych tęczach, ale kilka dni temu zobaczyłem coś takiego.
pl.wikipedia.org/wiki/Tęcza

Te kolory na monitorach są wybrakowane - zwłaszcza fiolet jest marny;
tego chyba nie można odwzorować poprawnie za pomocą kombinacji RGB, mieszanie farb CMY również nie ogarnia wszystkich kolorów...

Rzeczywiście, rgb odtwarza tylko taki trójkąt z pełnej palety kolorów:
hyperphysi(*).gsu.edu/hbase/vision/cie.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

astrotaurus (12445 punktów)
>Nigdy nie słyszałem o podwójnych tęczach,
No popatrz! A ja od prawie zawsze wiem o podwójnych tęczach (z lustrzanym układem kolorów), a teraz dowiaduję się o zerowych i wielokrotnych... czego to ludzie nie wymyślą... no, no.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Jan Res (4015 punktów)
W 1974 przechadzałem się z jakimś Francuzem po Wrocławiu. Niebo było usiane grupkami gęstych obłoczków. Co kilka minut padał rzęsisty deszcz i po chwili znów świeciło słońce. Stojąc na Moście Pokoju zobaczyliśmy na niebie SIEDEM większych i mniejszych tęcz.
Hetman Twardowski (482 punktów)
(zablokowany)
>W 1974 przechadzałem się z jakimś Francuzem po Wrocławiu. Niebo było usiane grupkami gęstych obłoczków. Co kilka minut padał rzęsisty deszcz i po chwili znów świeciło słońce. Stojąc na Moście Pokoju zobaczyliśmy na niebie SIEDEM większych i mniejszych tęcz.

A to chyba pod Słońce było?
Pewnie takie zwyczajne refrakcje na balonach pary, które tam powstawały w różnych miejscach.
Appenzeller (3118 punktów)
>Nigdy nie słyszałem o podwójnych tęczach
Każde kolejne odbicie w kropli wody mocno wygasza, stąd dalsze tęcze są bardzo słabe. Ja tylko raz widziałem trzecią tęczę, ale drugą to dość często. Ostatnio taką u mnie na wsi pokazywali 10 lipca 2011 dość późno, o 20.20. Słońce było już nisko. a tęcza wysoko.





Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365