Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zakrwawiony Chrystus w Krośnie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
11-09-2011 17:57Pabloss (4221 punktów)Zakrwawiony Chrystus w Krośnie
Ocena 2 na 2
A już na Podkarpaciu myśleliśmy, że Chrystus ma nas gdzieś i za miejsce swego kultu wybrał Sokółkę, a tu proszę..... i u nas pojawiła się jego krew.....To doskonałe info przed wyborami, teraz będziemy głosować tylko na PiS )

Poniżej materiał ze strony: www.nowiny(*)AID=/20110911/KROSNO/592871705

Cud w Krośnie. Spod cierniowej korony Chrystusa płynie krew

Tajemnicze zjawisko gromadzi mieszkańców przed kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny w dzielnicy Polanka. To może być znak, cud - tak mieszkańcy komentują tajemnicze czerwone ślady na twarzy kamiennej figury Chrystusa niosącego krzyż. Zobacz galerię zdjęć Jedni wierzą, że to krew. Inni szukają racjonalnego wytłumaczenia. Proboszcz zapowiada, że jutro zajmie się zbadaniem próbek nieznanej substancji.
1,5 metrowej wysokości rzeźba z kamienia jest zwieńczeniem cokołu pomnika, poświęconego poległym podczas I wojny światowej. Pomnik stoi przed kościołem parafialnym w dzielnicy Polanka.

- Jeszcze w sobotę rano gospodyni zwróciła uwagę na nietypową plamę, jaka pojawiła się na twarzy Chrystusa, ale nie przywiązywałem do tego wagi - przyznaje proboszcz Jan Kutyna. - Wieczorem dziwne zjawisko zauważyli już sami parafianie. Zobaczyli, że spod rzeźbionej cierniowej korony na głowie Chrystusa wypływa jakaś ciecz.

Wieść o "cudzie" przekazywano sobie z ust do ust. Pod pomnik zaczęli tłumnie schodzić się mieszkańcy. - To musi być krew - komentowano czerwono-brunatne plamy i smugi na twarzy. Podobne opinie można było usłyszeć dzisiaj. Przez cały dzień przed figurą zbierali się ludzie. Przychodzili mieszkańcy osiedla, ale nie tylko: także z innych parafii przyjeżdżali ci, którzy dowiedzieli się o "cudzie".

- W sobotę wracałam z wieczornej mszy, jeszcze nic się nie działo, a godzinę potem zadzwoniła znajoma, że Chrystus na pomniku krwawi - opowiada jedna z kobiet.

- Wnuczek przyniósł chusteczkę, którą ścierał te ślady. Wciąż są żywoczerwone, nie zbrązowiały - mówi starsza mieszkanka Polanki.

Ludzie bacznie wpatrują się w kolor nieznanej substancji na białej figurze. Niektórzy robią zdjęcia. - Tak to wygląda, jakby od wczoraj przybyły nowe, świeże plamy, pojawiło się jeszcze jedno miejsce skąd wypływa krew, o tu, na czole z lewej strony - komentuje jeden z mężczyzn. Inni opowiadają, że jeszcze w sobotę próbowano je zmywać. Podobno bezskutecznie.

Ludzie dziwią się, że podczas niedzielnych mszy nie padło z ambony ani słowo na temat dziwnego zjawiska. Proboszcz Jan Kutyna przyznaje, że na razie odnosi się do niego z rezerwą.

- Dopóki nie wiem nic na pewno, nie chcę oficjalnie wyrokować - mówi. - Samo zjawisko jest faktem. Ale nie musi się pod nim kryć to, co ludziom przyszło do głowy.

Proboszcz twierdzi, że najpierw trzeba zająć się zbadaniem substancji. Została zabezpieczona na papierowej chusteczce, ma być oddana do analizy. - W poniedziałek zamierzam zainteresować sprawą odpowiednie służby. Zasadnicza sprawa to ustalenie, czy jest to krew, a to powinno być stosunkowo proste - dodaje ks. Kutyna.

Proboszcz przyznaje, że nie wie skąd mogły wziąć się czerwone smugi. - To kamień, nie stosowano tam nietypowych materiałów, z których mogą pochodzić te ślady. Ale może ktoś specjalnie je zrobił - przypuszcza.

Tylko po co? - zastanawiają się ludzie. Starsza kobieta odrzuca taką możliwość. - Jakby się ktoś wspinał na pomnik, na pewno by został zauważony.

Na razie mieszkańcy chcą wierzyć w mistyczne wyjaśnienie. - Cały czas nad głową figury krążą owady. Do farby by tak nie ciągnęły - uważa jedna z kobiet.

- Jakby ktoś farbę wylał, plamy wyglądałyby inaczej - mówi mężczyzna, który przyjechał pod pomnik z rodziną.

Proboszcz nie próbuje na siłę zmywać śladów, ale i nie towarzyszy parafianom w zgromadzeniu się pod figurą.

- Ja wolę być w kościele, prawdziwy cud dzieje się na mszy - argumentuje. - Ale rozumiem, że to jest na tyle nietypowe zjawisko, że ludzie przychodzą, komentują. Wierzący mogą interpretować je jako cud. Z drugiej strony - bywały już podobne sytuacje i szybko o nich zapominano. Dlatego poczekam na wyniki analiz.

- To na pewno znak, tylko nie wiadomo, dobry czy zły - mówi młoda kobieta.

- Nie przesądzamy, obserwujemy - podsumowuje proboszcz Kutyna. - Może to jednodniowa sensacja. A jeśli jest to znak od Pana Boga, to będziemy odczytywać to wezwanie.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

11-09-2011 18:12
 Ocena 11 na 11
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Wreszcie jakiś znak od Boga !!!! Teraz dokopiemy lewakom i palikotowcom. Chrystus jest z nami a wy wypierd*lajecie z naszego województwa !!!!! Podkarpacie to ostoja Bożych Łask
Bardzo fajny komentarz pod artykułem. Aż chce się głosować na Palikota.

Kłamstwo jest kiepskim substytutem prawdy, ale jak dotąd jedynym znanym. (Ambrose Bierce)
11-09-2011 18:45 
 Ocena 5 na 5
webmaster (moderator)
Szczerze, skorzystam z rady i już się pakuję. W sumie czemu moje podatki mają iść na ludzi, którzy mnie nienawidzą?
Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
Jak dla mnie to rzeczywiście znak z nieba. Typowo ornitologiczny.
ps. Bez właśnie dojrzewa
11-09-2011 18:57 
 Ocena 8 na 8
Pabloss (4221 punktów)
Dokładnie - na pierwszy rzut oka to właśnie rozgnieciony dziki bez lub bez ale po przejściu przez układ wydalniczy gołębia (może samego Ducha Św.)
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Dokładnie - na pierwszy rzut oka to właśnie rozgnieciony dziki bez lub bez ale po przejściu przez układ wydalniczy gołębia (może samego Ducha Św.)

Dokładnie to samo pomyślałam. Tylko u moich rodziców to nie jest bez, tylko jakiś inny krzak - cały parking złorzeczy ptakom, bo to cholerstwo potrafi kompletnie zniszczyć ubranie, jak ptaszun dobrze trafi...


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
Vipera (4 punktów)
Tylko jak wytłumaczyć fakt, że wycierano tą substancję, nie zasychała, a cały czas leciała?
11-09-2011 19:25 
 Ocena 3 na 3
Pabloss (4221 punktów)
>Tylko jak wytłumaczyć fakt, że wycierano tą substancję, nie zasychała, a cały czas leciała?

Prosto jak dla chłopa ze wsi.....gołębie miały rozwolnienie, a ptaki te mają jeszcze to do siebie, że lubią wracać w te same miejsca....
11-09-2011 19:26 
 Ocena 2 na 2
Vipera (4 punktów)
>Prosto jak dla chłopa ze wsi.....gołębie miały rozwolnienie, a ptaki te mają jeszcze to do siebie, że lubią wracać w te same miejsca....

To niezłego cela musiały mieć, że tylko na pomnik poszło ;p
11-09-2011 19:33 
 Ocena 4 na 4
Pabloss (4221 punktów)
Oj te ptaszki są wyjątkowo złośliwe...... sam już wielokrotnie byłem zdziwiony ich celnością, a zwłaszcza trudnością w zmyciu ich "pocisków". Prawdopodobnie mają jakieś laserowe namierzanie przeciwnika zamontowane w kuperku, niemniej nie jestem ornitologiem ani znawcą tego typu uzbrojenia.

Z praktyki wiem, że gołębie lubią cele ruchome, stąd też domniemywam, że figura Chrystusa mogła być dla nich jedynie poligonem ćwiczebnym.
11-09-2011 19:50 
 Ocena 13 na 13
DEMONICON (4893 punktów)
Poczekać tylko, aż powstaną religijne pieśni do Chrystusa Obsranego.
Amen.

Pozdrawiam
13-09-2011 21:30 
 Ocena 5 na 5
jark44 (619 punktów)
Chryste Polankowy - módl się za nami
Chryste bzowy - módl się za nami
Chryste gołębi - módl się za nami
Chryste krośnieński - módl się za nami
Chryste bieszczadzki - módl się za nami
Chryste przedwyborczy - módl się za nami
Chryste pomnikowy - módl się za nami
Chryste jesienny - módl się za nami
Chryste tajemniczo zbroczony - módl się za nami
Chryste gó..em cieknący - módl się za nami
Chryste czymś splamiony - módl się za nami
11-09-2011 23:28 
 Ocena 1 na 1
dorias (722 punktów)
Oj nie róbcie z ptaszków wysłanników Jezuska:D Jeszcze się obraża i staniemy się ich celami;]
Grzegorz (5685 punktów)
>To niezłego cela musiały mieć, że tylko na pomnik poszło ;p
Nie musiał mieć żadnego cela, gołębie po prostu lubią siadać na pomnikach, parapetach, itd. A jak posiedzi na takim miejscu kwadransik to i szansa że coś poleci jest całkiem spora.

Choć trzeba przyznać że akurat w tym przypadku wygląda to bardziej jakby coś z boku się rozprysnęło, co trochę redukuję "hipotezę gołębią". Tak niby nie na temat - ciekawe jakie będą wyniki wyborów w tej gminie (tzn. wiem kto wygra, w końcu Podkarpacie, ciekawi mnie czy będzie jakaś istotna odchyłka spowodowana "cudem").
Hodża (11172 punktów)
>Proboszcz twierdzi, że najpierw trzeba zająć się zbadaniem substancji. Została zabezpieczona na
>papierowej chusteczce, ma być oddana do analizy. - W poniedziałek zamierzam zainteresować sprawą
>odpowiednie służby. Zasadnicza sprawa to ustalenie, czy jest to krew, a to powinno być stosunkowo
>proste - dodaje ks. Kutyna.

>- Nie przesądzamy, obserwujemy - podsumowuje proboszcz Kutyna. - Może to jednodniowa sensacja. A
>jeśli jest to znak od Pana Boga, to będziemy odczytywać to wezwanie.

Bardzo wyważona, spokojna, rzeczowa i rzec by można, racjonalna postawa proboszcza, modulo zinstytucjonalizowany obłęd religijny. To taki psychologiczny chwyt - phi, nie takie cuda dzieją się na ołtarzu (nie mówiąc już o plebanii).

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
11-09-2011 23:32 
 Ocena 1 na 1
dorias (722 punktów)
>Bardzo wyważona, spokojna, rzeczowa i rzec by można, racjonalna postawa proboszcza, modulo zinstytucjonalizowany obłęd religijny. To taki psychologiczny chwyt - phi, nie takie cuda dzieją się na ołtarzu (nie mówiąc już o plebanii).

Jeszcze większe cuda można zrobić z kamasutrą i odrobiną wyobraźni ^^

To wygląda jak sok z wiśni
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Na razie mieszkańcy chcą wierzyć w mistyczne wyjaśnienie. - Cały czas nad głową figury krążą owady.
>Do farby by tak nie ciągnęły - uważa jedna z kobiet.

Hmmmmm...

Nie Francja jest ważna, lecz ludzkość oraz tryumf rozumu nad obłędem; nie ma zaś nic bardziej niedorzecznego, jak oddać życie za złudzenie. (Ernest Renan)
Grzegorz (5685 punktów)
Dalszy ciąg:
Od poniedziałku w wyjaśnianiu tej sprawy uczestniczą policjanci. Pobrali do badań substancję, która znajdowała się na kamiennej rzeźbie. Dalsze działania były możliwe po złożeniu przez proboszcza parafii zgłoszenia o podejrzeniu uszkodzeniu mienia. - We wtorek zostało oficjalnie wszczęte dochodzenie, substancję przekazaliśmy do laboratorium kryminalistycznego w Rzeszowie. Ze wstępnych badań wynika, że nie jest to substancja biologiczna, nie jest to krew. Co to jest dokładnie, będzie wiadomo po dalszych szczegółowych badaniach - informuje Marek Cecuła, rzecznik krośnieńskiej KMP.

Obstawiajmy co by się stało gdyby normalny (tzn. niesukienkowy) obywatel zadzwonił na komendę policji z zawiadomieniem o podejrzeniu uszkodzenia mienia bo mu ścianę domu na czerwono obsrywa. Zgaduję że (delikatnie mówiąc) zostałby olany, a w razie upierania się przy swoim zasugerowano by mu badania psychiatryczne. Przy odrobinie szczęścia na odczepnego jakiś patrol spisałby notatkę która utknęłaby gdzieś na dole stosu podobnej makulatury. Tutaj mamy od razu policję i kryminalistykę, a policja która zawsze i wszędzie jest niedoinwestowana jakoś nie ma problemu z tym żeby badania kryminalistyczne wykonać od ręki, a teraz ustami rzecznika mówić o konieczności dalszych, bardziej szczegółowych badań.
Pabloss (4221 punktów)
Cud zostałjuz wyjaśniony - Policja Podkarpacka potraktowała sprawę priorytetowo (jak chodzi o Jezusa to szybko działają , a jak wandale niszczą auta, wybijają szyby to już nie są tak chętni dodziałania) i wyjasniła kto ochlapał Króla Polski farbą - info: www.nowiny(*)AID=/20110914/KROSNO/928163200
15-09-2011 11:16 
 Ocena 3 na 3
perun (8610 punktów)
>Cud zostałjuz wyjaśniony
To cud , że cud został wyjaśniony
hubin (2274 punktów)
Ech niewierne Tomasze z was toć bozia ręką chłopca kierowała!

Szkoda chłopak działał cuda na rzecz wiary, a klechy jak zwykle mu dokopią nauczy się że kk nie lubi konkurencji. Cuda to tylko b16 ma prawo ogłaszać, wszystkie współczesne są ograniczane do niepotwierdzalnych.


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
G.Po. (90 punktów)
widać jakie czasy taki cud
... Jahwe kiedyś przemawiał głośno bezpośrednio do ludzi (Synaj) ... rozstępowało się morze Czerwone ... Jezus wskrzeszał ... cień św. Piotra uzdrawiał ... a dzisiaj ... cud lipny jakiś

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365