 |
Palikota można nie lubić, ale... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-02-2009 02:51 | Wojciech Lefek (230 punktów) | Palikota można nie lubić, ale... | no właśnie, ALE zachował się jak polityk najwyższej klasy, co mnie zaskoczyło niezmiernie. Poseł Palikot słynie z sensacji i skandali, niestety najniższej półki. Tym razem mamy skandalik, no bo jakże inaczej określić otwartą krytykę działań rządu swojego ugrupowania jak nie skandalem. W moich oczach jednak bardzo odważnym i potrzebnym w polskiej polityce, ociekającej populizmem i wspaniałymi życzeniami. Wszystko by uszczęśliwić obywatela, który z poirytowaniem musi tego słuchać, wyczekując obiecywanego. No ale do rzeczy. Chodzi mianowicie o spłacanie, tymczasowe, kredytu za bezrobotnego biednego Polaka. Pomysł, gdyż na miano projektu działania rządowe idące w tym kierunku, bynajmniej nie zasługują, absolutnie socjalistyczny no i powiedzmy sobie szczerze, głupi. Tak daleko idącego populizmu nie było za całych rządów PiS. Z braku czasu wypiszę tylko kilka argumentów przeciwko: - bezsensowne obciążanie budżetu, które nie pomoże w żaden sposób w napędzeniu gospodarki; - niesprawiedliwość społeczna, gdyż porównywalne problemy ze spłatą kredytu może mieć zarówno Pan Jan, który został zwolniony, jak i inny Pan Jan, którego firmie grozi bankructwo ze względu dajmy na to spadek złotego (Pan Jan nie bawił się opcjami walutowymi); - pożyczka ma być nieoprocentowana, co oznacza, że rząd ma zamiar pożyczyć więcej pieniędzy aniżeli deklaruje, bo przecież pieniądz traci na wartości jeżeli nie jest w obiegu. Pomysł jest absolutnie nie do przyjęcia, co więcej rząd wysówając taką koncepcję w czasie recesji stulecia poraz kolejny udowadnia swoją niekompetencje i bezradność wykonawczą. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | > Pomysł, gdyż na miano projektu działania rządowe idące w tym kierunku, bynajmniej nie >zasługują, absolutnie socjalistyczny no i powiedzmy sobie szczerze, głupi. Tak daleko idącego populizmu nie było za całych rządów PiS. > A może to nie jest populizm i nie o pana Kowalskiego głównie chodzi tylko np. o pana Wojciechowskiego (J.W.Construction), czyli o pomoc developerom, coby sprzedaż mieszkań nie załamała się całkowicie? Wszak PO jest partią (neo)liberalną i interes korporacji może być jej bliższy, niż "zwykłego" obywatela. Tłumaczenie tego pomysłu głupotą niegłupich przecież ludzi jest zbyt proste.
|
|
 | | Wojciech Lefek (230 punktów) | >A może to nie jest populizm i nie o pana Kowalskiego głównie chodzi tylko np. o pana Wojciechowskiego (J.W.Construction), czyli o pomoc developerom, coby sprzedaż mieszkań nie załamała się całkowicie? Załamać już się nie załamie, bo nie ma co. Kupują ci co mają gotówkę, kredytu nie dostanie szaro-bury obywatel ze "średnią krajową", tak więc ja interesu deweloperów tu nie widzę. Dla mnie propozycje przedstawiane przez rząd są nie do przyjęcia i uważam, że z pewnością zniszczą gospodarkę, jeżeli zostaną wdrożone, a wtedy to nawet wymienionemu wyżej Panu Wojciechowskiemu sprzedarz domów nie pomoże. Pozdrawiam
"Czyń swoją Wolę, niechaj będzie całym Prawem"
|
|
2 na 2 | Zawecki (4718 punktów) | 1. Palikota lubię, bo jest bodajże jedynym politykiem, który czasem powie prawdę o tym jak jest. A że czyni to strojąc się w szaty błazna? Nobody is perfect, a na poważnie trudno byłoby niektóre sprawy przyjąć. Wolę prawdomównego błazna, niż tłumy populistycznych "gadaczy". 2. Jestem liberałem i mówię to z dumą! Choć mam w domu lupę, to trudno mi we współczesnej PO dostrzec liberalizm. Liberalizm poszedł w odstawkę, a najważniejszy jest PR nakierowany na wygranie wyborów prezydenckich. I daj im zdrowie! 3. Mieszkania są dalej kupowane na kredyt, ale skończyły się kredyty dla golców - i bardzo dobrze. Widziałem w zeszłym roku transakcję, gdzie młodzi pożyczyli od rodziców na zadatek i wzięli z banku 130% kredytu na mieszkanie. Sami byli bez oszczędności. Uważam to za chore rozwiązanie. Na dziś trzeba mieć albo b.wysokie zarobki albo mieć 20% wkładu własnego i uważam, że są to uczciwe warunki. Zwłaszcza w sytuacji możliwego obniżenia wartości tego mieszkania o 10-20%. Banki mają wiele grzechów na sumieniu, ale nie miejmy do nich pretensji akurat o to, że zaczęły się zachowywać racjonalnie. Cytat:Janusz Palikot, poseł PO został laureatem nagrody Człowiek Roku 2008 Internautów Wirtualnej Polski. Laureat nagrody otrzymał 39% głosów. - Nie spodziewałem się tej nagrody. Jest ona dla mnie ważna, bo otrzymałem ją od Internautów, a nie od krytyków - mówił Janusz Palikot.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|