 |
Wiceminster edukacji nawalony jak autobus. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2009 19:17 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Wiceminster edukacji nawalony jak autobus.
3 na 3 | Były zastępca ministra edukacji Giertycha, Mirosław Orzechowski jest podejrzany o usiłowanie jazdy po pijaku.
"W wydychanym powietrzu miałem 0.97 mg alkoholu na stosowną jednostkę miary" - mówi podejrzany. Dlaczego nie podał wyniku w bardziej zrozumiałej formie, czyli w promilach? Bo by musiał przyznać, że miał ponad 2 promile, czyli był pijany prawie do nieprzytomności.
Pomijam fakt, że Orzechowski uważa się za przykładnego katolika, który do Wielkanocy nie powinien w ogóle pić alkoholu - zastanawiam się dlaczego osobom publicznym tak ciężko wykazać się odwagą cywilną i przyznać się do złego?
Nie pierwszy to polityk złapany po pijanemu w samochodzie, nie pierwszy polityk idący w zaparte, nawet gdy go złapią na gorącym uczynku.
W Polsce, kraju bardzo tolerancyjnym dla pijanych, zyskałby przychylność rodaków wyznając ze skruchą (choćby udawaną, nikt by nie wnikał w szczerość intencji), że popełnił wielki błąd i że jest mu z tego powodu bardzo przykro.
Ale nie - "to nie moja ręka" - tylko tyle mają do powiedzenia politycy łamiący prawo. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | lotrek (14275 punktów) | > > [color=#660000]Były zastępca> ministra edukacji Giertycha, Mirosław Orzechowski jest podejrzany o usiłowanie jazdy po> pijaku.A to świętoszek przebrzydły, jednego tylko nie rozumiem...co to znaczy podejrzany o usiłowanie jazdy, czy wsiadł nawalony do samochodu, zapalił, ale nie zdążył odjechać, bo go capli? Można jechać po pijaku, ale tylko usiłować? To coś jak usiłowanie np. gwałtu czy kradzieży? Nie bardzo wiem, jak to może wyglądać w praktyce. O takich świętoszkach mówią, że "modli się pod figurą a diabła ma za skórą" -nie on pierwszy i nie ostatni.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
4 na 4 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | To ten sam koleś co głosił zwalnianie z pracy nauczycieli homoseksualnych, oraz ten co chciał "zakazać promocji homoseksualizmu" pod groźbą kar.
Jeżeli tak walczy z alkoholem jak z homoseksualizmem, to...
Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
1 na 1 | jad11 (18783 punktów) |
>Bo by musiał przyznać, że miał ponad 2 promile, czyli był pijany prawie do nieprzytomności.
Bez przesady. 2 promile to wcale nie tak dużo. Oczywiście nie pochwalam jazdy na podwójnym gazie ale nie jest to jakiś powalający wynik.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
 | 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Bez przesady. 2 promile to wcale nie tak dużo. Oczywiście nie pochwalam jazdy na podwójnym gazie ale nie jest to jakiś powalający wynik.Cytat:Zaburzenia mowy i równowagi, wzmożona senność, znacznie obniżona zdolność do kontroli własnych zachowań. Wynik faktycznie nie jest powalający tzn. rekordu świata nie pobił.
Nie spowodował też nieszczęścia, choćby takiego jak TAKI SKURWIEL, który prowadząc z 2 promilami tylko dlatego mnie nie zabił, bo zaczął dachować zanim walnął w wiatę, pod którą stałem i do której mnie przygniótł fundując mi dożywotnie urazy i oszpecenia.
|
|
|  | | jad11 (18783 punktów) | > >Bez przesady. 2 promile to wcale nie tak dużo. Oczywiście nie pochwalam jazdy na podwójnym gazie ale nie jest to jakiś powalający wynik.> Cytat:Zaburzenia mowy i równowagi, wzmożona senność, znacznie obniżona zdolność do kontroli własnych zachowań. > [color=#660000]Wynik faktycznie nie jest powalający tzn. rekordu świata nie pobił.Chodziło mi o to, że dana zawartość alkoholu we krwi spowoduje różne stopnie upojenia u różnych osobników. Zależy to w dużej mierze od odporności organizmu . 2 promile rzadko kiedy powoduje stan bliski nieprzytomności. > Nie spowodował też nieszczęścia, choćby takiego jak TAKI SKURWIEL, który prowadząc z 2 promilami tylko dlatego mnie nie zabił, bo zaczął dachować zanim walnął w wiatę, pod którą stałem i do której mnie przygniótł fundując mi dożywotnie urazy i oszpecenia.Szczerze współczuję. Swoją drogą fajne, wielkie auto. Ten to dopiero musi mieć małego...
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
| |  | ollikm (2038 punktów) (zablokowany) |
>Chodziło mi o to, że dana zawartość alkoholu we krwi spowoduje różne stopnie upojenia u różnych osobników. Zależy to w dużej mierze od odporności organizmu . 2 promile rzadko kiedy powoduje stan bliski nieprzytomności.
Dwa promile to jest stan w którym następuje całkowita utrata koordynacji wzrokowo - ruchowej (nawet u Rosjan). W przypadku kierowcy oznacza to prawdopodobieństwo wypadku lub kolizji bliskie 100%. Delikwent nie jest w stanie nawet pojechać po prostej.
|
|
| | |  | | jad11 (18783 punktów) |
>Dwa promile to jest stan w którym następuje całkowita utrata koordynacji wzrokowo - ruchowej (nawet u Rosjan). W przypadku kierowcy oznacza to prawdopodobieństwo wypadku lub kolizji bliskie 100%. Delikwent nie jest w stanie nawet pojechać po prostej.
Być może, nie znam wyników badań na ten temat. Znam jednak ludzi, którzy sporo pili i sprawiali wrażenie całkiem nie najgorzej się trzymających czyli budowali sensowne zdania i potrafili iść po prostej. Na badanie zawartości alkoholu we krwi trafiali, bo wszczynali awantury. Gdyby 2 promile powodowały stan bliski nieprzytomności to jakim sposobem ktoś mógłby wlać w siebie tyle aby mieć wynik 6 czy 7?
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
| | | |  | | Terebint (795 punktów) | Do 6, czy więcej promili dochodzą zahartowani w piciu zawodnicy, gdy są w ciągu alkoholowym.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | jad11 (18783 punktów) | > Do 6, czy więcej promili dochodzą zahartowani w piciu zawodnicy, gdy są w ciągu alkoholowym.  Policjant zatrzymał do kontroli trzech mężczyzn: Niemca, Francuza i Polaka. Wszyscy dmuchali w balonik i każdemu wyszło 2 promile alkoholu we krwi. Okazało się, że Niemiec wypił wcześniej pięć piw a Francuz całą butelkę wina. A Polak? Polak nie pił od dwóch dni.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | > Dwa promile to jest stan w którym następuje całkowita utrata koordynacji wzrokowo - ruchowej (nawet u Rosjan).Tolerancja na alkohol jest kwestią osobniczą. Także osobniczej zdolności kompensacji skutków spożycia : 14.pl/tolerancja_na_alkoholHipoteza genetyczna tolerancji: 14.pl/moze_genetyka
|
|
1 na 1 | lotrek (14275 punktów) |
> Nie pierwszy to polityk złapany po pijanemu w samochodzie, nie pierwszy polityk idący >w zaparte, nawet gdy go złapią na gorącym uczynkuSamo życie... Cytat:Znając prawdy objawiane przez Orzechowskiego w sprawie antykoncepcji, aborcji, in vitro, gejów, wychowania seksualnego, jego tłumaczenia uważam za kłamliwe. Moralizatorzy wszelkiej maści mają to do siebie, że stawiają się ponad głoszonymi zasadami.
/prof.Joanna Senyszyn/
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|