Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najciemniej pod latarnią ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
24-07-2010 08:49makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Najciemniej pod latarnią ?
Ocena 3 na 3
hej,
W najnowszym Forum ( nr.29 ) zamieszczony jest wywiad z Krzysztofem Piesiewiczem .
Cytuję jedną z jego myśli : Reżim totalitarny zaczyna się od tego , że pojawia się jakaś postać i zaczyna głosić swoją ideologię : jesteś częścią wielkiej machiny , która powinna stworzyć raj na ziemi (1) , a ty musisz wszystko poświęcić dla tej idei , dlatego , że ja wiem lepiej . Z tego wynikają potem cierpienia , koszmar i śmierć .

Oczywiste powinno być , że jest to charakterystyka wszystkich religii księgi czyli pustynnego bóstwa .
Dla rozumnego człowieka nie ulega to wątpliwości co innego dla zaślepionego swym uczuciem i namiętnością fanatyka . Ale pan Piesiewicz nie jest fanatykiem , i to mnie zastanawia ...

Jak tak przenikliwie inteligentny człowiek może swej słusznej i uzasadnionej krytyki nie odnosić do chrześcijaństwa ?
Najciemniej pod latarnią ?

(1). Raj na ziemi czy raj pod ziemią , przed życiem czy po życiu , w Krakowie czy Warszawie nie ma najmniejszego znaczenia - ważne , że RAJ .

pozdrawiam serdecznie
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rysiek (4593 punktów)
>Jak tak przenikliwie inteligentny człowiek może swej słusznej i uzasadnionej krytyki nie odnosić do chrześcijaństwa?
Skąd wiesz że nie odnosi?
Rigoletto (3891 punktów)
>>Dla rozumnego człowieka nie ulega to wątpliwości co innego dla zaślepionego swym uczuciem i
>namiętnością fanatyka . Ale pan Piesiewicz nie jest fanatykiem , i to mnie zastanawia ...
>Jak tak przenikliwie inteligentny człowiek może swej słusznej i uzasadnionej krytyki nie odnosić do
>chrześcijaństwa ?

A co jakiś facet wciągający kokę i przebierający się za kobietę, może mieć wspólnego z chrześcijaństwem?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>A co jakiś facet wciągający kokę i przebierający się za kobietę, może mieć wspólnego z chrześcijaństwem?
Podważasz związek tzw. sukienkowych z chrześcijaństwem?
No i słusznie!


Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365