Racjonalista - Strona głównaDo treści
Perfumy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-08-2011 18:44i.czaplicka (5782 punktów)Perfumy
Ocena 7 na 7
Kanibalizm jest powszechny wśród zwierząt. Podczas studiów zupełnie serio radzono nam, ze najlepszym środkiem odstraszającym są ruskie perfumy. Wystarczy skropić np, prosięta, maciora ich nie ruszy.
Mam w pobliżu stajnie, muchy srają na wszystkie ekrany. Skropiłam laptopa eleganckimi perfumami (nazwy nie podam, żeby mnie nie oskarżono o reklamę) Od godziny żadnej muchy na ekranie.
Teza chyba jasna- płacimy za nazwę/logo.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Piękny Lolo (2082 punktów)
>ruskie perfumy.

Polaczki potrafią wymyślić sposób na wszystko, jak to mówią "Polaczek potrafi" czy jakoś tak.

P.S. Całkowicie nie w temacie, wiem, Pani Czaplicka, ale ja po prostu kocham Rosję i Rosjan.
   
23-08-2011 19:36 
 Ocena 3 na 3
i.czaplicka (5782 punktów)

>P.S. Całkowicie nie w temacie, wiem, Pani Czaplicka, ale ja po prostu kocham Rosję i Rosjan.
Ja tez!! Akurat słuchałam Lube Po wysokiej trawie. Przecież o to chodzi- te wyśmiewane ruskie perfumy są tyle samo warte co Gabriela Sabatini. Tzn, muchy odstraszają...
23-08-2011 19:42 
 Ocena 2 na 2
Piękny Lolo (2082 punktów)
> te wyśmiewane ruskie perfumy są tyle samo warte co Gabriela Sabatini.

Nie chodziło mi o perfumy, Pani Czaplicka, chodziło mi o "ruskie".
   
i.czaplicka (5782 punktów)
Przede wszystkim nie "Pani". Tak to było określone na wykładzie. Takie czasy..
23-08-2011 22:09 
 Ocena 3 na 3
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Takie czasy..

Na szczęście jest muzyka.
Dla Ciebie azagg.wrzuta.pl/audio/2XKMUR5htXF/-
i nieco żywiej www.youtube.com/watch?v=9TUaGsAQdP0
Maszina sama w sobie jest super.
   
23-08-2011 23:24 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)

>Na szczęście jest muzyka.

...i obraz
www.youtube.com/watch?v=vouLYwrznLw
27-08-2011 11:03 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)

>P.S. Całkowicie nie w temacie, wiem, Pani Czaplicka, ale ja po prostu kocham Rosję i Rosjan.
>   
Hmm a co z Rosjankami?
fiedorek.t (5805 punktów)
>Teza chyba jasna- płacimy za nazwę/logo.
A jak teraz? Czy owady wróciły, czy nie?
Podobnie jest ze środkami czystości. "Zwykły" płyn do naczyń, jest często skuteczniejszy od wszystkich "cudownych" z ulepszoną formułą, cokolwiek to znaczy. Ale jeśli chodzi o obuwie, to często, kupując niemarkowe można nabyć bubla, który rozpadnie się po miesiącu.
Z perfumami też trzeba uważać, by nie tylko much nie odstraszyć.
23-08-2011 21:35 
 Ocena 2 na 2
i.czaplicka (5782 punktów)

> Z perfumami też trzeba uważać, by nie tylko much nie odstraszyć.
Nie udawaj, ze nie wiesz, co muchy odstraszyło- Høker Snaps.
23-08-2011 21:36 
 Ocena 1 na 1
i.czaplicka (5782 punktów)
Anyżek, nie etanol...
fiedorek.t (5805 punktów)
>Anyżek, nie etanol...
Mam nadzieję, że nikt potem teściowej nie...
Meretseger (61860 punktów)
A komary? Co odstrasza komary? Bo mnie w niedzielę prawie żywcem zjadły, ani Off nie pomaga, ani olejek waniliowy, choć oblałam się obficie...

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
24-08-2011 19:04 
 Ocena 4 na 4
marcin1902 (3438 punktów)
>A komary? Co odstrasza komary?

W tym roku jedynym skutecznym środkiem na komary są widły...


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
>Off nie pomaga
Ten mnie nigdy nie zawiódł, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.


24-08-2011 20:54 
 Ocena 2 na 2
fiedorek.t (5805 punktów)
>A komary? Co odstrasza komary? Bo mnie w niedzielę prawie żywcem zjadły, ani Off nie pomaga, ani olejek waniliowy, choć oblałam się obficie...

Komary? W niedzielę?! Hm, wtedy najbardziej roją się te złośliwe:

A z tymi to trudna sprawa. Tu i święty boże nie pomoże
24-08-2011 23:47 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>A komary? Co odstrasza komary? Bo mnie w niedzielę prawie żywcem zjadły, ani Off nie pomaga, ani olejek waniliowy, choć oblałam się obficie...

   Ja w tym roku nie miałam w domu ani jednego komara. Codziennie wieczorem zapalam kadzidełko. Natomiast na ugryzienia znam sposób, który natychmiast przynosi ulgę, i nawet bąbla nie ma. Natka zielonej pietruszki. Trzeba nożem rozciąć łodyżkę i sokiem posmarować ugryzienie.


"Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"
27-08-2011 13:46 
 Ocena 2 na 2
i.czaplicka (5782 punktów)
Witamina B- jedzona. Tylko się nie przeraz- mocz się robi cytrynowy.
perun (8610 punktów)

>Teza chyba jasna- płacimy za nazwę/logo.
Dokładnie . Ostatnio czytałem o tym czym różni się tanie wino od wina drogiego . tzn takie które kosztuje np; 30 zł od takiego które kosztuje 300 zeta. Wynik badań jest taki , że te wina różnią sie od siebie tylko ceną , z tym , że cześciej tańsze wino lepiej smakuje od droższego . Teza chyba jest jasna - snobizm kosztuje
27-08-2011 17:52 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52278 punktów)
.
>Ostatnio czytałem o tym czym różni się tanie wino od wina drogiego. tzn takie które kosztuje np; 30 zł od takiego które kosztuje 300 zeta. Wynik badań jest taki, że te wina różnią się od siebie tylko ceną, z tym, że częściej tańsze wino lepiej smakuje od droższego.
Lubię wina i pijam wina. Najczęściej te około 30 zł, ale zdarzały się i po sto kilkadziesiąt. Wino jest zdecydowanie bardziej kwestią smaku niż badań.

Złośliwość dobra i trafna, ale z niczym nie należy przesadzać i ogólnie cena odgrywa jednak rolę w jakości wina. Kontrola po prostu kosztuje, ale rzeczywiście - jak się ma szczęście można trafić znakomite wina po przystępnych cenach.

W Polsce żadne wina nie trzymają europejskich cen i wszystkie ceny są zawyżone.
Gdy ktoś jest w winiarskim kraju, zawsze warto - po degustacji w winnicy - kupić karton lub dwa z wysyłką do Polski. Możemy tam kupić bardzo dobre wino za połowę ceny.

>Teza chyba jest jasna - snobizm kosztuje.
Tak, ale bywają snopizmy i snobizmy i do tego drugiego potrzebna jest jednak wiedza, a nawet coś takiego - co trudno zdobyć w pierwszym pokoleniu. Pieniądze jest jednak zdobyć znacznie łatwiej.

Pozdrawiam.

@@@
.
27-08-2011 19:20 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)

>Złośliwość dobra i trafna, ale z niczym nie należy przesadzać i ogólnie cena odgrywa jednak rolę w jakości wina. Kontrola po prostu kosztuje, ale rzeczywiście - jak się ma szczęście można trafić znakomite wina po przystępnych cenach.

Pisałem o przeprowadzonych badaniach , w których wzieli udział przeszkoleni degustatorzy win . Ogólnie chodziło o to , że gdy ci spece wiedzieli ze piją droższe wino przyznawali mu więcej punktów. Natomiast nie wiedząc jakie wino piją ( nie znając ceny ) wynik badań był 50\50 lub troche częsciej przynawali więcej punktów za smak winom tańszym . Wnioski z tych badań były takie , że na nasz smak ma wplyw też psychika. Wiedząc , ze pijemy droższe wino uważamy je za lepsze od tańszego .Więc głównie to cena wina czyni z niego lepsze wino a nie samo wino .( chyba trochę zamieszałem )
27-08-2011 19:59 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52278 punktów)
.
>Pisałem o przeprowadzonych badaniach, w których wzięli udział przeszkoleni degustatorzy win. Ogólnie chodziło o to, że gdy ci spece wiedzieli ze piją droższe wino przyznawali mu więcej punktów. Natomiast nie wiedząc jakie wino piją ( nie znając ceny ) wynik badań był 50\50 lub trochę częściej przyznawali więcej punktów za smak winom tańszym. Wnioski z tych badań były takie, że na nasz smak ma wpływ też psychika. Wiedząc, że pijemy droższe wino uważamy je za lepsze od tańszego. Więc głównie to cena wina czyni z niego lepsze wino a nie samo wino .( chyba trochę zamieszałem )
Zupełnie tu Pan nie zamieszał. Jestem już trochę starszy i znam życie. Na podstawie tylko doświadczeń życiowych - zdecydowanie te wyniki potwierdzam. Tylko bez przesady.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365