Witam! Szukam (jeśli w ogóle istnieje) opisu zjawiska socjologicznego. Chodzi mi o sytuację, kiedy jakaś idea/zachowanie ma wąskie grono odbiorców/wyznawców. Elita utrzymuje wysoki poziom zachowań i kultury, jednak w miarę upowszechniania się tego zjawiska dochodzi do degradacji owej idei przez to, że szersze grono coraz to nowych odbiorców nie stosuje się do jej reguł, nie jest tak ortodoksyjne jak wcześniejsza elita. Jeśli istnieje opis takiego zjawiska, byłabym zainteresowana, gdzie go szukać. Dzięki z góry i pozdrawiam. |