Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska 30 krajem w rankingu...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-01-2010 13:38Matix (5786 punktów)Polska 30 krajem w rankingu...
Ocena 4 na 6
najlepszych warunków życia! Tak, nie przywidziało Wam się, tak przynajmniej uważa amerykański magazyn "International Living", nie wiem co to za szmatławiec, ale gdybym spotkał redaktorków za ten ranking odpowiedzialnych to dostaliby wpie....., a ja wpie..... umiem spuścić.

Cytat:
Autorzy rankingu brali pod uwagę dziewięć kategorii: koszty życia, kulturę i sposób spędzania czasu wolnego, gospodarkę, wolność obywatelską, dbałość o środowisko, klimat, opiekę zdrowotną, infrastrukturę i ogólne bezpieczeństwo. W każdej kategorii państwo mogło uzyskać maksymalnie 100 punktów. Wynik końcowy to średnia punktów ze wszystkich kategorii.


Cytat:
Najwięcej punktów nasz kraj otrzymał w kategorii "Wolność" - 100. Wysoko oceniono też "Bezpieczeństwo" (86 pkt.), "Opiekę zdrowotną" (80 pkt.) i "Klimat" (76 pkt.). Najmniej punktów Polska otrzymała w kategorii "Ekonomia" tylko 52 punkty i "Koszty życia" - 51 punktów.


<wyrapionegały,szczenaopada>

Że co? Wolność? A gdzie jej nie ma? Chyba tylko w kilku zagajnikach świata. Bezpieczeństwo? Mam nadzieję, że nie mieli na myśli polskiej policji. Opiekę zdrowotną? Nie to już przesada, nóż się otwiera, żarty żartami, ale niech to powiedzą tym chorym na raka. Ja nie miałbym odwagi. Klimat? Łojojoj toż to najważniejsze! Ekonomia - czyżbyśmy mieli za mały dług w MFW? Koszty życia - 51 to i tak za dużo.

Podsumowując: ten ranking właśnie mi napluł gównem w twarz i powiedział że to czekolada z pełnym pakietem witamin, a także mikroelementów
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

09-01-2010 13:53
 Ocena 11 na 11
lukasz9 (1220 punktów)
A ja z tego rankingu wyciągnąłem inny wniosek. Skoro Polska, w której wiemy jak się żyje jest na 30 miejscu (co w zasadzie nie jest nowością, od wielu lat oscylujemy na tym poziomie), to jak źle musi się żyć tym ludziom, którzy zamieszkują pozostałą część świata, a co najważniejsze jest to większość ludzkości.
09-01-2010 14:07 
 Ocena 1 na 3
Matix (5786 punktów)
30 miejsce na równi z między innymi Szwecją, wyprzedziliśmy nawet Japonię i rzeczywiście Szwedom jest bardzo, bardzo ciężko, sam widziałem, nie wiem jak w Japonii, może od tych nowinek technicznych już w głowach im się coś przewraca... dwa punkty więcej miało UK, no tam to na pewno musi się żyć ciężko, szczególnie Polakom, punkt więcej Monako

podsumowując: nie zmieniam zdania, gdybym ten ranking miał na kartce to podtarłbym nim sobie tyłek po wypróżnieniu
lukasz9 (1220 punktów)
Faktycznie, jak przeczytałem cały ranking to przyznaję, że jest dość dziwny. Tak czy inaczej wielu innych rankingach Polska była na podobnym miejscu, tyle że inne kraje były przed nami
09-01-2010 15:00 
 Ocena 2 na 2
Myflowers (2721 punktów)
>Faktycznie, jak przeczytałem cały ranking to przyznaję, że jest dość dziwny. Tak czy inaczej wielu innych rankingach Polska była na podobnym miejscu, tyle że inne kraje były przed nami

Dziwny? Przecież któryś z naszych polityków powiedział, że nawet nie wiemy jak to nam dobrze jest, ale się dowiemy - no to się dowiedzieliśmy

M.

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
10-01-2010 03:15 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
>>Faktycznie, jak przeczytałem cały ranking to przyznaję, że jest dość dziwny.

>Dziwny? Przecież któryś z naszych polityków powiedział, że nawet nie wiemy jak to nam dobrze jest, ale się dowiemy - no to się dowiedzieliśmy

Kiedyś byliśmy siódmą potęgą światową, a teraz dopiero trzydzieste miejsce?
marcus (876 punktów)
>nie wiem jak w Japonii, może od tych nowinek technicznych już w głowach im się coś przewraca...
Największym problemem człowieka może być brak problemów i emocji w życiu. W Japonii wcale nie żyje się tak fajnie, a zastraszająco wielu ludzi jest po prostu aspołecznych, warto poczytać np. o hikimori...


Better to reign in hell than serve in heaven...
Matix (5786 punktów)
>>nie wiem jak w Japonii, może od tych nowinek technicznych już w głowach im się coś przewraca...
>Największym problemem człowieka może być brak problemów i emocji w życiu.

Jak można porównać co jest gorsze? Brak emocji w życiu , czy brak pieniędzy? Potrzeby materialne są konieczne, więc powinny mieć większą wagę we wszelkich tego typu rankingach.
Matix (5786 punktów)
09-01-2010 21:48 
 Ocena 4 na 4
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
Ja pierdziulę, Irlandia oczko niżej... Wybacz, Tusku, żem nie wierzył!
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Jestem pewien, że w każdym z krajów z dowolnego miejsca w rankingu znajdzie się wielu podobnie jak Ty poirytowanych
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
09-01-2010 22:12 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma


A jakby to samo powiedział B-16?
Smith (10069 punktów)
Venezuela freedom - 50 cha cha.
i już odechciało mi się sprawdzać.
To może dać jasność w kwestii czy autorzy nie należą do błogosławionych i nie chcą obdarzyć swoim błogosławieństwem czytelników.
Kali (195 punktów)
(zablokowany)
Bo tak naprawdę to Polska to całkiem fajny kraj!!! I to nie jest sarkazm
Pewnie,że wiele jest niedoskonałości, kler , ... ma zdecydowanie za dużo do powiedzenia, itd, itp, ale...

-wolność słowa (własciwie mamy!)
-wolonośc sumienia też (mimo,że wisza krzyże w urzędach państwowych) ale nikt nas nie wsadzi do wiezienia za głoszenie swoich poglądów ani tym bardziej nie rozstrzlea

-poziom życia też wcale nie jest aż taki zły! NIkt nie głoduje, pomoc socjalna JAKAśTAM JEST, opieka zdrowotna też jakas tam jest, edukacja jest darmowa, o co k...a chodzi??!!

Skończmy wreszcie z tym naszym wiecznym niezadowoleniem
Matix (5786 punktów)
>Bo tak naprawdę to Polska to całkiem fajny kraj!!! I to nie jest sarkazm
>Pewnie,że wiele jest niedoskonałości, kler , ... ma zdecydowanie za dużo do powiedzenia, itd, itp, ale...
>-wolność słowa (własciwie mamy!)

To nie powinno być kryterium lecz standard.

>-poziom życia też wcale nie jest aż taki zły! NIkt nie głoduje,

Więc nikt to też człowiek

> pomoc socjalna JAKAśTAM JEST, opieka zdrowotna też jakas tam jest,

Jak już mówiłem idź to powiedz tym chorym na raka, ja nie mam odwagi

> edukacja jest darmowa, o co k...a chodzi??!!

Ale to nie potrwa długo.

>Skończmy wreszcie z tym naszym wiecznym niezadowoleniem

Czemu? Czarne jest czarne a białe jest białe. Czemu mam skończyć ze swoim słusznym niezadowoleniem. Mam słuchać kaczora? Przyjmować ściemę za prawdę?
Kali (195 punktów)
(zablokowany)
>>Bo tak naprawdę to Polska to całkiem fajny kraj!!! I to nie jest sarkazm
>>Pewnie,że wiele jest niedoskonałości, kler , ... ma zdecydowanie za dużo do powiedzenia, itd, itp, ale...
>>-wolność słowa (własciwie mamy!)
>To nie powinno być kryterium lecz standard.

Ale standardem nie jest w wielu krajach a u nas tak
>>-poziom życia też wcale nie jest aż taki zły! NIkt nie głoduje,
>Więc nikt to też człowiek
>> pomoc socjalna JAKAśTAM JEST, opieka zdrowotna też jakas tam jest,
>Jak już mówiłem idź to powiedz tym chorym na raka, ja nie mam odwagi
Napisałem JAKAŚTAM, nie, że jest wspaniała
>> edukacja jest darmowa, o co k...a chodzi??!!
>Ale to nie potrwa długo.
A ską Ty to wiesz?
>>Skończmy wreszcie z tym naszym wiecznym niezadowoleniem
>Czemu? Czarne jest czarne a białe jest białe. Czemu mam skończyć ze swoim słusznym niezadowoleniem. Mam słuchać kaczora? Przyjmować ściemę za prawdę?

Nie, porównaj sobie z Polską takie kraje jak Chiny, Białoruś, sporo państ afrykańskich i wtedy mów, jak to jest u nas do d..y.
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
30 miejsce na świecie nie jest tak wysokim znowu, choć prawdopodobnie mieścimy się trochę niżej. Prawda jest taka, że cywilizacja to Europa, Ameryka Północna, Japonia i Australia. Reszta praktycznie się nie liczy.

Nawet jeśli te 30 miejsce mamy, to pewnie do tych z czołówki to nam brakuje dość dużo. Na pewno wyprzedzają nas wszystkie kraje starej UE, to jakieś zdaje się 15 państw. Dodać do tego USA, Kanada, Japonia, Australia, więc te 30 miejsce to dalekie jest, choć brzmi wysoko .

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365