 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-03-2004 22:18 | goso | Ruch religijny | Czy ktoś z forumowiczów nie orientuje się może co do prawnej strony rejestracji nowych ruchów religijnych ? Czy jest może gdzieś w internecie lub księdze ustaw jakaś informacja na ten temat ? Jakie warunki trzeba spełnić ażeby można było zarejestrować taki ruch ? Jeśli ktoś posiada takie informacje to proszę o kontakt na maila: lp.po@osogDziękuję i pozdrawiam |
| Piotrek D. | > Czy ktoś z forumowiczów nie orientuje się może co do> prawnej strony rejestracji nowych ruchów religijnych ?A nie lepiej to zapisać się przez zanurzenie, obrzezanie, konwersję, czy też prosty akces do jakiegoś już istniejącego ruchu? Łatwiejsze to i bezpieczniejsze. Nie musisz być od razu guru, biskupem, lamą czy zbawicielem. %-)  PZDR
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz | > A nie lepiej to zapisać się przez zanurzenie, obrzezanie, konwersję, czy też prosty akces do jakiegoś już istniejącego ruchu? Łatwiejsze to i bezpieczniejsze.> Nie musisz być od razu guru, biskupem, lamą czy zbawicielem.Ale jednak lepiej być biskupem nawet lokalnej sekty niż owieczką choćby i sekty największej
|
|
|  | | Sylwester Głowacki (85 punktów) | |
|
| |  | | Mariusz Agnosiewicz | > Bądźmy niemoralni!!!- załóżmy własną sektę, np. Świadkowie Światła RozumuOk, ale "świadkowie" nie jest chyba dobrą merketingowo nazwą, przynajmniej mi się kjarzy z z jakąś religijnością domokrążną czy też z akwizycją religijną
|
|
| Nolens Volens | Spoko, ja się z chęcią przyłączam... A może sketa pt. "Ludzie, którzy w nic nie wierzą"? Tylko swoją drogą tacy ludzie są przegrani i baaaardzo nieszczęśliwi. Wiem po sobie. Chociaż ja w zasadzie wierzę w BOGA, czy tam znak zapytania, czy jak to tam chcecie nazywać.
|
|
 | | goso |  Pomysły bardzo dobre. Nie chcę być żadnym guru - po prostu chcę zrobić coś na przekór kościołowi i społeczeństwu, które mamy niestety takie a nie inne. Poza tym prawo podatkowe może się zmienić i będziemy mieli prawo wybrać na jaki "zbożny" cel przeznaczymy część naszych podatków - czemu więc nie przeznaczyć na siebie ?  ) Pozdrawiam
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|