Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ruch religijny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
21-03-2004 22:18gosoRuch religijny
Czy ktoś z forumowiczów nie orientuje się może co do prawnej strony rejestracji nowych ruchów religijnych ? Czy jest może gdzieś w internecie lub księdze ustaw jakaś informacja na ten temat ? Jakie warunki trzeba spełnić ażeby można było zarejestrować taki ruch ? Jeśli ktoś posiada takie informacje to proszę o kontakt na maila: lp.po@osog
Dziękuję i pozdrawiam

Mariusz Agnosiewicz
Wystarczy tylko przejrzeć Racjonalistę. Podaję podstawowe linki:
1. P. Borecki (Zaklad Prawa Wyznaniowego WPiA UW), "Rejestracja Kościoła i związku wyznaniowego", www.racjonalista.pl/kk.php/s,2683
2. dr J. Kolarzowski, "Rejestracja ruchów religijnych", www.racjonalista.pl/kk.php/s,1350

Więcej przydatnych informacji można znaleźć w naszym dziale Państwo i Prawo-->Prawo wyznaniowe, a w szczególności w poddziale "Podrecznik dla kościołów" www.racjonalista.pl/kk.php/d,201

pozdrawiam
Piotrek D.
>Czy ktoś z forumowiczów nie orientuje się może co do
>prawnej strony rejestracji nowych ruchów religijnych ?
A nie lepiej to zapisać się przez zanurzenie, obrzezanie, konwersję, czy też prosty akces do jakiegoś już istniejącego ruchu? Łatwiejsze to i bezpieczniejsze.
Nie musisz być od razu guru, biskupem, lamą czy zbawicielem.
%-)
PZDR
Mariusz Agnosiewicz
>A nie lepiej to zapisać się przez zanurzenie, obrzezanie, konwersję, czy też prosty akces do jakiegoś już istniejącego ruchu? Łatwiejsze to i bezpieczniejsze.
>Nie musisz być od razu guru, biskupem, lamą czy zbawicielem.

Ale jednak lepiej być biskupem nawet lokalnej sekty niż owieczką choćby i sekty największej
Sylwester Głowacki (85 punktów)
Bądźmy niemoralni!!!- załóżmy własną sektę, np. Świadkowie Światła Rozumu, i ściągajmy kasę z owieczek(Baranów)
Mariusz Agnosiewicz
>Bądźmy niemoralni!!!- załóżmy własną sektę, np. Świadkowie Światła Rozumu

Ok, ale "świadkowie" nie jest chyba dobrą merketingowo nazwą, przynajmniej mi się kjarzy z z jakąś religijnością domokrążną czy też z akwizycją religijną
mohawk (2936 punktów)
>Bądźmy niemoralni!!!- załóżmy własną sektę, np. Świadkowie Światła Rozumu, i ściągajmy kasę z owieczek(Baranów)
Właśnie! Załóżmy własną sektę. Ale na pieniądze mam lepszy sposób. Zaciągnijmy kredyty, pożyczki, wybudujmy [luksusowy rzecz jasna] "kościół", i nie spłacajmy zadłużenia. Kościół, jako przedmiot służący sprawowaniu kultu nie podlega egzekucji w Najjaśniejszej Pomrocznej [vide casus parafii w Dalikowie].
Nolens Volens
Spoko, ja się z chęcią przyłączam... A może sketa pt. "Ludzie, którzy w nic nie wierzą"? Tylko swoją drogą tacy ludzie są przegrani i baaaardzo nieszczęśliwi. Wiem po sobie. Chociaż ja w zasadzie wierzę w BOGA, czy tam znak zapytania, czy jak to tam chcecie nazywać.
goso
Pomysły bardzo dobre. Nie chcę być żadnym guru - po prostu chcę zrobić coś na przekór kościołowi i społeczeństwu, które mamy niestety takie a nie inne. Poza tym prawo podatkowe może się zmienić i będziemy mieli prawo wybrać na jaki "zbożny" cel przeznaczymy część naszych podatków - czemu więc nie przeznaczyć na siebie ? ) Pozdrawiam

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365