Racjonalista - Strona głównaDo treści
Człowiek pokorny ... skromny ...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
03-08-2010 15:15makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Człowiek pokorny ... skromny ...
Ocena 10 na 10
hej,
Człowiek pokorny to człowiek który nie wierzy w swoje wieczne istnienie , nie wierzy w to , że wszechświat powstał po to aby właśnie jemu dać możliwość zaistnienia , nie wierzy , że jest wybrańcem i czymś szczególnym , wywyższonym , nie wierzy w to , że jest synem BOGA SAMEGO dla którego ten BóG cierpiał , umarł i zmartwychwstał ...
Człowiek pokorny to ktoś kto nie wierzy w to , że jego przekonania , wizje , potrzeby , pragnienia są czymś niezwykłym w skali wszechświata , kto ma duży dystans wobec tych wszystkich swoich egocentryzmów ...
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Człowiek wierzący w boga zaspakaja swe pożądanie w 100 procentach ... !
taki człowiek z niczego nie rezygnuje ... on dostaje całą wieczność i obietnice bycia ... "współbogiem" !!! - on dostaje obietnicę "przebóstwienia" ...
Nie ma niczego co byłoby tak bardzo nęcące i ponętne ... jak właśnie takie przyżeczenie złożone przez boga samego ...
makuś
03-08-2010 16:12 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>hej,
>Człowiek wierzący w boga zaspakaja swe pożądanie w 100 procentach ... !
>taki człowiek z niczego nie rezygnuje ... on dostaje całą wieczność i obietnice bycia ... "współbogiem" !!! - on dostaje obietnicę "przebóstwienia" ...
>Nie ma niczego co byłoby tak bardzo nęcące i ponętne ... jak właśnie takie przyżeczenie złożone przez boga samego ...
>makuś
I co z tego tak właściwie, bo nie rozumiem: czy mu współczujesz, czy zazdrościsz?

"Człowiek wpada w melancholię, kiedy rozmyśla o życiu, a staje się cynikiem, kiedy widzi, jak inni sobie z nim radzą." E. M. Remarque
04-08-2010 15:43 
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>I co z tego tak właściwie, bo nie rozumiem: czy mu współczujesz, czy zazdrościsz?

hej,
Staram się zrozumieć powody i intencje ludzi , którzy wierzą w Boga ... czyli właściwie w siebie samych , w swoje osobiste , personalne wybraństwo , w swą szczególność i wyjątkowość ...
Takie stanowisko prowadzi do pychy i arogancji !
makuś
04-08-2010 23:48 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>>I co z tego tak właściwie, bo nie rozumiem: czy mu współczujesz, czy zazdrościsz?
>hej,
hej
>Staram się zrozumieć powody i intencje ludzi , którzy wierzą w Boga ...
Cytat:
Człowiek wierzący w boga zaspakaja swe pożądanie w 100 procentach ... !
To w którym miejscu kłamiesz?
>czyli właściwie w siebie samych , w swoje osobiste , personalne wybraństwo , w swą szczególność i wyjątkowość ...
Nie rozumiem.
>Takie stanowisko prowadzi do pychy i arogancji !
Nie rozumiem Twojego stanowiska, nawet jeśli wywodzi się z pychy i arogancji.
>makuś
Smith

"Człowiek wpada w melancholię, kiedy rozmyśla o życiu, a staje się cynikiem, kiedy widzi, jak inni sobie z nim radzą." E. M. Remarque
06-08-2010 13:01 
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Nie rozumiem Twojego stanowiska
>Smith

hej,
Ja też odnoszę takie samo wrażenie . Nie rozumiesz . Lecz co ja mogę zrobić aby ci pomóc ?
pozdrawiam serdecznie
makuś
06-08-2010 13:45 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Ja też odnoszę takie samo wrażenie .
Po co Ci wrażenie, skoro możesz mieć pewność jeżeli napisałem Ci, że nie rozumiem.
Masz mnie za kłamcę czy o co Ci chodzi?
>Nie rozumiesz . Lecz co ja mogę zrobić aby ci pomóc ?
Skupić się na konkretach zamiast na impresjonizmie własnym.
>pozdrawiam serdecznie
pozdrawiam, również serdecznie
>makuś
Smith

"Nie rozpaczaj, że ludzie cię nie rozumieją. Martw się tym, że to ty nie rozumiesz ludzi." Konfucjusz
10-08-2010 08:21 
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Masz mnie za kłamcę czy o co Ci chodzi?
>Skupić się na konkretach zamiast na impresjonizmie własnym.

hej,
Dużo wiesz o kłamstwie ? A może więcej o kłamcach ?
Jeśli mówisz o konkretach to masz na myśli wiarę w duchy ?
pozdrawiam
makuś
10-08-2010 23:39 
 Ocena 1 na 1
Myflowers (2721 punktów)
>
>Skupić się na konkretach zamiast na impresjonizmie własnym.
>

Impresjonizm nie zgłębia żadnych metafizycznych problemów, nie próbuje nawet przeniknąć poza kolorową powierzchnię codzienności, przeciwnie, skupia się na powierzchowności, ulotności chwili, nastroju, oświetlenia, czy kąta widzenia.

A co będzie jak ktoś obejrzy się w krzywym zwierciadle podczas burzy z piorunami??????? O matko boska i Jezus, Maria, Rydzyk
P.S. A co to jest impresjonizm własny??????????????????????????????????

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
11-08-2010 09:39 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
> P.S. A co to jest impresjonizm własny??????????????????????????????????
Impresjonizm nie zgłębia żadnych metafizycznych problemów, nie próbuje nawet przeniknąć poza kolorową powierzchnię codzienności, przeciwnie, skupia się na powierzchowności, własnego wyobrażenia.

"Wizjoner okłamuje siebie, kłamca - tylko innych." F. Nietzsche
Myflowers (2721 punktów)
>> P.S. A co to jest impresjonizm własny??????????????????????????????????
> Impresjonizm nie zgłębia żadnych metafizycznych problemów, nie próbuje nawet przeniknąć poza kolorową powierzchnię codzienności, przeciwnie, skupia się na powierzchowności, własnego wyobrażenia.
>
"Wizjoner okłamuje siebie, kłamca - tylko innych." F. Nietzsche


Acha, czyli impresjonizm własny to postrzeganie siebie w kategoriach ulotności chwili, w zależności od nastroju - niczym "Impresja, wschód słońca" Moneta?


P.S. Proponuję temat prezentacji maturalnej "Impresjonizm w tekstach kultury"

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Smith (10069 punktów)
Wygląda na to, że piśmienna, nie koniecznie znaczy umiejąca czytać, albo zwyczajnie mam do czynienia z tą wyjątkową.
>
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/

Myflowers (2721 punktów)
>Wygląda na to, że piśmienna, nie koniecznie znaczy umiejąca czytać, albo zwyczajnie mam do czynienia z tą wyjątkową.
>>
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/

>

Kończę już dyskusję z Tobą, według zasady "ignoranta w dyskusji nie przekonasz", a wirtualnie nie mogę dać Ci w ucho


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Smith (10069 punktów)
Tak to bardzo mądrze stosować zasady do siebie. Wtedy rączki nie rwą się tak do uszy.
>
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Myflowers (2721 punktów)
>Tak to bardzo mądrze stosować zasady do siebie. Wtedy rączki nie rwą się tak do uszy.
>

Do uszu, słoneczko, do uszu

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Myflowers (2721 punktów)
>hej,
>Człowiek wierzący w boga zaspakaja swe pożądanie w 100 procentach ... !
>taki człowiek z niczego nie rezygnuje ... on dostaje całą wieczność i obietnice bycia ... "współbogiem" !!! - on dostaje obietnicę "przebóstwienia" ...
>Nie ma niczego co byłoby tak bardzo nęcące i ponętne ... jak właśnie takie przyżeczenie złożone przez boga samego ...
>makuś

PRZYRZECZENIE!!!!!!!!!


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
10-08-2010 17:22 
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>PRZYRZECZENIE!!!!!!!!!

hej,
uuuups !
pokornie i skromnie dopraszam się łaski i przebaczenia
makuś
Myflowers (2721 punktów)
>>hej,
>>Człowiek wierzący w boga zaspakaja ( zaspokaja)swe pożądanie w 100 procentach ... !
>>taki człowiek z niczego nie rezygnuje ... on dostaje całą wieczność i obietnice bycia ... "współbogiem" !!! - on dostaje obietnicę "przebóstwienia" ...
>>Nie ma niczego co byłoby tak bardzo nęcące i ponętne ... jak właśnie takie przyżeczenie złożone przez boga samego ...
>>makuś
>PRZYRZECZENIE!!!!!!!!!>
Przebaczam i proszę o przebaczenie, ale jeszcze to zaspokaja mnie męczy

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>>PRZYRZECZENIE!!!!!!!!!>Przebaczam i proszę o przebaczenie, ale jeszcze to zaspokaja mnie męczy

hej,
Staram się pojąć i zlikwidować przyczynę twej męki !
Wskaż mi drogę !
makuś
11-08-2010 13:58 
 Ocena 1 na 1
Myflowers (2721 punktów)
>>>PRZYRZECZENIE!!!!!!!!!>Przebaczam i proszę o przebaczenie, ale jeszcze to zaspokaja mnie męczy
>hej,
>Staram się pojąć i zlikwidować przyczynę twej męki !
>Wskaż mi drogę !
>makuś
>

Wskazuję - nie lubię, jak ktoś kogoś zaspakaja , wolę jak go zwyczajnie zaspokaja. A ogólnie jest oki!
Pozdrawiam serdecznie


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
13-08-2010 18:26 
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Wskazuję - nie lubię, jak ktoś kogoś zaspakaja , wolę jak go zwyczajnie zaspokaja. A ogólnie jest oki!
>Pozdrawiam serdecznie

hej,
Dzięki !
Ja właściwie też wolę zaspokajać niż zaspakajać ...
Wiesz to jest tak jak z włączaniem i włanczaniem ... cholerne przyzwyczajenie , lecz dzięki tobie postaram się walczyć i mam nadzieję na zwycięstwo !
pozdrawiam serdecznie
makuś
nixxx (38 punktów)
Według mnie człowiek, który nie wierzy, że jest wybrańcem i nie wierzy, że może zrobić coś rewolucyjnego i potrzebnego światu, to jest nikim, jest zerem, które żyje tylko po to, by mieć co zjeść, by raz na rok wyjechać ze swojej dziupli.
Nie mówię tutaj o tym, by każdy człowiek wygłaszał, że jest wybrany, że jest lepszy od innych. Niech trzyma to dla siebie i próbuje coś z tym zrobić. Niech się dokształca, uczy, skupia się całym sobą na doskonałości, dążeniu do perfekcji. Nie wiem czy definicja człowieka pokornego, którą podałaś jest prawdziwa, ale według mnie jest błędna i stereotypowa. Czymże byłby człowiek bez mobilizacji, chęci dostrzegania rzeczy, których inni nie widzą, własnych przekonań czy planów na przyszłość.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
. Czymże byłby człowiek bez mobilizacji, chęci dostrzegania rzeczy, których inni nie widzą, własnych przekonań czy planów na przyszłość.

hej,
A co to ma wspólnego z tym co napisałem ?
Ale dobrze ...
Moje przekonania ...
Jeżeli uważam , że moje przekonania są jedynie słuszne i prawdziwe oraz wartościowe i szlachetne to jaki mam stosunek do przekonań innych ludzi ??? Jaki mogę mieć stosunek do przekonań innych ludzi ?
Moje osoboste wybraństwo jest głównym powodem tego , że innych ludzi postrzegam jako mniej wartościowych , mniej wybranych , mniej wyszczególnionych ... nie sądzisz ???
makuś
Uriel_ (360 punktów)
>hej,
siemka

>Człowiek pokorny to człowiek który (-) , nie wierzy , że jest
>wybrańcem i czymś szczególnym , wywyższonym , nie wierzy w to , że jest synem BOGA SAMEGO dla
>którego ten BóG cierpiał , umarł i zmartwychwstał ...

Tak, pod warunkiem, że człowiek ten nie jest Synem Bożym.

Jeżeli jest to w miejscu pokory ma dwa oblicza:

a) tchórzliwy, zalękniony, przegrany - jeśli ukrywa to kim jest.

b) odważny, miłosierny, zwycięzki - jeśli ujawnia to kim jest.

Uznany w religii chrześcijańskiej Syn Boży, człowiek o imieniu Jezus, jest wzorem cnoty odwagi (b) ujawnienia się przed ludźmi pomimo świadomości zagrożenia życia. Mówimy tu o miłości zwyciężającej śmierć.
Rozumiesz to czy ni chu-chu ?

>Człowiek pokorny to ktoś kto nie wierzy w to , że jego przekonania , wizje , potrzeby , pragnienia
>są czymś niezwykłym w skali wszechświata , kto ma duży dystans wobec tych wszystkich swoich
>egocentryzmów ...

Jeśli one rzeczywiście takie nie są to mówimy tu również o człowieku uczciwym.

Pozdro

   
04-08-2010 15:56 
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>Rozumiesz to czy ni chu-chu ?

hej,
Jednoznacznie ni chu-chu !!!
Nie wiem o czym mówisz .
O jakiej mitologi czy też fantastyce chcesz nam powiedzieć ?
Słuchaj ... wiara w duchy jest w gruncie rzeczy prymitywną próbą racjonalizacji doświadczeń których człowiek nie potrafi sobie wyjaśnić , nie potrafi zrozumieć ...
Jedni ludzie akceptują ten stan rzeczy i powoli , stopniowo starają się poznać mechanizmy , przyczyny i powody , oni nie ufają swoim wizjom i emocjom lecz starają się je rozebrać na części pierwsze aby poznać źródła !!!
Inni ... bezrefleksyjnie ulegają presji tradycji , obyczajawości , przyzwyczajeniom ... poddają się magii rytuałów ...
Rozumiesz to czy ni chu-chu ???
pozdrawiam serdecznie
makuś
20-08-2010 15:23 
 Ocena-1 na 1
Uriel_ (360 punktów)
>O jakiej mitologi czy też fantastyce chcesz nam powiedzieć ?

O podstawach islamu tudzież Babie Jadze szczeniacki grafomanie.

>Słuchaj ... wiara w duchy (...)
itd
itd
>Rozumiesz to czy ni chu-chu ???

Reasumując świetnie Cię rozumiem i nie jesteś partnerem do rozmowy.

Jeżeli chcesz zgłębić zagadnienie skromności zastosuj się do swoich własnych rad.

Żegnam.
20-08-2010 15:31 
 Ocena 2 na 2
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
szczeniacki grafomanie.

hej,
pozdrawiam serdecznie
szczeniacki grafoman
makuś

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365