 |
Czy jestem New Age'owcem? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-08-2010 00:40 | Pawelpo40 (-6 punktów) | Czy jestem New Age'owcem?
-5 na 5 | Z urodzenia jestem ochrzczonym katolikiem, z wyboru jestem ... no właśnie, nie wiem, niby wierzący, ale inaczej, tak jakby bardziej racjonalnie, ale skoro wierzę w materializację eterycznej (boskiej, ogólnodostępnej w kosmosie, tzw. ciało boże) energii w to, co umysł (niekoniecznie ludzki) sobie umyśli - czy to racjonalne, skoro wciąż nie ma dowodu? Ja swój dowód mam: np. rosnący ząb: coś, co nie jest tkanką miękką rozszerza się (jak guma  , co więcej, wie kiedy przestać i jaki ma mieć ogólny kształt. W ogóle cały proces wzrostu jakiegokolwiek organizmu uważam za cud przemiany energii w materię wedle zakodowanego w tzw. aurze modelu, którego materialnym nośnikiem jest również DNA. Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem - stop. To co "opuściło " cebulkę w zasadzie jest już martwe, jadnak, gdy włos utniemy, cebulka jakimś cudem dostaje cynk (ale jak, przecież cięty włos jest martwy?) i włos znowu rusza z miejsca, troche podrośnie i znowu stop. Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze. Wiem, nie ma dowodu, ... czy może jest? Na koniec, mam do Was pytanie. Moje poglądy prezentuję na blogu: pawelpo40.blog.interia.pl/Jeśli ktoś poświęciłby minutkę i zerknął, ktoś kto miał jakiś kontakt z ruchem New Age - czy moje poglądy są zbieżne z ichnimi? Czy jestem New Age'owcem? (ewentualny kontakt, formatka na stronie bloga, za wszelkie uwagi dziękuję z góry) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | stilgar (7322 punktów) |
>Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem - >stop. To co "opuściło " cebulkę w zasadzie jest już martwe, jadnak, gdy włos utniemy, cebulka jakimś >cudem dostaje cynk (ale jak, przecież cięty włos jest martwy?) i włos znowu rusza z miejsca, troche >podrośnie i znowu stop. Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest >poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze. Wiem, nie ma dowodu, ... czy może jest?
Widziales kiedys wlosy? Rosna one bez przerwy przez ok. 7 lat, potem wypadaja. Nie chodz do fryzjera przez tyle lat a zobaczysz, jak dlugie ci urosna. Inne wlosy na ciele rosna wolniej, wypadaja szybciej, wiec ich maksymalna dlugosc jest odpowiednio mniejsza. Tak samo rosna zeby i wszystkie inne elementy naszych organizmow. To, ze programy ich budowy sa skomplikowane i moze trudno je pojac, nie oznacza, zeby od razu podstawiac w miejsce faktow taki belkot o przemianie energii...
|
|
 | | Pawelpo40 (-6 punktów) | >>Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem - >>stop. To co "opuściło " cebulkę w zasadzie jest już martwe, jadnak, gdy włos utniemy, cebulka jakimś >>cudem dostaje cynk (ale jak, przecież cięty włos jest martwy?) i włos znowu rusza z miejsca, troche >>podrośnie i znowu stop. Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest >>poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze. Wiem, nie ma dowodu, ... czy może jest? >Widziales kiedys wlosy? Rosna one bez przerwy przez ok. 7 lat, potem wypadaja. Nie chodz do fryzjera przez tyle lat a zobaczysz, jak dlugie ci urosna. Inne wlosy na ciele rosna wolniej, wypadaja szybciej, wiec ich maksymalna dlugosc jest odpowiednio mniejsza. Tak samo rosna zeby i wszystkie inne elementy naszych organizmow. To, ze programy ich budowy sa skomplikowane i moze trudno je pojac, nie oznacza, zeby od razu podstawiac w miejsce faktow taki belkot o przemianie energii...
gdyby nie było "stopu" ludzie mieliby na nogach i pod pachami włosy do ziemi. a zwierzaki? owszem, są psy którym włosy rosną całe życie, ale u wiekszości ras - nie. Po obcięciu, włos rusza do przodu. myślałem, że się czegoś dowiem od racjonalnie mądrych, ale - pomyłka, to nie ten adres, z tym moim blogiem - zbłądziłem, żałuję, jak to się kasuje????
|
|
|  | 6 na 6 | stilgar (7322 punktów) |
>gdyby nie było "stopu" ludzie mieliby na nogach i pod pachami włosy do ziemi. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem o wypadaniu włosów. >a zwierzaki? owszem, są psy którym włosy rosną całe życie, ale u wiekszości ras - nie. Po obcięciu, włos rusza do przodu. Nie, po obcięciu zostaje obcięty aż nie wyrośnie nowy. >myślałem, że się czegoś dowiem od racjonalnie mądrych, ale - pomyłka, to nie ten adres, z tym moim blogiem - zbłądziłem, żałuję, jak to się kasuje????
Prosiłeś o dyskusje, powinieneś też umieć przyjąć krytykę. Racjonalnośc nie polega na klepaniu się po plecach.
|
|
 | -2 na 2 | Pawelpo40 (-6 punktów) | >>Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem - >>stop. To co "opuściło " cebulkę w zasadzie jest już martwe, jadnak, gdy włos utniemy, cebulka jakimś >>cudem dostaje cynk (ale jak, przecież cięty włos jest martwy?) i włos znowu rusza z miejsca, troche >>podrośnie i znowu stop. Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest >>poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze. Wiem, nie ma dowodu, ... czy może jest? >Widziales kiedys wlosy? Rosna one bez przerwy przez ok. 7 lat, potem wypadaja. Nie chodz do fryzjera przez tyle lat a zobaczysz, jak dlugie ci urosna. Inne wlosy na ciele rosna wolniej, wypadaja szybciej, wiec ich maksymalna dlugosc jest odpowiednio mniejsza. Tak samo rosna zeby i wszystkie inne elementy naszych organizmow. To, ze programy ich budowy sa skomplikowane i moze trudno je pojac, nie oznacza, zeby od razu podstawiac w miejsce faktow taki belkot o przemianie energii...
gdyby nie było "stopu" ludzie mieliby na nogach i pod pachami włosy do ziemi. a zwierzaki? owszem, są psy którym włosy rosną całe życie, ale u wiekszości ras - nie. Po obcięciu, włos rusza do przodu myślałem, że się czegoś dowiem od racjonalnie mądrych, ale - pomyłka, to nie ten adres, z tym moim blogiem - zbłądziłem, żałuję, jak to się kasuje????
|
|
7 na 7 | Madman (7811 punktów) | > wierzący, ale inaczej, tak jakby bardziej racjonalnie,Masz rację, tak jakby. > czy to racjonalne, skoro wciąż nie ma dowodu?> Ja swój dowód mamNiektórzy mają swoje "własne dowody" na prawdziwość kreacjonizmu, takie jak oko i półskrzydłopółłapa... > Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem - stop.Przyznaj się, jak to robisz? Zaoszczędziłbym na fryzjerze... > Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest> poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze.Spróbuj zamiast włosów zgolić tę aurę. Najlepiej brzytwą Ockhama. > Na koniec, mam do Was pytanie. Moje poglądy prezentuję na blogu:> pawelpo40.blog.interia.pl/> Czy jestem New Age'owcem?Sprytny pomysł na reklamę swojego bloga. "Przeczytajcie te bzdury o Bogu i Jezusie i powiedzcie mi, kim jestem"...
|
|
 | -2 na 2 | Pawelpo40 (-6 punktów) | > >wierzący, ale inaczej, tak jakby bardziej racjonalnie,> Masz rację, tak jakby.> >czy to racjonalne, skoro wciąż nie ma dowodu?> > Ja swój dowód mam> Niektórzy mają swoje "własne dowody" na prawdziwość kreacjonizmu, takie jak oko i półskrzydłopółłapa...> >Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem - stop.> Przyznaj się, jak to robisz? Zaoszczędziłbym na fryzjerze...> >Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest> >poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze.> Spróbuj zamiast włosów zgolić tę aurę. Najlepiej brzytwą Ockhama.> >Na koniec, mam do Was pytanie. Moje poglądy prezentuję na blogu:> >pawelpo40.blog.interia.pl/> >Czy jestem New Age'owcem?> Sprytny pomysł na reklamę swojego bloga. "Przeczytajcie te bzdury o Bogu i Jezusie i powiedzcie mi, kim jestem"...> gdyby nie było "stopu" ludzie mieliby na nogach i pod pachami włosy do ziemi. a zwierzaki? owszem, są psy którym włosy rosną całe życie, ale u wiekszości ras - nie. Po obcięciu, włos rusza do przodu myślałem, że się czegoś dowiem od racjonalnie mądrych, ale - pomyłka, to nie ten adres, z tym moim blogiem - zbłądziłem, żałuję, jak to się kasuje????
|
|
 | -3 na 3 | Pawelpo40 (-6 punktów) | > >wierzący, ale inaczej, tak jakby bardziej racjonalnie,> Masz rację, tak jakby.> >czy to racjonalne, skoro wciąż nie ma dowodu?> > Ja swój dowód mam> Niektórzy mają swoje "własne dowody" na prawdziwość kreacjonizmu, takie jak oko i półskrzydłopółłapa...> >Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem - stop.> Przyznaj się, jak to robisz? Zaoszczędziłbym na fryzjerze...> >Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest> >poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze.> Spróbuj zamiast włosów zgolić tę aurę. Najlepiej brzytwą Ockhama.> >Na koniec, mam do Was pytanie. Moje poglądy prezentuję na blogu:> >pawelpo40.blog.interia.pl/> >Czy jestem New Age'owcem?> Sprytny pomysł na reklamę swojego bloga. "Przeczytajcie te bzdury o Bogu i Jezusie i powiedzcie mi, kim jestem"...> Gdyby nie było "stopu" ludzie mieliby na nogach i pod pachami włosy do ziemi. a zwierzaki? owszem, są psy którym włosy rosną całe życie, ale u wiekszości ras - nie. Po obcięciu, włos rusza do przodu myślałem, że się czegoś dowiem od racjonalnie mądrych, ale - pomyłka, to nie ten adres, z tym moim blogiem - zbłądziłem, żałuję, jak to się kasuje????
|
|
1 na 1 | Iwona Przybyła (801 punktów) | Czy jestem NewAgeowcem, a czy jestem idiotą to jedno i to samo, czy jest "tak jakby bardziej racjonalna" różnica?
|
|
 | | Pawelpo40 (-6 punktów) | >Czy jestem NewAgeowcem, a czy jestem idiotą to jedno i to samo, czy jest "tak jakby bardziej racjonalna" różnica? A myślałem, że to strona dla ludzi KULTURALNYCH chcących polemizować, przekonywać, uzasadniać...
|
|
|  | 2 na 2 | Iwona Przybyła (801 punktów) | >>Czy jestem NewAgeowcem, a czy jestem idiotą to jedno i to samo, czy jest "tak jakby bardziej racjonalna" różnica? >A myślałem, że to strona dla ludzi KULTURALNYCH chcących polemizować, przekonywać, uzasadniać...
Powiem słowami Zenka z popularnego polskiego serialu: jak się widzi taką sztukę, trudno zadbać o kulturę!
Polemika? Z czym? Z mózgiem czerpiącym wiedzę z kanału youtube?
Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam. Poniosło mnie trochę, jak przeczytałam o Twoim problemie.
|
|
 | 1 na 1 | nomilk (1013 punktów) | Czy jestem NewAgeowcem, a czy jestem idiotą to jedno i to samo
Po co od razu "idiota"?
three of a perfect pair
|
|
|  | 1 na 1 | Iwona Przybyła (801 punktów) | > Czy jestem NewAgeowcem, a czy jestem idiotą to jedno i to samo> Po co od razu "idiota"?Racja. Przepraszam i kłaniam się nisko
|
|
| |  | | nomilk (1013 punktów) | Racja. Przepraszam i kłaniam się nisko  Toż nie chodzi o skłon. Uderzę się w pierś (bam!), nadużywam podobnych określeń.
three of a perfect pair
|
|
7 na 7 | diogenes (42753 punktów) | >Z urodzenia jestem ochrzczonym katolikiem...
Nie myl spirali DNA z różańcem.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Naukowcy wkrótce będą w stanie sklonować cały organizm z jednej jakiejkolwiek komórki , również owego włosa. Czy genetycy to już bogowie ? Chyba jestem New Age'owcem ... tak jakby...
|
|
 | | Iwona Przybyła (801 punktów) | > Naukowcy wkrótce będą w stanie sklonować cały organizm z jednej jakiejkolwiek komórki , również owego włosa. Czy genetycy to już bogowie ? Chyba jestem New Age'owcem ... tak jakby...  Myślę, że już dawno sklonowali. A potem napisali Biblię
|
|
1 na 1 | Gołębiewski (850 punktów) | > Z urodzenia jestem ochrzczonym katolikiem, z wyboru jestem ... no właśnie, nie wiem, niby> wierzący, ale inaczej, tak jakby bardziej racjonalnie, ale skoro wierzę w materializację eterycznej> (boskiej, ogólnodostępnej w kosmosie, tzw. ciało boże) energii w to, co umysł (niekoniecznie ludzki)> sobie umyśli - czy to racjonalne, skoro wciąż nie ma dowodu?> Ja swój dowód mam: np. rosnący ząb: coś, co nie jest tkanką miękką rozszerza się (jak guma , co> więcej, wie kiedy przestać i jaki ma mieć ogólny kształt. W ogóle cały proces wzrostu jakiegokolwiek> organizmu uważam za cud przemiany energii w materię wedle zakodowanego w tzw. aurze modelu, którego> materialnym nośnikiem jest również DNA.> Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem -> stop. To co "opuściło " cebulkę w zasadzie jest już martwe, jadnak, gdy włos utniemy, cebulka jakimś> cudem dostaje cynk (ale jak, przecież cięty włos jest martwy?) i włos znowu rusza z miejsca, troche> podrośnie i znowu stop. Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest> poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze. Wiem, nie ma dowodu, ... czy może jest?> Na koniec, mam do Was pytanie. Moje poglądy prezentuję na blogu:> pawelpo40.blog.interia.pl/> Jeśli ktoś poświęciłby minutkę i zerknął, ktoś kto miał jakiś kontakt z ruchem New Age - czy moje> poglądy są zbieżne z ichnimi?> Czy jestem New Age'owcem?> (ewentualny kontakt, formatka na stronie bloga, za wszelkie uwagi dziękuję z góry)Z myślą o takich dyskutantach powstał magiczny przycisk minus. Bełkot, bzdury, dyrdymały, lalalala wejdź na moją stronę, bo czuje się samotny w sieci.
|
|
 | -1 na 3 | Pawelpo40 (-6 punktów) | > >Z urodzenia jestem ochrzczonym katolikiem, z wyboru jestem ... no właśnie, nie wiem, niby> >wierzący, ale inaczej, tak jakby bardziej racjonalnie, ale skoro wierzę w materializację eterycznej> >(boskiej, ogólnodostępnej w kosmosie, tzw. ciało boże) energii w to, co umysł (niekoniecznie ludzki)> >sobie umyśli - czy to racjonalne, skoro wciąż nie ma dowodu?> > Ja swój dowód mam: np. rosnący ząb: coś, co nie jest tkanką miękką rozszerza się (jak guma , co> >więcej, wie kiedy przestać i jaki ma mieć ogólny kształt. W ogóle cały proces wzrostu jakiegokolwiek> >organizmu uważam za cud przemiany energii w materię wedle zakodowanego w tzw. aurze modelu, którego> >materialnym nośnikiem jest również DNA.> >Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem -> >stop. To co "opuściło " cebulkę w zasadzie jest już martwe, jadnak, gdy włos utniemy, cebulka jakimś> >cudem dostaje cynk (ale jak, przecież cięty włos jest martwy?) i włos znowu rusza z miejsca, troche> >podrośnie i znowu stop. Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest> >poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze. Wiem, nie ma dowodu, ... czy może jest?> >Na koniec, mam do Was pytanie. Moje poglądy prezentuję na blogu:> >pawelpo40.blog.interia.pl/> >Jeśli ktoś poświęciłby minutkę i zerknął, ktoś kto miał jakiś kontakt z ruchem New Age - czy moje> >poglądy są zbieżne z ichnimi?> >Czy jestem New Age'owcem?> >(ewentualny kontakt, formatka na stronie bloga, za wszelkie uwagi dziękuję z góry)> Z myślą o takich dyskutantach powstał magiczny przycisk minus.> Bełkot, bzdury, dyrdymały, lalalala wejdź na moją stronę, bo czuje się samotny w sieci.Widząc co piszecie... macie rację, z tym adresem do bloga, fakt, to była pomyłka. to nie ten adres, nie ta strona, jak to sie kasuje ??? miałem wrażenie, że to strona dla ludzi Kulturalnych, lubiących polemizować, badać, szukać, a nie opluwać. próba przedstawienia Wyzwolonej Myśli na stronie, która podobno do tego celu służy, skończyła się niepowodzeniem, nigdy wiecej. ( Jednak nadal wierzę, że niekoniecznie słowo "racjonalista" jest ekwiwalentne ze słowem "ham")
|
|
|  | 11 na 11 | liliac (147340 punktów) | >Jednak nadal wierzę, że niekoniecznie słowo "racjonalista" jest ekwiwalentne ze słowem "ham"
Chodzi ci o szynkę czy masz problemy z ortografią?
|
|
|  | 2 na 2 | Iwona Przybyła (801 punktów) |
> Widząc co piszecie... macie rację, z tym adresem do bloga, fakt, to była pomyłka.Dziś każdy może założyć bloga i w porządku. Po co jednak od razu wystawiać go do publicznej oceny? Ludzie zazwyczaj mają podobne dylematy egzystencjalne, więc może warto odpowiedzi poszukać w innych wątkach? > to nie ten adres, nie ta strona, jak to sie kasuje ???Nie przejmuj się tak. Mleko się wylało to teraz trzeba się bronić. Polacy nie są zbyt miłym narodem i trzeba wziąć to pod uwagę. Nie musisz nic kasować. Napisałeś - trudno. Ja też się wstydzę wielu swoich wątków i wypowiedzi, ale mam gdzieś co pomyślą o mnie inni. Wierzący powiedzą, że jestem ateistyczną wariatką, ateiści powiedzą, że mam religijne urojenia. Co za różnica? Pierwsi i tak prędzej czy później wyślą Cię do księdza (by się za Ciebie modlił), drudzy do psychiatry (by leczył Twoje urojenia). I tak od lat oba biznesy ładnie się kręcą. > miałem wrażenie, że to strona dla ludzi Kulturalnych, lubiących polemizować, badać, szukać, a nie opluwać.A z twoich badań co wynika? New Age skupia się na chwili, tu i teraz. Uważam, że to prowadzi do ogłupienia, a głupim społeczeństwem jest łatwiej kierować. Jest to eksperyment neoliberalny - poczytaj o szkole chicagowskiej (najlepiej u Klein). New Age w miejsce filozoficznego zamysłu proponuje ludziom dobrą zabawę i hedonizm, a korporacje naciągają na to mnóstwo ludzi. Promuje się gwiazdki jednego sezonu, płytkie wartości kulturowe. Taka postawa ma wyleczyć człowieka z egzystencjalnego bólu. Opiera się to na prostej metodzie psychologicznej: żyj chwilą, carpe diem, a dostaniesz laptopa, plazmę, samochód i telefon - wszystko w wersji full wypas. Carpe diem ma wartość tylko wtedy, gdy stoi za tym głęboki zamysł filozoficzny, gdy nasz umysł bada naturę rzeczy, płynność przyrody. Zauważ, że mnisi buddyjscy w swojej filozofii kontemplacji też skupiają się na chwili, ale nie spłycają tego do materialistycznych zachcianek. Dzięki temu ich filozofia ma sens (nakazuje pracę nad sobą, budowanie własnego systemu filozoficznego, podążanie ścieżką Drahmy), a New Age jest tego sensu pozbawiony (płytki materialistyczny hedonizm). > próba przedstawienia Wyzwolonej Myśli na stronie, która podobno do tego celu służy, skończyła się niepowodzeniem, nigdy wiecej.Nigdy nie mów nigdy. Nie myl wolnomyślicielstwa z new age'em. > ( Jednak nadal wierzę, że niekoniecznie słowo "racjonalista" jest ekwiwalentne ze słowem "ham")Jaki pan, tak kram, że się tak wyrażę
|
|
| |  | 2 na 2 | alkaloid (14 punktów) | >Zauważ, że mnisi buddyjscy w swojej filozofii kontemplacji też skupiają się na chwili, ale nie spłycają tego do materialistycznych zachcianek. Dzięki temu ich filozofia ma sens (nakazuje pracę nad sobą, budowanie własnego systemu filozoficznego, podążanie ścieżką Drahmy), a New Age jest tego sensu pozbawiony (płytki materialistyczny hedonizm). A w czym materialistyczne zachcianki są gorsze od filozoficznych kontemplacji? Filozof razem z niuejdżowcem pójdą materialnie do piachu. Mnich buddyjski głębiej? Głębiej, to sensowniej?
|
|
| | |  | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | > Filozof razem z niuejdżowcem pójdą materialnie do piachu. Mnich buddyjski głębiej? Głębiej, to sensowniej?Trudniej odkopać zwłoki
|
|
| | |  | | Iwona Przybyła (801 punktów) |
>A w czym materialistyczne zachcianki są gorsze od filozoficznych kontemplacji? Filozof razem z niuejdżowcem pójdą materialnie do piachu. Mnich buddyjski głębiej? Głębiej, to sensowniej?
Rozumiem, że to żart?
|
|
| | | |  | 2 na 2 | alkaloid (14 punktów) | >Rozumiem, że to żart? Nie, to nie żart, to wniosek o uzasadnienie wyższości filozoficznych kontemplacji nad materialistycznymi zachciankami. Reszta, czyli- >Filozof razem z niuejdżowcem pójdą materialnie do piachu- - jest wyłącznie sugerowanym, lecz nie zobowiązującym kontekstem.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Iwona Przybyła (801 punktów) | >>Rozumiem, że to żart? >Nie, to nie żart, to wniosek o uzasadnienie wyższości filozoficznych kontemplacji nad materialistycznymi zachciankami.
To tylko moje zdanie. Po prostu lubię filozofować i zastanawiać się. Stanowi to dla mnie główną wartość w życiu i prowadzi do ważnych życiowych przemyśleń.
>Reszta, czyli- >>Filozof razem z niuejdżowcem pójdą materialnie do piachu- >- jest wyłącznie sugerowanym, lecz nie zobowiązującym kontekstem.
Czasami łatwiej pójść do piachu niż zastanowić się nad sensem. To fakt.
|
|
| | | | | |  | -1 na 3 | alkaloid (14 punktów) | >To tylko moje zdanie. Niepotrzebujące uzasadnień? Rozumiem.
>Czasami łatwiej pójść do piachu niż zastanowić się nad sensem. To fakt. Zdaje mi się, że każdy wybiera łatwiejszą wersję, a nieuchronna łatwizna piaszczystego epilogu stawia przed każdym wartościowaniem znak "?".
|
|
| | | | | | |  | | Iwona Przybyła (801 punktów) | > >To tylko moje zdanie.> Niepotrzebujące uzasadnień? Rozumiem.Jasne, że potrzebujące uzasadnień, ale piszę pracę na ten temat, bo jest on rozległy. Jak skończę podeślę Ci linka, ok? > Zdaje mi się, że każdy wybiera łatwiejszą wersję, a nieuchronna łatwizna piaszczystego epilogu stawia przed każdym wartościowaniem znak "?".Wolę być rozsypana niż pójść do piachu. Przynajmniej będę mogła określać prędkość wiatru
|
|
| | | | | | | |  | -2 na 2 | alkaloid (14 punktów) | >Jak skończę podeślę Ci linka, ok? Ok, lubię czytać.
|
|
 | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Proszę o wycinanie zbędnych treści poprzednika --> vide regulamin.
|
|
1 na 1 | supron (18 punktów) | > Z urodzenia jestem ochrzczonym katolikiem, z wyboru jestem ... no właśnie, nie wiem, niby> wierzący, ale inaczej, tak jakby bardziej racjonalnie, ale skoro wierzę w materializację eterycznej> (boskiej, ogólnodostępnej w kosmosie, tzw. ciało boże) energii w to, co umysł (niekoniecznie ludzki)> sobie umyśli - czy to racjonalne, skoro wciąż nie ma dowodu?> Ja swój dowód mam: np. rosnący ząb: coś, co nie jest tkanką miękką rozszerza się (jak guma , co> więcej, wie kiedy przestać i jaki ma mieć ogólny kształt. W ogóle cały proces wzrostu jakiegokolwiek> organizmu uważam za cud przemiany energii w materię wedle zakodowanego w tzw. aurze modelu, którego> materialnym nośnikiem jest również DNA.> Czy zastanawialiście się np. nad włosem ludzkim, czy zwierzęcym: rośnie do pewnej długości, potem -> stop. To co "opuściło " cebulkę w zasadzie jest już martwe, jadnak, gdy włos utniemy, cebulka jakimś> cudem dostaje cynk (ale jak, przecież cięty włos jest martwy?) i włos znowu rusza z miejsca, troche> podrośnie i znowu stop. Według mojego racjonalnego-inaczej umysłu, informacja przekazywana jest> poprzez aurę żyjącej istoty do cebulki w skórze. Wiem, nie ma dowodu, ... czy może jest?> Na koniec, mam do Was pytanie. Moje poglądy prezentuję na blogu:> pawelpo40.blog.interia.pl/> Jeśli ktoś poświęciłby minutkę i zerknął, ktoś kto miał jakiś kontakt z ruchem New Age - czy moje> poglądy są zbieżne z ichnimi?> Czy jestem New Age'owcem?> (ewentualny kontakt, formatka na stronie bloga, za wszelkie uwagi dziękuję z góry)Czytając pobieżnie pierwsza lepszą notkę twego bloga stwierdzam, że jesteś bardzo młody i aktualnie poszukujesz swojej filozofii życiowej. Czytasz pseudonaukowe wywody o aurach, energiach, chi, i innych dyrdymałach i chłoniesz je jak gąbka. Jak sam podkreślasz - nie ma dowodu, a jak nie ma dowodu to zakładamy że tego nie ma, tak nakazuje logika i racjonalne myślenie. Nie ma czegoś takiego jak racjonalnie-inaczej. Albo racjonalnie, albo irracjonalnie. Co do tych włosów itp. to spróbuj obserwować jeden włos na nodze (w okolicy jakiegoś znamienia lub czegoś innego co pozwoli Ci go rozróżnić), zauważysz że po pewnym czasie wypadnie, a w jego miejscu pojawi się nowy.
|
|
 | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Proszę o wycinanie zbędnych cytowań poprzednika
|
|
2 na 2 | rexus (2343 punktów) | Nie nie jesteś niuejdżowcem. Jesteś różokrzyżowcem skrzyżowanym z zielonoświątkowcem okraszonym pogaństwem. W ogóle to nie dziw się że cię wyśmiano bo wyeksponowałeś olbrzymie braki z podstawowej wiedzy gimnazjalnej. Chodziłeś lub chodzisz może do jakiejś szkoły?
|
|
 | | Iwona Przybyła (801 punktów) | > Nie nie jesteś niuejdżowcem. Jesteś różokrzyżowcem skrzyżowanym z zielonoświątkowcem okraszonym pogaństwem. W ogóle to nie dziw się że cię wyśmiano bo wyeksponowałeś olbrzymie braki z podstawowej wiedzy gimnazjalnej. Chodziłeś lub chodzisz może do jakiejś szkoły?E tam, nie przesadzaj. Rydzyk ma doktorat
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|