Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego w ogóle coś istnieje ? Wyznanie wiary.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-09-2011 19:56Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Dlaczego w ogóle coś istnieje ? Wyznanie wiary.
Ocena 1 na 1
Źle, to nie tak. W ogóle nie istnieje nic, to co się dzieje 'naprawdę' nie istnieje.
Wierzycie w Nicość ?

A może wierzycie w Bogów, bożków, magię, cuda ? W to wierzy większość z nas, ludzi.

Niedowodliwość, niemierzalność, nieskończoność, nie będę dalej wymieniał, ale takie pojęcia 'mówią' nam coś o niepoznawalności wszechrzeczy, absolutu, czegokolwiek, ...

Pogódźmy się z tym, skończeni ludzie.

PS> Chyba, że ktoś odkryje coś nowego, to sorry
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

TyDraniu (6569 punktów)
>W ogóle nie istnieje nic, to co się dzieje 'naprawdę' nie istnieje.

...więc nie warto mieć Niczego, tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem że stąd nie zwieję
poczekam, popatrzę, nie cofnę kijem Wisły.



Artur@R (7115 punktów)
>PS> Chyba, że ktoś odkryje coś nowego, to sorry

taaaaaaa.......

Strachy na Lachy- \"Radio Dalmacija\":

Coraz mniej nam z oczu - wiem
Idzie definitywny BACH
Zostawiam pożegnalny list i
Kopertę z moim DNA
Dalej po cichutku gra Radio Dalmacija
Zgasiłem światło już
Bardzo chce mi się spać


Celtyk (3337 punktów)
>Źle, to nie tak. W ogóle nie istnieje nic, to co się dzieje 'naprawdę' nie istnieje.
>Wierzycie w Nicość ?
Wolę pojęcie Niebytu
>A może wierzycie w Bogów, bożków, magię, cuda ?
Z wiarą w takie rzeczy to tu cienko
>W to wierzy większość z nas, ludzi.
Czy aby na pewno większość wierzy, czy większość mówi, że wierzy? To dość subtelna, ale bardzo istotna różnica...
A może większość nawet nie wierzy w to co mówi...
>Niedowodliwość, niemierzalność, nieskończoność, nie będę dalej wymieniał, ale takie pojęcia 'mówią' nam coś o niepoznawalności wszechrzeczy, absolutu, czegokolwiek, ...
Dla mnie mówi to jedynie tyle, że na razie ludzie nie potrafią tego precyzyjnie określić, opisać, zmierzyć. Po prostu brakuje im na dzień dzisiejszy "narzędzi". Tak kiedyś było z opisem naszej planety... A teraz dokładnie znamy jej obwód, prędkość obrotową oraz prędkość z jaką porusza się po orbicie i wiele innych rzeczy.
>Pogódźmy się z tym, skończeni ludzie.
Dlaczego mamy się z "tym" godzić?
>PS> Chyba, że ktoś odkryje coś nowego, to sorry
To tylko kwestia czasu....

Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają. #--# Aldous Huxley #--#
rhotax7 (3947 punktów)
>Wierzycie w Nicość ?
Nie muszę na =jej istnienie jest wiele dowodów.

>A może wierzycie w Bogów, bożków, magię, cuda ?
Ja nie.

>Niedowodliwość, niemierzalność, nieskończoność, nie będę dalej wymieniał, ale takie pojęcia 'mówią'>nam coś o niepoznawalności wszechrzeczy, absolutu, czegokolwiek, ..
To tylko pojęcia--łatwe do pojęcia.
Poznawalność ich --absolutna niepodważalna--to jedynie kwestia czasu.

W 2050 sztuczna inteligencja będzie miała takie moce obliczeniowe jak nasze najlepsze mózgi--a potem więcej i więcej i to Ona pozna to co dla nas niepojęte.

Nauczy nas jak rozumieć te pojęcia w odpowiedni sposób --jedyny słuszny i obiektywny.

I NIE będzie tam miejsca na BOGA.

>PS> Chyba, że ktoś odkryje coś nowego, to sorry
Hmmm, Hmmm, Hmmm--świetny pomysł. Jakieś sugestie?
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>W 2050 sztuczna inteligencja będzie miała takie moce obliczeniowe jak nasze najlepsze mózgi--a potem więcej i więcej i to Ona pozna to co dla nas niepojęte.
>Nauczy nas jak rozumieć te pojęcia w odpowiedni sposób --jedyny słuszny i obiektywny.
>I NIE będzie tam miejsca na BOGA.

To piękne wyznanie wiary

>>PS> Chyba, że ktoś odkryje coś nowego, to sorry
>Hmmm, Hmmm, Hmmm--świetny pomysł. Jakieś sugestie?

No jak to ? To ja odkryję ;p
06-09-2011 20:47 
 Ocena 1 na 1
rhotax7 (3947 punktów)
>To piękne wyznanie wiary
Dziękuję.
Masz rację--wierzę w potęgę umysłu.
Bez względu na to czy oparty jest na białku/węglu czy krzemie.

Chciałbym móc przenieść się do elektronowego mózgu i żyć i zadziwiać się wciąż Nowym i uczyć się po wsze-czasy.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Chciałbym móc przenieść się do elektronowego mózgu i żyć i zadziwiać się wciąż Nowym i uczyć się po wsze-czasy.

Mnie już nic nie dziwi ;p
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Źle, to nie tak. W ogóle nie istnieje nic, to co się dzieje 'naprawdę' nie istnieje.
>Wierzycie w Nicość ?
>A może wierzycie w Bogów, bożków, magię, cuda ? W to wierzy większość z nas, ludzi.
>Niedowodliwość, niemierzalność, nieskończoność, nie będę dalej wymieniał, ale takie pojęcia 'mówią'
>nam coś o niepoznawalności wszechrzeczy, absolutu, czegokolwiek, ...
>Pogódźmy się z tym, skończeni ludzie.
>PS> Chyba, że ktoś odkryje coś nowego, to sorry

Po pierwszym spotkaniu bliskiego stopnia z prawdziwym bogiem czyli urzędem skarbowym przestaniesz mieć takie rozterki, a zaczniesz myśleć o naprawdę poważnych sprawach i zadawać sobie jedno tylko pytanie i to najważniejsze ze wszystkich: "Jak k***a nie płacić podatków???"
Pogódź się z tym, stary.
Poza podatkami reszta to pierdoły.
   
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Pogódź się z tym, stary.
>Poza podatkami reszta to pierdoły.

P*****lnij wszystko i wyjedź na pustkowie medytować stary ;p
lukaszewicz (5674 punktów)
A Palikot na to co?

Wywalił Cię?
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>A Palikot na to co?
>Wywalił Cię?

O k***a... To fakt - zapomniałem o moim Januszu :/

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365