Racjonalista - Strona głównaDo treści
Po najmniejszej linii oporu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-03-2009 11:17Kornowski (835 punktów)Po najmniejszej linii oporu
Oczywiście, że nie piszę nic odkrywczego. Opisuję jedynie kolejne symptomy powszechnego zjawiska, minimalizacji wysiłku nie tylko fizycznego (naturalne zjawisko), ale i intelektualnego. Rozumiem ludzi pobocznych. Oni nie mają czasu na wgłębianie się w temat, ale o osoby interesujące się dziedziną, wypowiadające się na jej temat:

Portal na którym posiadam skrzynkę pocztową na pierwszej stronie podał link do "artykułu" będącego w rzeczywistości "kopiuj-wklej" z jakiejś strony WWW o teorii spiskowej dotyczącej regulacji żywieniowych "Codex Alimentarius". Najwięcej emocji dotyczyło (odrzuconej) propozycji wprowadzenia zakazu wzbogacania produktów spożywczych witaminami. Propozycja ta została przedstawiona jako... wprowadzenie zakazu stosowania naturalnych witamin. W komentarzach wiało grozą,padło sporo oskarżeń (tradycyjnie pod adresem żydów, masonów, Rockefelerów). Jednak nikt z komentujących nie zadał sobie trudu intelektualnego by zastanowić się, czy przypadkiem przepis ten nie miał na celu ochronić nas przed nieświadomym przedawkowaniem witamin. Nikt nie zauważył, że "Codex Alimentarius" to zestaw wskazań, nie regulacji, oraz że istnieje od prawie pół wieku (jednym z jego przejawów jest jodowana sól spożywcza), i jeszcze nas do tej pory ani nie wytruli, ani nie zagłodzili.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Xion (501 punktów)
(zablokowany)
Ot, kolejny spisek podobny do zabójczej fluorowanej wody w wodociągach.

Aha, i jeszcze jedna sprawa: poprawnie mówimy "po linii najmniejszego oporu".
jad11 (18783 punktów)

>Aha, i jeszcze jedna sprawa: poprawnie mówimy "po linii najmniejszego oporu".

Przynajmniej tak jest logicznie. Ale dawno nie słyszałem, by ktoś tak mówił. Utarła się "najmniejsza linia oporu".

"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
21-03-2009 12:04 
 Ocena 1 na 1
sukulent (2309 punktów)
>Przynajmniej tak jest logicznie.

I poprawnie, choć niepopularnie.

Pozdrawiam

"Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było" ("Chatka Puchatka" )

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365