Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kant?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
08-12-2009 00:40jouliette (9 punktów)Kant?
Witajcie. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Co sądzicie na ten temat

"W myśl słynnej definicji określającej wszechświat Kanta jako łańcuch przyczynowości uzależniony od aktu wolnego można by scharakteryzować wszechświat jako odwieczne poddaństwo w świecie bez muzyki uzależnionym od nieograniczonych możliwości muzycznych az do doskonalej w pełni urzeczywistnionej muzyki pojedynczego człowieka"

Za wszelkie odpowiedzi, dziękuję
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
>Witajcie. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Co sądzicie na ten temat
>"W myśl słynnej definicji określającej wszechświat Kanta jako łańcuch przyczynowości uzależniony od
>aktu wolnego można by scharakteryzować wszechświat jako odwieczne poddaństwo w świecie bez muzyki
>uzależnionym od nieograniczonych możliwości muzycznych az do doskonalej w pełni urzeczywistnionej
>muzyki pojedynczego człowieka"
>Za wszelkie odpowiedzi, dziękuję
>

Sądzę, że to jest zdecydowanie za długie zdanie, jak na całkowity brak znaków interpunkcyjnych.
placownik (17853 punktów)
>Witajcie. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Co sądzicie na ten temat
>"W myśl słynnej definicji określającej wszechświat Kanta jako łańcuch przyczynowości uzależniony od
>aktu wolnego można by scharakteryzować wszechświat jako odwieczne poddaństwo w świecie bez muzyki
>uzależnionym od nieograniczonych możliwości muzycznych az do doskonalej w pełni urzeczywistnionej
>muzyki pojedynczego człowieka"
>Za wszelkie odpowiedzi, dziękuję

   www.racjonalista.pl/forum.php/s,275419

   Masz już pewność, że Kant i teraz drążysz dalej?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
jouliette (9 punktów)
Niestety nie mam pewności.. Zostałam jedynie naprowadzona, że prawdopodobnie cytat pochodzi ze "Świata dysku" i do niego powinnam się odwoływać.. Powiem szczerze, jestem zielona.
08-12-2009 01:06 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>Niestety nie mam pewności.. Zostałam jedynie naprowadzona, że prawdopodobnie cytat pochodzi ze "Świata dysku" i do niego powinnam się odwoływać.. Powiem szczerze, jestem zielona.

A to tak z przekory, ten nick dla mężczyzny?


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
jouliette (9 punktów)
fleksja się kłania ;P
08-12-2009 01:14 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)
>fleksja się kłania ;P

W profilu masz ustawioną płeć jako "Meżczyzna"
jouliette (9 punktów)
ach, mój błąd. To wszystko z pospiechu heh..
Autografka (10638 punktów)
>fleksja się kłania ;P

O to właśnie chodzi. Jakiś problem z fleksją? I od razu proszę o wybaczenie. Czepiam się dzisiaj wszystkich.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
jouliette (9 punktów)
hehehe no to się podrażniłyśmy
08-12-2009 01:21 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)
>hehehe no to się podrażniłyśmy

Ale poprawiło mi to humor, kiedy pomyślałam, że jednak czasami niezła franca ze mnie. Przepraszam.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
08-12-2009 01:24 
 Ocena 1 na 1
jouliette (9 punktów)
a tam, miałam to samo kilka minut wcześniej haha no ale zgasłam jak widać co do tematu.. nic się nie orientujesz?
Autografka (10638 punktów)
>a tam, miałam to samo kilka minut wcześniej haha no ale zgasłam jak widać co do tematu.. nic się nie orientujesz?

Bez bicia się przyznam, że są tutaj o niebo lepsi ode mnie.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
08-12-2009 01:38 
 Ocena 1 na 1
jouliette (9 punktów)
>>a tam, miałam to samo kilka minut wcześniej haha no ale zgasłam jak widać co do tematu.. nic się nie orientujesz?
>Bez bicia się przyznam, że są tutaj o niebo lepsi ode mnie.
>
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]


fajnie by było wiedzieć cokolwiek
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
Jesli ze świata dysku, to poszukaj w książce "muzyka duszy".

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
Sylwek (15472 punktów)
boshe, odjęło mi mowę.
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
>boshe, odjęło mi mowę.

Być może Twoja muzyka nie urzeczywistniła się jeszcze w pełni.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Witajcie. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.

W czym?

doku
goya (35 punktów)
>Witajcie. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Co sądzicie na ten temat
>"W myśl słynnej definicji określającej wszechświat Kanta jako łańcuch przyczynowości uzależniony od
>aktu wolnego można by scharakteryzować wszechświat jako odwieczne poddaństwo w świecie bez muzyki
>uzależnionym od nieograniczonych możliwości muzycznych az do doskonalej w pełni urzeczywistnionej
>muzyki pojedynczego człowieka"
>Za wszelkie odpowiedzi, dziękuję
>

To nie Kant, tylko Schopenhauer w swojej książce pt."Krytyka filozofii Kanta".
Odniesienia do tego poglądu Schopenhauer zawarł też w dziele wydanym w Polsce w 2002r. pt." W poszukiwaniu mądrości życia.Parerga i paralipomena". Więc zamiast pytać co o tym sądzimy lepiej sobie poczytaj wskazane wyżej tytuły, a szybko zrozumiesz,że na forum nie znajdziesz wielu dyskutantów, ponieważ trzeba mieć dość szeroką wiedzę z dziedziny filozofii. Jeśli chodzi o wolne wnioski, to ten cytat po prostu się nie nadaje dla amatorów.I tyle.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365