Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pielgrzymki ateistyczne .

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-10-2010 15:02julek (1527 punktów)Pielgrzymki ateistyczne .
Ocena 2 na 2
Sycylia - Palermo .
W tym relikwiarzu złożone są kości kozy które "robią" za relikwie Św. Rozalii patronki Palermo /patrz Bertrand Russel "Nauka i wiara" rozdział 4/. Co roku odbywa się w Palermo trzydniowa fiesta z procesjami , ogniami sztucznymi , wielkim żarciem i podobno z licznymi cudami i mistycznymi ekstazami.

Na kolejnym zdjęciu jedna z setek postaci z katakumb w Palermo gdzie od kilkuset lat balsamowane i eksponowane są zwłoki mieszkańców Palermo /ta postać liczy około 200 lat/ . Obserwując żywych Palermitańczyków i tych zabalsamowanych ,nie stwierdziłem , używając dostępnych mi zmysłów , obecności duszy . W katakumbach natomiast nie udało mi się nawiązać żadnego kontaktu z obecnymi tam na stałe osobnikami .

Ten list dedykuję także , a może , przede wszystkim "miłującym prawdę" .
Pozdrawiam Julek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Urocza buźka Ale ewidentnie przydałaby się wizyta u dentysty!
06-10-2010 16:58 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>Urocza buźka Ale ewidentnie przydałaby się wizyta u dentysty!

Chyba protetyka.
Kornowski (835 punktów)
albo implantologa...

Co do czczenia kozich kości: cóż w tym złego? Człowiek to nie maszyna i wymaga odpoczynku psychicznego. Gdy nie było urlopów, tego typu spendy były jedyną okazją aby odpocząć i wspólnie poimprezować.

Może jest to dziwny obyczaj, ale od kiedy to rozrywka musi mieć sens albo być produktywna?

pozdrawiam
julek (1527 punktów)

>Co do czczenia kozich kości: cóż w tym złego? Człowiek to nie maszyna i wymaga odpoczynku psychicznego. Gdy nie było urlopów, tego typu spendy były jedyną okazją aby odpocząć i wspólnie poimprezować.
>Może jest to dziwny obyczaj, ale od kiedy to rozrywka musi mieć sens albo być produktywna?

Ale oczywiście . - Mam dużą sympatię do mieszkańców Palermo że "przy okazji" , potrafią tak świetnie się bawić , a nie katować się swoją wiarą .Z obserwacji i rozmów z nimi wynika że wybierają z "wiary i kościoła" to co im najlepiej odpowiada . Opowieści o wierności ,dziewictwie panien młodych, pełnych kościołach ,sa juz teraz nieaktualne . Do zabawy ,każdy pretekst jest dobry , może to być spokojnie Święta Rozalija /tak to imię wymawiają/.
Pozdrawiam .
spellbinder (8577 punktów)
>Obserwując żywych
>Palermitańczyków i tych zabalsamowanych ,nie stwierdziłem , używając dostępnych mi zmysłów ,
>obecności duszy .

Bo duszy nie da się zaobserwować ateistycznym narządem zmysłu, obarczonym ułomnością potocznie zwaną "intelektem".
06-10-2010 20:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nie mów tak, bo głowa zaczyna mnie boleć
Medieval (3004 punktów)
Iberia.

Meczet pod Skałą Gibraltaru. Pierwsza budowla Europy, jaką widzi podróżnik przybywający doń od strony Atlantyku


Tak dumny Naród Polski upamiętnił miejsce tragicznej śmierci Generała Sikorskiego.


Stajenka cicha ? Nie, złotem przytłaczający ołtarz Katedry w Sevilli. Pamiątka po grabieży Ameryki Południowej.


Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365