Racjonalista - Strona głównaDo treści
HIV/AIDS w religiach i kulturach świata

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
03-10-2010 13:00zpablo (0 punktów)HIV/AIDS w religiach i kulturach świata
Ocena -1 na 1
witam,
poszukuję wszelkich materiałów dot. tematu HIV/AIDS a religie i kultury świata.
Interesuje mnie jak różne religie podchodzą do tego zagadnienia, w jaki sposób traktowane są osoby zakażone wirusem HIV oraz chore na AIDS. Jak poszczególne religie tłumaczą fakt zakażenia?Jakie mają sposoby na wyleczenie? Jak dana religia postrzega różne "nietypowe" zachowania seksualne oraz jaki jest stosunek do zażywania substancji psychoaktywnych.
Będę wdzięczny za każdą informację. Info może być też w j. ang.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sylwek (15472 punktów)
Traktujesz to forum jak napędzaną przez użytkowników wyszukiwarka semantyczną? LOL
Kowalska (14008 punktów)
>poszukuję wszelkich materiałów dot. tematu HIV/AIDS a religie i kultury świata.
>Interesuje mnie jak różne religie podchodzą do tego zagadnienia (...)

   AIDS jest karą za grzechy. W każdej tzw. kulturze czy innej religii tak uważają. Nabroiłeś, to bach cię w łeb chorobą. To z miłosierdzia wynika. Bo każdy bóg jest dobry.

Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
coreless (16088 punktów)

Daję plusa, acz niechętnie i z rezerwą.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
03-10-2010 20:55 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>Daję plusa, acz niechętnie i z rezerwą.

   A ja dziękuję.

A poza tym, to jest tu kilka osób które Ci wytłumaczą, że Kowalskiej trzeba się nauczyć. Ja dziwna jestem.


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
spray (5875 punktów)
>Ja dziwna jestem.

Nie pochlebiaj sobie, Kowalska, nie pochlebiaj!
Ty ani żadnej alternatywnej logiki nie wymyśliłaś, ani nikogo alternatywnie nie wyleczyłaś...
Tak więc, spoko... Do miszczów, to Ci jeszcze daleko!
Walendzik-Ostrowska (113 punktów)
jest taka książka "Seks w kulturach świata" chyba Starowicza, Klasyczne "Zycie seksualne dzikich" B. Malinowskiego, o HIV to może "Stygmat i dyskryminacja jako trzecia faza epidemii HIV/AIDS" Wojciechowska Jolanta; ale nic wiecej nie przychodzi mi do głowy

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365