Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prawdziwy polski zaborca-kościół.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
26-12-2011 02:54Hubert Koziński (2 punktów)Prawdziwy polski zaborca-kościół.
Wiem wiem, temat brzmi dość "ostro", proszę admina o nie wyrzucanie go, bo pewnie się powtarza po raz setny, ale jest on swoistym wołaniem o pomoc.

Polska która, nie była wolna od 966 roku. Kraj, przeżywał rozkwity i upadki, jednak nigdy nie był wolny. Polska znajduje się w religijnym średniowieczu gdzie kościół nie jest objęty władzą, kler może mówić co chce, kiedy chce i jak chce. Do napisania tego tekstu skłoniły mnie ostatnie słowa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego

-Czy mało jest polskich naukowców, którzy z powodu własnej tchórzliwości używają zwrotów "przed naszą erą" i "naszej ery"?

Ja się pytam CO TO MA ZNACZYĆ? W jakim wieku żyjemy w XXI czy XII?! Nie wiem co mam dalej napisać... Co Wy drodzy użytkownicy sądzicie na ten temat? Jak się wykaraskać z tego kościelnego koszmaru? Ludzie pomocy!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Domestos z Bidetu (6257 punktów)
W Krakowie, Dziwisz też dał nieźle "po dupie". Jak znajdę gdzieś tekst kazania z pasterki to wkleję "kwiatki".
Zamiast pustych przemów Tusko-Bronka - zafundowano nam kazania w państwowej TV w niezłej ilości - szczególnie w regionalnych na tzw: paskach.
Za rok trza będzie habit prasować o tej porze a nie w sieci siedzieć...

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
26-12-2011 07:38 
 Ocena 2 na 2
Miłosz Michałowski (1657 punktów)
Jak tylko włączałem TV albo otwierałem gazetę, to miałem wrażenie, że jestem w kościele. W piątkowej GW, którą zawsze kupuje dla Telewizyjnej, wywiad z księdzem bioetykiem (chciałoby się rzec: LOL, który twierdzi, parafrazując, że niedouczony ksiądz jest niczym niedouczony lekarz a nawet gorszy, bo zagraża życiu wiecznemu (sic!). Jak można, w szanującej się gazecie, takie rzeczy publikować? Nikt w redakcji tego absurdu nie dostrzega? Zbyt zajęci są niedolą ks. Bonieckiego?
Albo wczorajszy wieczór, TVP Polonia. Jakiś gamoniowaty półpasiec JPII opowiada o swoich relacjach ze "świętym nad śniętymi" - jak to zawsze chciał być jak JPII, który był taki "piękny" (paw...) i w ogóle the bestest. (Przypomniała mi się reklama - "Chcę być jak Mike" (Jordan.
Nie dało się znieść tych pierdół, które wygadywał. Ale w sumie, to jakby oddawał postawę "katolika idealnego" - "mierny (niemyślący), ale wierny". Tego samego dnia rano chyba na TVP Info świąteczne życzenia Michalika czy innego purpurowego z sexy brzuszkiem - znowu mowa siano. Normalnie niczym festiwal prania mózgów. Taka katolicka Korea Płn. (oczywiście żartuję, ale natężenie świątobliwych głów i bzdur zaiste mamy teraz niesamowite).
Co raz częściej ten nasz piękny kraj doprowadza mnie do pasji. Chce sobie człowiek odpocząć, a tu wszędzie kościół, Jezus, krzyż, Maryja, księża, biskupi, grzech, egoizm, no bo za mało Jezusa w Jezusie...
Pokornie proszę... litości!
26-12-2011 10:00 
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)
>Jak tylko włączałem TV albo otwierałem gazetę, to miałem wrażenie, że jestem w kościele.
A potem jakiś niewydarzony ekspert Kopaczowej będzie bredził o neutralnym znaku kulturowym!!

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Hubert Koziński (2 punktów)
Więc jak kościół śmie nazywać się otwartym i tolerancyjnym? Jak ingeruje w rząd kraju, telewizje, a ksiądz z ambony może objechać każdego i nie być za to prawnie odpowiedzialnym. Następna rzecz, ostatnio bardzo wyraźna w Poznaniu. Pewnie słyszeliście o torze regatowym Malta, w tym że mieście. Latem jakaś tam parafia domagała się 20 milionów zł za kawałek jeziora. Następnie kościół na Naramowicach w poznaniu kolejne 7 000 000. I teraz jakoś na jesień kolejne 6 000 000 zł, za budynek w którym mieści się VIII LO. W dwóch przypadkach miasto wygrało, jednak bój o budynek ósemki wygrał kościół. Masakra...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365