Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rasiszm w Szwecji?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
29-09-2023 20:30zeniu73 (6483 punktów)Rasiszm w Szwecji?
www.zdf.de(*)riminalitaet-militaer-100.html

Czy Szwedzi to rasiści?

Do walki z gangami chcą użyć wojska.

Premier Kristersson: "Doprowadziła nas tu nieodpowiedzialna polityka imigracyjna i nieudana integracja."

Rasista.

Zanim zaangażuje wojsko powinien sięgnąć rady u naszych ekspertów ds. nazizmu, rasiszmu i szeroko pojętej moralności. Może nie jest za późno aby nie stać się naziolkiem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>Czy Szwedzi to rasiści?
>Do walki z gangami chcą użyć wojska.
>Premier Kristersson: "Doprowadziła nas tu nieodpowiedzialna polityka imigracyjna i nieudana
>integracja."
>Rasista.

Nie uważam premiera i Szwedów za rasistów. Reagują stosownie do sytuacji. Naprawiają błędy.
farmer (22440 punktów)
>>Czy Szwedzi to rasiści?
>>Do walki z gangami chcą użyć wojska.
>>Premier Kristersson: "Doprowadziła nas tu nieodpowiedzialna polityka imigracyjna i nieudana
>>integracja."
>>Rasista.
>Nie uważam premiera i Szwedów za rasistów. Reagują stosownie do sytuacji. Naprawiają błędy.

Dziwne. A nie mogą dać kary finansowej?

...156 tys. zł kary po kontroli polskiej ciężarówki - zmanipulowane tacho w Szwecji..

To takie proste. Widzisz że coś jest nie zgodne i dajesz karę. Codzienne w całej Europie tak się postępuje z ludźmi.

Początkowo przewoźnik odmawiał wykonania tak ogromnego przelewu, tłumacząc się po prostu brakiem odpowiednich środków. Gdy jednak w sprawę włączyła się duńska spedycja, naciskając na jak najszybsze dostarczenie towaru, jeszcze tego samego dnia, w godzinach wieczornych, kara została opłacona. Następnie pojazd oddelegowano też do warsztatu, który miał zając się doprowadzeniem tachografu do legalności. Tam rachunek wyniósł 6 tys. koron (2,3 tys. złotych), a prace trwały aż do godziny 22.



Albo np
W poniedziałek nad ranem, a więc u samego początku nowego tygodnia pracy, duńska policja przeprowadziła masową kontrolę

Wielka akcja kontrolująca weekendy w kabinach - padły kary na 930 tys. złotych


Ja zupełnie nie rozumiem tego zachodu. Normalnie policja załatwia takie rzeczy. Na co wojsko? Czy do Ciebie przychodzi wojsko ?



30-09-2023 14:47 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Dziwne. A nie mogą dać kary finansowej?

Kary finansowe stosuje się za wykroczenia, za udział w strzelaninie więzienie, a dla nie posiadających obywatelstwa deportacja.

>Ja zupełnie nie rozumiem tego zachodu. Normalnie policja załatwia takie rzeczy. Na co wojsko? Czy do Ciebie przychodzi wojsko ?

Ja mam adres zamieszkania, interwencja policji nie jest udaremniana przez okolicznych mieszkańców. Mam też dochody z których komornik może ściągać kary finansowe.
Kary pieniężnej nie wystarczy nałożyć, trzeba mieć możliwość ją ściągnąć, a wprzypadku nieściągalności zamienić na więzienie.
Policjanci interweniujący w enklawach imigranckich w Szecji i Francji bywają atakowani i nie dają rady, stąd potrzebne jest wsparcie wojska.
farmer (22440 punktów)
?
>Ja mam adres zamieszkania, interwencja policji nie jest udaremniana przez okolicznych mieszkańców. Mam też dochody z których komornik może ściągać kary finansowe.


Dokładnie. Jesteś pracującym mężczyzna (da fak za określenie 😎.

Ostatnio to tak gadałem do policjanata bo mnie wqrwil swoimi czynnosciami. I uja to dało.
Chociaż raz dało przy jakiejś tam okazji spytałem skąd ten burdel dookola skoro jest taki aktywnym.

Rząd nie załatwi za ludzi problemow. Uwierz mi.

To jak rodzi się BECZRLNOSC mozna obserwować na forum. Conja też czynie.




30-09-2023 18:57 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)

>Rząd nie załatwi za ludzi problemow. Uwierz mi.

No wiesz, jak rząd najpierw sprokurował te problemy to kto ma je rozwiązać?
Samosąd po pierwsze nie rozwiąże problemu a po drugie jest nielegalny.

Szarley powiedziałby, że skoro aktualny rząd albo nie chce albo nie umie rozwiązać problemu to trzeba zagłosować na kogoś, kto ten problem rozwiąże (trafniej powiedziawszy obieca, że załatwi).

A co jak obiecującego zarówno rząd jak i fani rządu nazywają nazistą?
Ryzykować i wybierać? Narażać się na ostracyzm i obszczekiwanie przez znaffców, ekspertów oraz moralnie czystych?

Wybrać to samo i oczekiwać zmian?

Nie pójść na wybory?
farmer (22440 punktów)
>>Rząd nie załatwi za ludzi problemow. Uwierz mi.
>No wiesz, jak rząd najpierw sprokurował te problemy to kto ma je rozwiązać?
>Samosąd po pierwsze nie rozwiąże problemu a po drugie jest nielegalny.

Przewóz 43 osób (w tym troje dzieci) nielegalnie przebywających w Polsce ujawnił na Obwodnicy Niemodlina opolski patrol inspekcji. Do zdarzenia doszło dzisiaj, tj. 28.09 w godzinach wczesno porannych.



Kto to robi rząd?

Nie. Rząd to jest qrwa szybki ale w dojbaniu mandatu.

40ton.net/(*)rowki-nieslusznie-aresztowano/

Prokuratura z Villefranche postawiła mu zarzuty zagrożone karą 5 lat więzienia lub 30 tys. euro grzywny. Co więcej, prosto z drogi mężczyzna został przewieziony do aresztu, co potwierdziła renomowana, francuska agencja informacyjna AFP.



Mam pytanie czy cię to wqrwia ? A skąd. 30tys euro kary. To są tak pojebane tematy a nie jakieś naziolki o których piszesz.

Rzad nie rozwiaze za ludzi problemów.
30-09-2023 19:27 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Rząd nie załatwi za ludzi problemow. Uwierz mi.
>>No wiesz, jak rząd najpierw sprokurował te problemy to kto ma je rozwiązać?
>>Samosąd po pierwsze nie rozwiąże problemu a po drugie jest nielegalny.
>Przewóz 43 osób (w tym troje dzieci) nielegalnie przebywających w Polsce ujawnił na Obwodnicy Niemodlina opolski patrol inspekcji. Do zdarzenia doszło dzisiaj, tj. 28.09 w godzinach wczesno porannych.
>Kto to robi rząd?

Oczywiście. Rząd Niemiec wraz z UE w 2015 otworzył granice.

Niemcy stworzyły gigantyczny pull factor w postaci hamaka socjalnego dla legalnych i nielegalnych migrantów. Tzw. łączenie z rodzinami zrobiło z tego pull factor niebotyczną wręcz zachętę.

Pozwoli wyciekają informacje, jak rząd wraz na przykład z kościołem finansuje NGO, które bez ukrywania się wypływają dofinansowanymi statkami i odbierają od przemytników migrantów. Po czym zamiast do Afryki (klinanascie mil) płyną setki mil do Włoch.

Cała ta migracja to jeden wielki geszeft. I dlatego nie słyszysz żadnego słowa sprzeciwu oprócz oczywiście od naziołków.

Zdecydowana większość migrantów chce dostać się do Niemiec. Również ci migranci w Polsce chcą w większości do Niemiec.

Winnym za dzisiejszą sytuację w Europie są tylko i wyłącznie moraliną odurzeni Niemcy.
To przez ich idiotyczną politykę czerwono-zielonych ratowników świata Europa tonie.
farmer (22440 punktów)
>>>>Rząd nie załatwi za ludzi problemow. Uwierz mi.
>>>No wiesz, jak rząd najpierw sprokurował te problemy to kto ma je rozwiązać?
>>>Samosąd po pierwsze nie rozwiąże problemu a po drugie jest nielegalny.
>>Przewóz 43 osób (w tym troje dzieci) nielegalnie przebywających w Polsce ujawnił na Obwodnicy Niemodlina opolski patrol inspekcji. Do zdarzenia doszło dzisiaj, tj. 28.09 w godzinach wczesno porannych.
>>Kto to robi rząd?
>Oczywiście. Rząd Niemiec wraz z UE w 2015 otworzył granice.

To skoro otworzył to po uj oni tam na pace jechali? Ty tak jechałeś do Niemiec?
30-09-2023 19:57 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
.
>To skoro otworzył to po uj oni tam na pace jechali? Ty tak jechałeś do Niemiec?

Nie wiem czy udajesz idiotę czy naprawdę nim jesteś.

Żeby znaleźć się na granicy niemieckiej, trzeba przejść parę granic, które nie są tak szeroko otwarte jak ta niemiecka.

Dlaczego goście pod granicą z Białorusią nie mogą sobie spokojnie pojechać do Niemiec? Bo Polska nie przepuszcza.
Ale gdyby przepuściła to goście bez większych problemów mogliby zawitać do Hansa.

Notabene: dlatego 99% uciekinierów to teoretycznie żadni uciekinierzy. Uciekinieriem jesteś do momentu znalezienia się w pierwszym bezpiecznym kraju. Pomiędzy Syrią a Niemcami jest wiele bezpiecznych krajów przez które musisz fizycznie przejść żeby dojść do Niemiec.
farmer (22440 punktów)
>.
>>To skoro otworzył to po uj oni tam na pace jechali? Ty tak jechałeś do Niemiec?
>Nie wiem czy udajesz idiotę czy naprawdę nim jesteś.

Dlatego wkleiłem ci obrazek bo nie wiem czy jesteś idiota czy udajesz
.

Kto tam wozi ludzi? DHL?
30-09-2023 20:06 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>.
>>>To skoro otworzył to po uj oni tam na pace jechali? Ty tak jechałeś do Niemiec?
>>Nie wiem czy udajesz idiotę czy naprawdę nim jesteś.
>Dlatego wkleiłem ci obrazek bo nie wiem czy jesteś idiota czy udajesz
>.
>Kto tam wozi ludzi? DHL?

Przemytnicy, którzy na tym zarabiają.

www.focus.(*)ern-zusammen_id_214529258.html

Tu możesz sobie przeczytać jak funkcjonuje współpraca przemytników z ratownikami.

To jest nic innego jak wodne taxi, finansowane przez rząd Niemiec i NGOs.
farmer (22440 punktów)
>>>.
>>>>To skoro otworzył to po uj oni tam na pace jechali? Ty tak jechałeś do Niemiec?
>>>Nie wiem czy udajesz idiotę czy naprawdę nim jesteś.
>>Dlatego wkleiłem ci obrazek bo nie wiem czy jesteś idiota czy udajesz
>>.
>>Kto tam wozi ludzi? DHL?
>Przemytnicy, którzy na tym zarabiają.
>www.focus.(*)ern-zusammen_id_214529258.html
>Tu możesz sobie przeczytać jak funkcjonuje współpraca przemytników z ratownikami.
>To jest nic innego jak wodne taxi, finansowane przez rząd Niemiec i NGOs.


Dlatego pokazuje dwa przykłady.

Jeden gdzie typ zapakowal na busa ludzi i drugi gdzie nieświadomy niczego typek dostałby 30k euro kary.


Pytam. Wqrwaia cię takie działanie ? W sprawie zwykłego obywatela?
zeniu73 (6483 punktów)

>Pytam. Wqrwaia cię takie działanie ? W sprawie zwykłego obywatela?

Ale co ma mnie wkurwiac? Czy sprawa jest już wyjaśniona?

Jeśli kierowca jest niewinny i migranci wpakowali mu się tak, jak w Calais nq przykład to oczekuję oczywiście sprostowania i oczyszczenia z zarzutów.

I oczywiście, że ten przykład pokazuje jak działa propaganda i lobbyizm.

Na morzu ludzi ratujesz a na drodze lądowej przemycasz.
farmer (22440 punktów)
>>Pytam. Wqrwaia cię takie działanie ? W sprawie zwykłego obywatela?
>Ale co ma mnie wkurwiac? Czy sprawa jest już wyjaśniona?
>Jeśli kierowca jest niewinny i migranci wpakowali mu się tak, jak w Calais nq przykład to oczekuję oczywiście sprostowania i oczyszczenia z zarzutów.

Oczekujesz?



>I oczywiście, że ten przykład pokazuje jak działa propaganda i lobbyizm.
>Na morzu ludzi ratujesz a na drodze lądowej przemycasz.

Nie. Pokazuje że jak jesteś ot zwykłym czlowiekm to dojbia ci kary.

To nie ma nic wspólnego z lobby i propaganda.

Pracujesz. Wystarczy policja i mandat.

Jestem naziolkiem bo krytykuje takie działanie ?
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Pytam. Wqrwaia cię takie działanie ? W sprawie zwykłego obywatela?
>>Ale co ma mnie wkurwiac? Czy sprawa jest już wyjaśniona?
>>Jeśli kierowca jest niewinny i migranci wpakowali mu się tak, jak w Calais nq przykład to oczekuję oczywiście sprostowania i oczyszczenia z zarzutów.
>Oczekujesz?

W sensie mam to tak naprawdę w dupie bo dzieje się daleko ode mnie.
A teza, że coś co jest daleko ode mnie i dlatego może mnie to nie interesować pochodzi od ciebie.

>>I oczywiście, że ten przykład pokazuje jak działa propaganda i lobbyizm.
>>Na morzu ludzi ratujesz a na drodze lądowej przemycasz.
>Nie. Pokazuje że jak jesteś ot zwykłym czlowiekm to dojbia ci kary.
>To nie ma nic wspólnego z lobby i propaganda.
>Pracujesz. Wystarczy policja i mandat.

Dostał już mandat? Odwołał się już? Zasądzili ostatecznie?

>Jestem naziolkiem bo krytykuje takie działanie ?

Ekspertem od naziolkowatosci jest romaro.
farmer (22440 punktów)
>>>>Pytam. Wqrwaia cię takie działanie ? W sprawie zwykłego obywatela?
>>>Ale co ma mnie wkurwiac? Czy sprawa jest już wyjaśniona?
>>>Jeśli kierowca jest niewinny i migranci wpakowali mu się tak, jak w Calais nq przykład to oczekuję oczywiście sprostowania i oczyszczenia z zarzutów.
>>Oczekujesz?
>W sensie mam to tak naprawdę w dupie bo dzieje się daleko ode mnie.
>A teza, że coś co jest daleko ode mnie i dlatego może mnie to nie interesować pochodzi od ciebie.

Brawo.

>>Jestem naziolkiem bo krytykuje takie działanie ?
>Ekspertem od naziolkowatosci jest romaro.
>

A wiesz stworzyłem mema takiego.

zeniu73 (6483 punktów)

>A wiesz stworzyłem mema takiego.
>

Ponownie odsyłam do eksperta ds. naziolkowatosci.
farmer (22440 punktów)
>>A wiesz stworzyłem mema takiego.
>>Ponownie odsyłam do eksperta ds. naziolkowatosci.

Pozwól że cię zacytuję:
"W sensie mam to tak naprawdę w dupie bo dzieje się daleko ode mnie"
zeniu73 (6483 punktów)

>Mam pytanie czy cię to wqrwia ? A skąd. 30tys euro kary. To są tak pojebane tematy a nie jakieś naziolki o których piszesz.

Facet ma pecha, że nie robi tego na morzu. Bo na morzu takie coś nazywa się ratunkiem i jest finansowane przez rząd niemiecki wraz z kościołem.

A tak na poważnie to właśnie takie wiadomości ukazują caly kretynizm polityki UE.

Granice otwarte, każdy analfabeta i mizogin może sobie wleźć (oczywiście musi "zgubić" papiery ale nie komórkę) i zakrzyczeć o azyl.

A karze się nie profesjonalnych przemytników tylko kozłów ofiarnych.

Uwagi kieruj do ludzi, którzy aktywnie oraz pośrednio budują i akceptują taki właśnie system. Między innymi do ciebie.
farmer (22440 punktów)
.
>Uwagi kieruj do ludzi, którzy aktywnie oraz pośrednio budują i akceptują taki właśnie system. Między innymi do ciebie.

A co to za fikołek?

Ja się pytam czy ciebie to wqrwia a ty piszesz że ja buduje jakiś system.

Pokazuje właśnie że nawet nie masz pojęcia co się dzieje i zamiast się wrwiac na tego typu rzeczy to piszesz o jakiś naziolkaxh.

Czyli jest sytuacja gdzie chłop nie jest winien a chcieli mu przybić 30k euro. No ale co to qrwa ci obchodzi.

Nie? Bo co cię to obchodzi? Ciebie obchodzi jakieś naziolki czy kto jak cię tam nazwie.
panTeista (6808 punktów)
>Dokładnie. Jesteś pracującym mężczyzna (da fak za określenie 😎.

Już nie pracuję. Niecałe trzy tygodnie temu skończyłem 65 lat i jestem emerytem.

>Rząd nie załatwi za ludzi problemow.

Rząd może znacząco pomóc. Np. wsparł Strażników Granicznych wojskiem i wybudował zaporę na granicy wschodniej. Gdyby rządziła Platforma Obywatelska bylibyśmy zalani migrantami islamskimi tak jak włoska Lampedusa.
farmer (22440 punktów)
>>Dokładnie. Jesteś pracującym mężczyzna (da fak za określenie 😎.
>Już nie pracuję. Niecałe trzy tygodnie temu skończyłem 65 lat i jestem emerytem.

Graty. Korzystaj jak najdłużej.

>>Rząd nie załatwi za ludzi problemow.
>Rząd może znacząco pomóc. Np. wsparł Strażników Granicznych wojskiem i wybudował zaporę na granicy wschodniej. Gdyby rządziła Platforma Obywatelska bylibyśmy zalani migrantami islamskimi tak jak włoska Lampedusa.
>

Nawet byś nie wiedział że jest taki problem.
Lampedusa jest specyficzna bo to jest jednak brzeg a nie jakaś formalna granica.

Tak samo jak Calais czy Dunkierka.

Rząd a raczej rządy robią dramę gdy ci ludzie płyną do Europy a na lądzie walą mandatami w kierowców którzy nie świadomi są ofiarami transportu tych ludzi.

Platforma już rządziła. Pamiętasz takie akcje?
Ja nie.

Według różnych szacunków, w obozie zwanym potocznie "Dżunglą" przebywa od 7 do 10 tysięcy migrantów. Są to głównie Kurdowie, Syryjczycy i Somalijczycy. Szukają oni różnych sposobów dotarcia na teren Wielkiej Brytanii. Najczęściej próbują wejść na ciężarówki, które kierują się na prom w Calais.
Czytaj więcej na wydarzenia(*)dium=paste&utm_campaign=chrome

Dodam że to z 2016 roku.
Thoter (6650 punktów)
> Reagują stosownie do sytuacji. Naprawiają błędy.

Szwedzka medycyna każdego Szweda uważa za chorego. Chorych dzieli na zdiagnozowanych i niezdiagnozowanych.

commonfund.nih.gov/Diseases

Sieć Niezdiagnozowanych Chorób (UDN).
Od chwili uruchomienia UDN przedstawił ponad 600 diagnoz , a liczba ta stale rośnie. W ramach sieci odkryto setki nowych genów i wariantów genomowych związanych z chorobami, w tym nowe choroby i zespoły; i zbudował międzynarodową reputację dzięki ustanowieniu wzorowych praktyk klinicznych, standardów i metod dla diagnoz opartych na genomice.


nyheter.ki(*)er-mellan-nord-och-sydsvenskar

- Znajomość struktury genetycznej populacji jest ważna, aby zrozumieć, skąd pochodzimy i zidentyfikować geny wywołujące choroby, mówi Per Hall , profesor w zakładzie epidemiologii medycznej i biostatystyki w Karolinska Institutet.
W badaniu przeanalizowano geny ponad 1500 osób pochodzenia szwedzkiego z różnych części kraju i porównano je z genami około 3200 osób m.in. z Finlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rosji. Naukowcy wykorzystali ponad 350 000 markerów genetycznych, tak zwanych polimorfizmów pojedynczego nukleotydu (SNP), które są rozproszone po całym ludzkim genomie.
Badanie pokazuje, że istnieją różnice genetyczne między Szwedami z południa i Szwedami z północy, co według badaczy wynika z przemieszczania się grup etnicznych po całym kraju. W Szwecji nie ma wyraźnej granicy genetycznej, ale przejście odbywa się stopniowo z północy na południe.


Szwedzi są najbardziej przebadanym genetycznie zasobem ludzkim a ich naukowcy mają do tego najlepszy sprzęt. Za kilkadziesiąt lat okaże się, że Szwedzi już nie są Szwedami a istotami mającymi krzyżówkę odpowiednich genów.
panTeista (6808 punktów)

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365