Racjonalista - Strona głównaDo treści
Twarze bezpieki .

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-04-2009 11:14Liss (2003 punktów)Twarze bezpieki .
Ocena 3 na 3
Od jakiegoś czasu ,około 5-6 lat, urządza się wystawy pt."Twarze bezpieki",na których to pokazuje się( zdjęcia i krt. biografie) wedle organizatorów "ludzi do potępienia" . Przestępstwem ich jest to że byli funkcjonariuszami służb specjalnych PRL ,tylko dlaczego służba dla SB ,to czyny niemoralne ? Sb przecież to legalne służby specjalne,legalnego państwa (to były).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

05-04-2009 11:38
 Ocena 11 na 11
Piątkowski (5131 punktów)
...bo historię zawsze piszą zwycięzcy...
znałem jednego U-beka i kilku zomo`wców...poznałem też ich wersje wydarzeń.... nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej za zbrodnie komunizmu, tak samo jak nie można potępiać wszystkich funkcjonariuszy tych instytucji, nie każdy z nich z fanatyzmem "palował" opozycję, niektórzy np pałowali chuliganów po meczach, czym przysłużyli się społeczeństwu, za to mają u mnie plusa...
05-04-2009 13:40 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>poznałem też ich wersje wydarzeń
Poznaj też wersję wydarzeń Adolfa Eichmanna, a następnie porównaj ze zgromadzoną dokumentacją i zeznaniami świadków.

>nie każdy z nich z fanatyzmem "palował" opozycję, niektórzy np pałowali chuliganów po meczach, czym przysłużyli się społeczeństwu
Wybacz, ale musisz jeszcze o tym poczytać. SB nie zajmowało się pałowaniem na meczach, było zamkniętą kastą zajmującą się zupełnie innymi sprawami.
05-04-2009 15:22 
 Ocena 3 na 3
Piątkowski (5131 punktów)

>Wybacz, ale musisz jeszcze o tym poczytać. SB nie zajmowało się pałowaniem na meczach, było zamkniętą kastą zajmującą się zupełnie innymi sprawami.
>

palowanie tyczyło się zomo, a nie SB... co do SB to były rożne wydziały, ten f-usz z którym rozmawiałem zajmował się "przewałami" finansowymi w firmach państwowych... przez 6 lat byl moim sąsiadem... już jako emeryt przyznał się przede mną (wtedy młodym f-szem dziś już ex f-szem) czym zajmował się za komuny...
co do zomo, to wielu dobrze wyszkolonych ludzi, odpornych psychicznie, silnych fizycznie... można było to wykorzystać do budowania państwa prawa już w nowej rzeczywistości ( bo nie ma złych żołnierzy, są tylko źli dowódcy) , zamiast eliminować ich ze struktur Policji, w ten sposób osłabiając ją...
05-04-2009 15:57 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>ten f-usz z którym rozmawiałem zajmował się "przewałami" finansowymi w firmach państwowych... przez 6 lat byl moim sąsiadem... już jako emeryt przyznał się przede mną (wtedy młodym f-szem dziś już ex f-szem) czym zajmował się za komuny...
Z tym jest jak z Wehrmachtem - ciężko znaleźć osoby służące w Gestapo, SS, SD, wszyscy byli zwykłymi żołnierzami i pracowali w zaopatrzeniu.

>co do zomo, to wielu dobrze wyszkolonych ludzi, odpornych psychicznie, silnych fizycznie... można było to wykorzystać do budowania państwa prawa już w nowej rzeczywistości ( bo nie ma złych żołnierzy, są tylko źli dowódcy) , zamiast eliminować ich ze struktur Policji, w ten sposób osłabiając ją...
Zomo i państwo prawa, to niezbyt kompatybilne pojęcia. Nie tylko dowódcy są źli, żołnierze też bywają źli - tę linię obrony obalono w Norymberdze.
05-04-2009 16:20 
 Ocena 2 na 2
Piątkowski (5131 punktów)
rozumiem że jesteś zwolennikiem zbiorowej odpowiedzialności... i wszystkich wsadzasz do jednego worka... to tak jak robi Kościół z ateistami...
05-04-2009 16:33 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>rozumiem że jesteś zwolennikiem zbiorowej odpowiedzialności... i wszystkich wsadzasz do jednego worka... to tak jak robi Kościół z ateistami...
UB i parę innych organizacji działających do 1956r. można śmiało nazwać zbrodniczymi i działającymi na rzecz okupanta, z pełnymi tego konsekwencjami.

Później, sprawa nie jest oczywista. Indywidualna odpowiedzialność mogłaby być dochodzona, gdyby zachowana została dokumentacja. Jednak towarzystwo było tego świadome i rzeczy wartościowe zniszczyło, czym pośrednio przyznało się do winy.

Jest coś takiego jak "utrudnianie śledztwa" i prawie wszyscy funkcjonariusze SB są tego winni. Odebranie im specjalnych emerytur jest w tym przypadku najmniejszym wymiarem kary.
05-04-2009 16:43 
 Ocena 2 na 2
Piątkowski (5131 punktów)
a od kiedy to w państwie "prawa" prawo działa wstecz?
Komunizm minął... zamiast zwracać uwagę na problemy dnia dzisiejszego i naszego jutra, grupa ludzi odwraca uwagę od spraw naprawdę ważnych, nie twierdze że UB/SB-cy którzy mają krew na rękach powinni chodzić wolno, ale jeśli chcesz kogoś karać to winę przypisuj do konkretnych osób a nie do całej grupy... ... co do dowodów...no cóż... jeśli nie ma dowodów to jak możemy nazwać kogoś winnym? To znowu jak z katolickimi cudami... "oni" wiedzą że były i są....ale jakoś udowodnić tego nie mogą... no, ale na pewno to cuda były...
05-04-2009 16:57 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>a od kiedy to w państwie "prawa" prawo działa wstecz?
Jest coś takiego jak prawa niesłusznie nabyte.

>Komunizm minął... zamiast zwracać uwagę na problemy dnia dzisiejszego i naszego jutra, grupa ludzi odwraca uwagę od spraw naprawdę ważnych
To nie pisz na tematy historyczne i zajmuj się problemami dnia dzisiejszego.

>jeśli chcesz kogoś karać to winę przypisuj do konkretnych osób a nie do całej grupy... ... co do dowodów...no cóż... jeśli nie ma dowodów to jak możemy nazwać kogoś winnym?
Dwadzieścia lat po komunie jest to praktycznie niemożliwe i o to chodziło w Magdalence. Jednak to współczesne społeczeństwo ze swojej kieszeni płaci funkcjonariuszom SB emerytury znacznie przekraczające normalne i wcale nie musi akceptować tego stanu. Wystarczy do tego większość konstytucyjna i wszyscy pracownicy SB dostaną minimalne emerytury.

>To znowu jak z katolickimi cudami
To znowu ten demon KK prześladujący część racjonalistów w każdej chwili i w każdym temacie
05-04-2009 17:05 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)

>To nie pisz na tematy historyczne i zajmuj się problemami dnia dzisiejszego.

>To znowu ten demon KK prześladujący część racjonalistów w każdej chwili i w każdym temacie
>

tyle że ta wystawa fotek SB-ków jest teraźniejszością i dalej mąci wodę 20 lat po komunie...

Demon KK jest teraźniejszością i prześladuje teraz ...stosuje inne techniki niż SB bo wykorzystuje do tego demokrację, urazy do poprzedniego ustroju pośród ludności i szeroko pojęta manipulację...
05-04-2009 17:18 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>tyle że ta wystawa fotek SB-ków jest teraźniejszością i dalej mąci wodę 20 lat po komunie...

   Dlaczego pokazywanie prawdy nazywasz "mąceniem"? Tak ci na tym zależy?
   Więc może komuś zależy na czymś innym.

>Demon KK jest teraźniejszością i prześladuje teraz ...stosuje inne techniki niż SB bo wykorzystuje do tego demokrację, urazy do poprzedniego ustroju pośród ludności i szeroko pojęta manipulację...

   Dokładnie te same metody, tylko demokrację zamień na "demokrację ludową" a reszta bez zmian.
Piątkowski (5131 punktów)
no póki co nas "ateuszy" w bagażnikach nie wożą...jeszcze... choć w przeszłości zdarzało im się takich jak my palić na stosach...
05-04-2009 21:16 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>tyle że ta wystawa fotek SB-ków jest teraźniejszością i dalej mąci wodę 20 lat po komunie...
Albowiem rachunki krzywd wciąż nie zostały wyrównane.
05-04-2009 22:09 
 Ocena 2 na 2
Piątkowski (5131 punktów)
więc ukarzcie tych którzy są winni zbrodni(morderstwa, pobicia, groźby) , a nie wszystkich za samą przynależność.... jak by tak patrzeć, to grono ludzi które miało "czerwona" książeczkę, tez należało by uznać za winnych umacniania reżimu....
05-04-2009 22:18 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>więc ukarzcie tych którzy są winni zbrodni(morderstwa, pobicia, groźby)
Ba, gdyby to ode mnie zależało!

>jak by tak patrzeć, to grono ludzi które miało "czerwona" książeczkę, tez należało by uznać za winnych umacniania reżimu....
Członków bym się nie czepiał, natomiast funkcyjnym pracownikom etatowym wszelkich partyjnych komitetów też warto byłoby ograniczyć emeryturki.
05-04-2009 22:28 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Członków bym się nie czepiał, natomiast funkcyjnym pracownikom etatowym wszelkich partyjnych komitetów też warto byłoby ograniczyć emeryturki.

   Pospolitych członków... jak to członków, się nie czepiam, potwierdzam tylko ich nazwę.
   Aparatczyki też niech żyją!... ale nie za moje.
Adamiak (36436 punktów)
>...jak by tak patrzeć, to grono ludzi które miało "czerwona" książeczkę, tez należało by uznać za winnych umacniania reżimu....

   Oczywiście, że masz rację - ja ich już od co najmniej 40 lat za takich uznaję.

   Plus za logiczne myślenie.
06-04-2009 15:31 
 Ocena 2 na 2
Piątkowski (5131 punktów)
i jak zaczniemy ich karać zbiorowo..za przynależność do np PZPR, UB,SB itp, a nie za zbrodnie popełniane przez poszczególnych jej członków, to czym będziemy się różnic od naszych oprawców?
Robert Zawecki (4718 punktów)
>i jak zaczniemy ich karać zbiorowo..za przynależność do np PZPR, UB,SB itp, a nie za zbrodnie popełniane przez poszczególnych jej członków, to czym będziemy się różnic od naszych oprawców?
Jedno przecież nie wyklucza drugiego. Za przynależność - standardowe emerytury, za zbrodnie - sąd. A jaką to stanowi różnicę dostrzeżesz po obejrzeniu filmu "Przesłuchanie" Bugajskiego. pl.wikipedia.org/wiki/Przesłuchanie_(film)
06-04-2009 16:09 
 Ocena 2 na 2
Piątkowski (5131 punktów)
ilekroć ktoś chce rozliczać poprzednie systemy, to mi się "Folwark zwierzęcy" Orwella przypomina....
Robert Zawecki (4718 punktów)
>ilekroć ktoś chce rozliczać poprzednie systemy, to mi się "Folwark zwierzęcy" Orwella przypomina....
To masz wyraźnie złe skojarzenia. System demokratyczny nie morduje obywateli i nie trzyma ich w więzieniu bez decyzji sądu. Jeśli nie dostrzegasz tych fundamentalnych różnic, to jedź do Kim Ir Sena - przyjmie Cię z otwartymi ramionami.
06-04-2009 17:10 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)
>>ilekroć ktoś chce rozliczać poprzednie systemy, to mi się "Folwark zwierzęcy" Orwella przypomina....
>To masz wyraźnie złe skojarzenia. System demokratyczny nie morduje obywateli i nie trzyma ich w więzieniu bez decyzji sądu. Jeśli nie dostrzegasz tych fundamentalnych różnic, to jedź do Kim Ir Sena - przyjmie Cię z otwartymi ramionami.
>

I tu cię mam... jeśli chcesz karać zbiorowa to sam jak ulał pasujesz do kim Ir Sen`a,
a demokracja wcale nie gwarantuje sprawiedliwości...to tylko władza "ludu"... a ludem łatwo manipulować...
Robert Zawecki (4718 punktów)
>I tu cię mam... jeśli chcesz karać zbiorowa to sam jak ulał pasujesz do kim Ir Sen`a,
Posługując się hasłem odpowiedzialności zbiorowej próbujesz bronić morderców, prześladowców i szubrawców SB. Jaka jest Twoja motywacja? Jesteś piewcą komunizmu, czy też masz jakiś osobisty sentyment do tych ludzi?

>a demokracja wcale nie gwarantuje sprawiedliwości...to tylko władza "ludu"... a ludem łatwo manipulować...
Wolisz rządy jakiegoś tyrana, który "wie lepiej"?
06-04-2009 17:40 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)
motywacja taka że każdy ma prawo do sprawiedliwego procesu i każdy ma prawo do obrony.
Jak o tym zapomnimy to sami staniemy się szubrawcami, mordercami, tyranami i wszystkim tym co dziś sami potępiamy... ...
06-04-2009 17:54 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>każdy ma prawo do sprawiedliwego procesu
Ofiary też - zapomniałeś o tym? W USA osoba niszcząca dowody zbrodni lub popełniająca krzywoprzysięstwo podlega każe nie mniejszej niż sprawca. Funkcjonariusze SB, i to wszyscy bez wyjątku, odpowiedzialni są za niszczenie dowodów.

>Jak o tym zapomnimy to sami staniemy się szubrawcami, mordercami, tyranami i wszystkim tym co dziś sami potępiamy... ...
Nie chcę ich mordować, choć pewnie niektórzy na to zasłużyli. Domagam się ledwie tyciej sprawiedliwości, aby oprawcy nie mieli większych emerytur od ofiar. Czy tak wiele żądam, biorąc pod uwagę, że to z mojej kieszeni idą na nich pieniądze?
06-04-2009 18:34 
 Ocena 3 na 3
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>to z mojej kieszeni idą na nich pieniądze

Żeby tylko na nich. Z Waszej kieszeni, obywatelu Zawecki, idą pieniążki na utrzymanie przestępców w więzieniach, pedofilii i wariatów w szpitalach psychiatrycznych, pijaków na zasiłkach, wszelakich nierobów.
Czemu skąpicie akurat byłym funkcjonariuszom?
Aneta Dziwińska
Robert Zawecki (4718 punktów)
>obywatelu Zawecki
To nowa formuła. Postęp jest widoczny, poprzednio było "wy towarzyszu.

>idą pieniążki na utrzymanie przestępców w więzieniach, pedofilii i wariatów w szpitalach psychiatrycznych
Na to niewiele się poradzi, większość z nich ma jeszcze szanse.

>pijaków na zasiłkach, wszelakich nierobów.
I to jest skandal absolutny - zgadzam się z Tobą.

>Czemu skąpicie akurat byłym funkcjonariuszom?
Albowiem ich emerytury są ponadstandardowo i niezasłużenie wysokie, a w kasie pustawo.
06-04-2009 16:13 
 Ocena 5 na 5
Tomasz@niewierny (568 punktów)
(zablokowany)
>A jaką to stanowi różnicę dostrzeżesz po obejrzeniu filmu "Przesłuchanie" Bugajskiego.
No zajebiście. To może jeszcze zaproponuj obejrzenie "Popiełuszki". Czy ty wiedzę historyczną zdobywasz w kinie? A w którym filmie znajdziesz strukturę Służby Bezpieczeństwa? Co z osłoną kontrwywiadowczą PRL? Też zbrodnia? Rozumiem, że Twoim bohaterem jest Kukliński.
Adamiak (36436 punktów)
>i jak zaczniemy ich karać zbiorowo..za przynależność do np PZPR, UB,SB itp, a nie za zbrodnie popełniane przez poszczególnych jej członków, to czym będziemy się różnic od naszych oprawców?

   Spróbuj sprecyzować o co ci chodzi.
06-04-2009 17:44 
 Ocena 2 na 2
Piątkowski (5131 punktów)
o sprawiedliwość, uczciwe procesy , karanie tych którzy dopuścili się przestępstw, a nie odwet... czyli karać z precyzją chirurgiczną tylko tych którzy są winni najohydniejszych zbrodni.. a nie, za to że uwierzyli w idee komunizmu i socjalizmu...
06-04-2009 17:54 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
> o sprawiedliwość, uczciwe procesy , karanie tych którzy dopuścili się przestępstw, a nie odwet... czyli karać z precyzją chirurgiczną tylko tych którzy są winni najohydniejszych zbrodni .. a nie, za to że uwierzyli w idee komunizmu i socjalizmu...

   A sprawców tych, troszeczkę mniej ohydnych zbrodni?

   P.S. Jeszcze trochę poudaję, że Twój styl pisania mi nie przeszkadza.
06-04-2009 18:17 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)

>   P.S. Jeszcze trochę poudaję, że Twój styl pisania mi nie przeszkadza.
>
Rozumem że czujesz się kimś lepszym ode mnie... ok... na tym kończę rozmowę z tobą w tym wątku...
Adamiak (36436 punktów)
>>   P.S. Jeszcze trochę poudaję, że Twój styl pisania mi nie przeszkadza.
>>
>Rozumem że czujesz się kimś lepszym ode mnie... ok... na tym kończę rozmowę z tobą w tym wątku...

   Jeśli nie czujesz się na siłach odpowiedzieć na moje pytanie, to mogłeś napisać wprost.
06-04-2009 18:56 
 Ocena 3 na 3
Piątkowski (5131 punktów)
nie schlebiaj sobie.... napisałem to co chciałem napisać w tym temacie i tyle, czepiasz się słówek, usiłujesz mnie ośmieszyć... nie zamierzam się wdawać w dalszą dyskusje z Tobą.. zgodnie z pewnym powiedzeniem: ... pokonasz mnie doświadczeniem...
PS Rozmowa z takimi ludźmi jak Ty, do złudzenia mi przypomina rozmowy z "dziadkami", którzy w każdej osobie, którą mówiła po niemiecku widzieli nazistę... Ty wszędzie widzisz komunistycznych zbrodniarzy...
Adamiak (36436 punktów)
>nie schlebiaj sobie.... napisałem to co chciałem napisać w tym temacie i tyle, czepiasz się słówek, usiłujesz mnie ośmieszyć... nie zamierzam się wdawać w dalszą dyskusje z Tobą.. zgodnie z pewnym powiedzeniem: ... pokonasz mnie doświadczeniem...
>PS Rozmowa z takimi ludźmi jak Ty, do złudzenia mi przypomina rozmowy z "dziadkami", którzy w każdej osobie, którą mówiła po niemiecku widzieli nazistę... Ty wszędzie widzisz komunistycznych zbrodniarzy...

   Rozumiem więc, że do braku argumentów doszlusowały względy pozamerytoryczne - ok, Polska to wolny kraj.
   Miłego dnia.
06-04-2009 18:24 
 Ocena 4 na 4
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Jeszcze trochę

Uparci jesteście, obywatelu Adamiak, żeby nie powiedzieć upierdliwi. Dobrym bylibyście przesłuchującym.
Jaka szkoda, że taki talent żeście zmarnowali. Bo zmarnowaliście, czyż nie?
Aneta Dziwińska
06-04-2009 18:55 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>Jeszcze trochę
>Uparci jesteście, obywatelu Adamiak, żeby nie powiedzieć upierdliwi. Dobrym bylibyście przesłuchującym.
>Jaka szkoda, że taki talent żeście zmarnowali. Bo zmarnowaliście, czyż nie?

   Aaa, belvedercia żyje!- i to po wycieczce do komuchów!!!
   U nich też nie było popytu na twój, hm... "przedni dowcip" * ?
   Przeżyłaś, bo jak zawsze mało się w oczy rzucałaś, gdyż nie uwierzę, że przestali rozstrzeliwać za takie... poczucie humoru.

* - Zauważ jakim grzeczny - napisałem "przedni" a nie musiałem, oj nie.
06-04-2009 19:03 
 Ocena 6 na 6
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
   
Wy tu, obywatelu Adamiak, nie rozmydlajcie treści, tylko gadajcie jak to z Wami było.
Toż napisaliście na tym forum, żeście dekarz (są na to dokumenta), fotę zamieściliście, gdzie widać młodego dekarza Jerzego Adamiaka.
No to byliście klasą robotniczą czy nie byliście?
Aneta Dziwińska
P.S. Na forum komuchów się nie żartuje. Dyskusje o rewolucji utrzymane sa w duchu powagi.
06-04-2009 19:31 
 Ocena 2 na 2
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Dyskusje o rewolucji utrzymane sa w duchu powagi.
Ale tam nie ma dyskusji, bo dla administratora, forum nie jest miejscem dyskusji. Można jedynie dywagować nad wyższością Różyczki nad Marchewką. A jak dla mnie, to jeden czort - oboje byli przeciw niepodległości Polski.

PS: Sorki, że wcinam się Wam w tak intymne gruchanie.
06-04-2009 20:06 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>   Wy tu, obywatelu Adamiak, nie rozmydlajcie treści, tylko gadajcie jak to z Wami było.
   Pytajcie wyraźniej, belvederciu, bo się czuję jak na przesłuchaniu u sepleniącego ubeka-jąkały.

>Toż napisaliście na tym forum, żeście dekarz (są na to dokumenta), fotę zamieściliście, gdzie widać młodego dekarza Jerzego Adamiaka.
   U nas nazywają to wiarą w ludzi, ale pewnikiem w waszej, komuszej nomenklaturze to jest skrajnia naiwność... wierzycie w wirtualne słowa i równie wiarygodne fotki...? A gdzie wasza czujność czekisty? Jak można wierzyć w takie... "dowody" bez przesłuchania "specjalnego"?

>No to byliście klasą robotniczą czy nie byliście?
   Zawsze byłem ekstraklasą, dlatego tak się za mną włóczycie, belvederciu.

>P.S. Na forum komuchów się nie żartuje. Dyskusje o rewolucji utrzymane sa w duchu powagi.
   Z każdym kto tego ducha nie wyzionął?
07-04-2009 09:31 
 Ocena 3 na 3
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>dlatego tak się za mną włóczycie, belvederciu.

Zawsze mnie ciągnęło do bohaterów narodowych.
A Wy, obywatelu Adamiak, jesteście bohaterem, jako przedstawiciel klasy robotniczej będący w opozycji.
Pewnie cierpieliście strasznie chodząc w pochodach pierwszomajowych.
Aneta Dziwińska
07-04-2009 10:06 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Pewnie cierpieliście strasznie chodząc w pochodach pierwszomajowych.
Nie wiem jak kolega, ale ja tak mocno cierpiałem z powodu pochodów, że SB uruchomiła sprawę operacyjną kryptonim ZAREA i w ramach tej operacji zgromadzono bogaty materiał dowodowy świadczący o tym, że moja niechęć do uczestniczenia w pochodzie wpływała demoralizująco na moje licealne otoczenie, co stanowiło "przesłankę do czynnych działań zmierzających do obalenia siłą ustroju". Jak czytałem te dokumenty skopiowane w IPN, to nie mogłem pojąć jak pozornie poważni ludzie mogli się takimi głupotami zajmować.
Adamiak (36436 punktów)
>>dlatego tak się za mną włóczycie, belvederciu.
>Zawsze mnie ciągnęło do bohaterów narodowych.
>A Wy, obywatelu Adamiak, jesteście bohaterem, jako przedstawiciel klasy robotniczej będący w opozycji.
>Pewnie cierpieliście strasznie chodząc w pochodach pierwszomajowych.

   Powiem tak: mam przesłanki, by przypuszczać, że moje cierpienia nieco się różnią od twojego ciągnięcia.
Robert Zawecki (4718 punktów)
>za to że uwierzyli w idee komunizmu i socjalizmu...
Nie, no bez dowcipów - w idee to oni przestali wierzyć najpóźniej w 1968r.
05-04-2009 14:31 
 Ocena 6 na 6
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>niektórzy np pałowali chuliganów po meczach, czym przysłużyli się społeczeństwu,

Kiedyś byli chuligani, teraz są hooligans, a tym tylko funkcjonariusze minionego systemu daliby radę. Gumą walnęliby raz przez łeb, trzy razy po nerach, kolana też by pałą popieścili i odechciałoby się szaleństw demokratycznej hołocie, że o anarchistach nie wspomnę. A obecni funkcjonariusze jacyś tacy delikatni. Żadnego moresu lud nie czuje, żadnego. Do czego to doszło, że społeczeństwo bije się z policją? Policja ma bić społeczeństwo, inaczej zejdziemy z obranego kursu, jak nic.
Aneta Dziwińska
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Od jakiegoś czasu ,około 5-6 lat, urządza się wystawy pt."Twarze bezpieki",na których to pokazuje się( zdjęcia i krt. biografie) wedle organizatorów "ludzi do potępienia" . Przestępstwem ich jest to że byli funkcjonariuszami służb specjalnych PRL ,tylko dlaczego służba dla SB ,to czyny niemoralne ? Sb przecież to legalne służby specjalne,legalnego państwa (to były).
1. Owi towarzysze nie raczyli przedstawiać się swoim ofiarom. A dokumentację na temat swojej działalności w większości zniszczyli. Pokazywanie ich twarzy ma umożliwić ofiarom identyfikację swoich oprawców.
2. Gestapo też było legalną służbą legalnego państwa.
05-04-2009 14:05 
 Ocena 4 na 4
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)

1. To trzeba było pokazać ofiarom a nie gawiedzi.
2. Dlatego też w Norymberdze nie skazano nikogo "za przynależność" tylko za konkretne, indywidualne zbrodnie.
qazad (130 punktów)
>1. To trzeba było pokazać ofiarom a nie gawiedzi.
>2. Dlatego też w Norymberdze nie skazano nikogo "za przynależność" tylko za konkretne, indywidualne zbrodnie.
>
ale już SS uznano za organizację zbrodniczą - czy to nie pociąga za sobą uznania, że jej członkowie to zbrodniarze ?
Robert Zawecki (4718 punktów)
>1. To trzeba było pokazać ofiarom a nie gawiedzi.
Ofiarami byli wszyscy spoza komunistycznego aparatu.

>2. Dlatego też w Norymberdze nie skazano nikogo "za przynależność" tylko za konkretne, indywidualne zbrodnie.
Trybunał uznał także Gestapo, Sicherheitsdienst (SD), Schutzstaffel (SS) za organizacje przestępcze. Karana była sama służba w tej formacji.
05-04-2009 20:46 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Karana była sama służba w tej formacji.

   Na podstawie "komunistycznego" dekretu. Należał? Znaczy należy mu się. Minimum 3 lata, jak sędzia będzie w dobrym humorze, jak będzie w złym to nawet czapa. Po co się trudzić całym tym sądowym biciem piany, przesłuchiwaniem świadków, dowodzeniem, obroną? Sprawa jest jasna - należał - jest winny. Następny proszę.

   Trudno się oprzeć czarowi tej "sprawiedliwości".

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
05-04-2009 14:41 
 Ocena 6 na 6
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Owi towarzysze nie raczyli przedstawiać się swoim ofiarom.

   Nie czas na grzeczność, gdy element reakcjonistyczny łeb podnosi.
Jeszcze by tego brakowało, żeby w relacje osobiste z wrogiem ustroju wchodzić. Za biurkiem miał siedzieć funkcjonariusz, a nie Ziutek Kowalski.
Aneta Dziwinska
05-04-2009 14:50 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>>Owi towarzysze nie raczyli przedstawiać się swoim ofiarom.
>   Nie czas na grzeczność, gdy element reakcjonistyczny łeb podnosi.
>Jeszcze by tego brakowało, żeby w relacje osobiste z wrogiem ustroju wchodzić. Za biurkiem miał siedzieć funkcjonariusz, a nie Ziutek Kowalski.
Aneto, Twoje totalitarne, a dokładnie komusze sympatie są mi znane. Mam nadzieję, że nie znajdziesz poparcia dla swoich idei policyjnego państwa.
Precz z komunizmem! Niech żyje wolność!
05-04-2009 15:16 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)
wolność owszem...ale dobrze pojęta wolność, a nie samowola.... to że ktoś sobie powyzywa albo uderzy policjanta, bo jest "wolny" i jest "demokracja", to chyba nie o taką Polskę walczyli ludzie z poprzednim ustrojem...
05-04-2009 17:13 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>...to chyba nie o taką Polskę walczyli ludzie z poprzednim ustrojem...

   ... może dodasz, kto reprezentował i bronił tamtego ustroju?
Piątkowski (5131 punktów)
wielu tych którzy nadal są osobami publicznymi tylko zmienili kolor "czerwony" na "czarny"... a dla ludu poświęcają pionki ( jak f-sze SB) aby odwracać uwagę od samych siebie i udają że rozliczają winnych......
Adamiak (36436 punktów)
>wielu tych którzy nadal są osobami publicznymi tylko zmienili kolor "czerwony" na "czarny"... a dla ludu poświęcają pionki ( jak f-sze SB) aby odwracać uwagę od samych siebie i udają że rozliczają winnych......

   Sugerujesz, że twórcy wystaw "Twarze bezpieki" działają na zamówienie?
Piątkowski (5131 punktów)
a czy ja gdzieś napisałem, że akurat ci ludzie którzy zrobili tą wystawę mają na celu coś innego niż pokazanie twarzy ubeków? Nie..sam to sobie dopowiedziałeś... widzę że lubisz manipulować czyimś słowem... lub sugerować coś czego nie było... czyżbyś znał te techniki z jakiejś instytucji? formacji?
05-04-2009 18:48 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>a czy ja gdzieś napisałem, że akurat ci ludzie którzy zrobili tą wystawę mają na celu coś innego niż pokazanie twarzy ubeków? Nie..sam to sobie dopowiedziałeś... widzę że lubisz manipulować czyimś słowem... lub sugerować coś czego nie było... czyżbyś znał te techniki z jakiejś instytucji? formacji?

   Ok, więc sprecyzuj swoje zdanie:

>wielu tych którzy nadal są osobami publicznymi tylko zmienili kolor "czerwony" na "czarny"... a dla ludu poświęcają pionki ( jak f-sze SB) aby odwracać uwagę od samych siebie i udają że rozliczają winnych......
   ... w kontekście wątku.
05-04-2009 16:08 
 Ocena 8 na 8
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Precz z komunizmem! Niech żyje wolność!

Wolność niech żyje, a jakże, ale dawkować ją trzeba, a nie pozwalać, żeby lud się nią zachłysnął i w tym zachłyśnięciu, co rusz bełkotał, że mu wolno.
I co to za wolność, jak Ty możesz sobie krzyknąć "Precz z komunizmem!", a faszyści i komuniści nie mogą publicznie chwalić ideologii bliskich ich sercom?
Jak już "Niech żyje wolność!", to dla wszystkich.
Aneta Dziwińska
Robert Zawecki (4718 punktów)
>I co to za wolność, jak Ty możesz sobie krzyknąć "Precz z komunizmem!", a faszyści i komuniści nie mogą publicznie chwalić ideologii bliskich ich sercom?
To pewnie z powodu takiego "drobiazgu" jakim było wymordowanie kilkudziesięciu milionów ludzi w imię komunizmu i faszyzmu. Wolnościowcy z zasady nie zabijają swoich przeciwników ideowych, więc możesz spać spokojnie.

PS: Kiedyś na forum KPP pożaliłem się administratorowi, że wycina mi większość postów, a on na to: forum KPP nie służy do prowadzenia dyskusji! I to jest właśnie wolność w rozumieniu komunistycznym - dyskusja tak, ale tylko pochlebna i popierająca.
05-04-2009 16:34 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)

>To pewnie z powodu takiego "drobiazgu" jakim było wymordowanie kilkudziesięciu milionów ludzi w imię komunizmu i faszyzmu.
W tej Twojej "arii z katalogiem" brakuje mi Kościoła Katolickiego, antykomunizmu ....zwykłe niedopatrzenie, niewiedza, czy manipulacja?

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Robert Zawecki (4718 punktów)
>W tej Twojej "arii z katalogiem" brakuje mi Kościoła Katolickiego, antykomunizmu ....zwykłe niedopatrzenie, niewiedza, czy manipulacja?
   Nie rozumiem Twojej wypowiedzi - ani to nie aria, ani nie pisałem o żadnym katalogu, a przede wszystkim nie odczuwam potrzeby dopisywania KK do każdego problemu występującego na świecie.

   Pisaliśmy z Anetą o wolności w odniesieniu do ideologii faszystowskiej i komunistycznej, a Ty tu z KK wyjeżdżasz i jeszcze z zarzutami. Załóż wątek "Zbrodnie KK" i każdy chętny będzie mógł dać wyraz swym emocjom.
05-04-2009 19:41 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)
>przede wszystkim nie odczuwam potrzeby dopisywania KK do każdego problemu występującego na świecie.
Chciałem Ci delikatnie przypomnieć, że ludzi mordowali nie tylko w imię komunizmu i faszyzmu, co może wynikać z Twojej wypowiedzi. Kościół Katolicki, czy fanatyczny antykomunizm doskonale się w to wpisują. Jeśli Ty nie odczuwasz potrzeby dopisania KK, to ja odczuwam....Ty wyjechałeś z faszyzmem a chcę Ci również delikatnie przypomnieć, że Liss założył wątek o twarzach bezpieki a powoli zaczyna przeradzać się wątek o SS, gestapo, czy Norymberdze. Nie wiem, czy taki był zamiar autora.

>Załóż wątek "Zbrodnie KK" i każdy chętny będzie mógł dać wyraz swym emocjom.
Może nie każdy, dla niektórych Katolicki Kościół jest dalej na prawach "świętej krowy", zresztą na tym forum zbrodnie tej instytucji były niejednokrotnie szczegółowo opisywane, więc nie ma sensu zakładać jeszcze jednego wątku.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
05-04-2009 20:21 
 Ocena 1 na 1
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Ty wyjechałeś z faszyzmem

Z faszyzmem ja wyjechałam, pytając, dlaczego nie można go sobie pochwalić publicznie, skoro wolność w Polsce panuje. W ustroju totalitarnym kara się za krytykę tegoż ustroju, w warunkach wolności kara się za sympatię do totalitaryzmu.
Aneta Dziwińska
06-04-2009 07:14 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)
>>Ty wyjechałeś z faszyzmem
>Z faszyzmem ja wyjechałam,
Chyba nie
Trzeci od góry:
Cytat:
Poznaj też wersję wydarzeń Adolfa Eichmanna, a następnie porównaj ze zgromadzoną dokumentacją i zeznaniami świadków.

....i piąty:
Cytat:
Z tym jest jak z Wehrmachtem - ciężko znaleźć osoby służące w Gestapo, SS, SD, wszyscy byli zwykłymi żołnierzami i pracowali w zaopatrzeniu.


To są pierwsze wypowiedzi związane z faszyzmem i nie Twoje.
pozdrawiam

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Robert Zawecki (4718 punktów)
Analogie między faszyzmem i komunizmem są wyraźnie dostrzegalne. Systemy totalitarne, z socjalizmem w nazwie, lubujące się w ludobójstwie.
06-04-2009 09:11 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
>Analogie między faszyzmem i komunizmem są wyraźnie dostrzegalne.
Super....możesz więc założyć wątek o analogiach! Będzie o czym pisać...


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
05-04-2009 16:21 
 Ocena 1 na 1
Liss (2003 punktów)
>2. Gestapo też było legalną służbą legalnego państwa.
No,dobra i co z tego,dla mnie to żaden grzech być w "SS",uważam że zbiorowa odpowiedzialność nie jest najlepszym pomysłem ,ponieważ każdy winien odpowiadać tylko za swoje grzech,takie jest tylko moje zdanie ntt.
Robert Zawecki (4718 punktów)
>dla mnie to żaden grzech być w "SS"
A dla mnie takie stwierdzenie uniemożliwia dalszą dyskusję - SS zostało w Norymberdze uznane za organizację zbrodniczą.
05-04-2009 22:49 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>SS zostało w Norymberdze uznane za organizację zbrodniczą.

A przed Norymbergą nie było?
Adamiak (36436 punktów)
>Od jakiegoś czasu ,około 5-6 lat, urządza się wystawy pt."Twarze bezpieki",na których to pokazuje się( zdjęcia i krt. biografie) wedle organizatorów "ludzi do potępienia" .
   I słusznie.

>Przestępstwem ich jest to że byli funkcjonariuszami służb specjalnych PRL ,tylko dlaczego służba dla SB ,to czyny niemoralne ?
   Nie dla wszystkich niemoralne. Moralne dla sympatyków, zwolenników i kolaborantów władz okupacyjnych.

>Sb przecież to legalne służby specjalne,legalnego państwa (to były).

   Pracownicy SB byli funkcjonariuszami aparatu terroru i utrzymania władzy okupanta sowieckiego.
lilija_88 (78 punktów)
>Od jakiegoś czasu ,około 5-6 lat, urządza się wystawy pt."Twarze bezpieki",na których to pokazuje
>się( zdjęcia i krt. biografie) wedle organizatorów "ludzi do potępienia" . Przestępstwem ich jest to
>że byli funkcjonariuszami służb specjalnych PRL ,tylko dlaczego służba dla SB ,to czyny niemoralne ?
>Sb przecież to legalne służby specjalne,legalnego państwa (to były).

Co w takim razie zrobić z dzisiejszymi spadkobiercami Frondy, która wyhodowała zabójcę Gabriela Narutowicza?
06-04-2009 08:15 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>>Przestępstwem ich jest to, że byli funkcjonariuszami służb specjalnych PRL ,tylko dlaczego służba dla SB ,to czyny niemoralne ?
>>Sb przecież to legalne służby specjalne,legalnego państwa (to były).
>Co w takim razie zrobić z dzisiejszymi spadkobiercami Frondy, która wyhodowała zabójcę Gabriela Narutowicza?

   Bezpośrednio tylko gardzić, ale w trosce o przyszłe pokolenia (Narutowiczów??) profilaktycznie dopisać zabójców Narutowicza do "Indeksu upraw zakazanych".

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365