Ze Szkoły w Mińsku Maz. przy ul. Budowlanej 4, uczeń wysłał list do Ruchu Palikota:
Tutaj cytuję list ucznia z tej szkoły
Dlaczego chcę zagłosować na Ruch, dlaczego chcę złożyć deklarację czlonkowską? Powód jest prosty, odpowiada mi wasz program, wasze poglądy antyklerykalne i inne. Myślę, że to najlepszy moment by opowiedzieć sytuację, jaka ma miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim. ODMAWIA NAM SIĘ uczestnictwa w etyce. Nauczyciele szantażują nas tekstami, że "jeśli nie nawrócimy się do końca dnia, będziemy nieklasyfikowani". Jesteśmy w klasie maturalnej, mamy niemal 20 lat, możemy sami za siebie decydować, a tu słyszymy takie teksty. Ksiądz agituje na lekcjach nakazując oddanie głosu na PiS, mówi, że wszystko zło w Polsce to żydzi, masoni, PO i TVN. Gdy prawie 12 osób z naszej klasy chciało się wypisać z tego cyrku, napisaliśmy podania NAWET uwzględniając odpowiednie artykuły z rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, sprawa nie została rozwiązana. Ta szkoła to cyrk, lekcje religii w szkołach to bzdura i nikomu niepotrzebna ocena psująca w wielu przypadkach średnią. To jest jeden z moich motywów, dlaczego oddaję głos na Ruch Palikota. Liczę na wycofanie lekcji religii ze szkół i wprowadzenie obowiązkowej etyki.
Janek (z powodu gróźb i represji nazwisko nie zostanie udostępnione)
Jak z tym barbarzyństwem walczyć? |