To może ja coś od siebie spróbuję dodać. > Jak by pan się zabrał za rozerwanie czarnej dziury(bo o> jednym z tych obiektów była właśnie mowa) ,czy też jakiekolwiek inne jej zniszczenie bądź podział na> mniejsze fragmenty...? (pomijam uzbrojenie się w cierpliwość i poczekanie aż wyparuje  O ile mi wiadomo, w ramach OTW takiej możliwości w ogóle nie ma. Może jakieś poprawki kwantowe dałyby jakąś furtkę (jak wspomniane parowanie), ale ponieważ sprawdzonej teorii kwantowej grawitacji nie ma, to nie wiadomo. > Pewnie dlatego na określenie struktury czarnej dziury nauka posługuje się terminem "osobliwość"  "Osobliwość" to nie określenie struktury czarnej dziury, a punktu, w którym załamują się równania. W OTW taki punkt pojawia się we wnętrzu czarnej dziury, ale to wciąż jeden punkt (i to czasoprzestrzenny, a nie przestrzenny), a całe wnętrze jest spore. > Mam pan może jakieś nowe i potwierdzone informacje odnośnie struktury "osobliwości"?Nie ma za bardzo sensu mówienie o strukturze osobliwości, tak jak nie ma sensu mówienie o strukturze punktu x=0 w kontekście równania typu a/x = b. > >Kompresja grawitacyjna nie zniknie, gdyż pole grawitacyjne będzie w dalszym ciągu bardzo silne.> No grawitacja nie znika ale co miało by podtrzymywać kompresje grawitacyjną w sytuacji zniszczenia> (mowa o gwieździe neutronowej) geometrycznej struktury obiektu ?Gwiazda neutronowa jest zbudowana z neutronów, w momencie gdy zostaje rozerwana i znika silne pole grawitacyjne, neutrony nie mają za bardzo powodu by przestać być neutronami, z wyjątkiem ich naturalnej skłonności do rozpadania się na protony i elektrony. Prawdopodobnie zatem resztki gwiazdy neutronowej zaczęłyby powoli przekształcać się w jakieś w miarę normalne atomy, ale to jest tylko moja dzika spekulacja.
|