Racjonalista - Strona głównaDo treści
budzikom śmierć

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
04-04-2023 18:17okragly (21676 punktów)budzikom śmierć
w raju nie było budzika, dlatego stanowi pogwałcenie praw człowieka, SEN NASZYM PODSTAWOWYM DOBREM, w naturze jest dwufazowy (w raju przebudzaliśmy sie o 2, pogadaliśmy, pośmiali sie i o 3 ponownie zasypialiśmy). To kapitalizm wymaga 8h spania ciurkiem – a potem robi wszystko, byśmy tych 7 h nie przesypiali. Jesteśmy jedynym gatunkiem, który świadomie pozbawia się snu bez zysku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>SEN NASZYM PODSTAWOWYM DOBREM
Z całego dnia najmilsze jest wieczorne wchodzenie pod kołdrę.
Ono jest mottem każdej przedwieczornej krzątaniny.
Może dlatego, że zasypianie to błogostan?
Ale sam sen - jest jak śmierć.


cr
05-04-2023 11:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>SEN NASZYM PODSTAWOWYM DOBREM
>Z całego dnia najmilsze jest wieczorne wchodzenie pod kołdrę.
tyle nam zostało z raju

>Może dlatego, że zasypianie to błogostan?
wtedy gdy (jak w raju) żyjemy chwilą obecną
czesto zasypiamy myśląc o przyszłości, przeszłości

>Ale sam sen - jest jak śmierć.
w biblii napisano, że raj trwał jeden dzień, na dzisiejsze standardy okres ten trwał 2 000 000 lat, różnica wynika z faktu, że nie mieli czasu (sen)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>To kapitalizm wymaga 8h spania ciurkiem
Praca sprawia, że się musimy regenerować.

>Jesteśmy jedynym gatunkiem, który świadomie pozbawia się snu...
Dlaczego gatunkiem, przecież tylko część ludzi się nie wysypia.

>bez zysku.
A dobrobyt?


cr
05-04-2023 11:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>To kapitalizm wymaga 8h spania ciurkiem
>Praca sprawia, że się musimy regenerować.
chce się spac po obfitym pożywieniu (trawienie to ciężka praca), w raju tyle nie jedliśmy

>>Jesteśmy jedynym gatunkiem, który świadomie pozbawia się snu...
>Dlaczego gatunkiem, przecież tylko część ludzi się nie wysypia.
widać zimą, ciemno, zimno, małe dzici ciągnięte przez matkę, ojca, do złobka, przedszkola

>>bez zysku.
>A dobrobyt?
z tego dobrobytu korzystają tylko koty, śpią, mruczą, śpią, drapią, robią co chca, tak i my mieliśmy w raju
05-04-2023 21:33 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>z tego dobrobytu korzystają tylko koty, śpią, mruczą, śpią, drapią, robią co chca, tak i my mieliśmy w raju

A co z ludźmi, którzy cierpią na bezsenność. Aby zasnąć i jakoś funkcjonować jutro, łyka się prochy po których oczywiście się śpi (raczej sen wymuszony) ale za to rano nie możesz się wybudzić, co wpływa na efektywność w ciągu dnia.
Pytanie- czy próbować w zasnąć w sposób naturalny i się nie wyspać, czy też łyknąć prochy przespać noc i też się nie wyspać + przymulenie w ciągu dnia.

Oczywiście jest też inna opcja - urżnąć się i położyć się spać. Wówczas śpisz snem niemowlaka, ale budzisz się niewyspany i jeszcze na kacu.

Zapłacę Ci jeśli dasz mi przepis , abym zasnął, a jeszcze aby mi się nie śniły koszmary dzięki którym budzę się się o 3-4 nad ranem . Potem od 4.00 sobie leżę i czytam książkę. O 6.00 piję kawę i nawet usiłuję wyprowadzić pieska na spacer. Nieudolnie, ponieważ patrzy na mnie zaspanymi oczyma i tylko przerzuca się na drugi bok.

Wszyscy kuźwa śpią, tylko nie ja.. Jestem bardzo zmęczony.
06-04-2023 09:21 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6811 punktów)
Nieśmiało zaproponuję: wypróbuj dietę śródziemnomorską.
Może poprawi zdrowie i samopoczucie.
Berzerac (5671 punktów)
>Nieśmiało zaproponuję: wypróbuj dietę śródziemnomorską.
>Może poprawi zdrowie i samopoczucie.
>
Na czym ona polega? Od razu mówię, nie lubię owoców morza.
06-04-2023 14:46 
 Ocena 4 na 4
panTeista (6811 punktów)
>>Nieśmiało zaproponuję: wypróbuj dietę śródziemnomorską.
>>Może poprawi zdrowie i samopoczucie.
>>
>Na czym ona polega?

Zasady diety śródziemnomorskiej z Wikipedii pl.wikiped(*)eta_śródziemnomorska

>Od razu mówię, nie lubię owoców morza.

A czy lubisz ryby: śledzie, łososie, sardynki itd.? Jeżeli tak, to ryby polecane są trzy razy w tygodniu. Jeżeli nie lubisz ryb to jestem bezradny.
Strączkowe: fasola, soczewica, soja itd. 3-4 razy w tygodniu.
Orzechy i nasiona [np. słonecznika] kilka razy w tygodniu.
Warzywa i owoce codziennie 5 porcji.
Mięso maksymalnie 3 razy w tygodniu.
Tłuszcze- należy wybierać oliwę z oliwek, cztery łyżki dziennie.
Polecam odstawienie cukru, słodzonych napojów [np. cola, soki ze sklepów] i wyrobów zawierających cukier [np. pączki].
Należy pić 2 litry napojów dziennie [czysta woda, woda mineralna lub źródlana].
Wyroby zawierające białą mąkę [w tym bułki, chleb] należy zastąpić pełnoziarnistymi.

Moim autorytetem w kwestii odżywiania jest dr. Bartek Kulczyński. Oglądam jego filmiki na Youtube i co niektóre wskazówki stosuję. www.youtube.com/c/drbartekpl Może jakiś film wybierzesz i obejrzysz, to 15-20 minut.

Skoro już stosujesz tabletki na sen, to wypróbuj ziołowe tabletki "Positivum". 30 tabl. kosztuje około 5 zł.
06-04-2023 15:41 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>A czy lubisz ryby: śledzie, łososie, sardynki itd.? Jeżeli tak, to ryby polecane są trzy razy w tygodniu. Jeżeli nie lubisz ryb to jestem bezradny.

Uwielbiam. Ryby i śledzie zjem pod każdą postacią.

>Strączkowe: fasola, soczewica, soja itd. 3-4 razy w tygodniu.
>Orzechy i nasiona [np. słonecznika] kilka razy w tygodniu.
>Warzywa i owoce codziennie 5 porcji.
>Mięso maksymalnie 3 razy w tygodniu.
>Tłuszcze- należy wybierać oliwę z oliwek, cztery łyżki dziennie.
>Polecam odstawienie cukru, słodzonych napojów [np. cola, soki ze sklepów] i wyrobów zawierających cukier [np. pączki].

Z tym jest gorzej, ponieważ od ziaren i makaronów wolę kartofle. Co do napojów, to codziennie wypijam 1,5 l wody niegazowanej. Nie pijam coli ani innych napojów z "kartonika" Mam po nich zgagę. Często sok pomidorowy, ale tylko z Tymbarku w szklanej butelce. Owoców prawie wcale nie jem, ale za to warzywa często i chętnie. Lubię szpinak, marchew, groszek, fasolę, kukurydzę.

>Wyroby zawierające białą mąkę [w tym bułki, chleb] należy zastąpić pełnoziarnistymi.

Kolejny problem. Chleba jem bardzo mało, ale za to uwielbiam te chrupiące bułki z Biedronki lub z piekarni w moim mieście. Choć powiem Ci, że coraz częściej przypominają mi się suchary z wojska. W zestawieniu z (no właśnie jak się to po polsku nazywa?) po mojemu spyrka, szpek - aha chyba słonina - to mistrzostwo świata.

>Skoro już stosujesz tabletki na sen, to wypróbuj ziołowe tabletki "Positivum". 30 tabl. kosztuje około 5 zł.

Nie pomagają. Przynajmniej mnie. Próbowałem też melatoninę z tym samym skutkiem. Działa na mnie tylko Hydroxizinum i to dwie tabletki. Ale jak powiedziałem, zdatny do użytku jestem tak po południu. Czasami rano trzeba gdzieś jechać autem. Na tyle nie jestem odważny.

Dziękuję za porady. Doceniam.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nieśmiało zaproponuję: wypróbuj dietę śródziemnomorską.
Zerknęłam pod pierwszy rezultat z google, a tam jeden obiad sałatka jarzynowa - tylko!, któryś kolejny - malinowy twarożek...

Czyli choć "dla chcącego, nic trudnego", to dla chcącego jeść - nic.

cr
06-04-2023 13:19 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>>Nieśmiało zaproponuję: wypróbuj dietę śródziemnomorską.
>Zerknęłam pod pierwszy rezultat z google, a tam jeden obiad sałatka jarzynowa - tylko!, któryś kolejny - malinowy twarożek...

Da się na tym przeżyć? Chociaż z dwojga złego wolę nie dojeść, niż się nie wyspać.
06-04-2023 14:00 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6811 punktów)
>>Nieśmiało zaproponuję: wypróbuj dietę śródziemnomorską.
>Zerknęłam pod pierwszy rezultat z google, a tam jeden obiad sałatka jarzynowa - tylko!, któryś kolejny - malinowy twarożek...
>Czyli choć "dla chcącego, nic trudnego", to dla chcącego jeść - nic.

To jakiś żart, zajrzyj do Wikipedii!
pl.wikiped(*)eta_śródziemnomorska
06-04-2023 14:32 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>To jakiś żart, zajrzyj do Wikipedii!
>pl.wikiped(*)eta_śródziemnomorska

Prawdopodobnie taka dieta ma wpływ na długowieczność ludzi w krajach basenu morza śródziemnego. Niewątpliwie zdrowa dieta. Rozważałem nawet przejście na weganizm...ale za bardzo jestem mięsożerny. Na obiad gulasz, jutro bigos itd. Zmierzam do tego, że życie jest zbyt krótkie (w moim przypadku zostało mniej niż więcej) aby odmawiać sobie jeszcze jedynej przyjemności, jaka mi pozostała- jedzenie. Je się to co smakuje. Trudno jest, aby żywić się czymś, co nie smakuje, ale jest zdrowe. Na takie wyrzeczenie nie jestem gotów.
06-04-2023 16:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Rozważałem nawet przejście na weganizm...ale za bardzo jestem mięsożerny. Na obiad gulasz, jutro bigos itd.

A w niedziela rolada.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-04-2023 16:44 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>>Rozważałem nawet przejście na weganizm...ale za bardzo jestem mięsożerny. Na obiad gulasz, jutro bigos itd.
>A w niedziela rolada.

Muss sien. Zusammen z rot kapustōm i klōskami mianujymi tyż na południu Ślōnska śliżkami. Bez tego niy ma Sonntagu.
06-04-2023 17:04 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6811 punktów)
>Rozważałem nawet przejście na weganizm...

Dobrze że się nie zdecydowałeś na weganizm. Trudno jest ułożyć jadłospis dla wegan dający niezbędne witaminy i minerały. W szczególności witamina B12 występuje tylko w żywności odzwierzęcej.
Witamina B12 [kobalamina] bierze udział w wytwarzaniu krwinek czerwonych. Jej niedobór powoduje anemię złośliwą [niedokrwistość].
06-04-2023 17:34 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)
>>Rozważałem nawet przejście na weganizm...
>Dobrze że się nie zdecydowałeś na weganizm. Trudno jest ułożyć jadłospis dla wegan dający niezbędne witaminy i minerały. W szczególności witamina B12 występuje tylko w żywności odzwierzęcej.
>Witamina B12 [kobalamina] bierze udział w wytwarzaniu krwinek czerwonych. Jej niedobór powoduje anemię złośliwą [niedokrwistość].
>
To prawda. Córka mojego kolegi nagle ogłosiła rodzinie, że zostaje weganką. Nie jadła m.in mięsa przez kilka miesięcy. Wdała się anemia. Po okresie rekonwalescencji doszła do siebie i teraz już wcina mięsko.

Zmierzam do tego, że nie można wilka nauczyć żreć trawy. Jak wykazują naukowcy, to właśnie jedzenie mięsa przez naszych przodków hominidów sprawiło, że dzięki proteinom zwartym m.in w mięsie , nasze mózgi ewoluowały i w rezultacie jesteśmy tym, kim się staliśmy.

Marzeniem moim jest, aby nasze zapotrzebowanie na mięso zapewniał jego syntetyczny substytut. Podobno Japończycy już to opracowali, ale wyobraź sobie masową "produkcję takiego "mięsa " i krach oraz bankructwo farmerów hodujących bydło, drób i trzodę. To niewątpliwie wywołałby zapaść finansową na świecie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Nieśmiało zaproponuję: wypróbuj dietę śródziemnomorską.
>>Zerknęłam pod pierwszy rezultat z google, a tam jeden obiad sałatka jarzynowa - tylko!, któryś kolejny - malinowy twarożek...
>>Czyli choć "dla chcącego, nic trudnego", to dla chcącego jeść - nic.
>To jakiś żart,
Niskokaloryczny.

zajrzyj do Wikipedii!
>pl.wikiped(*)eta_śródziemnomorska
Szklanka wina do każdego posiłku? Ci śródziemnomorzanie nie mają samochodów?

cr
06-04-2023 16:00 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Szklanka wina do każdego posiłku? Ci śródziemnomorzanie nie mają samochodów?

Ale za to mają marskość wątroby

Dopuszczalna zawartość alkoholu w wydychanym powietrzy w krajach Unii Europejskiej;

Polska, Estonia, Szwecja, Norwegia 0,2 prom.

Czechy, Węgry, Rumunia, Słowacja 0,00 prom.

Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Izrael, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Turcja, Włochy. 0,5 prom.

Wielka Brytania (z wyłączeniem Szkocji), Irlandia, Lichtenstein, Luksemburg, Malta 0,8 prom.
07-04-2023 12:05 
 Ocena 3 na 3
panTeista (6811 punktów)
Niskokaloryczny.[/url]

Dziękuję za wsparcie w wyszukiwaniu linka.

>Szklanka wina do każdego posiłku? Ci śródziemnomorzanie nie mają samochodów?

To rzeczywiście dużo. Ale i bez wina dieta śródziemnomorska pozostanie najzdrowszą z diet.
skorpion13 (920 punktów)
>w raju nie było budzika, dlatego stanowi pogwałcenie praw człowieka, SEN NASZYM PODSTAWOWYM DOBREM,
>w naturze jest dwufazowy (w raju przebudzaliśmy sie o 2, pogadaliśmy, pośmiali sie i o 3 ponownie
>zasypialiśmy). To kapitalizm wymaga 8h spania ciurkiem - a potem robi wszystko, byśmy tych 7 h
>nie przesypiali. Jesteśmy jedynym gatunkiem, który świadomie pozbawia się snu bez zysku.

A co na to lekarz? I drugie pytanie - od kiedy to w Pruszkowie Wschodnim macie dostęp do internetu???

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365