Racjonalista - Strona głównaDo treści
komuniści potrafią budować pałace kultury

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
09-04-2023 19:03okragly (21676 punktów)komuniści potrafią budować pałace kultury
Nie ma wyższej konstrukcji niż Burdż Chalifa w Dubaju, 828 m wysokości Gdy odniesiemy wysokość budowli do wzrostu budowniczych, to nic w porównaniu z kopcami termitów sięgającymi 13 metra!



mali komuniści mierzą 7 mm.
13m ich domu odpowiada 1800 X ich wzrost (bez windy)

dla nas, wzrost 1.70m X 1800 = 3km (tak wysoko powinniśmy budowac by im dorównać)
w Polsce najwyższy budynek Varso w Warszawa ma 230 m, mimo że mamy setki tysięcy profdrinż budownictwa

w raju mieliśmy komunę, długo zyliśmy (termity nawet 50 lat), nic nie robiliśmy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Budują tak, budują śmak, a ogólnie to o co chodzi?

cr
14-04-2023 13:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>...] o co chodzi?
to sa małe tępaki, a budują, i to jak, Gaudi (najlepszy architekt) by sie nie powstydził
Aby zbudowac piękną i doskonałą konstrukcje nie trzeba wiedziec jak budować
aby zbudowac raj, piękną i doskonałą konstrukcje, nie trzeba wiedzieć jak
14-04-2023 22:26 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>aby zbudowac raj, piękną i doskonałą konstrukcje, nie trzeba wiedzieć jak
Zatem zbędna ta Twoja rajska misja.

cr
15-04-2023 06:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>aby zbudowac raj, piękną i doskonałą konstrukcje, nie trzeba wiedzieć jak
>Zatem zbędna ta Twoja rajska misja.
tak
też dlatego, że może go zbudowac tylko kobieta/ kobiety

męski umysl jest narcystyczny, indywidualistyczny, nie może się obejść bez hierarchii, własności, dzieli zamiast łączyć, uniemożliwia powstanie zażyłego stada, dlatego tyle cierpienia,

wpierw trzeba zmienic boga, męski umysł nie może nim być
Thoter (6650 punktów)

>męski umysl jest narcystyczny, indywidualistyczny, nie może się obejść bez hierarchii, >własności, dzieli zamiast łączyć, uniemożliwia powstanie zażyłego stada, dlatego tyle >cierpienia,
>wpierw trzeba zmienic boga, męski umysł nie może nim być

Zobacz co tu pisze:

pl.wikipedia.org/wiki/Otto_Weininger

w każdym człowieku istnieje zarówno pierwiastek męski, jak i żeński, przy czym ten pierwszy utożsamia on z moralnością i logiką, drugi zaś - z próżnością, chucią i brakiem wiedzy. Wspomina też o podobnym podziale pomiędzy religią chrześcijańską a żydowską - chrześcijan porównuje do mężczyzn, żydów zaś - do kobiet.
15-04-2023 18:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>męski umysl jest narcystyczny, indywidualistyczny, nie może się obejść bez hierarchii, >własności, dzieli zamiast łączyć, uniemożliwia powstanie zażyłego stada, dlatego tyle >cierpienia,
>>wpierw trzeba zmienic boga, męski umysł nie może nim być
>Zobacz co tu pisze:
>pl.wikipedia.org/wiki/Otto_Weininger
>w każdym człowieku istnieje zarówno pierwiastek męski, jak i żeński, przy czym ten pierwszy utożsamia on z moralnością i logiką, drugi zaś - z próżnością, chucią i brakiem wiedzy. Wspomina też o podobnym podziale pomiędzy religią chrześcijańską a żydowską - chrześcijan porównuje do mężczyzn, żydów zaś - do kobiet.
starotestamentowy odpowiednik słowa mąż, to właściciel, władca (pasuje do moralności i logiki)
słowo kobieta pochodzi od kobyły (pasuje do jej próżności i braku wiedzy)
maurice_ (747 punktów)

Wieżowce są niepraktyczne.
15-04-2023 18:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Wieżowce są niepraktyczne.
kobieta nigdy by nie wymyśliła wieżowca, to męski pomysł, narcystyczny, indywidualistyczny, nie może się obejść bez hierarchii, dzieli zamiast łączyć, uniemożliwia powstanie zażyłego stada,

domyślam się że u termitów, dobra klimatyzacja, wentylacja, wymaga budowy wieżowca, wtedy jest tzw "cug" np kotownie mają wysokie kominy, inaczej by sie nie paliło, nie byłoby ciągu (wentylacji kotłowni)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Wieżowce są niepraktyczne.
Cena gruntu może to zmienić.


cr
15-04-2023 21:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Wieżowce są niepraktyczne.
>Cena gruntu może to zmienić.
słyszałem że w Japoni 95% wartości inwestycji, to wartość ziemi (to głupota)
albo ziemia na której lezy pałac cesarza Japonii, 10 ha, wart więcej niz cała Kalifornia
a w Paryżu nie można budowac wyżej niz 10 pieter

www.youtube.com/watch?v=qZm7YhB2-Fs Dlaczego w indyjskich miastach nie buduje się wieżowców
.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>www.youtube.com/watch?v=qZm7YhB2-Fs Dlaczego w indyjskich miastach nie buduje się wieżowców
Przecież mówią, że ostatecznie się buduje i Indie pod względem liczby wieżowców są w pierwszej piętnastce.


cr
16-04-2023 12:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>www.youtube.com/watch?v=qZm7YhB2-Fs Dlaczego w indyjskich miastach nie buduje się wieżowców
>Przecież mówią, że ostatecznie się buduje i Indie pod względem liczby wieżowców są w pierwszej piętnastce.
to tytuł , żeby można było wiedziec o czym
wieżowce to diabelski wynalazek
dom powinienen być na skalę człowieka


skłaniac do wychodzenia z niego do ludzi


bajki dla dzieci nigdy nie dzieją się w wieżowcu

wolałbym mieszkac tu

17-04-2023 07:21 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wieżowce to diabelski wynalazek
>dom powinienen być na skalę człowieka
>
>skłaniac do wychodzenia z niego do ludzi
Do ludzi, którzy mieszkają w prawdziwych domach, takich z dachem, ścianami i podłogą.

>wolałbym mieszkac tu
>
Tu mieszkają ci, którzy pobliskie wieżowce zbudowali.


cr
17-04-2023 14:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wieżowce to diabelski wynalazek
>>dom powinienen być na skalę człowieka
>>>skłaniac do wychodzenia z niego do ludzi
>Do ludzi, którzy mieszkają w prawdziwych domach, takich z dachem, ścianami i podłogą.
to tylko przykład formy z dostepnej biblioteki. 40 ooo lat temu w takiej formie były domy z kłów mamuta, pokryte jego skóra
ten domek z obrazka, jak drzewka nabiora masy (teraz cienkie patyczki) może byc ciekawy na tyle ze będziem sadzić takie domki i w nich mieszkac

>>wolałbym mieszkac tu
>>Tu mieszkają ci, którzy pobliskie wieżowce zbudowali.
będąc dzieckiem wbiegałem, wybiegalem na podwórko bawic się z innymi dziecmi ze 20 x dziennie. Z wieżowców w ogóle nie wychodzą
pewnie są badania jakości życia (np zdrowia psychicznego) mieszkanców wieżowca a slumsów, ale tajne (cena mieszkan w blokach z betonu by gwaltownie spadla)
17-04-2023 19:29 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>będąc dzieckiem wbiegałem, wybiegalem na podwórko bawic się z innymi dziecmi ze 20 x dziennie. Z wieżowców w ogóle nie wychodzą
A z 4-piętrowych to niby wychodzą?

>pewnie są badania jakości życia (np zdrowia psychicznego) mieszkanców wieżowca a slumsów, ale tajne (cena mieszkan w blokach z betonu by gwaltownie spadla)
Ni z gruszki ni z pietruszki od szklanych wieżowców przechodzisz do bloków z betonu, a ja już sama nie wiem co jako dyżurna opozycja mam zwalczać.

cr
17-04-2023 19:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>będąc dzieckiem wbiegałem, wybiegalem na podwórko bawic się z innymi dziecmi ze 20 x dziennie. Z wieżowców w ogóle nie wychodzą
>A z 4-piętrowych to niby wychodzą?
tak wyglądało osiedle w raju
na majdanie działo się całe życie społeczne


>>pewnie są badania jakości życia (np zdrowia psychicznego) mieszkanców wieżowca a slumsów, ale tajne (cena mieszkan w blokach z betonu by gwaltownie spadla)
>Ni z gruszki ni z pietruszki od szklanych wieżowców przechodzisz do bloków z betonu, a ja już sama nie wiem co jako dyżurna opozycja mam zwalczać.
jedne i drugie sa nienaturalne, produkują nienaturalnych ludzi (wpływ formy na treść)

jakie miało formę architektoniczną Twoje otoczenie z dzieciństwa? (moje miało jak na grafice wyżej)
greku, znowu, dzięki Twoim "głupim" pytaniom odkryłem skąd ja to mam
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>tak wyglądało osiedle w raju
>na majdanie działo się całe życie społeczne
To Afryka, czy Arktyka? I Buszmeni, czy Inuici?

>>Ni z gruszki ni z pietruszki od szklanych wieżowców przechodzisz do bloków z betonu...
>jedne i drugie sa nienaturalne, produkują nienaturalnych ludzi (wpływ formy na treść)
Cywilizacja powstaje w imię poprawiania natury. No i nie tylko ludziom ona odpowiada.

>jakie miało formę architektoniczną Twoje otoczenie z dzieciństwa?
Jestem z miasta.
To widać?
Lub słychać?
Czy czuć?


>moje miało jak na grafice wyżej
Można rzec, że żyłeś pod kloszem.
Albo, że spędzałeś lato w Afryce.

Dwa letnie miesiące w zintegrowanej pracą na roli wiejskiej rodzinie dają mieszczuchowi złudzenie, że ma wiejskie pochodzenie.

cr
18-04-2023 11:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>tak wyglądało osiedle w raju
>>na majdanie działo się całe życie społeczne
>To Afryka, czy Arktyka? I Buszmeni, czy Inuici?
wszyscy ludzie w raju tak mieszkali, niezależnie czy to Afryka, Azja, Ameryka

>>>Ni z gruszki ni z pietruszki od szklanych wieżowców przechodzisz do bloków z betonu...
>>jedne i drugie sa nienaturalne, produkują nienaturalnych ludzi (wpływ formy na treść)
>Cywilizacja powstaje w imię poprawiania natury. No i nie tylko ludziom ona odpowiada.
>>jakie miało formę architektoniczną Twoje otoczenie z dzieciństwa?
>Jestem z miasta.
jesteś z łodzi
To widać, słychać i czuć

kiedyś czytałem że "przestrzen szkolna -architektura- jest trzecim pedagogiem" Analogicznie na dom rodzinny powiemy ze jest trzecim rodzicem, a zabudowa z raju jest cichym psychoterapeutą.

>>moje miało jak na grafice wyżej
>Można rzec, że żyłeś pod kloszem.
to był budynek 8 rodzinny (osada na rysunku też jest dla 8 rodzin), przestrzeń była zamknięta budynkami i ogrodem/ sadem. Wchodziło się przez bramę, z obcych to tylko listonosz. Dopiero to skojarzyłem jak zadałaś jakieś pytanie

>Dwa letnie miesiące w zintegrowanej pracą na roli wiejskiej rodzinie dają mieszczuchowi złudzenie, że ma wiejskie pochodzenie.
ludzie na wsi są oddzieleni, odgrodzeni żeby sie nie integrowali, pilnuje tego prawo architektoniczne, kiedyś był taki nawet ukaz, że domy chłopa, jeden od drugiego, ma być oddalony o min 100m. Ludzie jak sa blisko to sa blisko
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>kiedyś czytałem że "przestrzen szkolna -architektura- jest trzecim pedagogiem" Analogicznie na dom rodzinny powiemy ze jest trzecim rodzicem, a zabudowa z raju jest cichym psychoterapeutą.
Pitu-pitu, bla bla bla, jest na odwrót: jak się ludzie lubią, to im wszędzie dobrze.

>to był budynek 8 rodzinny (osada na rysunku też jest dla 8 rodzin), przestrzeń była zamknięta budynkami i ogrodem/ sadem. Wchodziło się przez bramę, z obcych to tylko listonosz. Dopiero to skojarzyłem jak zadałaś jakieś pytanie
Jak dzieci z Bullerbyn. Albo na Nikiszowcu, tylko tam do jednego podwórka przypisanych jest ze 100x więcej rodzin.

>ludzie na wsi są oddzieleni, odgrodzeni żeby sie nie integrowali, pilnuje tego prawo
Dystans ułatwia wytyczanie granic poszczególnych włości.


cr
19-04-2023 11:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kiedyś czytałem że "przestrzen szkolna -architektura- jest trzecim pedagogiem" Analogicznie na dom rodzinny powiemy ze jest trzecim rodzicem, a zabudowa z raju jest cichym psychoterapeutą.
>Pitu-pitu, bla bla bla, jest na odwrót: jak się ludzie lubią, to im wszędzie dobrze.
to czemu nie umawiają się na randki w kwadratowych blokach/ wieżowcach, tylko w starej zabudowie, przy świecach


>>to był budynek 8 rodzinny (osada na rysunku też jest dla 8 rodzin), przestrzeń była zamknięta budynkami i ogrodem/ sadem. Wchodziło się przez bramę, z obcych to tylko listonosz. Dopiero to skojarzyłem jak zadałaś jakieś pytanie
>Jak dzieci z Bullerbyn. Albo na Nikiszowcu, tylko tam do jednego podwórka przypisanych jest ze 100x więcej rodzin.
nie oglądałem, muszę nadrobic zaległości. Dzieci wiedzą co dobre, my jesteśmy przyzwyczajeniem.

>>ludzie na wsi są oddzieleni, odgrodzeni żeby sie nie integrowali, pilnuje tego prawo
>Dystans ułatwia wytyczanie granic poszczególnych włości.
dystans pomiędzy nami jest po to by ułatwić patoelitom nas zniewolenie, rządzenie
jak byśmy postawili tak jak w raju (niewolno tak budować)


to policjant, czy każda inna władza, bałaby się tam wejść, bariera psychologiczna
.
19-04-2023 12:03 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>to czemu nie umawiają się na randki w kwadratowych blokach/ wieżowcach, tylko w starej zabudowie, przy świecach
Dla egzotyki, ale i tak kończy się w domowych/blokowych klimatach.

>>Jak dzieci z Bullerbyn.
>nie oglądałem,
www.taniak(*)QZ7Ch0UVQNkEAQYAiABEgJcp_D_BwE

cr
19-04-2023 13:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>to czemu nie umawiają się na randki w kwadratowych blokach/ wieżowcach, tylko w starej zabudowie, przy świecach
>Dla egzotyki, ale i tak kończy się w domowych/blokowych klimatach.
na bezrybiu i rak ryba

>>>Jak dzieci z Bullerbyn.
>>nie oglądałem,
>www.taniak(*)QZ7Ch0UVQNkEAQYAiABEgJcp_D_BwE
dzięki, przeczytam
przeczytałem za to dzisiaj w wikipedi o Syndromie Bullerbyn - obraz wyidealizowanej Szwecji występujący w krajach niemieckojęzycznych. Obraz Szwecji jest stereotypowy, z wyłącznie pozytywnymi i idealistycznymi skojarzeniami: drewniane domy, zielone lasy, czyste jeziora, łosie, zadowoleni ludzie. Pojęcie pochodzi z Bullerbyn, która opisuje życie w Szwecji jako idyllę. chodzi tu o tęsknotę za lepszymi życiem. Szwecja symbolizuje zdrowe społeczeństwo i nieskażoną naturę.

dla dzieci powinny pisac kobiety, a nie mężczyźni, ja się wychowałem na koziołku matołku, typowy libek niedorozwojek , czy innych indywidualistycznych reksiach, szeryfach z dzikiego zachodu czy walkach wilka z zającem ,
tak chca patoelity

dziewczynka z łodzi napisała wypracowanie; Mój magiczny dom
Pewnej nocy przyśniło mi się coś wyjątkowego - mój magiczny dom. Z zewnątrz wyglądał inaczej niż zwyczajne domy, a wewnątrz był jeszcze bardziej niezwykły.
Mój wyśniony dom miał kulisty kształt, okrągłe okna i okrągłe drzwi. Okrągły był również komin, z którego wydobywał się bladoniebieski dym w formie maleńkich krążków. Dom miał kolor tęczowy i wyglądał wspaniale na tle soczyście zielonych krzewów i drzew, które rosły dookoła.
Wnętrze pomalowane zostało jasnymi, spokojnymi barwami i było bardzo przytulne. Nie jestem pewna, ile pokoi miał ten dom. Zwiedziłam tylko niektóre: pokój odpoczynku, pokój snu, pokój higieny, pokój lektury, pokój ćwiczeń, pokój zabaw, pokój logicznego myślenia, pokój czarów i pokój eksperymentów, czyli laboratorium. Każdy z nich miał inny kolor i inny zapach. W każdym słychać było cicho grającą muzykę, która idealnie pasowała do charakteru pomieszczenia.
Mój wyśniony dom nie był wcale duży, ale mimo to znajdowało się w nim wiele pokoi. Mnie to nie dziwi, bo był to przecież magiczny dom. Nie byłam w nim sama, bo byli ze mną moi rodzice i wymarzony piesek - owczarek niemiecki Kapsel. Rodzice nie musieli wychodzić do pracy i nigdzie się nie spieszyli. Mieliśmy dużo czasu dla siebie, rozmawialiśmy bez końca, śmialiśmy się i bawiliśmy się z Kapslem. Nikt nam nie przeszkadzał.
W moim magicznym domu panowała niezwykła atmosfera, dzięki której czułam się spokojna, bezpieczna i szczęśliwa. Wiem, że był to tylko sen, ale przecież mogę zawsze starać się, aby mój prawdziwy dom był coraz bardziej podobny do tego wyśnionego. Każdy człowiek może się o to postarać.
Małgorzata Łazuka, kl. IV E
to jest dom z raju
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>to czemu nie umawiają się na randki w kwadratowych blokach/ wieżowcach, tylko w starej zabudowie, przy świecach
>>Dla egzotyki, ale i tak kończy się w domowych/blokowych klimatach.
>na bezrybiu i rak ryba
Dość, że w betonowym bloku spoko może być swojsko.

>przeczytałem za to dzisiaj w wikipedi o Syndromie Bullerbyn - obraz wyidealizowanej Szwecji
Zaś syndrom sztokholmski to idealizowanie oprawcy... To może Ty jedź z tym rajem do Szwecji?

>dla dzieci powinny pisac kobiety, a nie mężczyźni, ja się wychowałem na koziołku matołku, typowy libek niedorozwojek
Makuszyński była kobietą???

> dziewczynka z łodzi napisała wypracowanie; Mój magiczny dom
> Pewnej nocy przyśniło mi się coś wyjątkowego - mój magiczny dom. [...] W moim magicznym domu panowała niezwykła atmosfera, dzięki której czułam się spokojna, bezpieczna i szczęśliwa...
>to jest dom z raju
A raj to miejsce zdefiniowane jako stan emocjonalny: tam dobrze się czuję, gdzie dobrze się czuję.

I to "rozmawianie bez końca" - Tylko ciekawe o czym.


cr
20-04-2023 15:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>to czemu nie umawiają się na randki w kwadratowych blokach/ wieżowcach, tylko w starej zabudowie, przy świecach
>>>Dla egzotyki, ale i tak kończy się w domowych/blokowych klimatach.
>>na bezrybiu i rak ryba
>Dość, że w betonowym bloku spoko może być swojsko.
urodziłaś się w niewoli, nie znasz innego świata.
Droga do raju będzie trwała min 40 lat (my niewolnicy musimy wymrzeć)

>>przeczytałem za to dzisiaj w wikipedi o Syndromie Bullerbyn - obraz wyidealizowanej Szwecji
>Zaś syndrom sztokholmski to idealizowanie oprawcy... To może Ty jedź z tym rajem do Szwecji?
tam chłopi umieli czytać już 400 lat temu (nasi dopiero w PRL-u się nauczyli), nie mieli panów, pomiędzy zagrodami nie było płotów, tak, tam powinienen powstać raj

>>dla dzieci powinny pisac kobiety, a nie mężczyźni, ja się wychowałem na koziołku matołku, typowy libek niedorozwojek
>Makuszyński była kobietą???
przesłuchałem streszczenie dzieci z Bullerbyn na YT, podobnie było na mojej wsi
koziołek bardziej mi kojarzy z Wolnym Najmita, Konopnickiej (kobiety inaczej piszą)

>> dziewczynka z łodzi napisała wypracowanie; Mój magiczny dom
>> Pewnej nocy przyśniło mi się coś wyjątkowego - mój magiczny dom. [...] W moim magicznym domu panowała niezwykła atmosfera, dzięki której czułam się spokojna, bezpieczna i szczęśliwa...
>>to jest dom z raju
>A raj to miejsce zdefiniowane jako stan emocjonalny: tam dobrze się czuję, gdzie dobrze się czuję.
>I to "rozmawianie bez końca" - Tylko ciekawe o czym.
jak jest blisko to jest blisko, np bliźniaki rozmawiają z sobą bez końca
od poczęcia, do śmierci, no chyba ze zostaną rozłączeni
może być że też rozmawiasz ze sobą bez ustanku
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Dość, że w betonowym bloku spoko może być swojsko.
>urodziłaś się w niewoli, nie znasz innego świata.
W takiej samej jak Ty, więc mi się tu nie wymądrzaj.

>kobiety inaczej piszą
Bo każdy pisze inaczej.
Ale i zarazem tak samo.

>jak jest blisko to jest blisko, np bliźniaki rozmawiają z sobą bez końca
Wszyscy ze sobą rozmawiają, bo jest o czym. Ale o czym gadać w takim raju?


cr
21-04-2023 14:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Dość, że w betonowym bloku spoko może być swojsko.
>>urodziłaś się w niewoli, nie znasz innego świata.
>W takiej samej jak Ty, więc mi się tu nie wymądrzaj.

jesteśmy sterowani zewnętrznie, jak krowy do dojenia, niewydojona ryczy, tak i my

>>kobiety inaczej piszą
>Bo każdy pisze inaczej. Ale i zarazem tak samo.
mężczyźni piszą np Potop, 4 pancerni
a kobiety, Wolny najmita czy dzieci z Bullerbyn

>>jak jest blisko to jest blisko, np bliźniaki rozmawiają z sobą bez końca
>Wszyscy ze sobą rozmawiają, bo jest o czym. Ale o czym gadać w takim raju?

w twoim mózgu szare komórki rozmawiają non stop, nawet w nocy, o czy one rozmawiają i dlaczego?
rozmowa w raju to lączność pomiędzy mózgami, jak pomiędzy szarymi komórkami czy iskanie pomiędzy małpami , wtedy dzieją się rzeczy niezwykłe, pojawia się nadczłowiek
My tego stanu nie możemy osiągnąć, bo naszym bogiem jest liberalizm w 3 osobach INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, tak nas patoelity zniewoliły
21-04-2023 22:04 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> tak nas patoelity zniewoliły

user.guancha.cn/main/content?id=981001&s=zwyess

Strach przed hegemonią: kiedyś Wielka Brytania kontra Niemcy, dziś Ameryka kontra Chiny
Platforma G7, która miała skupiać się na omawianiu kwestii gospodarczych, teraz zamienia się w polityczną koalicję przeciwko Chinom.
Niektórzy zachodni uczeni i think tanki zawsze lubią porównywać Niemcy przed I wojną światową z dzisiejszymi Chinami, zwłaszcza były doradca wojskowy Trumpa, Bannon, który lubi opowiadać się za tym zestawem, mówiąc, że Chiny rzucają wyzwanie Stanom Zjednoczonym, tak jak Niemcy rzuciły wyzwanie Wielkiej Brytanii o przywództwo.
Przed I wojną światową Cesarstwo Niemieckie poczyniło wielkie osiągnięcia w dziedzinie przemysłu, techniki, edukacji, gospodarki i spraw wojskowych.
Aby uderzyć w pewność siebie Niemców, Wielka Brytania rozpoczęła zaciekłą wojnę propagandową, gorączkowo szkalując wszelkie osiągnięcia Niemiec, zwłaszcza w dziedzinie przemysłu.
W obronie godności Niemiec 93 niemieckich intelektualistów, na czele ze słynnym niemieckim fizykiem Roentgenem i chemikiem Eurichem, opublikowało "Manifest niemieckich intelektualistów", aby obalić brytyjskie oszczerstwa.
Podkreślili, że technologia jest jednym z najważniejszych warunków życia w Niemczech i wezwali 70 milionów Niemców do ścisłego zjednoczenia się i walki z wrogiem jak bracia.
Wielka Brytania udawała, że ​​jest zbulwersowana Manifestem Niemieckich Intelektualistów, którymi są, i mogą oskarżać innych do woli, a najmniejsze odparcie przez innych jest groźbą nacjonalizmu.


Chińczycy piszą dokładnie to samo co ja. Pomału przebija się prawda historyczna, że to Brytyjczycy i Amerykanie napadli na Niemców. Obrabowali Niemców z naukowców i dorobku technicznego. Kryształową noc zorganizował w dniu święta NSDAP amerykański ambasador Hugh Robert Wilson, po wykonaniu zadania uciekł do USA.

en.wikipedia.org/wiki/Hugh_R._Wilson

Polak ma dalej zniewolone szare komórki walką złych komunistów z dobrymi Anglosasami.
Brytyjczycy nie pozwoli Niemcom zagrozić ich hegemonii. Amerykanie doprowadzili ich do wojny a na końcu wkroczyli do zniszczonej Europy i jej pół skolonizowali. Tanim kosztem i małymi ofiarami stali się nowym hegemonem.
Dzisiaj mamy identyczną wojnę. Amerykański hegemon chce dyktować Chińczykom warunki, na jakich mają wegetować.

22-04-2023 09:38 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jesteśmy sterowani zewnętrznie
To kto jest sprawcą tych 'Twoich' słów?

>>>kobiety inaczej piszą
>>Bo każdy pisze inaczej. Ale i zarazem tak samo.
>mężczyźni piszą np Potop, 4 pancerni
>a kobiety, Wolny najmita czy dzieci z Bullerbyn
Albo: mężczyźni piszą np "kobiety inaczej piszą", a kobiety np "każdy pisze inaczej".

>>>jak jest blisko to jest blisko, np bliźniaki rozmawiają z sobą bez końca
>>Wszyscy ze sobą rozmawiają, bo jest o czym. Ale o czym gadać w takim raju?
>w twoim mózgu szare komórki rozmawiają non stop, nawet w nocy, o czy one rozmawiają i dlaczego?
Będę zgadywać: są sterowane zewnętrznie?

>rozmowa w raju to lączność pomiędzy mózgami
Mózgi mózgami, ale przecież o pomyślunek idzie.


cr
22-04-2023 13:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jesteśmy sterowani zewnętrznie
>To kto jest sprawcą tych 'Twoich' słów?
patoelity,
moi dziadkowie, rodzice rozmawiali w innym jezyku, mieli inne legendy, bohaterów, wierzenia a ja zostałem polakiem, wiernym kk, później byłem Kubusiem Puchatkiem (najlepsza książka), Jankiem z 4 pancernych, Kmicicem z potopu. Wszystko mam wgrane zewnętrznie a dzisiaj myslę tak jak chce usazyd (nienawidzę Rosji, Chin, Białorusi, kocham demokracje, wolność, indywidualizm, własność jest święta)

>>>>kobiety inaczej piszą
>>>Bo każdy pisze inaczej. Ale i zarazem tak samo.
>>mężczyźni piszą np Potop, 4 pancerni
>>a kobiety, Wolny najmita czy dzieci z Bullerbyn
>Albo: mężczyźni piszą np "kobiety inaczej piszą", a kobiety np "każdy pisze inaczej".
kiedyś słyszałem że kobiety podszywały się pod mężczyzn wydając książki (większy nakład, pieniądze) i żaden czytelnik się nie zorientował, ale jest też prawdą, że mamy inne mózgi, żaden chłopiec nie napisałby tak o domu jak ta dziewczynka wyżej (chłopcy sie nie bawią w dom, tylko w wojnę)

>>>>jak jest blisko to jest blisko, np bliźniaki rozmawiają z sobą bez końca
>>>Wszyscy ze sobą rozmawiają, bo jest o czym. Ale o czym gadać w takim raju?
>>w twoim mózgu szare komórki rozmawiają non stop, nawet w nocy, o czy one rozmawiają i dlaczego?
>Będę zgadywać: są sterowane zewnętrznie?
tak, obejrzałaś reklame butów i Ci sie przyśniły, że w nich chodzisz (mamy inne mózgi)

>>rozmowa w raju to lączność pomiędzy mózgami
>Mózgi mózgami, ale przecież o pomyślunek idzie.
pomyślunek mamy taki jaki chcą byśmy mieli patoelity np mogą tak nastawić młodych że z pieśnią na ustach będą iść zabijać ruska
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>jesteśmy sterowani zewnętrznie
>>To kto jest sprawcą tych 'Twoich' słów?
>patoelity
A gdzie są słowa, których sprawcą jesteś Ty?

>kobiety podszywały się pod mężczyzn [....] i żaden czytelnik się nie zorientował
A pamiętasz, że to nie jak napisałem, że "kobiety piszą inaczej"?

>żaden chłopiec nie napisałby tak o domu jak ta dziewczynka wyżej
"Tak" czyli jak?

>pomyślunek mamy taki jaki chcą byśmy mieli
Zdefiniuj może 'pomyślunek'.

cr
22-04-2023 15:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>jesteśmy sterowani zewnętrznie
>>>To kto jest sprawcą tych 'Twoich' słów?
>>patoelity
>A gdzie są słowa, których sprawcą jesteś Ty?
uważam że ideologia usażyda czy kk (LIBERALIZM - INDYWIDUALIZM, WOLNOŚC, WŁASNOŚC) jest celem zniewolenia ludzi, uczynić ich bezbronnymi owieczkami, przy okazji śmiertelna, co już widac, za 50 lat będzie nas 20 mln. A Zydzi rozmnażają się w najlepsze.
"wymyśliłem" antyliberalizm a więc stadomyślenie, stadointeligencja, stadoemocje, stadomacierzyństwo itd Stado to osoby spotykające się codziennie (jak stado wilków)

w raju naszą najgroźniejszą bronią było stado, tak zjedliśmy wszystkie 100 x silniejsze mamuty, tak możemy zjeść wszystkie patoelity
ale one sa sprytniejsze, zainfekowały nas liberalizmem (indywidualizm, wolność, własność), czyniąc nas niewolnikami.

>>kobiety podszywały się pod mężczyzn [....] i żaden czytelnik się nie zorientował
>A pamiętasz, że to nie jak napisałem, że "kobiety piszą inaczej"?
to sa dwa nachodzące na siebie koła, mamy część wspólną i oddzielną
może być kobieta bardziej męska niż mężczyzna i odwrotnie

>>żaden chłopiec nie napisałby tak o domu jak ta dziewczynka wyżej
>"Tak" czyli jak?
tak po babsku
23-04-2023 13:08 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>jesteśmy sterowani zewnętrznie
>>>>To kto jest sprawcą tych 'Twoich' słów?
>>>patoelity
>>A gdzie są słowa, których sprawcą jesteś Ty?
>uważam że
Nie 'uważasz', a patoelity każą Ci tak pisać.

>A Zydzi rozmnażają się w najlepsze.
Ci to wadzi i szukasz na to sposobu?

>bronią było stado [...] możemy zjeść wszystkie patoelity
>ale one sa sprytniejsze
Raczej stado jest sprytniejsze, skoro zaprzęga elity do wywoływania swojej jednomyślności.

>>>żaden chłopiec nie napisałby tak o domu jak ta dziewczynka wyżej
>>"Tak" czyli jak?
>tak po babsku
'Męska logika'.


cr
23-04-2023 15:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>jesteśmy sterowani zewnętrznie
>>>>>To kto jest sprawcą tych 'Twoich' słów?
>>>>patoelity
>>>A gdzie są słowa, których sprawcą jesteś Ty?
>>uważam że
>Nie 'uważasz', a patoelity każą Ci tak pisać.

jest GEN i MEM
MEM jest produkcja patoelit wdrukowana do naszej głowy, przy czym pojawiają się błędy , tak jak w replikacji GEN-u. Jestem błędem.

>>A Zydzi rozmnażają się w najlepsze.
>Ci to wadzi i szukasz na to sposobu?
w raju uczyliśmy się przez naśladownictwo, od najlepszych w stadzie. Powinniśmy ich naśladować w byciu wspólnotą. Liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) to cierpienie (i śmierć wierzących w tego boga)

>>bronią było stado [...] możemy zjeść wszystkie patoelity
>>ale one sa sprytniejsze
>Raczej stado jest sprytniejsze, skoro zaprzęga elity do wywoływania swojej jednomyślności.
elity same sobie biorą władze, później przez propagandę liberalizmu (indywidualizm, wolność) nas rozbrajają, tym samym wzmacniają, cementują siebie.

>>>>żaden chłopiec nie napisałby tak o domu jak ta dziewczynka wyżej
>>>"Tak" czyli jak?
>>tak po babsku
>'Męska logika'.
Ty jesteś chyba jednym z nas
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Jestem błędem.
To się popraw!

>elity [...] biorą władze
To właściwie tautologia.

>>'Męska logika'.
> Ty jesteś chyba jednym z nas
Tylko kim są 'my' dla piszącego jak one?

cr
24-04-2023 08:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Jestem błędem.
>To się popraw!
to myślenie liberała (indywidualizm, wolność)
samemu to sie można tylko podrapać

>>elity [...] biorą władze
>To właściwie tautologia.
dlatego nazywam ich patoelitami, sa jak mafia, nachodzą i mówią że mamy sie ich słuchać i płacic

>>>'Męska logika'.
>> Ty jesteś chyba jednym z nas
>Tylko kim są 'my' dla piszącego jak one?
znaczy że nie jesteś blondynka tak jak i MY
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> Jestem błędem.
>>To się popraw!
>samemu to sie można tylko podrapać
Jak zwał, tak zwał, ale przestań 'być błędem'.

>>> elity [...] biorą władze
>>To właściwie tautologia.
>dlatego nazywam ich patoelitami
Użyłeś określenia 'elity'.

>>>>'Męska logika'.
>>> Ty jesteś chyba jednym z nas
>>Tylko kim są 'my' dla piszącego jak one?
> znaczy że nie jesteś blondynka
Cóż z tego, skoro Ty jesteś?

cr
24-04-2023 11:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> Jestem błędem.
>>>To się popraw!
>>samemu to sie można tylko podrapać
>Jak zwał, tak zwał, ale przestań 'być błędem'.
świat jest zdeterminowany, jesteś bodźcem do zmian, ale za odległym (z fizyki, siła maleje z kwadratem odległości )
w raju wszyscy żyliśmy blisko, dlatego ogromna była jego siła

>>>> elity [...] biorą władze
>>>To właściwie tautologia.
>>dlatego nazywam ich patoelitami
>Użyłeś określenia 'elity'.
się zapomniałem

>>>>>'Męska logika'.
>>>> Ty jesteś chyba jednym z nas
>>>Tylko kim są 'my' dla piszącego jak one?
>> znaczy że nie jesteś blondynka
>Cóż z tego, skoro Ty jesteś?
jestem blondynką, w dodatku łysą , leże i pachę (papierosami i alkoholem )
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>> Jestem błędem.
>>>>To się popraw!
>>>samemu to sie można tylko podrapać
>>Jak zwał, tak zwał, ale przestań 'być błędem'.
>świat jest zdeterminowany,
Wraz z kijami i marchewkami.

>jestem blondynką[...] leże i pachę
Jesteś błędem.

cr
24-04-2023 15:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>> Jestem błędem.
>>>>>To się popraw!
>>>>samemu to sie można tylko podrapać
>>>Jak zwał, tak zwał, ale przestań 'być błędem'.
>>świat jest zdeterminowany,
>Wraz z kijami i marchewkami.
ale nie ma nadmną ani kija ani marchewki

>>jestem blondynką[...] leże i pachę
>Jesteś błędem.
jestem tym co ma być i nie może być inaczej (świat jest zdeterminowany), jeśli wierzysz w własną sprawczość to TY jestes błędem , produktem patoelit
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>> Jestem błędem.
>>>>>>To się popraw!
>>>>>samemu to sie można tylko podrapać
>>>>Jak zwał, tak zwał, ale przestań 'być błędem'.
>>>świat jest zdeterminowany,
>>Wraz z kijami i marchewkami.
>ale nie ma nadmną ani kija ani marchewki
Zatem co Cię skłoniło, by mi to napisać?

>>>jestem blondynką[...] leże i pachę
>>Jesteś błędem.
>jestem tym co ma być
Nie, skoro jesteś błędem.

>i nie może być inaczej
Że niby są same błędy?

>jeśli wierzysz w własną sprawczość to TY jestes błędem
I tu powstaje pytanie: co to jest "własna sprawczość"?


cr
24-04-2023 19:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>> Jestem błędem.
>>>>>>>To się popraw!
>>>>>>samemu to sie można tylko podrapać
>>>>>Jak zwał, tak zwał, ale przestań 'być błędem'.
>>>>świat jest zdeterminowany,
>>>Wraz z kijami i marchewkami.
>>ale nie ma nadmną ani kija ani marchewki
>Zatem co Cię skłoniło, by mi to napisać?
żebyś zrozumiała że musi być siła zewnętrzna by zmieniła tor lotu każdego człowieka, np burza z piorunami

>>>>jestem blondynką[...] leże i pachę
>>>Jesteś błędem.
>>jestem tym co ma być
>Nie, skoro jesteś błędem.
jestem swoim przeznaczeniem , jest tak jak ma być i nie może być inaczej

>>i nie może być inaczej
>Że niby są same błędy?
błędy są wpisane w rozwój, bez nich nic by się nie zmieniło
coś się zmieniło u szympansa, jakiś błąd i powstał człowiek

>>jeśli wierzysz w własną sprawczość to TY jestes błędem
>I tu powstaje pytanie: co to jest "własna sprawczość"?
że można samemu wyciagnąć się z bagna za włosy
że cokolwiek zależy od ciebie, wg mnie NIC, dosłownie NIC
dlatego uważam liberalizm (indywidualizm, wolność) za z gruntu fałszywy
Wszystko toczy się odwrotnie niż nam wmawiają patoelity, że mamy sprawczość (mówią to dla swojego usprawiedliwienia, Ty jesteś ich mimowolnym głosem, taki ci wgrali MEM, z tego powodu cierpimy)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>>> Jestem błędem.
>>>>>>>>To się popraw!
>>>>>>>samemu to sie można tylko podrapać
>>>>>>Jak zwał, tak zwał, ale przestań 'być błędem'.
>>>>>świat jest zdeterminowany,
>>>>Wraz z kijami i marchewkami.
>>>ale nie ma nadmną ani kija ani marchewki
>>Zatem co Cię skłoniło, by mi to napisać?
>żebyś zrozumiała
I tj. marchewka.

>>>>>jestem blondynką[...] leże i pachę
>>>>Jesteś błędem.
>>>jestem tym co ma być
>>Nie, skoro jesteś błędem.
>jestem swoim przeznaczeniem , jest tak jak ma być i nie może być inaczej
To by znaczyło, że nie ma błędów, a przecież pono Ty jesteś błędem.

>błędy są
Kto je popełnia?

>>>jeśli wierzysz w własną sprawczość to TY jestes błędem
>>I tu powstaje pytanie: co to jest "własna sprawczość"?
>że cokolwiek zależy od ciebie, wg mnie NIC,
W takim razie co to znaczy "wg mnie"?

>nam wmawiają patoelity, że mamy sprawczość
A Ty mnie wmawiasz wmawianie przez patoelity.


cr
25-04-2023 09:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>>>jestem blondynką[...] leże i pachę
>>>>>Jesteś błędem.
>>>>jestem tym co ma być
>>>Nie, skoro jesteś błędem.
>>jestem swoim przeznaczeniem , jest tak jak ma być i nie może być inaczej
>To by znaczyło, że nie ma błędów,
tak
był wielki wybuch, my jesteśmy jego trwaniem

>a przecież pono Ty jesteś błędem.
na krzywej dzwonowej jestem w ogonie
ale przecież ogony muszą być, inaczej nie byłoby krzywej Gausa

>>błędy są
>Kto je popełnia?
natura

>>>>jeśli wierzysz w własną sprawczość to TY jestes błędem
>>>I tu powstaje pytanie: co to jest "własna sprawczość"?
>>że cokolwiek zależy od ciebie, wg mnie NIC,
>W takim razie co to znaczy "wg mnie"?
zaznaczam domniemana różnicę między nami

>>nam wmawiają patoelity, że mamy sprawczość
>A Ty mnie wmawiasz wmawianie przez patoelity.
przed nimi NIKT się nie obroni, najbardziej wpływowi na ich propagandę są najinteligentniejsi (profesorowie, generałowie, biskupi sa najwierniejszymi wyznawcami patoelit, zresztą inaczej by nimi nie zostali). Moją zaletą/ wada, to że jestem tępy, wszystkie prawdy objawione patoelit się odemnie odbijają, zostają tylko te naturalne, które ma każde dziecko
20-04-2023 11:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Wieżowce są niepraktyczne.
>Cena gruntu może to zmienić.
chodzi o władze, dominacje, hierarchie, patriarchat, dlatego póki rządził kk, kościoły były najwyższe, dzisiaj władza jest w najwyższych penisach (wieżach)

zmienić nasza przestrzeń mogą dziewczynki (z bullerbyn), one są z raju
skorpion13 (920 punktów)
>Nie ma wyższej konstrukcji niż Burdż Chalifa w Dubaju, 828 m wysokości Gdy odniesiemy wysokość
>budowli do wzrostu budowniczych, to nic w porównaniu z kopcami termitów sięgającymi 13 metra!
> mali komuniści mierzą 7 mm.
>13m ich domu odpowiada 1800 X ich wzrost (bez windy)
>dla nas, wzrost 1.70m X 1800 = 3km (tak wysoko powinniśmy budowac by im dorównać)
>w Polsce najwyższy budynek Varso w Warszawa ma 230 m, mimo że mamy setki tysięcy profdrinż
>budownictwa
>w raju mieliśmy komunę, długo zyliśmy (termity nawet 50 lat), nic nie robiliśmy
A ciebie chyba ktoś bardzo w pupę skrzywdził... Bo jakieś remisje jednego popapranego około biblijnego pojękiwania cały czas tu wlepiasz... Idź sobie na jakieśforum katoli i będziecie się tam nawzajem onanizować do woli...
16-04-2023 18:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>w raju mieliśmy komunę, długo zyliśmy (termity nawet 50 lat), nic nie robiliśmy
>A ciebie chyba ktoś bardzo w pupę skrzywdził... Bo jakieś remisje jednego popapranego około biblijnego pojękiwania cały czas tu wlepiasz... Idź sobie na jakieśforum katoli i będziecie się tam nawzajem onanizować do woli...
>
w bibli piszą że trwał dzień, w raju nie było czasu, w naszej rzeczywistości trwał 2 mln lat, to paleolit
10 tys lat temu zostaliśmy wygnani z raju i udomowieni do pracy, jak konie, do dojenia, jak krowy i na mięso (armatnie), jak swinie

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365