Racjonalista - Strona głównaDo treści
czemu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-05-2023 15:57okragly (21676 punktów)czemu
czemu swobodny kajak. w rzece płynie znacznie wolniej niż ona sama?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>czemu swobodny kajak. w rzece płynie znacznie wolniej niż ona sama?
Bo Patoelity go spowalniają. W raju gdzie nie było WOLNOŚCI WŁASNOĆI i INDYWIDUALNOŚCI kajaki (a w zasadzie kłody drewniane bo kajaków przecież nie było) pływały szybciej niż rzeki bo współpracowały z cząsteczkami wody w myśl idei wpólnoty i komunizmu
23-05-2023 09:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czemu swobodny kajak. w rzece płynie znacznie wolniej niż ona sama?
>Bo Patoelity go spowalniają.
Przyzwoity człowiek ma w życiu do wyboru pewną ilość dróg. Łajdak o takiej samej inteligencji i energii ma te same drogi, ale także inne, którymi przyzwoity człowiek nie pójdzie. Dlatego łajdak dojdzie dalej. Z powodu tej negatywnej selekcji tzw elity są patoelitami. Im bardziej wpływowa warstwa tym niższy jej poziom etyczny, brak zahamowań, wyrzutów sumienia, współczucia, wątpliwości. Psychopaci są często charyzmatyczni, energiczni, potrafią zarazić otoczenie. Najwięcej psychopatów jest wśród menedżerów, prawników, dziennikarzy, chirurgów, księży.

>W raju gdzie nie było WOLNOŚCI WŁASNOĆI i INDYWIDUALNOŚCI
dzisiaj to tylko złudzenie do karmienia nas, libków niedorozwojków
nie ma wolnej woli, jest przymus okoliczności

>kajaki (a w zasadzie kłody drewniane bo kajaków przecież nie było) pływały szybciej niż rzeki bo współpracowały z cząsteczkami wody w myśl idei wpólnoty i komunizmu
komunizm w znaczeniu wspólnoty pierwotnej jest naszym ustawieniem fabrycznym
23-05-2023 10:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czemu swobodny kajak. w rzece płynie znacznie wolniej niż ona sama?
>Bo Patoelity go spowalniają.
wymyśliłem
Wisła, góra płynie szybciej, przy dnie wolniej. Prędkość kajaka jest wypadkową, brawo ja

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365