Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia pokoju - oksymoron dla ciemnych mas

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
24-10-2010 18:52Lubicz (752 punktów)
(zablokowany)
Religia pokoju - oksymoron dla ciemnych mas
Ocena 3 na 3
Określanie jakiejkolwiek religii mianem pokojowej jest mówiąc najdelikatniej bardzo wątpliwe intelektualnie. Każda z nich w bardziej lub mniej agresywny sposób walczy o wpływy i stara się o zwiększenie liczby wyznawców.
Wystarczy przywołać wojny i przemoc choćby pierwszego i drugiego tysiąclecia n.e. Tysiące, a później w miarę zaludniania się świata, miliony ludzi ginęło zarówno w okresach pokoju jak i wojen z powodów bezpośrednio lub pośrednio w imię lub z przemożnym udziałem jakiejś religii. Do czasów Oświecenia, kiedy w Europie i Północnej Ameryce możliwe stało się oddzielenie religii od państwa, religia była niezbędnym elementem wspierającym i wykorzystywanym zarówno przez władze "duchowe" co oczywiste, ale i świeckie, czego opłakane skutki są ogólnie znane. W samej Europie, nie tylko "Paryż wart był mszy", a wymienianie wszystkich rzezi ze względu na ich ogrom jest trudne jeśli wręcz niemożliwe do ogarnięcia.
Wydawałoby się, że Europejczycy znający wojny religijne jedynie z historii, nie będą podatni na wpływy ideologicznych oszustów z Bliskiego Wschodu. Sprawa wygląda jednak inaczej. Fakty są szokujące i można je znaleźć np. tu: wiadomosci(*)179,felieton.html?ticaid=1b1ea
Islam jest jedną z najbardziej agresywnych jeśli nie najagresywniejszą religią świata. Przejście na islam jest drogą w jedną stronę. Pewne jest pranie mózgu, a ewentualna apostazja grozi śmiercią. Jeśli do tego dodać, jak łatwo zostać muzułmaninem/muzułmanką np. przez urodzenie i kontrakt małżeński, a jak trudno się uwolnić od tej chorej ideologii, oczywistym się staje olbrzymia liczba muzułmanów na świecie. Jeśli do tego dodać obowiązek szerzenia islamu, szariat, takiję i pieniądze, których brakuje np. na kształcenie "braci", ale zawsze są na propagandę, budowę meczetów i jihad w tym broń i terroryzm, zagrożenie islamskie rośnie.
Tym bardziej absurdalna jest propagowana przez islamistów, ale rozpowszechniana przez poprawne politycznie osoby, często niestety ulokowane w instytucjach naukowych lub medialnym mainstreamie, nowomowa jakoby islam był religią pokoju.
Zastanawiające, dlaczego ludzie uważani za intelektualistów tak się kompromitują.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

The_Atheist (28 punktów)
Ogólnie z tym nic nie da się zrobić. Ludzie będą przyjmować Islam bo po prostu mogą. Dobrowolnie poddają się praniu mózgu tak samo jak babcie przed telewizorem oglądające telewizje trwam. Wg mnie nie powinno być takiego przedmiotu w szkole jak religia który tak naprawdę uczy tylko jednej "słusznej" religii oraz indoktrynacji religijnej przez rodziców. Ale niestety "pranie mózgu" przeszedł prawie każdy kto urodził się w jakiejś rodzinie z określonym wyznaniem. Wielu z nas miało tyle szczęścia że po konkretnym uargumentowaniu rodzina przestała wytykać go palcami dlaczego został ateista itp. Jednak w wielu rodzinach indoktrynacja jest na takim poziomie oraz przekonanie rodziców o słuszności ich racji że praktycznie od urodzenia wpajają określoną ideę oraz religię np. Islam i później taki osobnik z "wypranym mózgiem" wysadza się albo tańczy pod krzyżem czując radość i spokój wewnętrzny i choćby nie wiem co nie wytłumaczysz że czyni źle, a wiem to z autopsji bo przeprowadziłem niejedną rozmowę z fanatykami różnych religii. Więc reasumując pokoju między religiami nigdy nie było i nigdy nie będzie.
Kuba Śruba (3184 punktów)
Z dużą częścią wypowiedzi się zgadzam. Jeżeli jednak za religię uznamy buddyzm, to raczej właśnie za pokojową.
Ulubiona religia Sama Harrisa - dżinizm (jainism) - w swojej doktrynie ma "ahimsę", czyli zakaz krzywdzenia istot żywych. Jest ewidentnie pokojowa.

Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
25-10-2010 17:44 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Jeżeli jednak za religię uznamy buddyzm, to raczej właśnie za pokojową.

W samym określeniu, w samej determinacji jest już moment agresji - wykluczenia innych.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
CHOLEWA (4176 punktów)
>Określanie jakiejkolwiek religii mianem pokojowej jest mówiąc najdelikatniej bardzo wątpliwe
>intelektualnie.

Trudno w tej chwili coś nowego napisać na ten temat. Zgadzam się z Tobą, że Islam jest najgroźniejszą religią a właściwie - bardziej reistycznie- jej wyznawcy czyli ludzie. Tak fanatyczni, że żadne argumenty rozumowe do nich nie przemawiają. Niewykluczone że pierwszym przyczółkiem dla nich będą Bałkany; tu już jawnie przeciąga się na swoją stronę innowierców za 500 euro.

CHOLEWA
The_Atheist (28 punktów)
Jeśli chodzi o Buddyzm to całkowicie się zgadzam. Tylko że Budda stworzył tak na prawdę system moralny, swoistą naukę życia a dopiero po jego śmierci przerobiono jego nauki na religię, której na szczęście głównym priorytetem nie jest bycie jedyną na świecie.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
W Iranie zamykają nieprawomyślne kierunki na uniwersytetach (np. zarządzanie) z powodów religijnych - jak to nie przekona intelektualistów, to nie wiem już co.

Pozdrawiam

No cóż. Wszyscy próbujemy coś wyrazić. Niekoniecznie to, o czym myślimy, że próbujemy to wyrazić.
mo43erdfnamika4 (-1 punktów)
OK, Może i każda raligia jest zarzewiem wojny, ale też każda religia odnosi wielkie straty... Chrześcijaństwo bardzo cierpiało za komunizmu tylko przez swoje istnienie... Więc niejako się to znosi... Obadaj na necie jak cierpi np judaizm...
pozdro
Gołębiewski (850 punktów)
>OK, Może i każda raligia jest zarzewiem wojny, ale też każda religia odnosi wielkie straty... Chrześcijaństwo bardzo cierpiało za komunizmu tylko przez swoje istnienie... Więc niejako się to znosi... Obadaj na necie jak cierpi np judaizm...
>pozdro
>

Sorry ale co to ma znaczyć?

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365