Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska edukacja, czyli co wolno wojewodzie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
19-06-2023 11:07romaro (25211 punktów)Polska edukacja, czyli co wolno wojewodzie.
Ocena 5 na 5
PiS oburzało się na wulgarny film Andrzeja Seweryna. Tymczasem senator PiS Jacek Bogucki, Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, w 2007 i w latach 2015-2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, senator X kadencji. na swoim FB o Donaldzie Tusku w zmienionej wersji "Bluzg":
Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski, Ty farbowana świnio, ty szwabie ku€%@ski
Chamie wyszczekany, ty śmierdzące jajco...


Piotr Zelt - polski aktor telewizyjny, teatralny, filmowy i dubbingowy oraz prezenter telewizyjny z kolei pisze bardzo ostro nie tylko o Jarosławie Kaczyńskim:
- Ch**, chwilowo zarządzający bandą ch**w, właśnie dowiaduje się, jakie są nastroje społeczne. Lata mu to. Szefa ma w Moskwie. To nie żaden wizjoner, strateg, to zwykła miernota, brudas, abnegat i fleja, kryptogej, przesiąknięty komunistyczną mentalnością, rozumiejący tylko tyle, że musi zastąpić komunizm, który się zużył, regularnym faszyzmem. Każdy popierający tych zwyrodnialców spod znaku pis , jest zdrajcą Polski, cynicznym koniunkturalistą, dorobkiewiczem, chcącym się podłączyć pod koryto, albo łajdakiem, świnią , ewentualnie zapyziałym durniem, prymitywem, broniącym sławojki, nieuctwa i obsranych gaci. Nie widzę innej możliwości.

I na koniec pracowity dzień jak co dzień w wykonaniu pracowników TVP, bolszewickiej szczujni, dbającej od 8 lat, by bojowe nastroje nie opuszczały w naszym kraju nikogo. Mała próbka przygotowywania materiału dla serwisu informacyjnego TVP przez tzw. dziennikarza, Mikołaja Janusza (#Jaok), a tak naprawdę... i tu posłużę się słowami senatora Jacka Boguckiego - przebrzydłej szumowiny, farbowanej świni.
Ten krótki film powinien znaleść się w ofercie edukacyjnej TVP. (Może kiedyś się dowiemy na ile szefostwo TVP wyceniało takie prowokacje z PUBLICZNYCH pieniędzy)

twitter.com/i/status/1125842743224426496
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>PiS oburzało się na wulgarny film Andrzeja Seweryna.
Ten?
Z treści mi wynika, że to element rodzinnej nie tyle publicznej dysputy, co domowej indoktrynacji politycznej. Tyle, że te parę wulgaryzmów w połączeniu z zerową argumentacją przekreślają mówiącego nawet jako indoktrynera.

Swoją drogą wydawałoby się, że posługiwanie się przez znaczną część zawodowej aktywności sprawdzonym tekstem literackim powinno własny styl pozytywnie wzbogacać, a tu wyszło ubożuchno. Podtrzymuję zatem swoją kilka razy podnoszoną kwestię, iż tzw. czytelnictwo jest grubo przereklamowane.

I jeszcze może dodam, że wulgaryzmy, same w sobie, nie są niczym złym, wszak owo zło jest kwestią umowną, a utalentowani mówcy potrafią tę szczególną pozycję wulgaryzmów zręcznie wykorzystywać, niestety większość, to są mówcy o zdolnościach psiego chuja.

cr
21-06-2023 19:26 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>to są mówcy o zdolnościach psiego chuja.

jak ten, który nazwał Cię złodziejką lichwiarką i bandytką?
Może Ty go nazwiesz fijołkiem lub stokrotką. Twój wybór, ja nie akceptuję nazywania mnie bandytą, oszustem, złodziejem i lichwiarzem



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
farmer (22440 punktów)
.
>I jeszcze może dodam, że wulgaryzmy, same w sobie, nie są niczym złym, wszak owo zło jest kwestią umowną, a utalentowani mówcy potrafią tę szczególną pozycję wulgaryzmów zręcznie wykorzystywać, niestety większość, to są mówcy o zdolnościach psiego chuja.
>
cr


Widzę że usunięto mój komentarz o tym że łamiesz regulamin tego forum.

Dlatego pwotrze ci.

4. Uczestnicy Forum zobowiązani są do respektowania norm prawnych i obyczajowych obowiązujących w Polsce.

A ty ten regulamin wielokrotnie złamałas obrażając użytkownik tego forum przyrównując ich do psów.


Swoje kwestie umowne stosuj u siebie. Skoro normy społeczne są ci obce i zrozumienie tego regulaminu
pawel_p (154 punktów)

Piotr Zelt - polski aktor telewizyjny, teatralny, filmowy i dubbingowy oraz prezenter telewizyjny z
>kolei pisze bardzo ostro nie tylko o Jarosławie Kaczyńskim:

Piotr Zelt bardzo trafnie ocenił szajkę pisowską. Tak myśli zdecydowanie więcej ludzi.
21-06-2023 13:13 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Piotr Zelt bardzo trafnie ocenił szajkę pisowską. Tak myśli zdecydowanie więcej ludzi.
Ja również tak myślę. Tu leży Polska, wyrodków złością zgubiona, przy niej i tolerancja pogrzebiona. A i kto w PiSie tak święty? Kto i sprawiedliwy, żeby mając tak wiele, nie był więcej chciwy?
Ślusarz Lublin (14 punktów)
>PiS oburzało się na wulgarny film Andrzeja Seweryna. Tymczasem senator PiS Jacek Bogucki, Poseł na
>Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, w 2007 i w latach 2015-2018 sekretarz stanu w Ministerstwie
>Rolnictwa i Rozwoju Wsi, senator X kadencji. na swoim FB o Donaldzie Tusku w zmienionej wersji
>"Bluzg":
>Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski, Ty farbowana świnio, ty szwabie ku€%@ski
>Chamie wyszczekany, ty śmierdzące jajco...
Piotr Zelt - polski aktor telewizyjny, teatralny, filmowy i dubbingowy oraz prezenter telewizyjny z
>kolei pisze bardzo ostro nie tylko o Jarosławie Kaczyńskim:
>- Ch**, chwilowo zarządzający bandą ch**w, właśnie dowiaduje się, jakie są nastroje społeczne.
>Lata mu to. Szefa ma w Moskwie. To nie żaden wizjoner, strateg, to zwykła miernota, brudas, abnegat
>i fleja, kryptogej, przesiąknięty komunistyczną mentalnością, rozumiejący tylko tyle, że musi
>zastąpić komunizm, który się zużył, regularnym faszyzmem. Każdy popierający tych zwyrodnialców spod
>znaku pis , jest zdrajcą Polski, cynicznym koniunkturalistą, dorobkiewiczem, chcącym się podłączyć
>pod koryto, albo łajdakiem, świnią , ewentualnie zapyziałym durniem, prymitywem, broniącym sławojki,
>nieuctwa i obsranych gaci. Nie widzę innej możliwości.
I na koniec pracowity dzień jak co dzień w wykonaniu pracowników TVP, bolszewickiej szczujni,
>dbającej od 8 lat, by bojowe nastroje nie opuszczały w naszym kraju nikogo. Mała próbka
>przygotowywania materiału dla serwisu informacyjnego TVP przez tzw. dziennikarza, Mikołaja Janusza
>(#Jaok), a tak naprawdę... i tu posłużę się słowami senatora Jacka Boguckiego - przebrzydłej
>szumowiny, farbowanej świni.
>Ten krótki film powinien znaleść się w ofercie edukacyjnej TVP. (Może kiedyś się dowiemy na ile
>szefostwo TVP wyceniało takie prowokacje z PUBLICZNYCH pieniędzy)
>twitter.com/i/status/1125842743224426496

Dziękuję za podjęcie tego tematu. Rozumiem, że jest to kwestia, która budzi wiele emocji i jest ważna dla wielu osób.

Zgadzam się, że język używany w publicznej debacie, zwłaszcza na temat tak ważnych kwestii jak edukacja, powinien być szanujący i konstruktywny. Wulgarność i obraźliwość nie przyczyniają się do konstruktywnej dyskusji i mogą odstraszać ludzi od udziału w debacie.

Co do samej edukacji w Polsce, zgadzam się, że jest wiele obszarów, które wymagają poprawy. Według ekspertów, polski system edukacji wymaga transformacji na każdym szczeblu, uwzględniając zarówno podstawę edukacji, formy nauczania, jak i prowadzenia szkoły, a także kształcenia, wsparcia i wynagradzania nauczycieli. Niskie pensje, brak prestiżu zawodu nauczyciela, przeładowana podstawa programowa niedostosowana do czasów i potrzeb rynku, zmęczeni i pozbawieni motywacji uczniowie, to tylko niektóre bolączki polskiej szkoły.

Jednakże, mimo tych wyzwań, ważne jest, aby pamiętać, że edukacja jest kluczowym elementem społeczeństwa i ma ogromny wpływ na przyszłość naszego kraju. Dlatego też, zamiast skupiać się na negatywach, powinniśmy szukać rozwiązań i sposobów na poprawę systemu edukacji.

Podsumowując, niezależnie od naszych osobistych przekonań, ważne jest, abyśmy byli aktywni jako obywatele i wyrażali nasze opinie poprzez głosowanie. Tylko w ten sposób możemy wpłynąć na kierunek, w którym podąża nasz kraj.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365