Racjonalista - Strona głównaDo treści
pierwsze przykazanie w ABC racjonalisty to;

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
14-08-2023 15:06okragly (21676 punktów)pierwsze przykazanie w ABC racjonalisty to;
w ABC racjonalisty pierwsze przykazanie brzmiałoby, że
świat jest fizyczny a więc deterministyczny
a więc nie ma JA, wolnej woli, ani duszy (nieśmiertelnej), że
jeśli cofniemy się całym światem do Wielkiego Wybuchu, i puścimy go jeszcze raz, to za 14 mld lat spotkamy sie znowu na pR
jest tak jak ma być, inaczej być nie może
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
>jeśli cofniemy się całym światem do Wielkiego Wybuchu
Powodzenia i wielu sukcesów na nowej drodze życia.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
15-08-2023 10:42 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>>jeśli cofniemy się całym światem do Wielkiego Wybuchu
>Powodzenia i wielu sukcesów na nowej drodze życia.
wierzysz w ducha,
moimi kaplanami sa fizycy, wiedza co było w 0.0000000000000000001 sekundzie po wybuchu i później
wiedzą bo świat jest fizyczny tzn determistyczny, nic nie dzieje sie bez przyczyny a więc jest tak jak ma być, inaczej być nie może
przyjęcie tej informacji nas wyzwala z niewoli "wolnej woli" czy "JA", czyli zbliża do raju
16-08-2023 14:37 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>moimi kaplanami sa fizycy,
W odróżnieniu od duchownych kapłanów, fizycy nigdy ci nie dadzą rozgrzeszenia za twoje p*****lenie
16-08-2023 15:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>moimi kaplanami sa fizycy,
>W odróżnieniu od duchownych kapłanów, fizycy nigdy ci nie dadzą rozgrzeszenia za twoje p*****lenie
napisałem, że świat jest fizyczny, a więc oddałem dusze, czy może być większa ofiara złożona na ołtarzu fizyki?

najgłupszym bogiem jest LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), jest duchowy i dlatego taki BEZGRANICZNIE głupi
16-08-2023 15:52 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>najgłupszym bogiem jest LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), jest duchowy i dlatego taki BEZGRANICZNIE głupia
Cóż można odpowiedzieć na tak wąską perspektywę umysłową?
Bez względu na to, ilu idiotów wyobrażasz sobie wokół siebie, niezmiennie nie doceniasz całości. Ponieważ zaczynasz od fałszywego założenia, że niektórzy ludzie są inteligentni w oparciu o swoją pracę, poziom wykształcenia, wygląd, sukces... Tak nie jest. Głupota jest stałą zmienną we wszystkich populacjach. Każda kategoria, jaką można sobie wyobrazić - płeć, pochodzenie etniczne, religia, narodowość, poziom wykształcenia, dochód - ma określony procent głupich ludzi. Są głupi profesorowie uniwersyteccy. Na forum w Davos, w ONZ i we wszystkich narodach świata są głupi ludzie.
16-08-2023 18:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>najgłupszym bogiem jest LIBERALIZM (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), jest duchowy i dlatego taki BEZGRANICZNIE głupia
>Cóż można odpowiedzieć na tak wąską perspektywę umysłową?
mam rajską perspektywę, a tam liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) to śmierć.
My libki też wymieramy, kwestia czasu gdy nasze ziemie będa zamieszkiwac bardziej społeczne, wspólnotowe (antyliberalne) grupy etniczne
Amisze podwajają swoją liczebnośc co 20 lat bo mają innego boga (antyliberalnego)
i zyją 10 lat dłużej od nas, libków niedorozwojków (mimo że nie chodza do szkół, lekarzy, nie mają TV, prądu, internetu, aut itp)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jest tak jak ma być, inaczej być nie może
Ale co tutaj znaczy 'tak ma być'?


cr
15-08-2023 16:25 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>>jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>Ale co tutaj znaczy 'tak ma być'?
fizycy wiedza co było w 0.0000000000000000001 sekundzie po wybuchu
i w 0.0000000000000000002 sekundzie i później
w każdej chwili jest tak jak ma być i nie może byc inaczej
gdyby coś poszło nie tak, (nawet coś bardzo małego np zabrakłoby jednego atomu) to nie byłoby fizyki, liczby pi, prawa grawitacji, słońca, Einsteina i cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>>Ale co tutaj znaczy 'tak ma być'?
> fizycy wiedza co było w 0.0000000000000000001 sekundzie po wybuchu i w 0.0000000000000000002 sekundzie i później w każdej chwili jest tak jak ma być...
Czyli jak?
(Do cholery.)

cr
16-08-2023 11:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>>>Ale co tutaj znaczy 'tak ma być'?
>> fizycy wiedza co było w 0.0000000000000000001 sekundzie po wybuchu i w 0.0000000000000000002 sekundzie i później w każdej chwili jest tak jak ma być...
>Czyli jak?
>(Do cholery.)
wyjaśnia to Demon Laplace'a - że dysponując kompletną wiedzą o położeniu wszystkich cząstek elementarnych Wszechświata oraz wszelkich siłach działających na nie; dzięki analizie tych danych jesteśmy zdolni do odtworzenia całej przeszłości i przyszłości ruchów wszystkich obiektów we Wszechświecie. Koncepcja demona Laplace'a reprezentuje filozofię determinizmu oraz fatalizmu
16-08-2023 12:56 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>>>>Ale co tutaj znaczy 'tak ma być'?
>>> fizycy wiedza co było w 0.0000000000000000001 sekundzie po wybuchu i w 0.0000000000000000002 sekundzie i później w każdej chwili jest tak jak ma być...
>>Czyli jak?
>>(Do cholery.)
> wyjaśnia to Demon Laplace'a - że dysponując kompletną wiedzą o położeniu wszystkich cząstek elementarnych Wszechświata oraz wszelkich siłach działających na nie; dzięki analizie tych danych jesteśmy zdolni do odtworzenia całej przeszłości i przyszłości ruchów wszystkich obiektów we Wszechświecie. Koncepcja demona Laplace'a reprezentuje filozofię determinizmu oraz fatalizmu
A czy wyjaśnia dostatecznie jasno, byś sformułował odpowiedź na moje pytanie?

Podejrzewam, że używane przez Ciebie wyrażenie "tak ma być" jest nieuprawnione i póki co się to potwierdza.

cr
16-08-2023 13:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>>>>>Ale co tutaj znaczy 'tak ma być'?
>> wyjaśnia to Demon Laplace'a - że dysponując kompletną wiedzą o położeniu wszystkich cząstek elementarnych Wszechświata oraz wszelkich siłach działających na nie; dzięki analizie tych danych jesteśmy zdolni do odtworzenia całej przeszłości i przyszłości ruchów wszystkich obiektów we Wszechświecie. Koncepcja demona Laplace'a reprezentuje filozofię determinizmu oraz fatalizmu
>A czy wyjaśnia dostatecznie jasno, byś sformułował odpowiedź na moje pytanie?
>Podejrzewam, że używane przez Ciebie wyrażenie "tak ma być" jest nieuprawnione i póki co się to potwierdza.
potwierdzają Stałe fizyczne pl.wikipedia.org/wiki/Stałe_fizyczne np prędkość światła, jest taka jaka ma być, inna być nie może

TY jesteś taka jaka masz być, inna być nie możesz, inaczej farmer by Cię dawno zmienił
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Podejrzewam, że używane przez Ciebie wyrażenie "tak ma być" jest nieuprawnione i póki co się to potwierdza.
>np prędkość światła[...] inna być nie może
Nieuchronność "jest jaka jest", nie "jaka ma być".

>TY jesteś taka jaka masz być, inna być nie możesz, inaczej farmer by Cię dawno zmienił
Zgoda, że niekoniecznie przekabacił mnie po swojemu, ale zmienił na pewno. Ciebie zresztą też.

cr
16-08-2023 18:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Podejrzewam, że używane przez Ciebie wyrażenie "tak ma być" jest nieuprawnione i póki co się to potwierdza.
>>np prędkość światła[...] inna być nie może
>Nieuchronność "jest jaka jest", nie "jaka ma być".
jakby jakakolwiek stała fizyczna była inna niż jest, byłby koniec swiata, dlatego taka ma być. Jakbyś Ty była inna niż jesteś, byłby koniec świata , dlatego jest tak jak ma być i inaczej byc nie może

>>TY jesteś taka jaka masz być, inna być nie możesz, inaczej farmer by Cię dawno zmienił
>Zgoda, że niekoniecznie przekabacił mnie po swojemu, ale zmienił na pewno. Ciebie zresztą też.
jesteś strzałą wystrzeloną z macicy , srodowisko zewnętrzne targa tobą (wiatry z tyłu popychają, z boku zmieniaja kierunek a wiejące w twarz nas spowalniaja, sa też burze, pioruny które zwalają do ziemi) a TY myślisz że sterujesz, jesteś sobie żeglarzem, a to złudzenie, nie masz wolnej woli, nie masz JA,
jesteś tylko i aż strzałą
Jesteśmy trwaniem wybuchu
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Nieuchronność "jest jaka jest", nie "jaka ma być".
>jakby jakakolwiek stała fizyczna była inna niż jest, byłby koniec swiata, dlatego taka ma być.
Koniec świata oznacza początek nieświata, więc nie musi.

>Jakbyś Ty była inna niż jesteś, byłby koniec świata
A może właśnie jestem inna, a Ty żyjesz w nieświecie?

>>>TY jesteś taka jaka masz być, inna być nie możesz, inaczej farmer by Cię dawno zmienił
>>Zgoda, że niekoniecznie przekabacił mnie po swojemu, ale zmienił na pewno. Ciebie zresztą też.
>jesteś strzałą wystrzeloną z macicy , srodowisko zewnętrzne targa tobą (wiatry z tyłu popychają, z boku zmieniaja kierunek a wiejące w twarz nas spowalniaja, sa też burze, pioruny które zwalają do ziemi) a TY myślisz że sterujesz, jesteś sobie żeglarzem, a to złudzenie, nie masz wolnej woli, nie masz JA,
>jesteś tylko i aż strzałą
>Jesteśmy trwaniem wybuchu
A można też powiedzieć, że od pewnego momentu jesteśmy trwaniem 'wybuchu farmerowej histerii'.

cr
17-08-2023 13:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>TY jesteś taka jaka masz być, inna być nie możesz, inaczej farmer by Cię dawno zmienił
>>> zmienił na pewno.
>>jesteś strzałą wystrzeloną z macicy Jesteśmy trwaniem wybuchu
>A można też powiedzieć, że od pewnego momentu jesteśmy trwaniem 'wybuchu farmerowej histerii'.
farmer też jest tylko "strzałą", prawdopodobnie w dzieciństwie doznal urazu lotki patrz pl.wikipedia.org/wiki/Phineas_Gage, która zmieniła jego lot na ukośny, i razi napotkane strzaly lecące poprawnie, podobnie szarley, przy porodzie doznał niedotlenienia (w pępowinie sie zaplątał?) i jest jaki jest, inny być nie może , po prostu 300 fizyka
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>TY jesteś taka jaka masz być, inna być nie możesz, inaczej farmer by Cię dawno zmienił
>>>> zmienił na pewno.
>>>jesteś strzałą wystrzeloną z macicy Jesteśmy trwaniem wybuchu
>>A można też powiedzieć, że od pewnego momentu jesteśmy trwaniem 'wybuchu farmerowej histerii'.
>farmer też jest tylko "strzałą",
Może i BB jest 'tylko' strzałą?

>[farmer] prawdopodobnie w dzieciństwie doznal urazu lotki patrz pl.wikipedia.org/wiki/Phineas_Gage, która zmieniła jego lot na ukośny, i razi napotkane strzaly lecące poprawnie,
Skoro 'poprawność' się pojawiła, to znaczy, że 'przetrąceni' mieli być inni.

> podobnie szarley, przy porodzie doznał niedotlenienia (w pępowinie sie zaplątał?)
Lub przeciwnie: wszyscy doznali niedotlenienia i tylko szarley nie, i mamy skutki.

>[szarley] inny być nie może
Po prostu 'nie poradzi'.

cr
17-08-2023 15:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>TY jesteś taka jaka masz być, inna być nie możesz, inaczej farmer by Cię dawno zmienił
>>>>> zmienił na pewno.
>>>>jesteś strzałą wystrzeloną z macicy Jesteśmy trwaniem wybuchu
>>>A można też powiedzieć, że od pewnego momentu jesteśmy trwaniem 'wybuchu farmerowej histerii'.
>>farmer też jest tylko "strzałą",
>Może i BB jest 'tylko' strzałą?
... a kto to, a co to BB?

>>[farmer] prawdopodobnie w dzieciństwie doznal urazu lotki patrz pl.wikipedia.org/wiki/Phineas_Gage, która zmieniła jego lot na ukośny, i razi napotkane strzaly lecące poprawnie,
>Skoro 'poprawność' się pojawiła, to znaczy, że 'przetrąceni' mieli być inni.
genetycznie wszyscy jesteśmy z raju i dla raju
ale jak nas udomowiono, zmuszono do pracy często ponad siły, rodzenia co rok, to się wszystko popier..liło, zgłupieliśmy i strzały (my) latają jak durne, szkodzą jedna drugiej, z głupoty, w raju nie do pomyślenia

>> podobnie szarley, przy porodzie doznał niedotlenienia (w pępowinie sie zaplątał?)
>Lub przeciwnie: wszyscy doznali niedotlenienia i tylko szarley nie, i mamy skutki.
na moim tu poczatku, w jakimś wątku, gdy pisaliśmy, odpisał mi, że urodził się niedotleniony, przeżył dzięki matce, która mocno o niego walczyła, w tym kosztowne, długotrwałe rehabilitacje

>>[szarley] inny być nie może
>Po prostu 'nie poradzi'.
nie poradzi
jest taki jaki ma być, inny być nie może
18-08-2023 18:42 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>farmer też jest tylko "strzałą",
>>Może i BB jest 'tylko' strzałą?
>... a kto to, a co to BB?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,881437

>na moim tu poczatku, w jakimś wątku, gdy pisaliśmy, odpisał mi, że urodził się niedotleniony, przeżył dzięki matce, która mocno o niego walczyła, w tym kosztowne, długotrwałe rehabilitacje
Kosztowne rehabilitacje to mamy dzisiaj, a dawniej, kiedy leczenie było bezpłatne, rehabilitacji prawie nie było.

cr
Elasp (6859 punktów)
>w ABC racjonalisty pierwsze przykazanie brzmiałoby, że
>świat jest fizyczny a więc deterministycznya więc nie ma JA, wolnej woli, ani duszy (nieśmiertelnej), że
>jeśli cofniemy się całym światem do Wielkiego Wybuchu, i puścimy go jeszcze raz, to za 14 mld lat
>spotkamy sie znowu na pR
>jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>

W jakim celu racjonalista głosi taką tezę, skoro ci, którzy się z nią nie zgadzają, muszą się z nią nie zgadzać?
19-08-2023 21:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w ABC racjonalisty pierwsze przykazanie brzmiałoby, że świat jest fizyczny a więc deterministycznya więc nie ma JA, wolnej woli, ani duszy (nieśmiertelnej), jeśli cofniemy się całym światem do Wielkiego Wybuchu, i puścimy go jeszcze raz, to za 14 mld lat spotkamy sie znowu na fR Jest tak jak ma być, inaczej być nie może
> W jakim celu racjonalista głosi taką tezę,
żebyś rozluźnił się, wtedy życie będzie mniej bolało (pielęgniarka mówi przed zastrzykiem)
tym sposobem dalej zajdziesz, będziesz dłużej żył w zdrowiu, miał więcej dzieci będziesz szczęśliwszy. Tak było w raju

> ci, którzy się z nią nie zgadzają, muszą się z nią nie zgadzać?
to tak jakby powiedzieć, że za włosy możesz sam siebie wyciągnąć z bagna, my racjonaliści tak myślimy, gdzie tu racjonalizm. Dlatego uważam że liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) to powolne umieranie w bagnie
20-08-2023 07:53 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)
>>>w ABC racjonalisty pierwsze przykazanie brzmiałoby, że świat jest fizyczny a więc deterministycznya więc nie ma JA, wolnej woli, ani duszy (nieśmiertelnej), jeśli cofniemy się całym światem do Wielkiego Wybuchu, i puścimy go jeszcze raz, to za 14 mld lat spotkamy sie znowu na fR Jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>> W jakim celu racjonalista głosi taką tezę,
>żebyś rozluźnił się, wtedy życie będzie mniej bolało (pielęgniarka mówi przed zastrzykiem)
>tym sposobem dalej zajdziesz, będziesz dłużej żył w zdrowiu, miał więcej dzieci będziesz szczęśliwszy. Tak było w raju

Słowa wypowiedziane przez racjonalistę nie mają takich właściwości, skoro za wszystko odpowiada początkowy stan świata. Słowa te nie mają żadnej mocy sprawczej.


>> ci, którzy się z nią nie zgadzają, muszą się z nią nie zgadzać?
>to tak jakby powiedzieć, że za włosy możesz sam siebie wyciągnąć z bagna, my racjonaliści tak myślimy, gdzie tu racjonalizm. Dlatego uważam że liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) to powolne umieranie w bagnie
>

To, co mówisz, jest albo wewnętrznie sprzeczne, albo jest pomieszaniem pojęć. Jest wewnętrznie sprzeczne, jeżeli chcesz łączyć determinizm z liberalizmem rozumianym jako uznanie wolności, tzn. możliwości wyboru. Jest pomieszaniem pojęć, jeżeli łączysz determinizm z tezą o prawie do wyboru.
20-08-2023 10:44 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>>w ABC racjonalisty pierwsze przykazanie brzmiałoby, że świat jest fizyczny a więc deterministycznya więc nie ma JA, wolnej woli, ani duszy (nieśmiertelnej), jeśli cofniemy się całym światem do Wielkiego Wybuchu, i puścimy go jeszcze raz, to za 14 mld lat spotkamy sie znowu na fR Jest tak jak ma być, inaczej być nie może
>>> W jakim celu racjonalista głosi taką tezę,
>>żebyś rozluźnił się, wtedy życie będzie mniej bolało, tym sposobem dalej zajdziesz, będziesz dłużej żył w zdrowiu, miał więcej dzieci będziesz szczęśliwszy.
> Słowa wypowiedziane przez racjonalistę nie mają takich właściwości, skoro za wszystko odpowiada początkowy stan świata. Słowa te nie mają żadnej mocy sprawczej.
na poczatku było Słowo, zamieszkało pomiędz nami



ale mają one poczatek 14 mld lat temu, inaczej znaczyło by, że kieruje nami duch święty

"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało"

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365