Racjonalista - Strona głównaDo treści
wolna wola

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
30-05-2022 20:21okragly (21676 punktów)wolna wola
niema wolnej woli, nikt niema wolnej woli, dlatego jest tak jak ma być.

jesteśmy trwaniem wybuchu (Big Bang)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>niema
Niema milczy.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
31-05-2022 08:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie ma
>Nie ma milczy.
JA, też jest iluzją
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>JA, też jest iluzją
A iluzja czym jest?

cr
31-05-2022 08:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>JA, też jest iluzją
>A iluzja czym jest?
złudzeniem,
że mamy wolna wolę.
że mamy JA
a MY jesteśmy tylko trwaniem wybuchu
nadajemy jemu jakiś sens, ale to tylko trwanie, determinizm, fizyka
to wiedziala moja babcia, mówiła o przeznaczeniu

jest tak jak ma być

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>JA, też jest iluzją
>>A iluzja czym jest?
>złudzeniem,
>że mamy wolna wolę.
Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?


cr
31-05-2022 11:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>JA, też jest iluzją
>>>A iluzja czym jest?
>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
twierdzę co następuje
-JA jest złudzeniem, iluzja
-wolna wola jest złudzeniem, iluzja
-jest tak jak ma być , wszystko jest zapisane w "gwiazdach", pogódź się z prawami fizyki, że na nic nie masz wpływu, jesteś nikim <przytulam> tak jak i ja

-twierdzę, że świat jest fizyczny (wystarczy fizyka z szkoły podstawowej
gdzie nic nie dzieje się bez przyczyny. Determinizm, chyba że wymyślisz coś innego, wtedy Nobel masz w torebce

31-05-2022 11:48 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>JA, też jest iluzją
>>>>A iluzja czym jest?
>>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
>twierdzę co następuje...
Twierdzisz tu różne rzeczy, które kupy się nie trzymają, w związku z czym dopytuję o szczegóły. I najpierw pytałam czym jest iluzja, na co odpowiedziałeś j.w., więc zadałam Ci kolejne konkretne pytanie, na które nie odpowiadasz, no, ale może dlatego, że teraz na pytanie czym jest iluzja? wolałbyś teraz podać inną odpowiedź???

Jeśli Ty podtrzymujesz swoją pierwszą odpowiedź, ja podtrzymuję swoje drugie pytanie.

cr
31-05-2022 12:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>JA, też jest iluzją
>>>>>A iluzja czym jest?>>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>>>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
>>twierdzę co następuje...
>Twierdzisz tu różne rzeczy,
się w..wiłaś, co Cie tak ugryzło?
wiadomo, nie odpowiesz, tylko po prostu będziesz zła
a ja nic złego nie chciałem, pisałem to co wiem (prawdę objawioną?), sam niczego nie wymyśliłem


31-05-2022 19:44 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>JA, też jest iluzją
>>>>>>A iluzja czym jest?>>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>>>>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
>>>twierdzę co następuje...
>>Twierdzisz tu różne rzeczy,
> się w..wiłaś, co Cie tak ugryzło?
Nie żadne 'ugryzło', tylko próbuję uściślić.

>sam niczego nie wymyśliłem
>
Toteż i śladów myślenia nie widać.
:P

cr
31-05-2022 19:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>>>JA, też jest iluzją
>>>>>>>A iluzja czym jest?>>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>>>>>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
>>>>twierdzę co następuje...
>>>Twierdzisz tu różne rzeczy,
>> się w..wiłaś, co Cie tak ugryzło?
>Nie żadne 'ugryzło', tylko próbuję uściślić.
jestes zla, tylko na co?
to wymyślasz

>>sam niczego nie wymyśliłem
>Toteż i śladów myślenia nie widać.
dobrze że chociaż nie zastosowałaś focha, wiesz że to byłaby przemoc.
31-05-2022 21:48 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>>>JA, też jest iluzją
>>>>>>>>A iluzja czym jest?>>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>>>>>>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
>>>>>twierdzę co następuje...
>>>>Twierdzisz tu różne rzeczy,
>>> się w..wiłaś, co Cie tak ugryzło?
>>Nie żadne 'ugryzło', tylko próbuję uściślić.
>jestes zla, tylko na co?
Nieistotne czy jestem zła, ważne jest meritum.

> dobrze że chociaż nie zastosowałaś focha, wiesz że to byłaby przemoc.
Bo foch tudzież przemoc nie są iluzją?


cr
01-06-2022 09:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Nieistotne czy jestem zła, ważne jest meritum.
jak chcesz "uderzyć" okraglego, "kij" się zawsze znajdzie

>> dobrze że chociaż nie zastosowałaś focha, wiesz że to byłaby przemoc.
>Bo foch tudzież przemoc nie są iluzją?
są trwaniem wybuchu, fizyka. Jest tak jak ma być
01-06-2022 11:18 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jest tak jak ma być
A tu pisałeś, że "jest inaczej", to jak w końcu?

cr
01-06-2022 12:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jest tak jak ma być
>A tu pisałeś, że "jest inaczej", to jak w końcu?
jesteśmy trwaniem "wybuchu", jest tak jak ma być w danej chwili, za sekundę tak jak ma byc w sekundę później. Panta rhei , wszystko płynie, zgodnie z zegarmistrzem świata
01-06-2022 13:43 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Jest tak jak ma być
>>A tu pisałeś, że "jest inaczej", to jak w końcu?
>[....] jest tak jak ma być w danej chwili, za sekundę tak jak ma byc w sekundę później
No ale jednak za każdym razem, czyli w każdej chwili, jest "tak, jak ma być", a nie "inaczej".


cr
01-06-2022 16:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Jest tak jak ma być
>>>A tu pisałeś, że "jest inaczej", to jak w końcu?
>>[....] jest tak jak ma być w danej chwili, za sekundę tak jak ma byc w sekundę później
>No ale jednak za każdym razem, czyli w każdej chwili, jest "tak, jak ma być", a nie "inaczej".
jest inaczej, na tym polega "nie można wstąpić 2 x do tej samej rzeki"
i tak jak ma być, dwoistość kazdej chwili

przed wybuchem było tak samo i tak jak ma być, ale jak jeblo to sama widzisz (jesteśmy trwaniem wybuchu)
01-06-2022 20:45 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jest inaczej[...]i tak jak ma być
Jak może być inaczej niż ma być, skoro jest tak, jak ma być?

>(jesteśmy trwaniem wybuchu)
Wybuchu czego, skoro wszystko jest trwaniem?

cr
01-06-2022 21:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jest inaczej[...]i tak jak ma być
>Jak może być inaczej niż ma być, skoro jest tak, jak ma być?
jest tak jak ma być, ale inaczej niż przed chwilą, zmienił się np czas i przestrzeń i my, tak sie zmieniliśmy jak ma być
musialaś sie wczesnie nauczyć mówić, my chłopcy jesteśmy w tym niedorozwojki, co ma źródło w raju, podczas polowania mowa tylko przeszkadza

>>(jesteśmy trwaniem wybuchu)
>Wybuchu czego, skoro wszystko jest trwaniem?
pisałem w wątku inicjującym, że jesteśmy trwaniem wybuchu (Big Bang)
uczeni w piśmie wiedza co działo sie w pierwszej 0.00000000000000001 sekundzie od wielkiego wybuchu i tak do dzisiaj, jesteś jego córką (wyrodną nie zną skąd ona, że z gwiazd)



Ty jesteś z gwiazdy (perły są tylko do picia
lubisz alkohol? w raju nie wystepowal, nas zniewolil
02-06-2022 16:25 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>jest inaczej[...]i tak jak ma być
>>Jak może być inaczej niż ma być, skoro jest tak, jak ma być?
>jest tak jak ma być, ale inaczej niż przed chwilą,
Czyli to przed chwilą nie było jak ma być.

>>>(jesteśmy trwaniem wybuchu)
>>Wybuchu czego, skoro wszystko jest trwaniem?
>pisałem w wątku inicjującym, że jesteśmy trwaniem wybuchu
Wybuchu czego, skoro wszystko jest trwaniem?

>perły są tylko do picia
Lokowanie produktu!

cr
02-06-2022 17:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>jest inaczej[...]i tak jak ma być
>>>Jak może być inaczej niż ma być, skoro jest tak, jak ma być?
>>jest tak jak ma być, ale inaczej niż przed chwilą,
>Czyli to przed chwilą nie było jak ma być.
czas nie jest liniowy, sklada sie z niepodzielnych porcji, tak jak światło z fotonów (nie może być pół fotonu) i
dla czasu n-1, jest tak jak ma być dla czasu n-1
dla czasu n, jest tak jak ma być dla czasu n
dla czasu n+1, jest tak jak ma być dla czasu n+1

>>>>(jesteśmy trwaniem wybuchu)
>>>Wybuchu czego, skoro wszystko jest trwaniem?
>>pisałem w wątku inicjującym, że jesteśmy trwaniem wybuchu
>Wybuchu czego, skoro wszystko jest trwaniem?
wszystko jest trwaniem wybuchu tzw osobliwości. Osobliwość to takie zagęszczenie materii, że jest nieskończenie gęsta, nieskonczenie mała. Cały świat zagęszczony do "atomu" Atom jest w środku pusty. rysunki atomu są ogromnie przeskalowane. Można śmiało powiedzieć że cr jest "pusta"

przed wybuchem nie było trwania bo nie było czasu

>>perły są tylko do picia
>Lokowanie produktu!
łączy nas zamiłowanie do pereł

życie powstało z piany
02-06-2022 22:36 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>jest inaczej[...]i tak jak ma być
>>>>Jak może być inaczej niż ma być, skoro jest tak, jak ma być?
>>>jest tak jak ma być, ale inaczej niż przed chwilą,
>>Czyli to przed chwilą nie było jak ma być.
>czas nie jest liniowy
A napisałam, że jest?

>>>>>(jesteśmy trwaniem wybuchu)
>>>>Wybuchu czego, skoro wszystko jest trwaniem?
>>>pisałem w wątku inicjującym, że jesteśmy trwaniem wybuchu
>>Wybuchu czego, skoro wszystko jest trwaniem?
>wszystko jest trwaniem
Dlatego pytam.

>>łączy nas zamiłowanie do pereł

Podrzucam Ci kilka.



cr
03-06-2022 07:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>czas nie jest liniowy
>A napisałam, że jest?
ale nie wiedziałaś że nie jest liniowy, nikt o tym nie wie

>>>łączy nas zamiłowanie do pereł
>

>
Podrzucam Ci kilka.

świnka (okrągła) i perły, to znak bogactwa które mnie czeka, tak to interpretuje, a ze to od wiedźmy, to się spełni bezwysiłkowo. dziękuje, dziękuje,

nie rozumiem tego zainteresowania perłami -skoro nie można się ich napić - dlatego że są okrągłe?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A napisałam, że jest?
>ale nie wiedziałaś że nie jest
Idziesz w sofizmat rozszerzenia.

> świnka (okrągła) i perły, to znak
A rzucanie + perły + świnka - inny...

>nie rozumiem tego zainteresowania perłami -skoro nie można się ich napić
Można polubić ich symbolikę, perła to zachwycająca i zaskakująca rzadkość.


cr
03-06-2022 09:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> świnka (okrągła) i perły, to znak
>A rzucanie + perły + świnka - inny...
wiedziałem co miałaś na myśli ale odczytałem znaki inaczej

>>nie rozumiem tego zainteresowania perłami -skoro nie można się ich napić
>Można polubić ich symbolikę,
jajko to symbol (też mocy, cienka skorupa jajka która nie mozna zgnieść dłonia zbudowana z tego samego składnika co perła)

>perła to zachwycająca i zaskakująca rzadkość.
w raju, faktycznie zachwycająca rzadkość, ale dzisiaj? ladniejszych paciorków jest ogrom, sam niedawno wyrzuciłem sporą garść przed wieprze
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> wiedziałem co miałaś na myśli
No ale czemu ta, nie inna myśl?

> skorupa jajka która nie mozna zgnieść dłonia
Nawet najsłabsza baba w kuchni jakoś daje radę.

>ladniejszych paciorków jest ogrom,
W perłach nie o samo piękno chodzi.

cr
03-06-2022 13:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> wiedziałem co miałaś na myśli
>No ale czemu ta, nie inna myśl?
w pierwszej chwili zauważyłem skarbonkę (głodnemu chleb na myśli) i korale, odebralem jako znak czekajacego bogactwa, po chwili przyszla refleksja, że jestes w...wiona a więc że niby tym wieprzem. Jest zasada że pierwsza mysl jest prawdziwą Obrazek stanie się ciałem i zostanie pomiędzy nami

wiem że nie pytalaś czemu brudne swinie sa namacalną formą powodzenia ale Ci powiem
w średniowieczu przechowywali oszczędności w słojach z gliny, nazwane pygg. Z czasem się zmieniła, zaczęła przypominać słowo pig. Słowa oznaczające gliniany słój i świnkę zaczęły brzmieć niemal tak samo. W XIX wieku połączono 2 podobnie brzmiące słowa w jednym przedmiocie. narodziła się skarbonka w formie świnki. Pierwsze ceramiczne modele nie miały otwór na brzuchu Dlatego koniec oszczędzania oznaczał jej rozbicie

>>ladniejszych paciorków jest ogrom,
>W perłach nie o samo piękno chodzi.
masz swoje wierzenia
03-06-2022 16:20 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wiem że nie pytalaś czemu brudne swinie sa namacalną formą powodzenia ale Ci powiem
Nie ma to tamto, dorzuciłeś swoją perełkę.

>>W perłach nie o samo piękno chodzi.
>masz swoje wierzenia
Nie moje wierzenia, tylko jak się powie 'perła' o czymś perłą niebędącym, to idzie nie o żadne banalne piękno, a o pozytywną wyjątkowość.


cr
31-05-2022 21:28 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>>>>JA, też jest iluzją
>>>>A iluzja czym jest?
>>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
>twierdzę co następuje
>-JA jest złudzeniem, iluzja

Więc Kto lub Co więc doświadcza złudzenia, iluzji JA?
01-06-2022 09:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>JA, też jest iluzją
>>>>>A iluzja czym jest?
>>>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>>>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
>>twierdzę co następuje
>>-JA jest złudzeniem, iluzja
>Więc Kto lub Co więc doświadcza złudzenia, iluzji JA?
Źródłem naszego dramatu jest narzucony nam przez patoelity indywidualizm, wolność, egoizm, tworzące narcystyczne JA (ego?). samo z siebie nie istnieje, to produkt, złudzenie stworzone przez patoelity w celu fałszywej identyfikacji Podstawą formowania JA jest utożsamianie się z czymś (narzucone przez patoelity maski tożsamości), które podtrzymuje zniewolenie i iluzoryczną fałszywą identyfikację, efekt manipulacji patoelit poprzez jego podżegania, wzbudzania w nim pragnień, ambicji, zaszczytów, chciwości. to schematy myślowe spreparowane przez patoelity (proces wychowanie, bajki, gry, szkoła, kościół, reklama, kultura, miejsca pracy, prawodawstwo, kary i nagrody), by utrzymać nas w niezaspokojeniu, zniewoleniu wobec nich, żeby pracować u nich i kupować u nich, dla nich, których przetrwanie zależy tylko od tego, jak długo będziemy ich paść. Aż 70% energii marnujemy bezpowrotnie na pompowanie EGO, iluzji. "Życie w zgodzie z sobą" jest zaprogramowane przez patoelity, mamy EGO, ale systemowe. Poznanie raju usuwa EGO, ponieważ nie jest ono konstrukcją biologiczną. Nasze mózgi sa w pętli zewnętrznej, sterowane przez patoelity Od nich zapożyczyłeś słowa, wartości, przekonania z którego masz EGO. Patoelity oczekują oddania - myślą, słowem i czynem, bez EGO nie byloby niewolnika, nasze umysły nie sa nasze.

MY jest pierwotne, w raju JA (EGO) nie występowało i jest jedynym źródłem cierpienia
oluzja jest źródłem cierpienia
qwery (2864 punktów)
>>>>>>>JA, też jest iluzją
>>>>>>A iluzja czym jest?
>>>>>złudzeniem, że mamy wolna wolę.
>>>>Czy to Ty twierdzisz, że "JA" jest złudzeniem, że mamy wolną wolę?
>>>twierdzę co następuje
>>>-JA jest złudzeniem, iluzja
>>Więc Kto lub Co więc doświadcza złudzenia, iluzji JA?
>Źródłem naszego dramatu jest narzucony nam przez patoelity indywidualizm, wolność, egoizm, tworzące narcystyczne JA (ego?). samo z siebie nie istnieje, to produkt, złudzenie stworzone przez patoelity w celu fałszywej identyfikacji Podstawą formowania JA jest utożsamianie się z czymś (narzucone przez patoelity maski tożsamości), które podtrzymuje zniewolenie i iluzoryczną fałszywą identyfikację, efekt manipulacji patoelit poprzez jego podżegania, wzbudzania w nim pragnień, ambicji, zaszczytów, chciwości. to schematy myślowe spreparowane przez patoelity (proces wychowanie, bajki, gry, szkoła, kościół, reklama, kultura, miejsca pracy, prawodawstwo, kary i nagrody), by utrzymać nas w niezaspokojeniu, zniewoleniu wobec nich, żeby pracować u nich i kupować u nich, dla nich, których przetrwanie zależy tylko od tego, jak długo będziemy ich paść. Aż 70% energii marnujemy bezpowrotnie na pompowanie EGO, iluzji. "Życie w zgodzie z sobą" jest zaprogramowane przez patoelity, mamy EGO, ale systemowe. Poznanie raju usuwa EGO, ponieważ nie jest ono konstrukcją biologiczną. Nasze mózgi sa w pętli zewnętrznej, sterowane przez patoelity Od nich zapożyczyłeś słowa, wartości, przekonania z którego masz EGO. Patoelity oczekują oddania - myślą, słowem i czynem, bez EGO nie byloby niewolnika, nasze umysły nie sa nasze.
> MY jest pierwotne, w raju JA (EGO) nie występowało i jest jedynym źródłem cierpienia
>oluzja jest źródłem cierpienia
>

Używasz nadmiernych pojęć, wychodzi mi z Twojego wywodu ze to nie JA uwazasz za zludzenie a indywidualistyczną postawe za błędną. Czlowiek i dzis często zatraca tą indywidualistyczną postawe, to wtedy jak chodzi o dzieci. Kiedys zatracalismy ją pewnie na rzecz szerszej rodziny, czy nawet grupy, takie byly warunki. To nie zadne patoelity tak sterują, taka jest ludzka natura, racjonalna. Liczy sie najbardziej przetrwanie genów. Raz jest interesownie odczuwać wieksza a raz mniejszą wspolnotowosć. Nie da się z istotnym prawdopodobienstwem sukcesu w dzisiejszych zachodnich warunkach dzialać racjonalnie dla przetrwania genów odrzucając swoje interesu na rzecz interesow grupy, co innego kiedyś, w jakimś klanie gdzie wszyscy ze wszystkimi sa spowinowaceni w sytuacji gdy np. wrogie woje atakuja Natura ludzka jest wlasciwa do przetrwania, to przemiany spoleczne byly ostatnio gwaltowne i niestety potrzeba wspolnotowosci czesto nie jest zbierzna z potrzebą przekazania SWOICH genów bo te można przekazac skuteczniej uwalniajac sie od potrzeby wspolnotowosci.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>nie ma
>>Nie ma milczy.
Kłamiesz, tak samo jak w sprawie JA, wolnej woli i wielu innych sprawach;
pl.wikipedia.org/wiki/Milcza


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jest tak jak ma być
Ale przecież ma być inaczej!
(Ups, miałam tego nie mówić...)

cr
31-05-2022 08:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jest tak jak ma być
>Ale przecież ma być inaczej!
jest inaczej,
jesteśmy trwaniem "wybuchu"
np TY jesteś gwiazdą
że zbudowana z gwiazd które umarły
31-05-2022 09:09 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>jest tak jak ma być
>>Ale przecież ma być inaczej!
>jest inaczej,
Sam widzisz.

>jesteś gwiazdą [...] z gwiazd które umarły
Wolę być perłą. Z pereł, które straciły blask.


cr
31-05-2022 09:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>jesteś gwiazdą [...] z gwiazd które umarły
>Wolę być perłą.
właśnie chwyciłem perłe w me łapy pl.wikipedia.org/wiki/Perła_
jaka koincydencja, Freud by jakąś teorię wymyślił
31-05-2022 18:26 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>właśnie chwyciłem perłe w me łapy
Przypominam dzisiaj dzień bez... papierosa
pbs.twimg.(*)WQAE7up3?format=png&name=small
31-05-2022 19:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>właśnie chwyciłem perłe w me łapy
>Przypominam dzisiaj dzień bez... papierosa
>pbs.twimg.(*)WQAE7up3?format=png&name=small
wszystkie nałogi maja jedno źródło, chemia mózgu, wszystko jest zdeterminowane, nie ma wolnej woli
31-05-2022 19:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>jesteś gwiazdą [...] z gwiazd które umarły
>>Wolę być perłą.
>właśnie chwyciłem perłe w me łapy pl.wikipedia.org/wiki/Perła_
>jaka koincydencja, Freud by jakąś teorię wymyślił
nie ta perła się wkleiła, chodziło mi o perla.pl
kurdek (1 punktów)
portal informacyjny i analityczny, który polecam wszystkim do czytania - capitaltribunenews.com/

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365