Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prośba o pomoc!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
11-02-2010 17:17Ammy (2 punktów)Prośba o pomoc!
Ocena -1 na 1

Witam wszystkich
Podziwiam Was za te mądre wypowiedzi i dociekanie prawdy.
Mam mały problem z którym ciężko mi sobie poradzić, a wiem, że dla Was to będzie pryszcz.
Mam do napisania pracę: Społeczna rola filozofii.
W oparciu o wiedzę i swoje własne przemyślenia.
Potrzebna mi WIEDZA )
bardzo proszę o pomoc!!!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lukasz9 (1220 punktów)
A po co racjonliści, skoro jest wujek google i ciocia wikipedia?
Ammy (2 punktów)
>A po co racjonliści, skoro jest wujek google i ciocia wikipedia?
>
Gdybym coś znalazła nie byłoby mnie tutaj
12-02-2010 00:24 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Gdybym coś znalazła nie byłoby mnie tutaj
Celny strzał w stopę, spodziewasz się nadal pomocy?
Kamila Janowicz (598 punktów)
Czy możesz napisać co rozumiesz przez społeczną rolę filozofii? I jakie wymagania postawiła przed Tobą osoba, dla której masz napisać pracę? Czy jest to wykładowca akademicki czy nauczyciel?
Ammy (2 punktów)
>Czy możesz napisać co rozumiesz przez społeczną rolę filozofii? I jakie wymagania postawiła przed Tobą osoba, dla której masz napisać pracę? Czy jest to wykładowca akademicki czy nauczyciel?
>
wykładowca, z którym mamy zajęcia w liceum
zupełnie nie wiem jak się zabrać za to zadanie
nic więcej nie powiedział, rzucił tylko hasło "społeczna rola filozofii"
Kamila Janowicz (598 punktów)
Twoja odpowiedź niczego jeszcze nie wyczerpała. Jaki to przedmiot? Po co jest ta praca? Ile ma mieć stron (jeśli nauczyciel nie powiedział to zapewne jest jakaś średnia liczba stron, które musi zawierać praca na jego przedmiot)?
Musisz jakoś rozwinąć swoją wypowiedź...
pavvel (8272 punktów)
> rzucił tylko hasło "społeczna rola filozofii"

A wrzucałaś to w wyszukiwarkę?
Najlepiej z nazwiskiem tego który zadał wam ten temat.
Bo skoro to wykładowca akademicki, to może sam coś w tym temacie napisał.

Ja na szybko znalazłem coś, co mogłoby chyba robić za gotowca.

Jednak posłużenie się tym w ten sposób byłoby po prostu głupie, bo:
1. Nie tylko ty masz internet i reszta twojej klasy też może z tego skorzystać.
2. Wykładowca też może znać ten tekst, a jeżeli nawet nie, to po wpisaniu kawałka twojej pracy do wyszukiwarki łatwo oceni jej oryginalność.
3. Widać wyraźnie, że nie jest to tekst przez licealistę pisany i nie sądzę, żebyś potrafiła o nim dyskutować, a wykładowca może chcieć jakieś pytania zadać.

Moja rada - znajdź jeszcze kilka podobnych tekstów, a po ich przeczytaniu napisz coś naprawdę od siebie.

Pozdrawiam
Hrihorij (1723 punktów)
Ciekawy temat ale obszerny. Spis literatury może przerosnąć objętością treść pracy. Do pracy można podejść na dwa sposoby:
1. przedstawić różnorodność opinii i na koniec przedstawić swoją z uzasadnieniem
2. tak dobrać cytowaną literaturę aby wyłącznie poprzeć swoją wizję.
Pytanie zasadnicze: Co Ty myślisz o społecznej roli filozofii?
Kret Subwersator (35 punktów)
(zablokowany)
Temat jest na tyle ciekawie i prowokacyjnie postawiony, że mógł to zrobić głupiec, albo mędrzec.

Wytrychem do tematu byłaby informacja, co autor tego tematu chciałby w odpowiedzi dla własnej satysfakcji usłyszeć.

Swoją drogą ciekawe jest, jaka jest społeczna rola malarstwa, rzeźbiarstwa, architektury, itp. A co z poezją?

A społeczna rola nauk społecznych?

Jaka jest rola wozu dla funkcjonowania koła?

Radziłbym zasięgnąć opinii profesora doktora habilitowanego D. Wodoleja.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Podziwiam Was za te mądre wypowiedzi i dociekanie prawdy.
>Mam mały problem z którym ciężko mi sobie poradzić, a wiem, że dla Was to będzie pryszcz.

Pieprz się.

>Mam do napisania pracę: Społeczna rola filozofii.

To przechlapane. Albo i nie.

>W oparciu o wiedzę i swoje własne przemyślenia.

A jednak - przechlapane .

>Potrzebna mi WIEDZA )

Owszem - przydałaby się .

>bardzo proszę o pomoc!!!!

Po pierwsze: nikt tu za Ciebie pracy nie napisze. Ale na sensowną poradę możesz, owszem, liczyć.
Po drugie: na jakie zajęcia ma być ta praca i jakiej ma ona mieć rozmiary?
Po trzecie: co przerabialiście do tej pory?
Po czwarte: jaką podano wam literaturę przedmiotu?
Po piąte: podaj choć zarys Twych własnych intuicji - wtedy dopiero można pomóc rozwinąć.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365