Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zmiany mentalne nas.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
12-02-2010 01:07anche (-14 punktów)Zmiany mentalne nas.
Ocena -8 na 12
Anche.
Wiele osób to czyta i wiele podejmuje sie pisania czegoś tam.
a przecierz istnieje rada naukowa która zerka czasm za pośrednictwem pilnującego.
czy to ma sens, jestem i jesteśmy nadzorowani przez kogoś.
Owszem mamy prawa i możemy wiele, ale jak to ma się do swobody wypowiedzi.
Czy obecne trendy nie są narzucane. Czy istnieje nowa myśl filozoficzna dziś. Czy to tylko powielanie wczoraj.
jest ktoś kto niesie świeże. Chyba brakuje takiej myśli. Coś nie tak w, i z, społeczeństwem.
Kto jest dziś filozofem naczelnym w tym państwie?
Kościół narzuca i kosicół bierze. A Ateizm, co robi?
Tajne spotkania są tajne, nie podnoszą wagi problemu, sa tajne i ukryte.
Więc po co rola i obecność racjonalisty, skoro i ta na marginesie?
kiedy w końcu ktoś powie, że trzeba zmian, kiedy przyjdzie czas na wprowadzenie ich?
Kiedy racjonaliści???
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hrihorij (1723 punktów)
Biedactwo! Zawikłałeś się w niewiadomo co! Jako biolog-przyrodnik wszelkie zmiany (również mentalne!) zozpatruje jako przejaw ewolucji
-jad- (18783 punktów)
Zupełnie nie rozumiem, o co Ci chodzi. Można jaśniej?


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
12-02-2010 14:24 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Zupełnie nie rozumiem, o co Ci chodzi. Można jaśniej?

Uff... Myślałam, że tylko ja tak mam i się wstydziłam zapytać "ale o co chodzi?".

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
Adamiak (36436 punktów)
>A Ateizm, co robi?
   Ateiści.

>Tajne spotkania są tajne, nie podnoszą wagi problemu, sa tajne i ukryte.
   Przemyślę to w myślach, przemyślnie.

>Kiedy racjonaliści???
   W porach!!!
jkl; (5859 punktów)
>kiedy w końcu ktoś powie, że trzeba zmian, kiedy przyjdzie czas na wprowadzenie ich?

Rozumiem tyle, że masz jakiś problem i czekasz aż Ci go ktoś rozwiąże.
Rany, jak ja nie lubię smętnych, biernych narzekaczy...
12-02-2010 10:09
 Ocena 12 na 12
Smith (10069 punktów)
>Anche.
Smith
>Wiele osób to czyta i wiele podejmuje sie pisania czegoś tam.
No tak już jest od kiedy wynaleziono pismo i analfabetyzm powoli zaczął stawać się coraz bardziej elitarny.
>a przecierz istnieje rada naukowa która zerka czasm za pośrednictwem pilnującego.
>czy to ma sens, jestem i jesteśmy nadzorowani przez kogoś.
Pszeciesz, nie ma szenszu kupowacz kredenszu.
> Owszem mamy prawa i możemy wiele, ale jak to ma się do swobody wypowiedzi.
Z pomocą amatorskiego sprzętu, możesz nagrać swoje przemówienie i umieścić na jakiejś tubie, skoro rady nadzorcze telewizji nie chcą emitować twoich przemówień.
>Czy obecne trendy nie są narzucane.
Czy ktoś na siłę karze Ci oglądać telewizję i czytać gazety?
>Czy istnieje nowa myśl filozoficzna dziś. Czy to tylko powielanie wczoraj.
Zajrzyj najpierw do historii filozofii i porównaj zawartość z myślą nową.
>jest ktoś kto niesie świeże. Chyba brakuje takiej myśli.
Chyba nie chce Ci się poszukać.
>Coś nie tak w, i z, społeczeństwem.
Tylko go nie naprawiaj. Please.
>Kto jest dziś filozofem naczelnym w tym państwie?
Naczelnym to każdy z racji urodzenia jest, nawet w tym państwie.
>Kościół narzuca i kosicół bierze.
Kosicół kosi a raczej strzyże barany przede wszystkim i narzuca się z tym swoim fryzjerstwem, każdemu kto popadnie nawet łysym.
>A Ateizm, co robi?
Hasłem zapisanym stoi w encyklopediach tudzież słownikach i takich tam innych, z których korzystać nie warto bo se można na forum popisać. No nie?
>Tajne spotkania są tajne, nie podnoszą wagi problemu, sa tajne i ukryte.
A q..a tajne spotkania jakie mają być, jawne?
>Więc po co rola i obecność racjonalisty, skoro i ta na marginesie?
Rola jak to rola jest po to by ją odgrywać albo na niej uprawiać. W pierwszym wypadku trzeba się jej nauczyć a w drugim zasiać coś by wykiełkowało i pielęgnować by wyrosło.
>kiedy w końcu ktoś powie, że trzeba zmian, kiedy przyjdzie czas na wprowadzenie ich?
Balcerowicz musi odejść i Czas już minął
>Kiedy racjonaliści???
A kiedy cykliści?
Arłukowicz (3162 punktów)
Na szczęście jest piątek !
Spróbuje Ci odpowiedzieć na nurtujące Cię problemy nad ranem, bo teraz, na trzeżwo nie daję rady
12-02-2010 20:15 
 Ocena 1 na 1
gama (1062 punktów)
A ja chyba zrozumiałem... Ten tekst jest tłumaczeniem z obcego języka na polski - oczywiście po "wrzuceniu" tekstu na Tłumacza Google (ów tłumacz nie takie numery wykręca).
14-02-2010 16:03 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Ten tekst jest tłumaczeniem z obcego języka na polski...

Oto tekst chińskiego oryginału:

安谢。
很多人阅读和写作得跟8月的东西太多了。
和科学理事会#37027;里谁的目光透过#38450;范。
是否有意义,我并受人监督。
是的,我们有法律,我们可以很多,但就是言论自由。
无论是当前的趋势没有限制。是否有今天的新的哲学思想。难道仅仅复制昨天。
是谁带来的新鲜人。我想没有这样的想法。在和一些错误的,社会的。
哲学家谁是现在在这个国家首席?
教会的规定,并采取#12290;和无神论,是什么?
会议是秘密的秘密,不提高问题的严重性,他们秘密和隐蔽。
那么什么样的作用和理性主义的存在,而且由于利润?
当你终于告诉别人,你必须改变在时机成熟时,向他们介绍?
当理性?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
gama (1062 punktów)
>Oto tekst chińskiego oryginału:

Używając Tłumacza Google możemy się fajnie bawić tłumaczeniami...
Poniżej wersja dla nieznających chińskiego (z małymi podpowiedziami).

كثير من الناس القراءة والكتابة في آب / أغسطس يأخذ الكثير من شيء هناك.
والمجلس العلمي przecierz هناك من اللمحات عن طريق czasm حراسة.
اذا كان من المنطقي ، وأنا ويتم الإشراف عليها من قبل شخص ما.
نعم ، لدينا قوانين ويمكننا كثيرة ، ولكن كما هو حرية التعبير.
إذا كانت الاتجاهات الراهنة ليست مفروضة. هل هناك فكر فلسفي جديد اليوم. هل هو مجرد نسخ أمس.
هو الشخص الذي يجلب الطازجة. أعتقد أن ليس هناك مثل هذه الافكار. شيء خاطئ في ووالمجتمع.
الفيلسوف الذي هو الآن كبير في هذا البلد؟
الكنيسة ويفرض اتخاذ kosicół. والإلحاد ، وماذا يعني؟
لقاءات سرية هي سرية ، لا تثير لخطورة المشكلة ، فهي سرية وخفية.
ماذا في ذلك دور وجود عقلاني ، وأنه منذ الهوامش؟
في النهاية عندما تخبر أحدا أن تضطر إلى تغيير عندما يحين الوقت لتعريفهم؟
عندما العقلانيون؟
rexus (2343 punktów)
Łota faka sziet?
Menel De Lux (3111 punktów)
Ufff !!!???!!! o co tak wlasciwie ci chodzi?
exeqtor (359 punktów)
Być może wypowiedz Anche pełni funkcję szukania ludzi z podobną świadomością problemu planowanego i kontrolowanego społeczeństwa, któremu w jego nieświadomości narzuca się kolektywy.
Swoboda wypowiedzi w filtrowanej sieci internetowej stwarza z kolei możliwość miarodajnie rzetelnego uwzględnienia świadomości/nieświadomości społeczeństwa o pewnym rzeczywistym stanie przez odpowiednie organy (choćby projekt echelon).
Urodziliśmy się zastając świat takim jakim jest, często nie zastanawiamy się dlaczego taki jest, często podświadomie naśladujemy pewne wzorce. Globalizacja zabija indywidualizm. W radiu słychać utwory w języku angielskim i ojczystym, czy nie istnieje wiecej języków w których wykonuje się muzykę ? kto narzuca nam taki kolektyw ? w jakim celu ? Ateista czy teista nie ma różnicy, wszyscy wierzymy w jednego boga na imię mu pieniądz, jest siłą sprawczą, modlitwą konsumpcjonizm.
kristov (1 punktów)
Dzięki... bo po sobocie to nie ma nic lepszego niż prysznic.
Kret Subwersator (35 punktów)
(zablokowany)
Więc po co rola i obecność racjonalisty, skoro i ta na marginesie?
>kiedy w końcu ktoś powie, że trzeba zmian, kiedy przyjdzie czas na wprowadzenie ich?
>Kiedy racjonaliści???


Trochę mnie niepokoi reakcja na ten wątek. Chciałem coś sam napisać, ale teraz to już wątpię w sens narzucania własnej wypowiedzi, skoro w ten sposób traktuje się tu nowo przybyłych.

Wiem, że styl wypowiedzi autora pozostawia trochę do życzenia, ale w sumie jego przesłanie jest dla mnie jasne, chociaż nie mam zdania czy uzasadnione, ponieważ nie interesowałem się i brakuje mi wiedzy na ten temat.

Ponieważ autor wątku został zablokowany waszymi ocenami, zadaję niektóre postawione przez niego pytania jeszcze raz, mimo że nie mam wiedzy i argumentacji autora wątku.

Czy Racjonaliści są naprawdę marginalnym zjawiskiem?
Czy Racjonalistom potrzeba zmian, żeby zostali zauważeni?
exeqtor (359 punktów)
Anche to doskonały przykład niewygody tego co nie do końca jasne i wywołuje poniekąd jakiś strach, dlatego też grupa osób wysyła go na banicję. Racjonaliści nie do końca dojrzali do refleksji za to dojrzali jak najbardziej do mentalnego chuligaństwa, w którym to riposta jest jak najbardziej na czasie. Jak widać takie zachowanie ma jakieś publiczne przyzwolenie co jest niepokojące a przynajmniej zmniejsza wartość tego forum. Wstyd.
14-02-2010 16:14 
 Ocena 1 na 1
Kret Subwersator (35 punktów)
(zablokowany)
Racjonaliści nie do końca dojrzali do refleksji za to dojrzali jak najbardziej do mentalnego chuligaństwa, w którym to riposta jest jak najbardziej na czasie. Jak widać takie zachowanie ma jakieś publiczne przyzwolenie co jest niepokojące a przynajmniej zmniejsza wartość tego forum. Wstyd.


Podoba mi się twoja wypowiedź. Widzę, że tu czasem tylko pozornie racjonalnie bywa, że ostrożność i czujność są wskazane i że lepiej się nie czuć jak u siebie w domu.

A co twoim zdaniem należałoby zmienić?
Piszesz o mentalnym chuligaństwie, co masz na myśli?
Moje wrażenia są na razie takie, że racjoanalizm w odpowiedziach pryska w momencie, w którym przestaje chodzić o pietruszkę.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Anche... wywołuje poniekąd jakiś strach, dlatego też grupa osób wysyła go na banicję.
Na zarzut, że się kupy nie trzymają tutejsze idee padła punktowa odpowiedź, że trzyma się w kupie tutejsza społeczność. Zgodność mas jest wartościowa politycznie, więc popierana.

>takie zachowanie ma jakieś publiczne przyzwolenie co jest niepokojące
Odkąd naczelny filozof forum ma ambicje polityczne, otaczają go karierowicze.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
14-02-2010 19:08 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
>Anche to doskonały przykład niewygody

W rzeczy samej- totalne ignorowanie ortografii i interpunkcji oraz nieco bełkotliwa forma wypowiedzi Anche są dla mnie niewygodne.
diogenes (42753 punktów)
>Kiedy racjonaliści???

Nawet najbardziej irracjonalne poglądy możliwe są dzięki pewnej fundamentalnej dozie racjonalnego myślenia. Racjonalność jest po prostu biologiczną koniecznością. Głupota, np. religijna, jest luksusem możliwym tylko na czyjś koszt. Nikt nie myli chleba z modlitwą.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365