Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Polska jest według ciebie państwem prawa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-05-2009 16:05Bożydar (2279 punktów)Czy Polska jest według ciebie państwem prawa?
Ocena 2 na 2
Zdecydowanie nie jest.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Satyr (4285 punktów)
>Zdecydowanie nie jest.

Popieram. Gdzieś tu już pisałem o kpinach z Konstytucji (w wykonaniu Sądu Najwyższego).
Jak ktoś miał (nie)przyjemność uczestniczyć w rozprawie (szczególnie w takiej, gdzie spiera się obywatel np. ze Skarbem Państwa) to może się dopatrzeć tak karkołomnych wykładni prawa, że żaden prawnik nie byłby wstanie przewidzieć, iż dany przepis można tak a nie inaczej rozumieć.

Pozdrawiam
01-05-2009 18:17 
 Ocena 4 na 4
Robert Zawecki (4718 punktów)
   Jednym z bardziej karkołomnych przedsięwzięć jest wyrok SN w sprawie M.Jurczyka, zwłaszcza w kontekście opublikowanej całej książki z jego meldunkami, raportami i kartami pracy.

EDIT: To mój jubileuszowy post nr 1000! Wiwat!
xarion (917 punktów)

>EDIT: To mój jubileuszowy post nr 1000! Wiwat!
Czyli wypada pogratulowac..?
I tak trzymac......
Meretseger (61860 punktów)

>EDIT: To mój jubileuszowy post nr 1000! Wiwat!
>

Gratulacje!!!
04-05-2009 19:32 
 Ocena 2 na 2
aenigma (455 punktów)
>EDIT: To mój jubileuszowy post nr 1000! Wiwat!

Nie liczy się ilość, ale jakość...
Bożydar (2279 punktów)
Polecam Ustawę Karno Skarbową zaczynającą się od wyłączenia podstawowej części Kodeksu Karnego z zasadą domniemania niewinności włącznie. Ile procent Polaków wie o tym, że przed sądem w Polsce trzeba udowadniać własną niewinność, co chyba z resztą jest sprzeczne z aktami prawa międzynarodowego.
Bożydar (2279 punktów)
Widziałem trochę interpretacji w wykonaniu SN i brzydkie słowo mi się tylko nasuwa na usta, ale może jest też całkiem cenzuralne słowo o nazwie występek.
Art 231 § 2 się kłania, a może ktoś z was zna inna kwalifikację prawną dla takiego czynu?
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>Zdecydowanie nie jest.

Nie jest, nie była i wydaje mi się, że jeszcze przez długi czas nie będzie.

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
diogenes (42753 punktów)
Dopóki nie masz z nim do czynienia.
Matix (5786 punktów)
ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
Bożydar (2279 punktów)
>ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!

a ja ująłbym to w stwierdzenie że jest państwem prawników.
Liss (2003 punktów)
> >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
> a ja ująłbym to w stwierdzenie że jest państwem prawników.
tylko niektórych prawników .
Bożydar (2279 punktów)
>> >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
>> a ja ująłbym to w stwierdzenie że jest państwem prawników.
> tylko niektórych prawników .
>
Tych niektórych jest niestety całkiem sporo Liss

Czy sama jestes może prawnikiem?
Liss (2003 punktów)
>>> >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
>>> a ja ująłbym to w stwierdzenie że jest państwem prawników.
>> tylko niektórych prawników .
>>
>Tych niektórych jest niestety całkiem sporo Liss
>Czy sama jestes może prawnikiem?
Nie a o co chodzi ?
01-05-2009 18:47 
 Ocena 2 na 2
Robert Zawecki (4718 punktów)
>ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
...ale już nie Sprawiedliwości!
Liss (2003 punktów)
>>ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
>...ale już nie Sprawiedliwości!
>
i nie obywatelska.........
Liss (2003 punktów)
>ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
Lewa,lewa ,raczej .
Bożydar (2279 punktów)

Ciekawi mnie, czy pojawi się tu ktoś, kto będzie argumentować przeciw?
Osobiście uważam i jestem niestety w stanie to udowodnić, że Polska jest w swojej znacznej rozciągłości organizacją o przestępczym charakterze.
Jak można nazwać inaczej to coś, co selektywnie i bezwzględnie włącza i wyłącza dla własnej korzyści napisane przez siebie prawo i sprowadza obywatela do roli podatnika, mydląc mu oczy rzekomą demokracją? Może tak było zawsze, ale teraz jest jakościowo nowa sytuacja, kiedy skala tego zjawiska jest znana i już nie sposób tego ukryć.
01-05-2009 19:11 
 Ocena 1 na 1
xarion (917 punktów)
>Ciekawi mnie, czy pojawi się tu ktoś, kto będzie argumentować przeciw?
Zeby argumentowac przeciw, trzeba byc albo - za przeproszeniem - glupim, albo
slepym (z klapkami na oczach na dodatek)...
Kon - jaki jest - kazdy widzi...
tzw "panstwo prawa" pozostaje pustym zapisem konstytucji...i to w charakterze
quasi-deklaratywnym.....
finerbijk (17282 punktów)

Jedyne prawo jakie dobrze działa w Polsce, to prawo grawitacji.
Liss (2003 punktów)
>Jedyne prawo jakie dobrze działa w Polsce, to prawo grawitacji.
>
Fakt ,prawo omha już tak dobrze nie działa ,sam sprawdzłem - ale moze to tylko wina sprzętu .
Bożydar (2279 punktów)

Ciało rzucone na łoże traci na oporze?

Opór prawa jest odwrotnie proporcjonalny do smarowania

Prawo łoma działa ciągle dobrze, piwnicę czyści.
Bożydar (2279 punktów)
Jedyne prawo jakie dobrze działa w Polsce, to prawo grawitacji.

Chyba masz na myśli to że gówno na wierzch wypływa? Pytam się co z tego, skoro bez konsekwencji dla paskudzących.
finerbijk (17282 punktów)

>Chyba masz na myśli to że gówno na wierzch wypływa? Pytam się co z tego, skoro bez konsekwencji dla paskudzących.

To chyba już prawo Archimedesa
Bożydar (2279 punktów)

Bez grawitacji prawo Archimedesa nie działa.

darlove (2804 punktów)
Niechze pomysle... Buchachachachachachachachachachachachachacha.... I niechze to wystarczy za odpowiedz.

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365