 |
Czy Polska jest według ciebie państwem prawa? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-05-2009 16:05 | Bożydar (2279 punktów) | Czy Polska jest według ciebie państwem prawa?
2 na 2 | Zdecydowanie nie jest. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Satyr (4285 punktów) | >Zdecydowanie nie jest.
Popieram. Gdzieś tu już pisałem o kpinach z Konstytucji (w wykonaniu Sądu Najwyższego). Jak ktoś miał (nie)przyjemność uczestniczyć w rozprawie (szczególnie w takiej, gdzie spiera się obywatel np. ze Skarbem Państwa) to może się dopatrzeć tak karkołomnych wykładni prawa, że żaden prawnik nie byłby wstanie przewidzieć, iż dany przepis można tak a nie inaczej rozumieć.
Pozdrawiam
|
|
|  | | xarion (917 punktów) |
> EDIT: To mój jubileuszowy post nr 1000! Wiwat!  Czyli wypada pogratulowac..?  I tak trzymac......
|
|
|  | | Meretseger (61860 punktów) | |
|
|  | 2 na 2 | aenigma (455 punktów) | > EDIT: To mój jubileuszowy post nr 1000! Wiwat!Nie liczy się ilość, ale jakość...
|
|
 | | Bożydar (2279 punktów) | Polecam Ustawę Karno Skarbową zaczynającą się od wyłączenia podstawowej części Kodeksu Karnego z zasadą domniemania niewinności włącznie. Ile procent Polaków wie o tym, że przed sądem w Polsce trzeba udowadniać własną niewinność, co chyba z resztą jest sprzeczne z aktami prawa międzynarodowego.
|
|
 | | Bożydar (2279 punktów) | Widziałem trochę interpretacji w wykonaniu SN i brzydkie słowo mi się tylko nasuwa na usta, ale może jest też całkiem cenzuralne słowo o nazwie występek. Art 231 § 2 się kłania, a może ktoś z was zna inna kwalifikację prawną dla takiego czynu?
|
|
2 na 2 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | >Zdecydowanie nie jest.
Nie jest, nie była i wydaje mi się, że jeszcze przez długi czas nie będzie.
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Dopóki nie masz z nim do czynienia.
|
|
| Matix (5786 punktów) | ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
|
|
 | | Bożydar (2279 punktów) | >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!
a ja ująłbym to w stwierdzenie że jest państwem prawników.
|
|
|  | | Liss (2003 punktów) | > >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa! > a ja ująłbym to w stwierdzenie że jest państwem prawników. tylko niektórych prawników .
|
|
| |  | | Bożydar (2279 punktów) | >> >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa! >> a ja ująłbym to w stwierdzenie że jest państwem prawników. > tylko niektórych prawników . > Tych niektórych jest niestety całkiem sporo Liss
Czy sama jestes może prawnikiem?
|
|
| | |  | | Liss (2003 punktów) | >>> >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa! >>> a ja ująłbym to w stwierdzenie że jest państwem prawników. >> tylko niektórych prawników . >> >Tych niektórych jest niestety całkiem sporo Liss >Czy sama jestes może prawnikiem? Nie a o co chodzi ?
|
|
 | 2 na 2 | Robert Zawecki (4718 punktów) | > ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!...ale już nie Sprawiedliwości!
|
|
|  | | Liss (2003 punktów) | > >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa!> ...ale już nie Sprawiedliwości!  > i nie obywatelska.........
|
|
 | | Liss (2003 punktów) | >ująłbym to tak: jest państwem prawa, a nawet prawa! Lewa,lewa ,raczej .
|
|
3 na 3 | Bożydar (2279 punktów) |
Ciekawi mnie, czy pojawi się tu ktoś, kto będzie argumentować przeciw? Osobiście uważam i jestem niestety w stanie to udowodnić, że Polska jest w swojej znacznej rozciągłości organizacją o przestępczym charakterze. Jak można nazwać inaczej to coś, co selektywnie i bezwzględnie włącza i wyłącza dla własnej korzyści napisane przez siebie prawo i sprowadza obywatela do roli podatnika, mydląc mu oczy rzekomą demokracją? Może tak było zawsze, ale teraz jest jakościowo nowa sytuacja, kiedy skala tego zjawiska jest znana i już nie sposób tego ukryć.
|
|
 | 1 na 1 | xarion (917 punktów) | >Ciekawi mnie, czy pojawi się tu ktoś, kto będzie argumentować przeciw? Zeby argumentowac przeciw, trzeba byc albo - za przeproszeniem - glupim, albo slepym (z klapkami na oczach na dodatek)... Kon - jaki jest - kazdy widzi... tzw "panstwo prawa" pozostaje pustym zapisem konstytucji...i to w charakterze quasi-deklaratywnym.....
|
|
1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) |
Jedyne prawo jakie dobrze działa w Polsce, to prawo grawitacji.
|
|
 | | Liss (2003 punktów) | > Jedyne prawo jakie dobrze działa w Polsce, to prawo grawitacji.> Fakt ,prawo omha już tak dobrze nie działa ,sam sprawdzłem  - ale moze to tylko wina sprzętu .
|
|
|  | | Bożydar (2279 punktów) |
Ciało rzucone na łoże traci na oporze?
Opór prawa jest odwrotnie proporcjonalny do smarowania
Prawo łoma działa ciągle dobrze, piwnicę czyści.
|
|
 | | Bożydar (2279 punktów) | Jedyne prawo jakie dobrze działa w Polsce, to prawo grawitacji.
Chyba masz na myśli to że gówno na wierzch wypływa? Pytam się co z tego, skoro bez konsekwencji dla paskudzących.
|
|
|  | | finerbijk (17282 punktów) |
>Chyba masz na myśli to że gówno na wierzch wypływa? Pytam się co z tego, skoro bez konsekwencji dla paskudzących.
To chyba już prawo Archimedesa
|
|
| |  | | Bożydar (2279 punktów) |
Bez grawitacji prawo Archimedesa nie działa.
|
|
| darlove (2804 punktów) | Niechze pomysle... Buchachachachachachachachachachachachachacha.... I niechze to wystarczy za odpowiedz.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|