Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ingres nowego biskupa polowego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-12-2010 14:18AdamGr (3037 punktów)Ingres nowego biskupa polowego
Ocena 5 na 5
"Pod sztandarem Ewangelii, a także wojskowym sztandarem z orłem i hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" jest miejsce dla nas wszystkich - powiedział nowy biskup polowy Józef Guzdek podczas niedzielnego ingresu do Katedry Polowej WP w Warszawie."

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego....OGNIA !
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Guzik (2020 punktów)
>"Pod sztandarem Ewangelii, a także wojskowym sztandarem z orłem i hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna"
>jest miejsce dla nas wszystkich - powiedział nowy biskup polowy Józef Guzdek podczas niedzielnego
>ingresu do Katedry Polowej WP w Warszawie."
>W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego....OGNIA !

Zanim to się stało kandydatem był Żarski.

Wydawało się, że pewniakiem do tej funkcji jest wikariusz generalny i administrator diecezji polowej ks. płk Sławomir Żarski. Nieoficjalnie wiemy, że przychylny był mu np. były nuncjusz abp Józef Kowalczyk. Nie podzielał jego poglądów, ale uważał, że ta kandydatura jest "naturalna".
Prezydent rozmawia z nuncjuszem
Jednak szanse ks. Żarskiego gwałtownie zmalały. Jeszcze podczas pogrzebów ofiar katastrofy z 10 kwietnia niemal zrównywał je z polskimi oficerami pomordowanymi w Katyniu, a w wywiadzie dla KAI atakował tych, którzy takie porównanie kwestionowali.


Prezydent podobno się sprzeciwił, mówiąc, że pan Żarski nie dostanie nominacji na generała i... o dziwo pomogło.
Tak trzymać panie prezydencie!
19-12-2010 14:41 
 Ocena 2 na 2
AdamGr (3037 punktów)
A w kaburach mają pistolety na wodę święconą.
19-12-2010 14:53 
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>A w kaburach mają pistolety na wodę święconą.

Poświęcone!
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>A w kaburach mają pistolety na wodę święconą.

a w mankietach szpileczki do nakłuwania prezerwatywek... W imię miłości bliźniego oczywista!


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
maruda (5550 punktów)
A może by go tak sprawdzić i grzecznie zapytać ordynariat czy wesprą nowy prężny ruch religijny pod patronatem Jego Mackowatości, a choćby dobrym słowem.
AdamGr (3037 punktów)
Tak mi się przypomniało skojarzeniowo, onegdaj Stalin na pewnej konferencji zapytał ile Papież ma wojska.
Nie przewidział że wcale nie trzeba mieć własnego.
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
Wszystkich ich razem powinno się wy....tegować z armii. Państwo i jego instytucje w tym wojsko powinno być sprawne i wolne od klechów. Do niczego nie są tam potrzebni. Każdy żołnierz indywidualnie może się modlić jak mu to potrzebne, najlepiej po służbie lub na przepustce, "broń boże" na polu walki.
19-12-2010 20:09 
 Ocena 1 na 1
PiotrB (2937 punktów)
>wojsko powinno być sprawne i wolne od klechów. Do niczego nie są tam potrzebni.

Skąd wiesz, że księża (duszpasterze) nie są potrzebni w wojsku? A jeśli obecność księdza w oddziale podnosi morale żołnierzy, wtedy uznałbyś, że jednak są przydatni?
AdamGr (3037 punktów)

>Skąd wiesz, że księża (duszpasterze) nie są potrzebni w wojsku? A jeśli obecność księdza w oddziale podnosi morale żołnierzy, wtedy uznałbyś, że jednak są przydatni?

1.W jaki sposób ma podnieść morale żołnierzy ?
2.Czy byłeś w wojsku ?
19-12-2010 20:52 
 Ocena 1 na 1
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Skąd wiesz, że księża (duszpasterze) nie są potrzebni w wojsku? A jeśli obecność księdza w oddziale podnosi morale żołnierzy, wtedy uznałbyś, że jednak są przydatni?

- Żołnierz, którego morale zależy od księdza, jest żałosny i też nie jest potrzebny. Teraz czas na zawodowców. Ma dobrze wykonywać swoją pracę, za pieniądze...jak wszyscy oczywiście.
20-12-2010 13:03 
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>>wojsko powinno być sprawne i wolne od klechów. Do niczego nie są tam potrzebni.
>Skąd wiesz, że księża (duszpasterze) nie są potrzebni w wojsku?

Oczywiście, że są potrzebni - z nimi rośnie skuteczność zabijania. Na wojnie - o to w końcu chodzi. Będąc przedstawicielami Boga - mają doświadczenie (teoretyczne na pewno, z praktyką różnie) w "skutecznych formach walki z przeciwnikiem".

>A jeśli obecność księdza w oddziale podnosi morale żołnierzy, wtedy uznałbyś, że jednak są przydatni?

A jak rozumiesz pojecie "morale"? Ciekawy temat: "morale mogących zabijać".
Powiedzmy, że łagodnie widzę to tak:
futro?
To łagodniejsza wersja ciemnej strony natury człowieka...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
20-12-2010 13:55 
 Ocena 1 na 1
PiotrB (2937 punktów)
>A jak rozumiesz pojecie "morale"? Ciekawy temat: "morale mogących zabijać".

Ja rozumiem, że fajnie by było, gdyby na świecie nie było wojen, ale jest to póki co utopijne marzenie.
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>>A jak rozumiesz pojecie "morale"? Ciekawy temat: "morale mogących zabijać".
>Ja rozumiem, że fajnie by było, gdyby na świecie nie było wojen, ale jest to póki co utopijne marzenie.
wybaczy Pan że Pana troszkę pognębię - ale to naprawdę bez złośliwości! Wiem, że trudno mi uwierzyć...
Ale:
skąd te wojny? oczywiście, że nie wszystko przez religię, bo w sumie przez "człowieka". Ale znow mi sie gryzie "miłość bliźniego" i "obraz na podobieństwo".

Proszę się nie gniewać: to się "kupy nie trzyma". Nieelegancko ujmując.

Ja, przewrotnie - wolałbym to "zwalać" na "te szympansy" co mnie z drzewa zrzuciły niż "dobrodusznego" Boga...

Skoro coś jest miłością, to czy nie za dużo "skutków ubocznych" ma taka miłość? A może różnie pojmujemy miłość?

No - ale zobaczymy jaki kierunek obierze Biskup Polowy!
Może namówi prezydenta na coś... pozytywnego ?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
AdamGr (3037 punktów)
Słuszną inicjatywą byłoby obcięcie luf czołgom.
Czyli prewencja.
20-12-2010 14:23 
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Słuszną inicjatywą byłoby obcięcie luf czołgom.
>Czyli prewencja.
A oczywiście - obcięte lufy sprzedajemy na złom, i zasilamy świątynie opatrzności lub inny Świebodzin? czy przysposabiając w inny być może nowatorski sposób?

(Bumar też się ucieszy, bo złomy się wymieni na nowe, i kółko troszkę się zakręci )

A tak wspomniawszy Świebodzin... ciekawe co na to Godzilla? Jaki kraj, taki terroryzm... Też mi pełnia służy


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
20-12-2010 14:40 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)

Jak to jak, wszak ja już postulowałem coby zainteresować reżyserów japońskich i dokręcić odcinek "Godzilla vs Chryst".
Oczywiście z wersjami do wyboru w zaleznosci od dystrybutora : zwycięża Godzilla, lub Chryst.
20-12-2010 15:10 
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Jak to jak, wszak ja już postulowałem coby zainteresować reżyserów japońskich i dokręcić odcinek "Godzilla vs Chryst".
>Oczywiście z wersjami do wyboru w zaleznosci od dystrybutora : zwycięża Godzilla, lub Chryst.
>
AJ! No jak do wyboru... OJ! klawiatura może się popsuć od tych tfu tfu słów niegodnych!


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
AdamGr (3037 punktów)
Wersja to mniejszy problem.
Większy jest taki czy Chryst ma czymś ziać, strzelać emitować, wybuchać itd.
Wszak wiadomo że to co ludzi przyciąga to efekty specjalne vide stosy i płonący heretycy.
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Wersja to mniejszy problem.
>Większy jest taki czy Chryst ma czymś ziać, strzelać emitować, wybuchać itd.
>Wszak wiadomo że to co ludzi przyciąga to efekty specjalne vide stosy i płonący heretycy.
>
To może MOC...
Świebodzińska figura spoziera na miasto i całe miasto niepokalanie poczęte! I wszystko jak klony malutkie będzie biegać... Przy okazji pozyska się widownie kultowego przeboju "Omen"...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
PiotrB (2937 punktów)
>skąd te wojny? oczywiście, że nie wszystko przez religię, bo w sumie przez >"człowieka". Ale znow mi sie gryzie "miłość bliźniego" i "obraz na podobieństwo".

No pewnie i jeszcze "nadstaw drugi policzek" tak, tak. Ale gdy masz imperatyw "miłuj swego bliźniego" a jeden bliźni - niech to będzie jakiś zły Niemiec, celuje z karabinu do drugiego bliźniego - niewinne dziecko, to masz prawo zabić w obronie. Tak samo z żołnierzami. Maria Peszek powiedziała kiedyś, że jakby wybuchła wojna, to ona od razu dezerteruje z pola walki. Uczciwe. Spójrz jednak historycznie - kiedyś ludzie nie bali się oddać swoje życie dla dobra ojczyzny. Dzisiaj drżymy ze strachu przed gwałtowną śmiercią. Oprócz muzułmanów - oni się śmierci nie boją. I jak będzie wyglądał świat, gdy po jednej stronie staną nieustraszeni muzułmanie, a po drugiej Marie Peszek? Gdzie zdezerterują ci ostatni?
20-12-2010 14:31 
 Ocena 6 na 6
Alicja Duda (25557 punktów)
> Spójrz jednak historycznie - kiedyś ludzie nie bali się oddać swoje życie dla dobra ojczyzny. Dzisiaj drżymy ze strachu przed gwałtowną śmiercią. Oprócz muzułmanów - oni się śmierci nie boją. I jak będzie wyglądał świat, gdy po jednej stronie staną nieustraszeni muzułmanie, a po drugiej Marie Peszek? Gdzie zdezerterują ci ostatni?

Jakiś amerykański generał powiedział do swoich żołnierzy, że tylko idiota oddaje życie za ojczyznę bo z martwych ojczyzna nie ma żadnego pożytku.
Całkowicie się z nim zgadzam trzeba raz na zawsze skończyć z powtarzaniem bzdur o bohaterach co umarli za ojczyznę. Dla ojczyzny się żyje.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
AdamGr (3037 punktów)
Kobiety zaczęły przechodzić przeszkolenie wojskowe ?
21-12-2010 09:55 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>Kobiety zaczęły przechodzić przeszkolenie wojskowe ?
Bardzo dawno. Na przykład ja w 1977.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
20-12-2010 14:52 
 Ocena 1 na 1
PiotrB (2937 punktów)
> Całkowicie się z nim zgadzam trzeba raz na zawsze skończyć z powtarzaniem bzdur o bohaterach co umarli za ojczyznę. Dla ojczyzny się żyje.

No przecież nie chodziło mi o bohaterskie umieranie jako cel sam w sobie. Mówimy przecież o żołnierzach. Chodzi mi więc o walkę z narażeniem życia. Na polu walki życie się przecież naraża. Pytanie, czy racjonalnie jest walczyć z narażeniem życia w obronie swojej rodziny (i ojczyzny), czy uciekać byle tylko uratować swoje życie? Byle przeżyć? Mówię wiec o konkretnej sytuacji np napaści obcego państwa.
20-12-2010 14:38 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)
Muzułmanie cie widzę strasznie bolą ?
Ty patrz bliżej bo ci katolik pochodnią tyłek osmali
20-12-2010 14:43 
 Ocena 2 na 2
i.czaplicka (5782 punktów)
>> - kiedyś ludzie nie bali się oddać swoje życie dla dobra ojczyzny. Dzisiaj drżymy ze strachu przed gwałtowną śmiercią.
Strach przed śmiercią pojawia się w wieku dojrzałym. Nie boja się śmierci ludzie młodzi- wystarczy spojrzeć na statystki dotyczące wypadków samochodowych.
Im tez najłatwiej wtłoczyć do głowy ideologię i posłać na pole bitwy.
A dojrzałość nie jest tylko pochodną wieku.
20-12-2010 15:07 
 Ocena 2 na 2
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>niech to będzie jakiś zły Niemiec, celuje z karabinu do drugiego bliźniego

skąd ta zapobiegliwość? skąd to podsycanie zły Niemiec, zły Rusek? Może warto zmienić troszkę retorykę? Skąd w młodych i otwartych umysłach - stara retoryka...
Może potrzeba ... jak w Biblii? Przemaszerować z narodem po pustyni co by starcy padli ?

>I jak będzie wyglądał świat, gdy po jednej stronie staną nieustraszeni muzułmanie, a po drugiej Marie Peszek? Gdzie zdezerterują ci ostatni?

Prewencyjnie zagazujemy wszystkich muzułmanów czy tez może stac nas na taki wysiłek:

"Co zrobić aby nie stanęli po jednej stronie nieustraszeni muzułmanie a po drugiej Marie Peszek?"

To co robi Pan, to stwarzanie zagrożenia w świadomości przeciwnika. PO CO?

"Kościół Wiecznie Walczący"? PO CO?

Pan nie zakańcza wojen, tylko podtrzymuje pamięć o nich - PO CO?

"...przebaczamy i prosimy o wybaczenie..." rok 1965
"... a jeden bliźni - niech to będzie jakiś zły Niemiec, celuje z karabinu do drugiego bliźniego - niewinne dziecko..." rok 2010

Polak tez może potrafi do dziecka strzelać. Cytat o belce w oku?

Kiedy polski żołnierz może strzelić do dziecka?

Może warto pomyśleć: Co zrobić aby Polski żołnierz nie musiał strzelać do dziecka?

Tylko na tym nikt nie zarobi, a Kościół nawet straci?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
PiotrB (2937 punktów)
Co za totalne niezrozumienie mojej wypowiedzi przy jednoczesnym bezczelnym czepialstwie!
20-12-2010 15:36 
 Ocena 2 na 2
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Co za totalne niezrozumienie mojej wypowiedzi przy jednoczesnym bezczelnym czepialstwie!
>
zacytuje klasyka:
Cytat:

Bzyk-bzyk-bzyk,
ram-pam-pam,
Co to znaczy?
Nie wiem sam


sumienie Polaka Katolika nie wyrabia?
zapytam jeszcze raz:

Może warto pomyśleć: Co zrobić aby Polski żołnierz nie musiał strzelać do dziecka?

Na razie dano nowego biskupa polowego i nowa ustawę, pisałem to tu:

Myślenie czasem boli, łatwiej zastrzelić dziecko... Bo "tak nas wychowano"?

A kapelan rozgrzeszy. Podatnicy pokryją koszty.

Pozdrawiam coś co nazywa Pan SUMIENIEM!


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
20-12-2010 15:53 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)
Ta wierszowanka jest może z przeboju "chrześcijanin tańczy" ?
Zdaje sie było emitowane w programie dla kur.
Jakoś tak sens mi sie wydał znajomy.
julek (1527 punktów)

W jakiejś migawce w telewizorze usłyszałem słowa biskupa ;
"..............Maryja hetmanką Polskiego Wojska....." /cytuję z pamięci/ - czyli z buławą w ręku . - to mógłby być niezły temat na poważny obraz .

julek
Głąbiński (3538 punktów)
Mnie zastanawia, jakie (oprócz gaży) jest uzasadnienie nadawania cywilowi rangi oficera, a szczególnie generała? Czy nie jest to deprecjacja tej szarży? Czy wpływ na morale żołnierzy kapelana otrzymującego pensję cywilnego pracownika zatrudnionego w wojsku byłby mniejszy? Żenujący jest również udział prezydenta w tej hecy (przepraszam - w uroczystości). Do tego racjonalnie rozumując płaca powinna być dostosowana do zakresu odpowiedzialności. Za co odpowiada biskup polowy? Czy rzeczywiście zaniedbanie przez niego obowiązków spowoduje jakieś wymierne straty? Krótko mówiąc, za co dostaje generalską gażę?

Stach M. G.
19-12-2010 22:25 
 Ocena 3 na 3
Grzegorz (5685 punktów)
>Za co odpowiada biskup polowy? Czy rzeczywiście zaniedbanie przez niego obowiązków spowoduje jakieś wymierne straty? Krótko mówiąc, za co dostaje generalską gażę?
Pensję dostaje pewnie za to że kiedyś podpisano konkordat, czyli konkretnie za nic. Co prawda nie sądzę aby w konkordacie szczegółowo uzgodniono że kapelani mają rangi oficerskie i generalskie, i że w ogóle podpadają pod wszelkie przywileje służb mundurowych.

Wg mnie dzisiaj utrzymywanie kapelanów w wojsku, zwłaszcza w tak przerośniętej ilości, jest co najmniej anachronizmem, owocującym stratą wojskowych etatów i $$$. Wg danych z 2009 roku wydatki na ordynariaty (łącznie) to 26,5 mln zł, czyli więcej niż np. całe sądownictwo wojskowe (24,6 mln zł). Przy czym są tu ujęte tylko wydatki na ordynariat - a bonusy w stylu wojskowych emerytur gen. Głódzia i jego kolegów itp. to już odrębna kwestia...
20-12-2010 00:26 
 Ocena 2 na 2
AdamGr (3037 punktów)
Oni pełnią dokładnie tą samą funkcje to kiedyś polityczni (dziś przeflancowani na wychowawczych).
Czyli żadną praktyczną, za to namieszać mogą sporo, oraz można u nich wyżebrać przepustkę prezentując słuszny kościec światopoglądowy (kiedyś marksistowsko-leninowski, dziś katolicki).
julek (1527 punktów)

Nie udało mi się odszukać jak sprawa przedstawia się w innych armiach NATO .
Taka analiza mogłaby być ciekawa z punktu widzenia spójności przepisów .
Sądzę że dowódcy innych cywilizowanych armii podśmiewają się z nas "pod wąsem" ,
a udział wąsatego prezydenta w tym "balu przebierańców" jest dla mnie żenujące /potwierdzam w tym względzie już zamieszczone opinie/ .
Komorowski "kasuje się" skutecznie tymi populistycznymi ruchami , jest mi coraz bardziej głupio za moją decyzję w wybrach.
julek
maruda (5550 punktów)
>Nie udało mi się odszukać jak sprawa przedstawia się w innych armiach NATO

www.ordynariat.wp.mil.pl/pl/263_114.html#polszka

Niestety to coś istnieje, chyba w całej Europie.
20-12-2010 13:12 
 Ocena 1 na 1
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Oni pełnią dokładnie tą samą funkcje to kiedyś polityczni (dziś przeflancowani na wychowawczych).

Tylko, że "polityczni" byli "źli z założenia", bo "system" był zły. Natomiast ksiądz, tudzież miłość bliźniego - troszkę się gryzie (dla mnie) z ideą "celnego strzału".
Jeżeli nie są przeciw, to może by nie wspomagali przynajmniej systemu? Bo kiedyś krytykowali armię... I nawet pomagali nie iść do niej.

>Czyli żadną praktyczną, za to namieszać mogą sporo, oraz można u nich wyżebrać przepustkę prezentując słuszny kościec światopoglądowy (kiedyś marksistowsko-leninowski, dziś katolicki).

Czyli tradycyjne "szemrane" interesy, są za a nawet przeciw? Po której w końcu są stronie? "Z martwych wstania i życia" czy "zabijania-śmierci"?

A wracając do wątku: wszystkie religie w Polsce mają "swoich usprawiedliwiaczy" w armii?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
AdamGr (3037 punktów)
Prawosławni jeszcze.
I to by było chyba na tyle.

Księża sa oczywiście po stronie dobra szeroko pojętego
Grzegorz (5685 punktów)
>Prawosławni jeszcze.
>I to by było chyba na tyle.
Ewangelicy również, co jest absurdem w absurdzie. Szacując odsetek ewangelików na ok. 0,3%, liczebność armii na 100 tysięcy (i dodatkowo zakładając że ewangelików nie ciągnie do armii bardziej niż reszty społeczeństwa) wychodzi na to że pretekstem do utrzymania całej struktury jest ok. 300 osób. Jakie są koszta trudno powiedzieć - bo artykuł z GW ( wyborcza.p(*)ojska_nie_ma__kapelani_sa.html ) do którego dotarłem nie precyzuje czy suma 4.5 miliona na oba (ewangelicki i prawosławny) ordynariaty oznacza 4.5 dla każdego, czy dla obydwu (i jak się owa suma dzieli). W najlepszym wypadku oznacza to wydatek paru tysięcy złotych rocznie na żołnierza...
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>... W najlepszym wypadku oznacza to wydatek paru tysięcy złotych rocznie na żołnierza...

i to jest bardzo dobra inwestycja! Sprzęt - mogą zdobyć na wrogu, i to o niebo lepsiejszy! A ducha walki - nie! Więc: ducha będą mieli, za kasę podatników a sprzęt jak Bóg da... W czym tu problem? No chyba ze powołań braknie....


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
alleg (1 punktów)
Posłużę się wtym przypadku wypowiedzią Alberta Eisteina: "Bohaterstwo na rozkaz, bezsensowna przemoc i cała ta obmierzła paplanina, która nazywa się patriotyzmem - jakże serdecznie tego wszystkiego nienawidzę"
PS
Religia zawsze działała wstecznie i hamująco na rozwój ludzkości... Osho powiedział kiedyś, że wojsko ma ogromnie wiele wspólnego z religią - w obu przypadkach żołnierze nie mogą mieć przy sobie kobiet i zawsze muszą wypełniać rozkazy dowódcy. W obu przypadkach manipuluje sie ludźmi przez przekierowywanie napięcia spowodowanego brakiem normalniego życia na agresję wobec innych.
www.e-wiara.blog.pl
maruda (5550 punktów)Układ wojskowy Polska - Watykan
W Polskich Siłach Zbrojnych i to posiadając całkiem wysokie stopnie wojskowe, legalnie i najzupełniej jawnie zatrudniani są ludzie podlegający obcemu państwu. Może coś przegapiłem, ale od kiedy mamy jakieś wojskowe porozumienie z Watykanem. Przecież oni nie są oficjalnie naszymi sojusznikami, a może są?
Adam P (36 punktów)Odp: Układ wojskowy Polska - Watykan
>W Polskich Siłach Zbrojnych i to posiadając całkiem wysokie stopnie wojskowe, legalnie i najzupełniej jawnie zatrudniani są ludzie podlegający obcemu państwu. Może coś przegapiłem, ale od kiedy mammy jakieś wojskowe porozumienie z Watykanem. Przecież oni nie są oficjalnie naszymi sojusznikami, a może są?
>
sojusznikami nie są. A jeśli kiedykolwiek byli to chyba jak już to w średniowieczu. Niestety Watykan ma zły wpływ na Polskę i może sobie zażyczyć czego chce

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365