Racjonalista - Strona głównaDo treści
nie ma dylematu, MIEĆ czy BYĆ

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-01-2024 09:40okragly (21676 punktów)nie ma dylematu, MIEĆ czy BYĆ
nie ma dylematu, miec czy byc
jeśli coś jest trudne do zdobycia, to jest nam niepotrzebne
rzeczy dla nas wartościowe są łatwe do osiągnięcia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie ma dylematu, miec czy byc
Nie ma, bo trzeba nam i jednego, i drugiego.

>jeśli coś jest trudne do zdobycia, to jest nam niepotrzebne
Ty leniu!

>rzeczy dla nas wartościowe są łatwe do osiągnięcia
Na tym świecie, jak wiemy, najłatwiej dostać po ryju.


cr
22-01-2024 09:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie ma dylematu, miec czy byc
>Nie ma, bo trzeba nam i jednego, i drugiego.
co jest dla Ciebie najważniejsze, bez czego umrzesz w 3 minuty?
powietrze!
co jest najważniejsze w drugiej kolejniości?
woda, tez darmowa
bez jedzenia wytrzymasz miesiąc a i pozywienie nie jest takie drogie
co jest najważniejsze w nastepnej kolejniości?
własne stado, z nim nie zginiesz, też jest za darmo, niestety wierzymy w liberalizm co nas uśmierca za zycia
w naszym klimacie ciepły suchy dach nad głowa stanowi największe wyzwanie

>>jeśli coś jest trudne do zdobycia, to jest nam niepotrzebne
>Ty leniu!
wynika z zasady zachowania energii; jest tak jak ma byc, nie moze byc inaczej
syty nie zrozumie głodnego

>>rzeczy dla nas wartościowe są łatwe do osiągnięcia
>Na tym świecie, jak wiemy, najłatwiej dostać po ryju.
mamy powszechną przemoc ale ukrytą, sformalizowaną, wynikającą z; własności, prawa, hierarchii. I my w to wierzymy, czym je uwierzytelniamy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie ma dylematu, miec czy byc
>>Nie ma, bo trzeba nam i jednego, i drugiego.
>co jest dla Ciebie najważniejsze, bez czego umrzesz w 3 minuty?
>powietrze!
>co jest najważniejsze w drugiej kolejniości?
>woda, tez darmowa
>bez jedzenia wytrzymasz miesiąc
Czyli trzeba mieć, inaczej nas nie ma.

Tam, gdzie powietrze i woda są darmowe, nie są już sobą, a tania żywność nie jest specjalnie odżywcza.

cr
22-01-2024 19:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>nie ma dylematu, miec czy byc
> trzeba mieć, inaczej nas nie ma.
w raju nic nie mieli i mieli wszystko

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365