> Międzynarodowa znaczy wiarygodna.> My też mamy swoją międzynarodową do spraw Smoleńska.> Nie to żebym Ruskim kibicował...Amerykańskie satelity wszystko śledzą, tym bardziej działania na Ukrainie. Wszystko jest nagrane, tak samo Echelon sięga tam swoim zasięgiem. Niedaleko mnie ok. 40 km w Świadkach Iławieckich znajduję się radar nasłuchowy tego systemu: www.wprost(*)ie-sluzby-podsluchuja-Polakow/Jeżeli nieżyjący Lech Kaczyński rozmawiał przez telefon to Amerykanie wiedzą co tam się działo. Noo i znowu Amerykanin sprzedał, jak nie Polaków to Ukraińców. Z tego co zdążyłem wyczytać kilka dni przed katastrofą lotniczą w Smoleńsku Lech Kaczyński oddalił skargę Gazpromu na roszczenia gazowe sięgające na około 10 mld zł. Wystarczy jedynie woli, aby to wyjaśnić, ale komu zależy na tym, aby psuć jeszcze bardziej postrzeganie relacji pomiędzy tymi dwoma krajami, skoro ciężej potem mieliby wykreować obraz przyjaznej polityki wśród społeczności międzynarodowej? To jak w grze strategicznej np. plemiona - mam sojusz z innym plemieniem to nie atakuje ich. Reszta się nie wtrąca, bo oberwałaby po uszach - po swojej kieszeni. Przykładem dla obronności biznesu jest fakt, iż Rosja nie posiada swojej technologii np. przy wydobywaniu ropy na Arktyce. W tych pracach przy odwiertach mają uczestniczyć Francuzi i kilka innych krajów. Co do wypadku zestrzelenia samolotu na Ukrainie najprawdopodobniejszym scenariuszem jest - pomyłka. Kilka godzin wcześniej lub później (nie pamiętam) leciała ważna delegacja przez terytorium Ukrainy z kilkoma ważnymi przywódcami na pokładzie samolotu. Jak to mój znajomy z Chicago powiedział- "Ukrainę sprzedano za ropę i gaz."
|