W najnowszym numerze der Spiegel jest z nim wywiad. Podobno Matthias Platzeck, były premier Brandenburgii zaproponował, aby przeprowadzić tym razem rzetelne referendum w sprawie Krymu pod egidą OSZE. Co na to laureat Pokojowej Nagrody Nobla? Otóż uważa, że nawet jeśli wybory zostały sfałszowane to i tak gołym okiem widać, że ludzie tam mieszkający chcą do Rosji, a propozycja wspomnianego premiera to próba mieszania się Niemców w cudze sprawy.
Gorbatschow: Das neue Deutschland will sich überall einmischen. Welche Legitimation braucht es für die Krim? Auch wenn die Volksabstimmung Unzulänglichkeiten hatte, kann an einem kein Zweifel bestehen. Die Menschen dort haben klar und eindeutig gesagt, dass sie zu Russland gehören wollen.(Spiegel Nr. 3/10.1.2015) |