Ale dlaczego takie zgorszenie ? Ja uważam że na reszcie robią to co tak zawzięcie krygują, bez owijania w bawełnę i szmaty. Chyba profesjonalista lepiej odmówi różaniec i intencje bedą zawodowo właściwe i czyste, nie ? No to o co chodzi ? Wyobraźcie sobie taką maszynę "spowiednio-pokutnik" z otworem na datek : przyciski podświetlana z wyborem grzechów, wybierasz, potwierdzasz wyskakuje wyliczenie-rozwiązanie na ekranie. I teraz w jako opcja wrzucasz datek, wciskasz "ognia" i z głośnika dobiega wyliczony zestaw modlitw. A ty idziesz na zakupy czy gdzie tam. Fotokomórka wykrywa następnego chętnego, rozlega się "pukanie w drewno" i... Wszystko sprawnie, bez kolejek, bez wstydu i żenady. Wrzucaj daj my na to 5 złociszów, 1 zł idzie na świece caritas dla potrzebujących, a 4 złocisze na paliwo do merca żeby biskup tą świece dostarczył np. głodnym bezdomnym. Prąd do maszyny darmo rzecz jasna, od państwa w ramach "czegoś tam".
|