 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-12-2010 17:59 | andrzej grzywacz (151 punktów) | Operacja Chusta
2 na 2 | Chciałbym polecić wszystkim forowiczom książkę redaktora naczelnego portalu Fronda, Pana doktora Tomasza Terlikowskiego. Chyba większość wie już o kim myślę. Niesamowite dzieło jakim jest "Operacja Chusta" powinno znaleźć się na liście lektur każdego racjonalisty. Wydaje mi się, że jest to esencja myśli Pana redaktora Terlikowskiego. Nie będę streszczał głównego tematu, każdy może znaleźć to w kilka sekund wpisując tytuł w dowolną wyszukiwarkę. Ważne są emocje, związane z lekturą tej książki. No właśnie... Sam nie wiem czy śmiać się, cieszyć się czy płakać ze swojego rodzaju szaleństwa, które prezentuje Pan Terlikowski. Powiem tylko, że jeśli ktokolwiek ma ochotę na solidną dawkę złotych myśli redaktora Terlikowskiego połączoną z wizją świata, w którym Kościół Katolicki i jego wierni są poniewierani, pozbawiani podstawowych praw człowieka, zepchnięci do gett, a Polska staje się ostatnią w Europie ostoją wiary i nadziei na kontynencie rządzonym przez liberalną, antykatolicką, krwiożerczą, Unię Brukselską (!) powinien sięgnąć po to dzieło. Może nie kupować, żeby nie zwiększać liczby sprzedanych egzemplarzy czym mógłby pochwalić się przy sprzyjającej temu okazji, ale wypożyczyć z biblioteki... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >Może nie kupować, żeby nie zwiększać liczby sprzedanych egzemplarzy czym mógłby pochwalić się przy sprzyjającej temu okazji, ale wypożyczyć z biblioteki...
-Szkoda czasu i atłasu. Jest tyle ciekawych rzeczy na tym świecie do poznania. A ten facet jest przewidywalny jak WC dla hydraulika.
|
|
 | 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | >>Może nie kupować, żeby nie zwiększać liczby sprzedanych egzemplarzy czym mógłby pochwalić się przy sprzyjającej temu okazji, ale wypożyczyć z biblioteki... >-Szkoda czasu i atłasu.
No dajcie spokój- tego się nie kupuje- on to wcześniej w większości na swoim blogu frondziastym opublikował w odcinkach. Teraz zresztą nowe dzieło tam popuszcza- są i obozy dla niepoprawnych politycznie, i dzieci niepoprawnych mordowane podstawionymi przez rząd złowrogimi szczepionkami. Niestety- warsztatu pisarskiego nie ma, jakkolwiek warto się zapoznać, wszak to interesujące zjawisko socjologiczne.
|
|
|  | 1 na 1 | andrzej grzywacz (151 punktów) | >>>Może nie kupować, żeby nie zwiększać liczby sprzedanych egzemplarzy czym mógłby pochwalić się przy sprzyjającej temu okazji, ale wypożyczyć z biblioteki... >>-Szkoda czasu i atłasu. >No dajcie spokój- tego się nie kupuje- on to wcześniej w większości na swoim blogu frondziastym opublikował w odcinkach. Teraz zresztą nowe dzieło tam popuszcza- są i obozy dla niepoprawnych politycznie, i dzieci niepoprawnych mordowane podstawionymi przez rząd złowrogimi szczepionkami. Niestety- warsztatu pisarskiego nie ma, jakkolwiek warto się zapoznać, wszak to interesujące zjawisko socjologiczne.
Nie miałem tego szczęścia aby zaglądać na blog frondziasty, jakoś nie mam tyle odwagi w sobie. Może boję się też w głębi heretyckiego serca, że elokwencja wypowiedzi Pana redaktora sprawi, iż odnajdę światłość w sercu zbawiciela... Ale może za jakiś czas zerknę na blog Pana doktora, bo "na drzewach zamiast liści będą wisieć ateiści"!
|
|
|  | 3 na 3 | Adam Gliniany (398 punktów) | >Niestety- warsztatu pisarskiego nie ma, jakkolwiek warto się zapoznać, wszak to interesujące zjawisko socjologiczne.
To jest eufemizm i to bardzo. TT nienawidzi języka polskiego, interpunkcji (ma typowo prawicową), gramatyki i ortografii. Ten, co robił korektę jego wypocin przed publikacją książki, musiał mieć anielską cierpliwość albo być robotem. W każdym razie polecam, jeśli kto może, skonfrontować publikację z bloga na Frądzi z wersją książkową.
|
|
 | 2 na 2 | sirBuk_PanBuk (6257 punktów) | > -Szkoda czasu i atłasu. Jest tyle ciekawych rzeczy na tym świecie do poznania. A ten facet jest przewidywalny jak WC dla hydraulika.>  oj to kiepskie imprezy skoro taka przewidywalność. Ile razy dzieci robiły osiemnastki  tyle razy zawsze było "coś" ciekawego, i wprawiającego w zdumienie szefa hydraulików... Rzekł bym: stałe zlecenie  Co do reszty zgadzam się  choć dział: "fronda: szańce wiary" - pachnie mi to retoryką gdzie zachód, zły zachód zawsze chce napaść na radziecka krainę... Co widząc po dziś dzień pomimo zmian w nazewnictwie, jakoś tak uśmiecham się. To już było? Teraz Polski Kościół Katolicki będzie "wytwarzał stan zagrożenia" ...?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
3 na 3 | jkl; (5859 punktów) | > ...Polska staje się ostatnią w Europie ostoją wiary i nadziei na kontynencie rządzonym przez liberalną, antykatolicką, krwiożerczą, Unię BrukselskąTerlikowski (wikicytaty): Cytat:To chrześcijaństwo stworzyło Polskę, to chrześcijaństwo stworzyło Europę, to chrześcijaństwo stworzyło uniwersytet i szkołę w formie, jaką znamy. Chrześcijaństwo stworzyło krwiożerczą Unię?
|
|
 | | rectosei (20 punktów) |
> Cytat:To chrześcijaństwo stworzyło Polskę, to chrześcijaństwo stworzyło Europę, to chrześcijaństwo stworzyło uniwersytet i szkołę w formie, jaką znamy. > Chrześcijaństwo stworzyło krwiożerczą Unię?No cóż, retoryka pięknie wpisuje się obowiązującą u nas w kraju wizję katolicyzmu. Wygląda więc na to, że gdyby nie katolicyzm, to każdy z nas pozostałby na etapie rozwoju z epoki kamienia łupanego. Ja już zaczynam takie wypowiedzi (jak np. Terlikowskiego) traktować na spokojnie, choć niepokoi mnie i dziwi, że tak wiele osób podziela nadal tak radykalne poglądy.
|
|
|  | | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | > No cóż, retoryka pięknie wpisuje się obowiązującą u nas w kraju wizję katolicyzmu. Wygląda więc na to, że gdyby nie katolicyzm, to każdy z nas pozostałby na etapie rozwoju z epoki kamienia łupanego. Ja już zaczynam takie wypowiedzi (jak np. Terlikowskiego) traktować na spokojnie, choć niepokoi mnie i dziwi, że tak wiele osób podziela nadal tak radykalne poglądy.Nie katolicyzm, a chrześcijaństwo! Oni tam mają ekumenizm 
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
|  | 1 na 1 | Almentyna (417 punktów) | > > niepokoi mnie i dziwi, że tak wiele osób podziela nadal tak radykalne poglądy.Możemy już się nie martwić. Dziś wyczytałam w portalu Wyborczej, że: Ksiądz Sowa twierdzi, że obecnie kościół katolicki najbardziej dynamicznie rozwija się na Południu - w Meksyku, krajach Ameryki Południowej, Afryce, w dalekiej Azji. To stamtąd księża przyjeżdżają do opustoszałych kościołów w Europie Zachodniej, gdzie brakuje powołań, by obsadzić wszystkie parafie. Od dawna wiadomo, że wystarczy poczekać i historię oraz korzenie Europy opowie się na nowo ;- )
Jest na świecie wiele cudownych rzeczy, ale cudów nie ma.
|
|
|  | | Teresa Przyborska (157 punktów) | > > Cytat:To chrześcijaństwo stworzyło Polskę, to chrześcijaństwo stworzyło Europę, to chrześcijaństwo stworzyło uniwersytet i szkołę w formie, jaką znamy. > >"Religijne" wybory naszych wladców podyktowane byly geopolityka. Mieszko pojął brzydka i ponoć starą Dobrawę aby wzmocnić państwo. Jaka inna religia moglaby panować na naszych terenach??
|
|
 | | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | > Chrześcijaństwo stworzyło krwiożerczą Unię?Flagę na pewno 
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
| Sikorka1982 (55 punktów) | Terlikowski jest bardziej święty od papieży - spiera się nawet z duchownymi jak choćby ostatnio w programie Tomasza Lisa...Jego arogancka mina sprawia, że przełączam na inny kanał...
|
|
 | | Foofix (40 punktów) | Jeszcze jeden taki i bedzie 'swieta trojca': Rydzyk, Terlikowski, ....... . Moim zdaniem fanatycy to ludzie, na ktorych dzialaja tanie 'bajki z dobrym zakonczeniem': bog i katolicyzm, czyli ci dobrzy, zostaja podle oblezeni przez laicki i zdemoralizowany zachod, czyli tych zlych. ale polska zostanie ostatnia twierdza. i to polska zostanie uratowana. to ci dobrzy pojda do nieba, a ci zli beda sie smazyc w ogniu piekielnym. oczywiscie to zakonczenie dobre dla nich, ci ludzie sa sfrustrowani, bo nie nadazaja za wspolczesnym swiatem.
|
|
| Teresa Przyborska (157 punktów) | > żeby nie zwiększać liczby sprzedanych egzemplarzy czym mógłby pochwalić się przy sprzyjającej temu> okazji, ale wypożyczyć z biblioteki...> Mam nadzieje,ze biblioteka nie bedzie przeznaczac swoich małych subwencji na zakup takich pozycji. ale wiem coś o obowiązku przekazywania egzemplarzy okazowych nie wiem czy on nadal funkcjonuje. W Polsce ciekawa sprawą jest to,ze właściwie wszyscy czuja sie prześladowani.
|
|
 | 1 na 1 | andrzej grzywacz (151 punktów) | > >żeby nie zwiększać liczby sprzedanych egzemplarzy czym mógłby pochwalić się przy sprzyjającej temu> >okazji, ale wypożyczyć z biblioteki...> >> Mam nadzieje,ze biblioteka nie bedzie przeznaczac swoich małych subwencji na zakup takich pozycji.> ale wiem coś o obowiązku przekazywania egzemplarzy okazowych nie wiem czy on nadal funkcjonuje.> W Polsce ciekawa sprawą jest to,ze właściwie wszyscy czuja sie prześladowani.  > Właśnie z biblioteki miałem egzemplarz, który przeczytałem. Jak znalazł się tam nie wiem.
|
|
|  | | Teresa Przyborska (157 punktów) | >>> >Właśnie z biblioteki miałem egzemplarz, który przeczytałem. Jak znalazł się tam nie wiem.. > biblioteki maja obowiazek posiadania wszystkich książek wydanych z kolei wydawnictwa musza przeslac przynajmniej po jednym egzemplarzu do wybranych bibliotek mysle,ze dotyczy to bibliotek naukowych glównie.. Miasta sponsoruja takze wybrane pozycje nie wiem czy to sa akurat te najbardziej wartościowe. ale w tej dziedzinie podobnie jak w innych jestesmy skazani na siebie- czy wybrac kolej czy samochód czy tez autobus. Mi sie w głwoie nie miści jak mozna dawać kwiaty komus kto jest niewydolny czy ma swoich fanów chyba nigdy nie jeździli koleją...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|