Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytania o aksjomaty - pytania o komunikat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
03-12-2011 21:55krystkon (459 punktów)Pytania o aksjomaty - pytania o komunikat
Ocena -1 na 1
Aksjomaty – właściwości rzeczywistości czy ludzkie definicje?

Wiele gatunków zwierząt w tym człowiek rozumie:
niemożliwość przedostania się przez za mały otwór w przeszkodzie
możliwość podążania równolegle do boku przeszkody
aby to rozumieć i praktykować każe z tych zwierząt musi dostrzegać i rozumieć płaszczyznę (płaszczyzna otworu, płaszczyzna boku).

Wg wielu naukowców to człowiek stworzył płaszczyznę definiując ją.

Mam pytania:
1. Czy można rozumieć, że otwór jest zbyt mały aby go pokonać nie rozumiejąc jednocześnie czym jest płaszczyzna otworu i płaszczyzna boku ciała?
2. 2. Czy można rozumieć, że można podążać równolegle do płaszczyzny boku przeszkody, nie rozumiejąc jednocześnie czym jest płaszczyzna boku przeszkody?
3. Czy płaszczyzna otworu lub płaszczyzna boku rzeczywistego materialnego zbioru istnieje dzięki definicji człowieka czy też istnieje niezależnie od wszelkich definicji?
4. Czy rzeczywistą płaszczyznę otworu, w sensie możliwości pokonania przeszkody, można rozumieć inaczej niż rozumie ją człowiek i zwierzęta?


Komunikat a zmiana fizyczna układu.

Przyjmijmy, że w próżni istnieje pewien układ o określonym poziomie energii. Układ nadaje pewien komunikat w przestrzeń tracąc tym samym część swojej energii.

Mam pytania:
1. Jaka jest fizyczna różnica pomiędzy układem przed nadaniem komunikatu i po jego nadaniu?
2. Dlaczego wyrażenie komunikatu zawierającego niematerialne abstrakty zmienia jednocześnie fizycznie układ, który komunikat nadał? (o ile utrata energii jest fizyczną zmianą)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>1. Jaka jest fizyczna różnica pomiędzy układem przed nadaniem komunikatu i po jego nadaniu?
>2. Dlaczego wyrażenie komunikatu zawierającego niematerialne abstrakty zmienia jednocześnie
>fizycznie układ, który komunikat nadał? (o ile utrata energii jest fizyczną zmianą)
-Zazdroszczę Ci, chciałbym mieć takie problemy.



"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
astrotaurus (12445 punktów)

>3. Czy płaszczyzna otworu lub płaszczyzna boku rzeczywistego materialnego zbioru istnieje dzięki definicji człowieka czy też istnieje niezależnie od wszelkich definicji?
Czemuż taka skromność?
Wszystko wszak istnieje wyłącznie na mocy definicji krystkona. Dla krystkona oczywiście.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
krystkon (459 punktów)
To mi odpowiedzieliście .

Krystian Hamerlik-Konopka
astrotaurus (12445 punktów)
>To mi odpowiedzieliście .

Hmmmm..., a czego się spodziewaliście?

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
krystkon (459 punktów)
Wyjaśnienia. Chyba łatwiej jest wszystko obrócić w wygłup niż spróbować odpowiedzieć. Pozdrawiam.

Krystian Hamerlik-Konopka

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365