Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowcip wielkanocny

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
08-04-2012 09:03Koraszewski (82900 punktów)Dowcip wielkanocny
Ocena 17 na 17
Ksiądz papież, Benedykt XVI, oświadczył podczas mszy paschalnej, że to wiara jest prawdziwym oświeceniem. Największą ciemnością, powiada naczelny kapłan katolików, jest to, że człowiek nie wie dokąd zmierza. Co powiedziawszy poszedł z gromnicą zapaloną przez służącego (do mszy) sługę, szerzyć dalej ciemnotę.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcin1902 (3438 punktów)
>Co powiedziawszy poszedł z gromnicą zapaloną przez służącego (do mszy) sługę, szerzyć dalej ciemnotę.

Taki ten Benedykt "niosący światło" można by rzec...


"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
08-04-2012 09:51 
 Ocena 1 na 1
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)

>Taki ten Benedykt "niosący światło" można by rzec...

Albo oświetlający drogę
08-04-2012 12:41 
 Ocena-18 na 20
eskulap111 (-320 punktów)
Poczucie humoru i jego jakość świadczą także o klasie i inteligencji człowieka.
Dlatego nie warto starać się zabłysnąć w sferach w których nie czujemy się mocni.
Myślę,że obie te sfery są Autorowi obce albo poza jego zasięgiem.Proponuję w tym
pięknym Świątecznym czasie by Autor poświęcił chwilę na zadumę nad sobą i swoimi umiejętnościami.Z niewątpliwą korzyścią dla poziomu swojej dalszej aktywności internetowej.
08-04-2012 12:51 
 Ocena 13 na 13
astrotaurus (12445 punktów)
>Poczucie humoru i jego jakość świadczą także o klasie i inteligencji człowieka.
Ale nie zabijaj się jeszcze własną pięścią, może też dorośniesz.

>Dlatego nie warto starać się zabłysnąć w sferach w których nie czujemy się mocni.
>Myślę,że obie te sfery są Autorowi obce albo poza jego zasięgiem
Ale nie potrafisz wykazać swojej mocy, ani wskazać luk w mocy Autora.

>Proponuję w tym pięknym Świątecznym czasie
A co w tym pięknego? Zabili go i uciekł i tak rokrocznie.

Ech, eskulapie111, lecz się Ty sam.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
08-04-2012 12:55 
 Ocena 15 na 15
marcin1902 (3438 punktów)
>Poczucie humoru i jego jakość świadczą także o klasie i inteligencji człowieka.

I właśnie brak poczucia humoru u ludzi religijnych, tak wszechobecny, świadczy o ich inteligencji.

>Dlatego nie warto starać się zabłysnąć w sferach w których nie czujemy się mocni.

Więc czemu Starasz się "zabłysnąć" na Racjonaliście?

>Proponuję w tym pięknym Świątecznym czasie by Autor poświęcił chwilę na zadumę nad sobą i swoimi umiejętnościami.

Proponuję również przemyśleć sens obecnego święta. Podaje pytanie pomocnicze:

Czemu bóg stworzył człowieka grzesznego, a później składał ofiarę z samego siebie przed samym sobą żeby przebłagać siebie, aby tych ludzi wykupić z grzechu?

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
08-04-2012 14:00 
 Ocena 3 na 3
Piękny Lolo (2082 punktów)
>I właśnie brak poczucia humoru u ludzi religijnych, tak wszechobecny, świadczy o ich inteligencji.

Gdyby, nie daj Bóg, zdarzyło ci się mieć kiedyś zapalenie wyrostka robaczkowego, to dobrze by było, abyś miał na podorędziu jakiś dowcip, aby sprawdzić, czy przypadkiem lekarz nie jest religijny, bo gdyby się nie roześmiał, to trzeba by uciekać ze stołu operacyjnego. Toż to nie uchodzi, aby cię operował nieinteligentny religiant.
   
08-04-2012 14:03 
 Ocena 11 na 11
marcin1902 (3438 punktów)
>abyś miał na podorędziu jakiś dowcip

Mam:

Zauważyłeś, że od piątku
Jezus jest jakiś przybity?

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
08-04-2012 14:48 
 Ocena 7 na 7
mrSpock (2845 punktów)
>>abyś miał na podorędziu jakiś dowcip
>Mam:
>Zauważyłeś, że od piątku
>Jezus jest jakiś przybity?
>
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."

Ja też mam! Dla czego Jezus został ukrzyżowany, a nie utopiony?
A wyobrażasz sobie akwarium zamiast krzyża na ołtarzu?
08-04-2012 16:01 
 Ocena 9 na 9
Jakub Zbądzki (104 punktów)
Dlaczego Jezus chodził po wodzie? Bo co ma wisieć, nie utonie.
08-04-2012 21:48 
 Ocena 3 na 3
wafelos (517 punktów)
Przychodzi niewierzący do sklepu ze sprzętem religijnym i pyta sprzedawczyni : po ile ten samolocik? A sprzedawczyni : to jest krzyż ty bezbożniku. A on na to : Dobra, dobra a ile ten z pilotem ?.
Ghul (175 punktów)
>Ja też mam! Dla czego Jezus został ukrzyżowany, a nie utopiony?
>A wyobrażasz sobie akwarium zamiast krzyża na ołtarzu?

Ha, Mr Spock! Nie tylko wyobrażam, ale i widziałem takie akwarium! W pewnym nowo wybudowanym kościele w miejscowości Olsztyn! Ksiądz po mszach zaprasza dzieci do wspólnego karmienia ryb! I co Ty na to? Pomysłowość czarnych nie zna granic!
08-04-2012 16:21 
 Ocena 7 na 7
martok (1115 punktów)

>... dobrze by było, abyś miał na podorędziu jakiś dowcip ...

Znajdzie się:

PYTANIE: Co to jest - w wielkim pudle dwie deski, gwoździe i trup?
ODPOWIEDŹ (IKEA): "Jezus Chrystus, komplet do składania".
08-04-2012 20:41 
 Ocena 11 na 11
slik (20011 punktów)
>>... dobrze by było, abyś miał na podorędziu jakiś dowcip ...

Był sobie kiedyś ksiądz. Był bardzo dobrym człowiekiem, zawsze pomagał potrzebującym, żebrakom dawał jałmużnę, bezrobotnym pomagał szukać pracy, dokarmiał zwierzęta. Pewnego wieczora wracał z mszy do plebanii, gdy nagle usłyszał cichutki głosik:
- Księże proboszczu...
Odwrócił się ale nikogo nie widział. I znowu:
- Księże proboszczu...
Patrzy a tu malutka zielona żabka siedzi na kamyku i mówi:
- Jestem 15-letnim ministrantem którego wiedźma zamieniła w żabę. Weź mnie do domu, nakarm, napój, przytul i pocałuj, a zdejmiesz zły czar.
I tak ksiądz zrobił - wziął żabkę do siebie, nakarmił, napoił, przytulił, pocałował, nawet wziął ją do siebie do łóżka. Patrzy rano, a obok niego leży piękny, 15-letni ministrant...
I taka jest nasza linia obrony Wysoki Sądzie!!!

08-04-2012 16:50 
 Ocena 6 na 6
Sarmat (230 punktów)
to dobrze by było, abyś miał na podorędziu jakiś dowcip I jeszcze jeden!

Jezus wstawił się za Jawnogrzesznicą:
- Kto jest bez grzechu , niech pierwszy rzuci kamieniem!
- No i poleciał brukowiec zza jego pleców.
- Jezus obejrzał się: Matka! Czy Ty zawsze musisz wszystko zepsuć?
09-04-2012 06:06 
 Ocena 6 na 6
Sarmat (230 punktów)

Proszę bardzo!

Stanął stary Żyd u nieba bram i się waha. Wreżcie zniecierpliwiony Jahwe woła:
- Icek! Czemu nie wchodzisz? Wszak byłeś poczciwym Żydem i masz miejsce w niebie zaklepane!
- Nie mogę Panie! W mojej rodzinie popełniono ciężki grzech!
- A jakiż to?
- Mój syn się ochrzcił!
- No i co z tego- mój też!
08-04-2012 20:37 
 Ocena 3 na 3
kogut59 (3090 punktów)
>Poczucie humoru
Dlaczego Jezus był typowym studentem ?
Do trzydziestki mieszkał u matki, miał długie włosy i jeżeli już pracował to był naprawdę cud
08-04-2012 20:57 
 Ocena 1 na 1
kogut59 (3090 punktów)
>Poczucie humoru i....
Następuje rozwiązanie Klasztoru. Siostra przełożona pyta o zaplanowana przyszłość swoje podwładne. Jedna postanowiła zostać fryzjerka, inna krawcowa itd. Siostra przełożona bardzo zadowolona, wszystko szanowane zawody. Na koniec odzywa się najmłodsza siostra: "zostanę pro...." i szefowa zemdlała. Po ocknięciu się pyta ponownie czym chciałabyś zostać ? "prostytutka" odpowiada siostra.
"Dzięki Bogu wola zadowolona siostra przełożona a już myślałam ze protestantka"
08-04-2012 21:28 
 Ocena 3 na 3
kogut59 (3090 punktów)
>Poczucie humoru
Papież zawitał do nieba. Dzień pierwszy śniadanie: Jogurt i suchary.Obiad następnie kolacja jogurt i suchary. Mijają kolejne trzy dni codziennie każdy posiłek to Jogurt i suchary. Papież czwartego dnie pyta świętego Piotra "wszystko cacy i ładnie ale czy każdego dnia muszą być suchary i jogurt ?"
Niestety odpowiada Piotr "dla nas dwóch nie opłaca się gotować"
08-04-2012 16:09 
 Ocena 5 na 5
Sarmat (230 punktów)

>Taki ten Benedykt "niosący światło" można by rzec...

Czyli z łacińska - Lucyfer. Bo chyba to miałeś na myśli w cudzysłowiu? Teraz już wiem, dlaczego niekatoliccy chrześcijanie, nazywają czasami papieża - antychrystem.
08-04-2012 17:28 
 Ocena 2 na 2
marcin1902 (3438 punktów)
> Czyli z łacińska - Lucyfer. Bo chyba to miałeś na myśli w cudzysłowiu?

Ach, brawa za spostrzegawczość!

W końcu moje poczucie humoru zostało zrozumiane...

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>Największą ciemnością, powiada naczelny kapłan katolików, jest to, że człowiek nie wie dokąd zmierza.

Zdaje się że mówił o swoich owieczkach bo wszystkie one nie wiedzą dokąd zmierzają, chociaż wydaje im się że tak nie jest.
worek kości (2937 punktów)
haha huhu hihi

bembergiem w berg
astrotaurus (12445 punktów)
Może nie całkiem wielkanocny, ale - kurde - dobry:

- Kiedy zbudowano Tesco w Świebodzinie?
- 5 lat przed Chrystusem.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Co powiedziawszy poszedł z gromnicą zapaloną przez służącego (do mszy) sługę, szerzyć
>dalej ciemnotę.<< Krótko mówiąc: Lucyfer XVI.



No to Wesołego Jajka z okazji Świąt Wielkonocnikowych!

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365