Racjonalista - Strona głównaDo treści
MĄDRE PRAWO TO BOGATE PAŃSTWO

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
06-05-2014 21:22Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
MĄDRE PRAWO TO BOGATE PAŃSTWO
Ocena 1 na 1
Przez dziesiątki lat

towarzysze obiecywali DOBROBYT doczesny w socjalizmie.

Noblista Wałęsa DRUGOM JAPONIE

Robinson Tusk ZIELONĄ WYSPĘ.

Kościół obiecuje ŻYCIE WIECZNE po śmierci.

--------------- ALLELUJA

P i S - Prawo i Sprawiedliwość jako opozycyjna partia prawicowa obiecuje sprawiedliwość po dojściu do władzy. Trzeba im głośno powiedzieć już teraz,
że aby w Polsce ustanowić sprawiedliwość, należy najpierw zmienić prawo.

PRAWO NAGIĄĆ DO WOLNEGO CZŁOWIEKA, a nie jak robili to komuniści i nadal robią Magdalenkowi kolesie targowiczanie, człowieka naginać do despotycznego prawa.


"Nie może być dobrze w państwie, gdzie jest za dużo nieprawości"

------ to słowa Józefa Piłsudskiego, jakże bardzo znienawidzonego
wyszydzanego i zakazanego przez towarzyszy komunistów.
A to dlatego, że nie zginał karku
przed imperialistycznym tronem moskiewskim.

Chwała Jerzemu Waldorffowi, że zdołał doprowadzić do tego,
aby godny Józefowi Piłsudskiemu pomnik stanął tuż przy Belwederze,
gdyż ten wystawiony przez towarzystwo wzajemnej adoracji
na Placu Piłsudskiego przypomina,
jak twierdził Waldorff - " parkingowego".

MYŚLENIE BOLI
------- więc ojcem współczesnego prawa jest
------------------- kciuk starożytnego Rzymu

Już czas prawo dostosować do człowieka
Tylko tak WŁADZO LEGISLACYJNA
wzorem mądrych narodów
możecie wypracować
Szacunek do Was i dla Waszego Prawa

Drzewa nie będą rosły korzeniami do góry.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

06-05-2014 22:14Nie na temat
 0 na 2
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Zwracam uwagę na pisownię tytułów wątków - odsyłam do regulaminu forum.
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Zwracam uwagę na pisownię tytułów wątków - odsyłam do regulaminu forum.
********************************

"Tytuł powinien być pisany w stylu zdaniowym 

(pierwsza litera wielka, dalsze - małe)" - tyle regulamin.

Ok. Ignorantia iuris nocet

Tylko od razu publiczne upomnienie ? Czy to pedagogiczne ?

Poczułem się jak persona non grata.

******************************
07-05-2014 10:42 
 Ocena 7 na 7
Marszalik (733 punktów)
Panie, tu się pełnymi zdaniami pisze. Myśli się najpierw zbiera, za przeproszeniem, do kupy, kompiluje w umyśle do jadalnej formy i dopiero potem dzieli się z innymi. Zwłaszcza, jeśli robi się to słowem pisanym.

Założenie tematu, to takie zaproszenie gości do Pana domu. W tej chwili forumowicze zasiedli zaciekawieni przy stole, a Pan im garnek z ziemniakami do obrania stawia. Przeszłoby to i może w gronie, gdzie każdy tak robi, ale tu... oj nie, na racjonaliście każdy z nas stara się, by obiady były coraz bardziej smaczniejsze, przystępniejsze i ogólnie rzecz biorąc "na przyzwoitym poziomie".

A jak powszechnie wiadomo, do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja.

Życzę powodzenia w kulinarnych ekspedycjach
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Panie, tu się pełnymi zdaniami pisze. Myśli się najpierw zbiera, za przeproszeniem, do kupy, kompiluje w umyśle do jadalnej formy i dopiero potem dzieli się z innymi. Zwłaszcza, jeśli robi się to słowem pisanym.
********************************

PANIE KUCHARZU

Inteligencja, to coś innego niż wykształcenie
To wyczucie,
poczucie,
powonienie,
smak
Kiedy można,
kiedy trzeba
Kiedy nie,
a kiedy tak.
07-05-2014 13:46 
 Ocena 5 na 5
KORUND (4922 punktów)
>Panie, tu się pełnymi zdaniami pisze. Myśli się najpierw zbiera, za przeproszeniem, do kupy, kompiluje w umyśle do jadalnej formy i dopiero potem dzieli się z innymi. Zwłaszcza, jeśli robi się to słowem pisanym.

-Istnieje tu nawet brudnopis do dyspozycji.

>każdy z nas stara się, by obiady były coraz bardziej smaczniejsze, przystępniejsze

-Tu mi zgrzytnęło. Albo coraz smaczniejsze, albo coraz bardziej smaczne.
Jan Rylew (3965 punktów)
>Przez dziesiątki lat
>towarzysze obiecywali DOBROBYT doczesny w socjalizmie.
Nieprawda, towarzysze obiecywali dobrobyt w świetlanej przyszłości nawołując jednocześnie do wzmożenia wysiłku ludu pracującego miast i wsi w budowie socjalizmu.

>Noblista Wałęsa DRUGOM JAPONIE
Bo tego cały "we people" pragnął "jak jarmużu bedłki".
On tylko dostosował przyszłość "do człowieka".
Wizjoner.

>Robinson Tusk ZIELONĄ WYSPĘ.
W ostatnim potopie kryzysu ekonomicznego jedna zielona wyspa się ostała.
Następca Tuska powinien rozpocząć od budowy arki.

>Kościół obiecuje ŻYCIE WIECZNE po śmierci.
Zauważ jednak, że nie wszystkim, drogi kolego.

>ALLELUJA
Z czego się tu cieszyć ?

>Już czas prawo dostosować do człowieka
Tylko do którego skoro każdy inny ?

>Drzewa nie będą rosły korzeniami do góry.
Skąd wiesz ? Pomyśl choćby o antypodach.

Dałem plusa za odwagę, bo trzeba odwagi żeby z takim tekstem (a propos, z takim daniem - to chyba rodzaj sałatki na winie więc może to tylko przystawka, a właściwe danie - kura jeszcze wystąpi) się wychylić. Poza tym lubię pożartować. Jeśli masz zamiar robić tutaj za radio Erewań to ja nie mam nic na poprzek.

07-05-2014 13:53 
 Ocena 7 na 7
KORUND (4922 punktów)
>>Drzewa nie będą rosły korzeniami do góry.
>Skąd wiesz ? Pomyśl choćby o antypodach.

-Albo weźmy choćby takie korzenie oddechowe namorzynów.

pl.wikipedia.org/wiki/Korzenie_oddechowe
07-05-2014 14:11 
 Ocena 3 na 3
Christos (2696 punktów)

>Skąd wiesz ? Pomyśl choćby o antypodach.<
Biedne, żyjące w nieświadomości Europejki, że im Australijczycy pod spódnice zaglądają.

No gods, no masters...I am who I am.
08-05-2014 13:46 
 Ocena 1 na 1
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
Jeśli masz zamiar robić tutaj za radio Erewań to ja nie mam nic na poprzek.

**************************************

Cytat ze strony głównej:

--------------- " RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę..... "

*****************************

Czy ktokolwiek z racjonalistów odpowie mi na pytania:

Dlaczego regulamin zabrania pisania tytułów DUŻYMI LITERAMI ?
Czym to jest uzasadnione ?
Jaki jest logiczny i racjonalny sens tego zakazu ?
Równie dobrze można by zabronić pisania cyfr rzymskich.
Ponieważ używa ich kościół dopuścić tylko arabskie.

*********************
08-05-2014 16:03 
 Ocena 4 na 4
finerbijk (17282 punktów)
>Dlaczego regulamin zabrania pisania tytułów DUŻYMI LITERAMI ?
>Czym to jest uzasadnione ?
>Jaki jest logiczny i racjonalny sens tego zakazu ?
Pisanie wielkimi literami w Internecie oznacza krzyk, widać nie lubią hałasu.
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>>Jaki jest logiczny i racjonalny sens tego zakazu

******************************************

Ponieważ nie uznaję zasady, że brak odpowiedzi
jest również odpowiedzią PONAWIAM PYTANIA.

Dlaczego regulamin zabrania pisania tytułów DUŻYMI LITERAMI ?
Czym to jest uzasadnione ?
Jaki jest logiczny i racjonalny sens tego zakazu ?

Równie dobrze można by zabronić pisania cyfr rzymskich.
Ponieważ używa ich kościół dopuścić tylko arabskie.

*****************************************

Cytat ze strony głównej:

--------------- " RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę..... "

**************************
10-05-2014 12:54 
 0 na 2
szarley (54908 punktów)
> Ponieważ nie uznaję zasady, że brak odpowiedzi
>jest również odpowiedzią PONAWIAM PYTANIA.
>Dlaczego regulamin zabrania pisania tytułów DUŻYMI LITERAMI ?
>Czym to jest uzasadnione ?
>Jaki jest logiczny i racjonalny sens tego zakazu ?

Ponieważ TY nie uznajesz zasady, że brak odpowiedzi jest również odpowiedzią , też PONAWIAM PYTANIA:

Jan Własnowolny:
Cytat:
Jeśli dzisiaj stać ludzi na morderstwa bezbronnych górników i stoczniowców w imię ideologii, to do jakiego fałszu i barbarzyństwa w imię religii musieli być zdolni


Wskaż mi te dzisiejsze morderstwa bezbronnych górników i stoczniowców w imię ideologii!
Dowód ? Źródło?

Jan Własnowolny:
Cytat:
Cytat:
Co wobec tego - jaki wybór pozostaje agnostykom i ateistom z awersją do komuny ? Czyżby tylko emigracja ? Nieoficjalnie sięgająca już 30 milionów.

Jaka jest liczebność polskiej emigracji?

30 milionów??? z ilu ostatnich stuleci?
Dowód ? Źródło?

www.racjonalista.pl/forum.php/s,617375 :
Jan Własnowolny:
Cytat:
Jak bardzo przyzwyczajenie wpływa na postępowanie nie tylko ludzi pokazuje doświadczenie z pchłami:
Do szklanki wpuszczono większą ilość pcheł i przykryto spodeczkiem. Trzymano je tak około jednego miesiąca. Przez ten czas wszystkie skakały do wysokości spodeczka. Następnie spodeczek zdjęto, a pchły nadal skakały tylko do tej wysokości i żadna ze szklanki nie wyskoczyła.

Jakiś link do artykułu? Na którym uniwersytecie wykonano ten eksperyment?

Jan Własnowolny:
Cytat:
Jest wręcz niemożliwe, żeby np. chłopa, który urodził się i wychował na wsi
w dorosłym wieku namówić, aby dla polepszenia swojego bytu przeprowadził się do miasta. Lub też odwrotnie. Robotnika, który całe życie przepracował w mieście, skłonić do cichego i spokojnego pobytu z emeryturą na wsi.


Jakieś wyniki badań na poparcie tej tezy?

Za to sporo w Twoich wpisach "mądrości"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617329#w617408
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617329#w617378
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617329#w617356
www.racjonalista.pl/forum.php/s,617662#w617708

Raz jeszcze powtórzę pytanie odnośnie cytatu:

Cytat:
Gdy rządziła komuna Kościół był out.
Obowiązywał rozdział Kościoła od Państwa.

Czy obowiązywał rozdział wiary od państwa?

Wczoraj napisałem sporo wpisów, masz teraz na co wykorzystać kilkudniowy limit minusów

Ja jednako czekam na ARGUMENTA!
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Ja jednako czekam na ARGUMENTA!

*******************************

www.youtube.com/watch?v=6VqQxflkwVo

*************************
10-05-2014 14:22 
 Ocena 1 na 1
szarley (54908 punktów)
>>Ja jednako czekam na ARGUMENTA!
>*******************************

Jan Własnowolny :
Cytat:
Ponieważ nie uznaję zasady, że brak odpowiedzi
jest również odpowiedzią PONAWIAM PYTANIA.


Odpowiedź Jana Własnowolnego na to samo:
> www.youtube.com/watch?v=6VqQxflkwVo

Nooooo jeśli "Muszka Plujka i żuczek Gnojarek" to Twoja odpowedź....

W takim razie jakim prawem ponawiasz swoje pytanie skoro sam unikasz odpowiedzi.

Jestes podlejszym hipokrytą niż Michalik
Piszesz brednie, głupawe grafomańskie wierszyki i walisz minusami , to jest całe twoje bytowanie na forum Racjonalista.pl

Ech... jak szkoda, że nie ma tu już big_zyda ....
Jan Własnowolny (377 punktów)
(zablokowany)
>Jestes podlejszym hipokrytą niż Michalik<

**********************************

----- KIM JA JESTEM ?

Świat moim skromnym zdaniem
tak już skonstruowany
że każdy jest z pewnością
do czegoś powołany

Już od dzieciństwa stale
pytali się dorośli
- co chciałbyś robić w życiu ?
- kim chciałbyś być w przyszłości ?

Więc odpowiadałem zgodnie
z dziecinnym stanem rzeczy
chciałbym być krokodylem
rozgwiazdą lub bałwanem

Dowódcą nocnej straży
pociągiem na zwrotnicach
wichurą, która budzi
niepokój w okolicach

Fajnie jest być słowikiem
który zachwyca śpiewem
a może będę królem ?
Naprawdę jeszcze nie wiem

Czasem chcę być rycerzem
z niezwykłą gamą zalet
a czasem pragnę bardzo
by mnie nie było wcale

Ponieważ zmiana zdania
jest naturalnym gestem
pojawia się pytanie
kim ja właściwie jestem ?

Dzisiaj już wiem na pewno
więc palnę prosto z mostu
że moim powołaniem
jest sobą być po prostu.


Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365