Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zastanawiające Aa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
30-04-2012 14:55Koraszewski (82900 punktów)Zastanawiające Aa
Ocena 7 na 7
Przed chwila dostałem mail:
Aapel do wszystkich Polaków którym leży dobro ojczyzny na sercu:
1 MAJA MODLIMY SIĘ NA RÓŻAŃCU ZA POLSKĘ !
Na Filipinach w 4 dni odszedł rząd totalitarny Marcosa poprzez różaniec. 2 miliony filipińczyków za wezwaniem kardynała Sin wyszło na ulicę z różańcami. Marcos wysłał armię, helikoptery, czołgi, moździerze i wydał rozkaz ataku w celu rozproszenia tłumu. Wystrzelone pociski moździerzy nie wybuchły, helikoptery z powietrza zobaczyły potężny krzyż z 2 mln ludzi na skrzyżowaniu ulic i zwątpili, a żołnierze w czołgach widząc idący w ich kierunku tłum z podniesionymi różańcami i kwiatami zatrzymali się i przyłączyli się do ludzi wkładając w lufy czołgów kwiaty. Nie spadła ani jedna kropla krwi! Teraz milion różańców w intencji pokoju na świecie odmawiają codziennie Filipińczycy. W ciągu 201 dni modlitwą objęte zostaną wszystkie kraje. Różańcowa krucjata za świat rozpoczęła się 10 października 2011 r., a zakończy 30 maja. Za POLSKĘ będą się modlić 1 maja 2012r - dołączmy naszą krucjatą do tej modlitwy za Polskę.
Zastanawia mnie użycie podwójnego "a" w słowie "apel", czy ktoś wie dlaczego?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Maximus Decimus Meridius (316 punktów)
>Zastanawia mnie użycie podwójnego "a" w słowie "apel", czy ktoś wie dlaczego?

Drżenie rąk w religijnej ekstazie i nie czytanie tego co się samemu pisze. Proste.

A swoją drogą - post ten rozbawił mnie nieco. Zaleciało humorem w stylu Monty Pythona. Przy takiej dawce irracjonalnej propagandy jedyno co trapi autora to podwójne "a" na początku...

"Kto sieje memy, ten trafia do encyklopedii ..."
30-04-2012 16:38 
 Ocena 1 na 1
licho nie śpi (487 punktów)
Irracjonalna propaganda w tekstach religiantów jest, chciałoby się powiedzieć, naturalna i na miejscu.
Natomiast dodatkowe A zastanawia: "A" jak "alleluja"? "amen"? "anonimowy"? Może "absurdalny"?
30-04-2012 16:45
 Ocena 13 na 13
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Aaatrakcyjna blondynka bezpruderyjnie.
30-04-2012 18:18 
 Ocena 1 na 1
Koraszewski (82900 punktów)
>Aaatrakcyjna blondynka bezpruderyjnie.
AAmodlitwa oralna, różańcowa, bezpruderyjna. (We dwoje albo więcej.)
RaSid (111 punktów)
Kardynał Sin tak powiedział o tych wydarzeniach: Myślę, że cały scenariusz tamtych wydarzeń był pisany przez samego Boga. Myślę, ze całością akcji kierowała Najświętsza Maryja Panna. Byliśmy tylko aktorami Ale nasza moc pochodziła od Boga. Jestem przekonany, że cała cześć, cale uznanie i cała wdzięczność powinny być oddane Najświętszej Maryi Pannie, a przez Nią Jej Synowi i z Nim Ojcu w niebie, bo Bóg naprawdę patrzył na nas łaskawym okiem, naprawdę błogosławił Filipiny i wszystkich nas dotknął swoją łaską.
Kto jak kto, ale Filipińczycy nie powinni dawać przykładu skutecznej modlitwy, ani nie powinni wierzyć w niczyją łaskę. Bóg gniewa się na nich przecież raz po raz. Ostatnio parę miesięcy temu uznał, że zabije wielu Filipińczyków na kilka dni przed świętem swojego narodzenia: 16 grudnia zginęło w ponad 1000 osób utopionych w deszczu i błocie (i nie byli to ateiści) a ponad 500 000 zostało pozbawionych domu. A "Palec Boży" nawet nie kiwnął w obronie tych nieszczęśników. Takich rzeczy już kardynałowie nie komentują jako boskiego działania, bo ono jest tylko wtedy, gdy coś się udaje lub gdy na patelni biednego Filipińczyka spalone jajko przybierze kształt Maryi.
algis (179 punktów)
No proszę jakie to proste. Usiądźmy wygodnie w fotelach, kto chce niech wyjdzie na ulice i klepmy zdrowaśki, reszta sama się zrobi. Lodówka się napełni, w TV odblokują za darmo HBO, a jak piesek narobi na trawnik to nieczystości po prostu znikną. W końcu czym są tak błahe sprawy w porównaniu do nie wybuchających pocisków. Trochę tylko dziwne, że aż 4 dni to na Filipinach zajęło, ale może bogu akurat był w delegacji..
Hodża (11172 punktów)
>2 miliony filipińczyków za
>wezwaniem kardynała Sin wyszło na ulicę z różańcami.

Czy to ten?


Cardinal Sin, Banksy

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
SantaVirginia (70 punktów)
Kolumbia także miała podobną "krucjatę". Modlili się ze swoim prezydentem i doprowadziło to do, cokolwiek to znaczy, konsekracji narodu. Wiem, bo pomagałam pewnej zakonnicy odpalić filmik "Kolumbia - świadectwo dla świata" na laptopie . Opis filmu.. Na Węgrzech też mają swoją krucjatę różańcową. Ponadto "Nasz dziennik" na swojej stronie pisze, że krucjaty takie są zawsze zwycięskie. Nie śmiem polemizować
Piotr Lewanda (13 punktów)
>(...) kardynała Sin (...)

Kardynał Grzech?
Piotr Lewanda (13 punktów)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365