Racjonalista - Strona głównaDo treści
Burszta - pomyślenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
15-05-2010 15:32makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Burszta - pomyślenia
Ocena 3 na 3
hej,
witam wszystkich !
Wojciech Józef Burszta w swojej książce : świat jako więzienie kultury
na stronie 120 pisze tak :
Kulturę otóż sprzedaje się dzisiaj coraz powszechniej w całych pakietach , ich zakres jest przy tym ściśle związany z zakresem "nowości" danego zjawiska na mapie innych nowości . I tak produkcji filmowej ( zapowiadanej nie tylko przez recenzje , ale cały dyskurs skupiony na filmie , aktorach , warunkach realizacji , pieniądzach , efektach , konfliktach i miłościach na planie etc. ) towarzyszą gry DVD , książki , nagrani9a ścieżki filmowej , postery , figurki , karty do gry , programy telewizyjne , debaty znawców .
Taka całość wchodzi niemal w tym samym czasie na rynek z zapowiedzią , iż właściwie oferuje "cały świat" odmiennych wrażeń , takich najczęściej , jakich jeszcze nie było !

Mnie wydaje się , że nic się nie zmieniło !
Biblia a przecież i wszelkie "święte księgi" ... oferują człowiekowi kompletny zestaw "odmiennych wrażeń jakich jeszcze nie było" ...
Według mnie "święte księgi" ... są ultymatywnym i definitywnym ... kompletnym zestawem ... wszystkiego !
Kultura świecka ... a bardziej kultura popularna jedynie kopiuje owe wszechobejmujące i definitywne schematy ... !
Powiem więcej ...
Kultura świecka nie ma żadnych narzędzi aby przemówić do przeciętnego człowieka ... !
Człowiek bowiem pragnie ... nadrzędnego sensu !
Sensu stojącego ponad nim !
Czegoś co spowodowałoby aby ten człowiek stał się kimś więcej niż człowiekiem którym jest !!!

Baśń , legenda , mit ... mają o wiele mocniejsze umocowanie w ludzkiej psychice niż racjonalne rozmyślania i namysł ...

Nie wiem dlaczego pan Burszta ... tak niezależny i inteligentny człowiek tego nie dostrzega ...

pozdrwiam
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)Odp: burszta - pomyślenia
>Baśń , legenda , mit ... mają o wiele mocniejsze umocowanie w ludzkiej psychice niż racjonalne
>rozmyślania i namysł ...
>Nie wiem dlaczego pan Burszta ... tak niezależny i inteligentny człowiek tego nie dostrzega ...

   Bo jest inteligentny i niezależny.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>   Bo jest inteligentny i niezależny.

hej,
To zupełnie tak jak ty ... kochany adamiaku !
pozdrawiam cię serdecznie !
twój makuś
immune.ltd (1783 punktów)Odp: Burszta - pomyślenia
>hej,
>witam wszystkich !
>Wojciech Józef Burszta w swojej książce : świat jako więzienie kultury
>na stronie 120 pisze tak :
>Kulturę otóż sprzedaje się dzisiaj coraz powszechniej w całych pakietach , ich zakres jest przy tym
>ściśle związany z zakresem "nowości" danego zjawiska na mapie innych nowości . I tak produkcji
>filmowej ( zapowiadanej nie tylko przez recenzje , ale cały dyskurs skupiony na filmie , aktorach ,
>warunkach realizacji , pieniądzach , efektach , konfliktach i miłościach na planie etc. ) towarzyszą
>gry DVD , książki , nagrani9a ścieżki filmowej , postery , figurki , karty do gry , programy
>telewizyjne , debaty znawców .
>Taka całość wchodzi niemal w tym samym czasie na rynek z zapowiedzią , iż właściwie oferuje "cały
>świat" odmiennych wrażeń , takich najczęściej , jakich jeszcze nie było !
>Mnie wydaje się , że nic się nie zmieniło !
>Biblia a przecież i wszelkie "święte księgi" ... oferują człowiekowi kompletny zestaw "odmiennych
>wrażeń jakich jeszcze nie było" ...
>Według mnie "święte księgi" ... są ultymatywnym i definitywnym ... kompletnym zestawem ...
>wszystkiego !
>Kultura świecka ... a bardziej kultura popularna jedynie kopiuje owe wszechobejmujące i definitywne
>schematy ... !
>Powiem więcej ...
>Kultura świecka nie ma żadnych narzędzi aby przemówić do przeciętnego człowieka ... !
>Człowiek bowiem pragnie ... nadrzędnego sensu !
>Sensu stojącego ponad nim !
>Czegoś co spowodowałoby aby ten człowiek stał się kimś więcej niż człowiekiem którym jest !!!
>Baśń , legenda , mit ... mają o wiele mocniejsze umocowanie w ludzkiej psychice niż racjonalne
>rozmyślania i namysł ...
>Nie wiem dlaczego pan Burszta ... tak niezależny i inteligentny człowiek tego nie dostrzega ...
>pozdrwiam
>makuś

Zgadzam się
17-05-2010 19:33 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)

>Zgadzam się

By to wyrazić musiałeś zaśmiecić wątek?
immune.ltd (1783 punktów)
>>Zgadzam się
>By to wyrazić musiałeś zaśmiecić wątek?

Nie ma powodu do takiej reakcji z Pana strony. Nie podoba mi się to co Pan teraz zrobił
17-05-2010 19:45 
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)
Szanowny Panie, od biedy, jeśli plus nie wystarczał mógł pan napisać "Zgadzam się" bez cytowania (zupełnie bezcelowego) całej wypowiedzi.

Panu się może nie podobać to co ja zrobiłem (a oprócz wyrażenia dezaprobaty zgłosiłem naruszenie regulaminu) - ale pan złamał w ten sposób regulamin właśnie.
(Alicja)Duda (25557 punktów)

§ 14. 3. Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.
17-05-2010 20:49 
 Ocena-1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
> § 14. 3. Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.

Rozumiem, nie mniej nie podoba mi się sposób w jaki do mnie napisano ! Nie było potrzeby wydawania ostrzeżenia. To raczej przyzwolenie na zbyt bezpośrednie wypowiedzi i język ten nie powinien się tutaj pojawiać.
Proszę o skreślenie mojej wypowiedzi, która tak bardzo zbulwersowała mojego przedmówcę, dziękuje i przepraszam za kłopot
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Ostrzeżenie dotyczyło naruszania paragrafu 14 i 14.3 nie tylko w tym ale i w innych Twoich postach.
Post powinien zawierać jakąś wartość merytoryczną i w tym przypadku jak zauważył Sylwek, że wystarczyło nacisnąć "+".
Proszę by w następnych postach wziąć to pod uwagę.
18-05-2010 00:22 
 Ocena 2 na 2
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
Ależ... oczywiście... !
a... nawet... !!! ... !!! .!.!.!!!! ..........!!! !!!

Adam

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365