Witam jestem tutaj nowy. Mam pytanie ostatnio mocno sie interesuje religią i co za tym idzie mam wiele wątpliwości postanowiłem sie zwrócić z tym pytaniem na Forum Tradycji Katolickiej (przypadek ktores z koleji forum) i tam w zakładce "Tematy Różne" jest temat "Szukając prawdy - tematy które nurtuja, bólserwują " nastepnie wrzucilem takiego posta:
"Witam interesuje się jakiś czas religią. Byłem osobą wierzącą bardzo nawet, lecz coś ciągle nie dawało mi spokoju. Poczytałem pogrzebałem i tego sie dowiedzialem jestem ciekaw waszego podejscia do tego i zdania na ten temat oczywiscie mam nadzieje ze bedą to argumenty racjonalne.
Fakty oraz źródła historyczne wskazują nam na to, że Nowy Testament był napisany na pierwszym soborze nicejskim który zakończyl sie w ok. 325 roku, przez grupe 318 biskupów, księży, diakonów, pod-diakonów, ministrantów i egzorcystów z całego Imperium i na podstawie tych ksiąg które oni przywieźli stworzono 1 Biblie zlepek wierzeń greckich (ew Marka), perskich (Mitra-Bog Słonca ktory urodzil sie 25 grudnia i miał powrócić i uratowac godne dusze), egipskich (Ozyrys i Izis to cala Apokalipsa) i celtyckich. Z ponad 50 Bogów i bóstw wybrano Cezar, Kriszna, Mitra, Horus i Zeus, Konstantyn aby włączyć brytyjskie odłamy, zarządził, aby połączyć imię wielkiego druidzkiego boga Hesusa z bogiem-zbawicielem Wschodu Kriszną (Kriszna to sanskrycki odpowiednik Chrystusa), tak więc Hesus Kriszna ma być oficjalnym imieniem nowego rzymskiego boga. Odbyło się głosowanie przez podniesienie ręki i większością głosów (161 do 157) przyjęto, że oba bóstwa staną się jednym Bogiem. Następnie Konstantyn kazał Euzebiuszowi(jego prawa ręka) zorganizować kompilację jednolitej kolekcji nowych pism opracowaną w oparciu o najważniejsze aspekty religijnych tekstów przedstawionych soborowi. Jego instrukcje to: "Przeszukaj te książki i cokolwiek w nich jest dobre, to zachowaj; ale cokolwiek jest złe, to odrzuć. Co jest dobre w jednej książce, połącz to z tym, co jest dobre w innej. To, co zostanie w ten sposób zebrane, będzie nazywane Księgą Ksiąg. I będzie to doktryną mojego ludu, którą zalecę wszystkim narodom po to, aby nie było już więcej wojen z powodu religii." (God's Book of Eskra, tamże, rozdz. xlviii, akapit 31.) I teraz moje pytanie Czy zdając sobie sprawe z tego że Nowy Testament został tak stworzony w jaki sposób wierzycie że Bóg jednak się nami opiekuje czy kocha? Tutaj też przychodzi mi do głowy fakt że ludzie na samym początku żyli po max 20 lat umierali z powodu błahych chorób teraz dla nas albo przez zgnicie zębów, nie wspominając ze przy porodach umierało około 50% dzieci i matek. Wtedy Bóg się uczył na nas czy patrzył z zaciekawieniem? Dzieci w Afryce to tez dosyc prosty przykład, ale Bog pozwala żeby się dzieci rodziły i dożywały 6 roku życia w głodzie i chorobie i Ci co szczęśliwsi którzy zostali ochrzczeni mają szanse isc do nieba bo reszta niestety nie. Troche sadysta. I jeszcze a propo Biblii przypomniało mi się w muzeum londyńskim znajdują się Biblie te najstarsze z V-VI w i różnice miedzy nimi a tymi co mamy teraz są kolosalne. To są moje watpliwości co do wiary chrzescijansko-katolickiej. Czy jest ktoś kto potrafiłby mi to racjonalnie wytłumaczyć i proszę o powstrzymanie się z komentarzami "Bóg jest niepojęty" albo " taka była wola Boga" lub " Ja i tak w to wierze" bo to obraża mnie jak i samego odpowiadającego. Pozdrawiam Serdecznie i czekam na odpowiedzi. (źródłem mojej wiedzy są artykuły które pisali ludzie którzy całe życie poświecili na odczytywaniu i badaniu starożytnych pism na różnych terenach europy, byli biskupi którzy mieli wgląd do Zakazanych ksiąg Watykanskich, oraz bibliści. Nawet paru znam osobiście w razie potrzeby jestem w stanie podesłać linki czy tytuły książek oraz imiona i nazwiska autorów)
P.S. jest to grupa tematów Szukając prawdy tematy które bulwersują. Więc prosze mnie nie wyzywać od szatanów, chcialbym też podkreslic ze nie zahaczyłem o samej instytucji kościoła oprzyjmy sie na samej wierze i dokladniej nowym testamencie.""
po tym poscie zostałem zbanowany zalogowalem sie ponownie i napiselm do Administraktorki Teresy że to tchórzostwo i że nie powinna byc administratorką katolickeigo forum skoro nei uznaje wartości katolickim ukrywanie prawdy, napisalem to samo na forum ciagle bedąc wyrzucany teraz juz blokuje wszysktich ktorzy sie logują. To mój początek, ale czy religijne wszyscy katolicy mają aż takie podejscie "odrzucające" "blokujące" pozdrawiam i licze w tym wypadku na odpowiedz
Mod:
Bardzo cię proszę, wypowiadaj się nieco staranniej.