 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-09-2024 09:19 | okragly (21676 punktów) | zamachy
-1 na 1 | Ukraina na zabijanie Rosjan dostała od usazyda 170 mld $. Trump obiecał zakończyć wojnę jeszcze przed objęciem urzędu, jak zostanie wybrany na prezydenta. Może to Ukraińcy organizują zamachy na Trumpa? no bo kto inny? (ostatnio weteran z Ukrainy z AK47 (moja broń w LWP) strzelał do niego) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Thoter (6650 punktów) | > Ukraina na zabijanie Rosjan dostała od usazyda 170 mld $. Trump obiecał zakończyć wojnę jeszcze> przed objęciem urzędu, jak zostanie wybrany na prezydenta.> Może to Ukraińcy organizują zamachy na Trumpa? no bo kto inny? (ostatnio weteran z Ukrainy z AK47> (moja broń w LWP) strzelał do niego)www.youtube.com/watch?v=v_TCNSJOjZIBlinken GO HOME!pl.wikipedia.org/wiki/Antony_BlinkenAntony Blinken urodził się 16 kwietnia 1962 roku w Yonkers w stanie Nowy Jork jako syn żydowskich rodziców Judith i Donalda Blinkenów (1925-2022) pochodzenia ukraińsko-węgierskiegoen.wikipedia.org/wiki/Victoria_NulandNuland urodziła się w 1961 roku jako córka Sherwina B. Nulanda , chirurga urodzonego w rodzinie żydowskich imigrantów z Europy Wschodniej z Besarabii.en.wikipedia.org/wiki/Anne_ApplebaumWedług Applebaum jej pradziadkowie wyemigrowali do Ameryki za panowania Aleksandra III w Rosji z terenów dzisiejszej Białorusi.Rosjan oprawiają: dzieci, wnuki i zięciowie: dzieci i wnuków Żydów, którzy wyemigrowali z rejonów Ukrainy i Europy Wschodniej. Ukraińcy i Polacy są tylko mięsem armatnim.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Antony Blinken syn żydowskich rodziców Judith i Donalda Blinkenów pochodzenia ukraińsko-węgierskiego "Dlaczego oni chcą zabić Trumpa?". "I nikt nawet nie próbuje zabić Bidena/Kamali" - napisał Musk
>Ukraińcy i Polacy są tylko mięsem armatnim. zamieniliśmy chrześcijaństwo na amerykaństwo, a ono jak kazdy bóg wymaga ofiary z zycia podległych mu niewolników.
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| quick (6854 punktów) | >Może to Ukraińcy organizują zamachy na Trumpa? Mało prawdopodobne. To ktoś większy.
Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
 | | haish (2908 punktów) | >>Może to Ukraińcy organizują zamachy na Trumpa? >Mało prawdopodobne. To ktoś większy. > Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny >
Zbyt mało danych, a sprawa jest delikatna możliwości jest nieskończenie wiele. Obecny świat nie jest światem sprzed II i I WŚ. Wojny napędzają interesy i w imię interesu się wojnę wszczyna. Narody i suwerenowie niemal we wszystkich państwach są mięsem armatnim, lub robolami. Są zamachy i są pozoracje mające wyglądać jak zamach lub inne zdarzenie skupiające uwagę mediów i opinii publicznej. Na wszystkim można coś ugrać, tak na nieszczęściu innych, jak i swoim. Ukraina pomimo trwającej długi czas wojny z 'niedźwiedziem' w dalszym ciągu handluje zbożem i produktami rolnymi na dużą skalę, jacyś Rosjanie mają firmy na Ukrainie i dla równowagi Ukraińcy mają biznesy w Rosji, a doniesienia z frontu cały czas są obecne w necie i mediach. - no cóż, taki świat.
|
|
|  | 1 na 1 | quick (6854 punktów) |
> Zbyt mało danych, a sprawa jest delikatna możliwości jest nieskończenie wiele.To nieprawda. Sprowadzają się one do kilku krajów. Udowodnić może i się nie da, ale wiedzieć można. > Obecny świat nie jest światem sprzed II i I WŚ. Wojny napędzają interesy i w imię interesu się wojnę wszczyna.Interesy to coś więcej niż pieniądze. A świat jest cały czas taki sam, to ludzie żonglują swoimi narzędziami. > Ukraina pomimo trwającej długi czas wojny z 'niedźwiedziem' w dalszym ciągu handluje zbożem i produktami rolnymi na dużą skalę, jacyś Rosjanie mają firmy na Ukrainie i dla równowagi Ukraińcy mają biznesy w Rosji, a doniesienia z frontu cały czas są obecne w necie i mediach.> - no cóż, taki świat.Taka wojna. Ja ją nazywam dziwną wojną. Kiedyś do kogoś tu napisałem, iż istnieje teoria, że to wojna - zasłona dymna, która ma namieszać Chińczykom w głowach. Mają oni przez tą mgłę niedostrzec rzeczywistych relacji Rosja-Zachód, które zmierzają na tory resetu, etc... Wg mnie to nieprawda. Prawdą jest to, że to projekt imperialny Rosji na ziemie tzw. obszaru postradzieckiego. pl.wikipedia.org/wiki/Obszar_postradziecki Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| |  | 2 na 2 | homopitek (1536 punktów) | >Prawdą jest to, że to projekt imperialny Rosji na ziemie tzw. obszaru postradzieckiego.
Całkowicie masz rację. Rosyjski imperializm epoki caratu miał duży wpływ na poczynania bolszewików po wygranej rewolucji. Uparcie dążyli do odbudowy Rosji w granicach imperium carów, a ideologiczne hasło eksportu rewolucji było tylko uzewnętrznieniem tych imperialnych ciągot. Rosja stała się prawdziwym imperium dzięki wchłonięciu Ukrainy w drugiej połowie XVII w. i większości Rzeczypospolitej 100 lat później. I bez Ukrainy nie będzie taką potęgą jak niegdyś.
Nie stosuję emoticonów
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Rosyjski imperializm epoki caratu miał duży wpływ na poczynania bolszewików po wygranej rewolucji. dążyli do odbudowy Rosji w granicach imperium carów, a ideologiczne hasło eksportu rewolucji było tylko uzewnętrznieniem tych imperialnych ciągot. >Rosja stała się prawdziwym imperium dzięki wchłonięciu Ukrainy w drugiej połowie XVII w. i większości Rzeczypospolitej 100 lat później. I bez Ukrainy nie będzie taką potęgą jak niegdyś. Europa jest na równi pochyłej, a więc Rosja jak się odłączy od niej zyska wiatr azjatycki My (Europa) i usazyd nie jesteśmy pepkiem swiata
Rosja sobie poradzi bez nas, my bez Rosji (patrz Niemcy) to stagnacja
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| | | |  | 1 na 1 | homopitek (1536 punktów) | >>Rosja stała się prawdziwym imperium dzięki wchłonięciu Ukrainy w drugiej połowie XVII w. i większości Rzeczypospolitej 100 lat później. I bez Ukrainy nie będzie taką potęgą jak niegdyś. >Europa jest na równi pochyłej, a więc Rosja jak się odłączy od niej zyska wiatr azjatycki
Opinie o "śmierci" Europy są mocno przesadzone, co widać po krajach naszego regionu. Rosja "odłączając się" straci bardzo dużo, ponieważ ma nieefektywny system społeczno-gospodarczy, który budowała i umacniała wytrwale przez bardzo długi czas. Rosja sam się nie zreformuje, gdyż jej społeczeństwo jest dla władz państwowych tylko ciemną masą poddanych o niejasnych zamiarach, którą z musu trzeba tolerować, bowiem jest dostarczycielem rekruta (wojskowego i cywilnego).
>Rosja sobie poradzi bez nas, my bez Rosji (patrz Niemcy) to stagnacja
Właśnie widać jak sobie radzi! Poradzi sobie (może) autorytarna wierchuszka polityczna i zblatowana z nią oligarchia gospodarcza. Póki co jest ciężko w wojnie z Ukrainą i nie zanosi się na poprawę, dodatkowo maskowany kryzys gospodarczy i gospodarka wojenna, która powoli wykańcza cywilną. Jak Rosja będzie dalej "tak sobie radzić" to będzie powtórka z 1917 lub 1990-91. Poza tym, rosyjska demografia jest kiepściutka, a może raczej fatalna, więc z tej strony też "kicha". A w tym temacie jeszcze żadna propaganda nie przyniosła realnych sukcesów.
Nie stosuję emoticonów
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>>Rosja stała się prawdziwym imperium dzięki wchłonięciu Ukrainy w drugiej połowie XVII w. i większości Rzeczypospolitej 100 lat później. I bez Ukrainy nie będzie taką potęgą jak niegdyś. >>Europa jest na równi pochyłej, a więc Rosja jak się odłączy od niej zyska wiatr azjatycki >Opinie o "śmierci" Europy są mocno przesadzone, chodzi o spadku znczenia, kiedyś w Europie było centrum swiata, które powędrowało do USA, dziś wędruje od usazyda do Azji, które już kiedyś było centrum (raj tez wróci, historia zatoczy koło)
>Rosja "odłączając się" straci bardzo dużo, ponieważ ma nieefektywny system społeczno-gospodarczy, który budowała i umacniała wytrwale przez bardzo długi czas. dzieki tzw "zachodowi" sięgneła dna (patrz Jelcyn) czy nasz geniusz balcerowicz profesor ekonomi, tak jak Chiny dzięki Anglii w 19 wieku (wojna opiumowa) sięgnęła dna
>Rosja sam się nie zreformuje, gdyż jej społeczeństwo jest dla władz państwowych tylko ciemną masą poddanych o niejasnych zamiarach, którą z musu trzeba tolerować, bowiem jest dostarczycielem rekruta (wojskowego i cywilnego). za Jelcyna gdy brakowało na emerytury, renty, żołd dla wojska, robiła to co chciał tzw zachód
>>Rosja sobie poradzi bez nas, my bez Rosji (patrz Niemcy) to stagnacja >Właśnie widać jak sobie radzi! Poradzi sobie (może) autorytarna wierchuszka polityczna i zblatowana z nią oligarchia gospodarcza. w porównaniu do Ukrainy (przed wojną), gdzie był kapitalizm, w Rosji było, jest lepiej. Zdecydowana wiekszość krajów jest kapitalistyczna i w większości jest bieda
>Poza tym, rosyjska demografia jest kiepściutka, a może raczej fatalna, Rosji ma przyrost 1.4, my 1.17, na Ukrainie 0.6 W Ukrainie mieszka 30 mln ludzi, za ZSRR 50 milionów, Ukraina przez to że przyjęła usazyda za swojego pana bardzo straciła (nie straciła, bo Ukrainy nigdy nie było, to jak mogła stracić?)
dzisiaj największy wzrost PKB mają komunistyczne Chiny i komunistyczny Wietnam, kilka x większy niż my, kapitalistyczna zielona wyspa
|
|
| | | | | |  | | Thoter (6650 punktów) | > chodzi o spadku znczenia, kiedyś w Europie było centrum swiata, które powędrowało do USA, dziś >wędruje od usazyda do Azji, które już kiedyś było centrum (raj tez wróci, historia zatoczy koło)> Centrum świata z Europy nie powędrowało do USA !!! Cwani Żydzi amerykańscy z: Brytyjczykami, Francuzami, Kościołem i Polakami zniszczyli Europę, wymordowali Żydów niemieckich, którzy realizowali projekt stworzenia potężnej komunistycznej Europy. Europa miała być potężna i bezpieczna dzięki broni atomowej, w której konstruowaniu byli najlepsi. Centrum świata z Europy nie powędrowało tak sobie do USA. Amerykański Żyd Bernard Baruch zaplanował szereg wojen proxy, by nie dopuścić do połączenia zdobytej przez Żydów niemieckich rosyjskiej bazy surowcowej z fabrykami Żydów niemieckich i Niemców. Żydzi pracujący nad bombą atomową potrzebowali też przeprowadzać eksperymenty na tajnym poligonie atomowym. Tereny Rosji nadawały się do tego, by w tajemnicy robić takie eksperymenty. Na drodze pomiędzy rosyjskimi zasobami a potencjałem naukowym w Niemczech, Żyd Bernard Baruch wydał rozkaz, żeby stworzyć "niepodległą" Polskę. pl.wikiped(*)ście_punktów_WilsonaPechowy trzynasty punkt to był początek proxy war, do której przyłączył się Kościół i polscy "katolicy", którzy natychmiast zaczęli mordować Zydów. gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina, który pokonał cara Romanowa i zdobył zasoby: ludzie i surowcowe Rosji, zamordowali opłaceni ŻYDZI. Kasę oprawcom Bronsteina wypłacał Żyd Naum Eitingon. Brytyjczycy z Francuzami w 1904 r. zawarli sojusz, którego celem było pokonanie Żydów niemieckich, którzy wtedy opracowywali koncepcję stworzenia potężnej Europy. pl.wikipedia.org/wiki/Entente_cordiale
|
|
| | |  | 1 na 1 | quick (6854 punktów) | > I bez Ukrainy nie będzie taką potęgą jak niegdyś.Rosja może być albo imperium albo demokracją, ale nie może być jednocześnie i jednym i drugim - Zbigniew Brzeziński. To prawda, że Ukraina jest kluczowa. Jest sworzniem, stąd ta wojna proxy. www.gazeta(*)-czy-przewidzial-geneze-wojny/Ukraina, nowe, ważne pole na szachownicy eurazjatyckiej, jest sworzniem geopolitycznym, ponieważ samo istnienie niepodległego państwa ukraińskiego pomaga przekształcać Rosję. Bez Ukrainy Rosja przestaje być imperium eurazjatyckim: może wciąż próbować zdobyć status imperialny, lecz byłaby wówczas imperium głównie azjatyckim, stale wciąganym w rujnujące konflikty z od niedawna suwerennymi narodami Azji Środkowej, które nie pogodziłyby się z utratą niepodległości i byłyby wspierane przez bratnie kraje islamskie na południu. Chiny także sprzeciwiłyby się restytucji rosyjskiej dominacji w Azji Środkowej, gdyż są coraz bardziej zainteresowane nowymi niepodległymi państwami położonymi na tym obszarze. Jeżeli jednak Moskwa ponownie zdobędzie władzę nad Ukrainą, wraz z pięćdziesięcioma dwoma milionami jej obywateli, ogromnymi bogactwami naturalnymi oraz dostępem do Morza Czarnego, automatycznie odzyska możliwość stania się potężnym imperium spinającym Europę i Azję. Utrata niepodległości przez Ukrainę miałaby natychmiastowe konsekwencje dla Europy Środkowej, przekształcając Polskę w sworzeń geopolityczny na wschodniej granicy zjednoczonej Europy. To, że Ukraina w przyszłości zostanie w jakiś sposób ponownie "zintegrowana", pozostaje artykułem wiary dla wielu członków rosyjskiej elity politycznej. Na przykład według agencji Interfax (20 listopada 1996 roku) jeden z głównych doradców Jelcyna, Dimitrij Riurikow, nazwał Ukrainę "tymczasowym zjawiskiem", a moskiewska Obszczaja Gazieta (10 grudnia 1996 roku) pisała, że "w dającej się przewidzieć przyszłości wydarzenia na wschodniej Ukrainie mogą postawić Rosję wobec bardzo trudnego problemu. Masowym demonstracjom niezadowolenia będą towarzyszyć apele do Rosji, a nawet żądania wobec niej, aby przejęła ten region. Bardzo wielu ludzi w Moskwie chętnie poparłoby takie plany". Wychodzi na to, że coś się sprawdziło. Nie ze wszystkim się zgadzam co pan Zbigniew napisał i mówił, ale należy docenić to w czym miał rację. Należy postępować zgodnie z jego uwagami, przynajmniej w odniesieniu do Ukrainy. Problemem pozostaje ukraiński nacjonalizm. Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >> I bez Ukrainy nie będzie taką potęgą jak niegdyś. >Rosja może być albo imperium albo demokracją, ale nie może być jednocześnie i jednym i drugim - Zbigniew Brzeziński. bo usazyd ustala reguły gry sam będąc jednocześnie "demokracją" i imperium
>To prawda, że Ukraina jest kluczowa. Jest sworzniem, Ukraina jest produktem Lenina, dlatego tak ochoczo zwalają jego pomniki ostatnio w zdobytym niemieckimi tygrysami Kursku
> Ukraina, nowe, ważne pole na szachownicy eurazjatyckiej, jest sworzniem geopolitycznym, ponieważ samo istnienie niepodległego państwa ukraińskiego pomaga przekształcać Rosję. Bez Ukrainy Rosja przestaje być imperium eurazjatyckim Ukraina jest tak dla Rosji jak Niemiecki (wolny) Gdańsk dla Polski
Ukraina jest mało ważna, liczy się Turcja (jak usazyd opanuje Ukraine, Turcja bedzie bezwolna, w kleszczach usazyda)
> Jeżeli jednak Moskwa ponownie zdobędzie władzę nad Ukrainą, wraz z pięćdziesięcioma dwoma milionami jej obywateli, już jest ich tylko 30 mln, tak wygrywają z Rosją w imieniu usazyda, pana świata
>Utrata niepodległości przez Ukrainę miałaby natychmiastowe konsekwencje dla Europy Środkowej, przekształcając Polskę w sworzeń geopolityczny na wschodniej granicy zjednoczonej Europy i o to chodzi, być centrum Euroazji to ogromne zyski, usazydowi się to nie podoba
jeśli "sworzeń" zostanie w Ukraine, zostanie centrum świata, ze marginalizacja Polski wtedy tam wybudują CPK, liczne huby, firmy logistyczne, usługowe i produkcyjne my z rolnikami pójdziemy na dno, bo takie mamy patoelity, psy usazyda
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| | | | |  | | Thoter (6650 punktów) |
> Ukraina jest mało ważna, liczy się Turcja (jak usazyd opanuje Ukraine, Turcja bedzie bezwolna, w >kleszczach usazyda) pl.wikipedia.org/wiki/PanturkizmPanturkizm - doktryna powstała na początku XX wieku w Turcji, głosząca jedność etniczną ludów tureckich i konieczność ich integracji kulturalnej i politycznej, od Cieśniny Bosfor do gór Ałtaju. Nadano jej miano Wielki Turan. Obowiązywała jako oficjalna doktryna państwa tureckiego za rządów młodoturków. Z panturkizmem wiąże się ludobójstwo Ormian, gdy na polecenie rządu młodotureckiego wymordowano ok. 1,5 mln Ormian rozwiązując tzw. kwestię ormiańską. Podobny los spotkał Greków zamieszkujących dawny Pont i Jonię oraz chrześcijańskich Asyryjczyków.Młodoturków najpierw finansowali Niemcy a potem Brytyjczycy. ru-m-wikip(*)=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wappAdam Al Fred Rudolf Glauer został wysłany z Turcji do Niemiec, celem założenia tzw. Towarzystwa Thule, które miało za zadanie szerzyć antysemityzm na szczytach władz III Rzeszy. Służby brytyjskie postarały się o to, by nikt z nim nie przeprowadził wywiadu.
|
|
| | | | |  | | quick (6854 punktów) | >Ukraina jest mało ważna, liczy się Turcja (jak usazyd opanuje Ukraine, Turcja bedzie bezwolna, w kleszczach usazyda) Pierwsze słyszę, rozwiń jak możesz. Wiem, że utrzymywanie sił, w niektórych państwach rimlandu przez państwa morskie, ma na celu głębszy dostęp do kontynentu. Np. przeciwważenie mocarstw lądowych. W świetle tego rozumie się, że Ukraina i Turcja są w podobnym położeniu. Jednak czemu twierdzisz, że Turcja znaczy więcej?
Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| | | | | |  | | Thoter (6650 punktów) | > Ukraina i Turcja są w podobnym położeniu.Wątpię, by Żydom amerykańskim udało się Turków otumanić tak jak: Polaków i Ukraińców i używać do proxy war. Nie wyobrażam sobie, żeby w Turcji Żydzi jawnie przejmowali system władzy. Wyobrażasz sobie, żeby Żyd z Żydem podpisywał się na jakiejś bumadze, na której byłyby zapisane losy narodu tureckiego ?? W czasie gdy Turcy robili interesy z Brytyjczykami, to nie uznali wyłączenia Polski z robienia zamieszania w Europie. Turkom wydawało się, że Brytyjczycy będą ich używać do osłabiania Rosji a na końcu ich wykiwają. www.youtube.com/shorts/_Jxm0DiR2bU
|
|
| | | | | | |  | | quick (6854 punktów) | > > Ukraina i Turcja są w podobnym położeniu.> Wątpię, by Żydom amerykańskim udało się Turków otumanić tak jak: Polaków i Ukraińców i używać do proxy war. Nie wyobrażam sobie, żeby w Turcji Żydzi jawnie przejmowali system władzy.> Wyobrażasz sobie, żeby Żyd z Żydem podpisywał się na jakiejś bumadze, na której byłyby zapisane losy narodu tureckiego ??> W czasie gdy Turcy robili interesy z Brytyjczykami, to nie uznali wyłączenia Polski z robienia zamieszania w Europie. Turkom wydawało się, że Brytyjczycy będą ich używać do osłabiania Rosji a na końcu ich wykiwają.> www.youtube.com/shorts/_Jxm0DiR2bUJednak należy ona do NATO, i tak jak Ukraina, leży ona w pasie rimlandu. To miejsce tarć, gdzie niektóre państwa w nim leżące to sworznie. pl.wikipedia.org/wiki/Sworzeń_geopolityczny Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| | | |  | 2 na 2 | homopitek (1536 punktów) | >> I bez Ukrainy nie będzie taką potęgą jak niegdyś. >Rosja może być albo imperium albo demokracją, ale nie może być jednocześnie i jednym i drugim - Zbigniew Brzeziński. >To prawda, że Ukraina jest kluczowa. Jest sworzniem, stąd ta wojna proxy.
Istotnym czynnikiem jest też demografia. Na wschodzie i południu Ukrainy oraz na Krymie była wielka rosyjskojęzyczna populacja, która była nastawiona prorosyjsko. To nastawienie zaczęło się zmieniać po 2014, a po agresji z 2022 okazało się, że duża część ukraińskich Rosjan już nie chce Rosji u siebie.
Nie stosuję emoticonów
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>>To prawda, że Ukraina jest kluczowa. Jest sworzniem, stąd ta wojna proxy. >Istotnym czynnikiem jest też demografia. Na wschodzie i południu Ukrainy oraz na Krymie była wielka rosyjskojęzyczna populacja, która była nastawiona prorosyjsko. dlatego Ukraina nie chciała się zgodzic na referendum
>To nastawienie zaczęło się zmieniać po 2014, a po agresji z 2022 okazało się, że duża część ukraińskich Rosjan już nie chce Rosji u siebie. tak mówi usazyd a co mówi rosja?
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>Rosja bez Ukrainy nie będzie taką potęgą jak niegdyś. w Ukrainie po rozpadzie ZSRR nastała bieda, taki bogaty kraj zostali 2 x biedniejsi niz Białoruś (a a przed rozpadem byli 2 x bogatsi) a czy usazyd bez zniewolnnej Kanady, Meksyku, całej Ameryki (oprócz wolnej Kuby i Wenezueli), bez zniewolnnej Europy, Polski, Japoni, Australi, Korei, będzie taką potęga jak niegdyś? NIE BĘDZIE, ba wystarczy im zabrać mały Tajwan, i już się nie podniosa
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|