 |
Dlaczego Rosja uważa, że waluta BRICS jest realną możliwoś Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-10-2024 13:05 | t1ress (-2 punktów) | Dlaczego Rosja uważa, że waluta BRICS jest realną możliwoś | Ciągle widzę koncepcję waluty BRICS rzucaną dookoła i nie ma to dla mnie sensu. Nie sądzę, żeby miało to jakąkolwiek wartość dla Chin ani Indii. W jakim świecie miałoby to zostać zaakceptowane? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| quick (6854 punktów) | >W jakim świecie miałoby to zostać zaakceptowane? Niezachodnim.
Wiem, że nic nie wiem
|
|
 | | MichaelBlair (1 punktów) | > >W jakim świecie miałoby to zostać zaakceptowane?> Niezachodnim.geometry dash meltdownWiem, że nic nie wiemPo pierwsze, różnice gospodarcze i polityczne między tymi krajami są znaczne. Chiny, z dominującą gospodarką i własnymi ambicjami walutowymi (promocja juana), mogą nie być skłonne do dzielenia się kontrolą nad nową walutą. Indie natomiast podchodzą do takich inicjatyw z dużą ostrożnością, zwłaszcza że ich gospodarka jest w fazie dynamicznego wzrostu i preferują zachowanie suwerenności walutowej. Dodatkowo Rosja, Brazylia i RPA też mają swoje unikalne potrzeby ekonomiczne, co sprawia, że uzgodnienie wspólnej polityki monetarnej byłoby wyzwaniem.
|
|
|  | | quick (6854 punktów) | > >>W jakim świecie miałoby to zostać zaakceptowane?> >Niezachodnim.geometry dash meltdown> Po pierwsze, różnice gospodarcze i polityczne między tymi krajami są znaczne. Chiny, z dominującą gospodarką i własnymi ambicjami walutowymi (promocja juana), mogą nie być skłonne do dzielenia się kontrolą nad nową walutą. Indie natomiast podchodzą do takich inicjatyw z dużą ostrożnością, zwłaszcza że ich gospodarka jest w fazie dynamicznego wzrostu i preferują zachowanie suwerenności walutowej. Dodatkowo Rosja, Brazylia i RPA też mają swoje unikalne potrzeby ekonomiczne, co sprawia, że uzgodnienie wspólnej polityki monetarnej byłoby wyzwaniem.> To prawda, że różnice są znaczne, ale cel jest wspólny (m.in dedolaryzacja). Kogo premiuje system z Bretton Woods? pl.wikipedia.org/wiki/System_z_Bretton_WoodsSystem z Bretton Woods nakładał na każde państwo obowiązek stosowania polityki monetarnej, której jednym z celów było utrzymanie kursów wymiany w jednoprocentowym przedziale wahań. Teoretycznie kursy walut krajów uczestniczących w systemie z Bretton Woods miały być oparte na parytecie złota, lecz stosowana praktyka polityki kursowej prowadziła do światowej dominacji roli dolara amerykańskiego. Interwencje walutowe prowadzone przez banki centralne, zmierzające do obrony ustalonego kursu wymiany, realizowane były w celu obrony kursu waluty do dolara. Wraz z upływem lat, gdy podaż dolara na świecie rosła szybciej od podaży złota, ustalony kurs 35 dolarów za uncję złota stał się niemożliwy do obrony przez amerykański bank centralny. Z powodu wzrastających obciążeń system załamał się w 1971, a jednym z powodów było wstrzymanie przez Stany Zjednoczone wymienialności dolara na złoto. Słyszałeś o raporcie Kissingera, i o tym co z niego wynika? Nie byłbym jednak uczciwy gdybym nie podkreślił, że na globalizacji zyskały również Chiny. Taka jest prawda. Zabrzmi to nieco kontrowersyjnie, ale uważam, że G7 zbyt długo trzymało w niedorozwoju resztę (neokolonializm), która stanowi większość tj. szeroko pojęty wschód i globalne południe. Prymat ekonomiczny zachodu odchodzi do historii, a jego miejsce zajmie układ wielobiegunowy. Świadectwem tego jest m.in powstanie grupy BRICS. pl.wikipedia.org/wiki/BRICSNa poziomie geopolitycznym; świat przechodzi z układu bipolarnego (głównie USA i ZSRR) w układ wielobiegunowy. Trwa to już ponad 30 lat, bo tyle właśnie trwają takie procesy, i wyłoni się z tego tzw. nowy kongres wiedeński, czyli wielobiegunowość. To skutkuje tym, o czym było wyżej. Ta sytuacja objawia się też tym, że nawarstwia się napięcie między głównymi ośrodkami politycznymi i gospodarczymi, co może doprowadzić do przeobrażenia się tej nowej zimnej wojny, której elementami są również proxy war, w wojnę gorącą, głównie między USA a Chinami. To może być, jeśli braknie na zachodzie pomysłu, jedyne wyjście przed jakim zachód stanie, by powstrzymać utratę swojej pozycji. Weź jeszcze pod uwagę obecny główny kurs ideologiczny na zachodzie. Czy to jest normalne? Wiem, że nic nie wiem
|
|
| |  | | Thoter (6650 punktów) | > na globalizacji zyskały również Chiny. Taka jest prawda. >
Prawda jest taka, że Chiny najwięcej skorzystały na wymordowaniu przez: Brytyjczyków i Żydów amerykańskich, Żydów komunistów. ZSRR, stworzony przez Żydów niemieckich i proniemieckich, miał stać się bazą surowcową dla: Żydów niemieckich i Niemców. Niemcy inwestowali w ZSRR. Po wymordowaniu Żydów niemieckich i Niemców, plan stworzenia potężnej Europy runął. Żydów wymordowano a Niemców za to obwiniono. Niemcy i Żydzi niemieccy byli za słabi by pokonać Anglosasów. Chiny dołączono do ZSRR celem stworzenia potęgi zdolnej powstrzymać bandytów anglosaskich przed kolonizacją całego świata. Chińczycy dostali za darmo technologię atomową od ZSRR. Niemcy wspierali i wspierają: Rosję i Chiny po to, by być na stypie po Brytyjczykach i Żydach amerykańskich. Niemcy robią interesy z Rosjanami i Chińczykami a z Niemiec zrobią sobie sypialnię. Oczywiście polski "katolik" będzie wydawał co ma, by zniszczyć symbiozę: Rosjan, Niemców i Chińczyków. Jeżdżenie do Niemiec, by tam wykonywać najprymitywniejsze prace i szperać po Müllcontainerach się ukróci. Niemcy nie chcą trzeciego planu Marshalla, nie chcą być używani do proxy war. Niemieccy emeryci będą utrzymywani z niemieckich inwestycji w Chinach.
|
|
| | |  | | quick (6854 punktów) | >> na globalizacji zyskały również Chiny. Taka jest prawda. >> >Prawda jest taka, że Chiny najwięcej skorzystały na wymordowaniu przez: Brytyjczyków i Żydów amerykańskich, Żydów komunistów. To Twoja teoria, a nie prawda. By uznać to za prawdę muszą być na to dowody. Masz takie?
>ZSRR, stworzony przez Żydów niemieckich i proniemieckich, miał stać się bazą surowcową dla: Żydów niemieckich i Niemców. Niemcy inwestowali w ZSRR. Po wymordowaniu Żydów niemieckich i Niemców, plan stworzenia potężnej Europy runął. Żydów wymordowano a Niemców za to obwiniono. Niemcy i Żydzi niemieccy byli za słabi by pokonać Anglosasów. Chiny dołączono do ZSRR celem stworzenia potęgi zdolnej powstrzymać bandytów anglosaskich przed kolonizacją całego świata. >Chińczycy dostali za darmo technologię atomową od ZSRR. Niemcy wspierali i wspierają: Rosję i Chiny po to, by być na stypie po Brytyjczykach i Żydach amerykańskich. Niemcy robią interesy z Rosjanami i Chińczykami a z Niemiec zrobią sobie sypialnię. Oczywiście polski "katolik" będzie wydawał co ma, by zniszczyć symbiozę: Rosjan, Niemców i Chińczyków. Jeżdżenie do Niemiec, by tam wykonywać najprymitywniejsze prace i szperać po Müllcontainerach się ukróci. Niemcy nie chcą trzeciego planu Marshalla, nie chcą być używani do proxy war. Niemieccy emeryci będą utrzymywani z niemieckich inwestycji w Chinach. > Upraszczasz obraz. Po za tym konsolidacja kontynentalna to nie jest dobry dla Polski scenariusz. Przynajmniej w perspektywie krótkookresowej i średniookresowej, bo czymś innym, w tym wypadku, jest perspektywa długofalowa. Argumentowałem kiedyś na ten temat.
Wiem, że nic nie wiem
|
|
| | | |  | | Thoter (6650 punktów) | >>Prawda jest taka, że Chiny najwięcej skorzystały na wymordowaniu przez: Brytyjczyków i Żydów >>amerykańskich, Żydów komunistów.
>To Twoja teoria, a nie prawda.
Pomyliłem się, prawda jest taka, że najwięcej skorzystali ci co najwięcej zainwestowali w wojny w Europie, czyli Żydzi amerykańscy. Nie wiemy ile zainwestowali w III Rzeszą, wiemy ile w przejęty ZSRR. To są koszty, teraz zyski: ile byli warci naukowcy wykradzeni z Europy ?? Ile Żydzi amerykańscy zarobili na hegemoni, którą zdobyli mordując miliony ludzi ?? Na pewno jest to ogromna kasa, jeżeli na swoje fabryki wojen wydają rocznie bilion dolarów. Chińczycy nikogo nie mordowali, nikogo nie okradali a przekroczyli potencjał gospodarczy Żydów amerykańskich. Przy dużo mniejszych kosztach osiągnęli to co Żydzi amerykańscy. Żydzi amerykańscy robią teraz to, co robili zanim wywalczyli hegemonię, inwestują w wojny. Sprzęt do mordowania mają, mają armie otumanionych, którzy chcą finansować i ginąć za ich hegemonię. Problem jest taki, że Chiny można pokonać tylko bronią atomową lub operacją, którą przeprowadzili w Polsce, kryptonim QRHELPFUL. Otumanić cały naród, napisać mu historię i stworzyć "bohaterów" i wyznawców kultów, które w dłuższym czasie zniszczą chiński naród. Chińczycy bronią się mając z górki. Żydzi amerykańscy atakują pod góry. Żydzi amerykańscy będą musieli jakoś dołączyć banderowców, komuś do garka, bo wyprawa po łupy do Rosji się nie powiodła. Świat jak zobaczy, jak skończyli amerykańscy banderowcy, to nikt się z Żydami amerykańskimi nie będzie pakował w ich proxy war. Niemcy dopiero teraz mają szansę odegrać się za to, co im zrobił Bernard Baruch z Brytyjczykami. Musisz pojąć, że większa część świata nie jest otumaniona wersją historii napisaną przez siostrzeńca Freuda.
> Po za tym konsolidacja kontynentalna to nie jest dobry dla Polski scenariusz.
Tzw. solidarność i polskojęzyczne demokratyczne władze zniszczył przemysł stoczniowy zbudowany przez komunistów a w większości sfinansowany przez ZSRR. Nie mając statków, robienie geszeftów z tymi zza oceanu, to jest dobry interes, ale dla tych co pobierają fracht i ubezpieczają ładunki. Żyd amerykański gwarantuje nam tylko ponoszenie kosztów swoich fabryk wojen. W zamian za to bank JP Morgan, sprowadzony przez Żyda Morawieckiego, nadrukuje nam papieru fiducjarnego a telawizor zagwarantuje lepszą rozrywkę.
|
|
| | | | |  | | quick (6854 punktów) | > Musisz pojąć, że większa część świata nie jest otumaniona wersją historii napisaną przez siostrzeńca Freuda.Narracje kształtuje kompromis, co do oceny prawdziwych wydarzeń. > Żyd amerykański gwarantuje nam tylko ponoszenie kosztów swoich fabryk wojen.Bezpieczny teren to dobre miejsce na inwestycje. Np; www.trade.(*)rykanskie-inwestycje-w-polsce/Inwestycja Intela, sformalizowana przy udziale PAIH, jest największą BIZ w 2023 roku i największą w dotychczasowej historii Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych w Polsce. Wartość projektu szacowana jest na 4,6 mld USD. W Miękini oraz Środzie Śląskiej koło Wrocławia Intel wybuduje zakłady integracji i testowania półprzewodników tworząc tym samym ponad 2 tysiące nowych miejsc pracy. Polska dzięki tej inwestycji stanie się częścią najważniejszego obecnie sektora gospodarki, jakim są półprzewodniki. Firma Intel posiada już w Gdańsku dział badań i rozwoju (R&D), w którym projektowane są mikroprocesory. Centrum R&D jest jednym z największych spośród 23 laboratoriów zlokalizowanych w Europie i zatrudnia ponad 4500 pracowników. Visa, jeden z amerykańskich światowych liderów płatności cyfrowych, również z udziałem PAIH, podjęła decyzję nowej inwestycji na naszym rynku. Visa otworzy w Polsce globalny hub technologiczno-produktowy. Projekt będzie pierwszym tego rodzaju projektem w Europie Środkowo-Wschodniej i piątym w globalnym znaczeniu strategicznym. W ciągu najbliższych kilku lat w hubie znajdzie pracę 1500 specjalistów z obszaru technologii. Korporacja Raytheon Technologies Corp., firma obecna w Polsce już kilkadziesiąt lat. Projektuje, uczestniczy w pracach badawczo-rozwojowych oraz wytwarza, wraz z obsługą posprzedażową i eksportem, zaawansowane technologicznie produkty. Koncern zatrudnia prawie 9 tysięcy osób w przemyśle obronnym, lotniczym i wytwórczym. Firma stworzyła prawdziwie podkarpacką dolinę lotniczą, a w Rzeszowie - stolicy regionu - oddział produkujący pomocnicze silniki dla Airbusa, Boeinga i Embraera. We Wrocławiu natomiast znajduje się kompleks badawczo-rozwojowy oraz produkcja systemów sterowania napędami statków powietrznych, lotniczej hydrauliki i układów paliwowych. Korporacja jest gigantem technologii lotniczych i zbrojeniowych. Wiem, że nic nie wiem
|
|
| | | | | |  | | Thoter (6650 punktów) |
> >Żyd amerykański gwarantuje nam tylko ponoszenie kosztów swoich fabryk wojen.> Bezpieczny teren to dobre miejsce na inwestycje.> Ile Żydzi amerykańscy wymordowali ludzi tylko w XXI wieku ?? Kogo i na ile okradli ?? Najbezpieczniejsze miejsce to wg Ciebie jest w koło magazynów z bronią Żydów amerykańskich. Może tak było w czasach gdy oszczepami rzucano. Dzisiaj każdy taki magazyn z łatwością rozwalą rakiety hipersoniczne z głowicami atomowymi. Żydzi amerykańscy utracili możliwość bezpiecznego dowożenia swojej ludobójczej amunicji na linie swoich proxy war. W Polsce nikt nie będzie inwestował, bo po prostu mu się to nie opłaci. Energia droga, wysokie podatki, prymitywni robole zdolni tylko obsługiwać wózki widłowe. Chiny ustaliły maksymalne ceny światowe na takim poziomie, że tylko im się opłaci produkować. Dynamika zmian, na rynku najnowszych technologii, narzucona przez komunistyczne Chiny, powoduje, że nie opłaca się niczego budować, bo zanim się ukończy budowę, towar jest już przestarzały i nie znajdzie nabywców w krajach, które dorobiły się na koloniach. Gdyby w Polsce zaczęto przestrzegać, tylko w 90% wymyślonych przepisów i norm to już by wszyscy, zaczynając od Polaków stąd uciekli. Komuniści mieli, przy każdej ambasadzie, komórkę zajmującą się wykradaniem technologii. Byli najlepsi w wykradaniu, zaraz po Żydach, niestety w Polsce nie było i nie ma inżynierów na przynajmniej europejskim poziomie. Dzisaj polskojęzyczne władze inwestują naszą kasę w gospodarkę banderwoców, którzy mordowali naszych dziadków i ojców. Kto przyjedzie do "niepodległej" Polski by go oskubano, a kasę posłano banderowcom? Gospodarka, znokautowanych w proxy war banderowców, jest jeszcze zasilana z jewropejkiego budżetu. Banderowcom będziemy budować szerokie tory do portu w Szczecinie, będziemy dawać prąd za darmo i wszystko co Żyd Zelenski każe, a potem ten, kogo tam "demokratycznie" zainstaluje CIA u władzy. pl.wikipedia.org/wiki/Richard_SorgeRichard Sorge ps. Ramsay (ur. 4 października 1895 w Sabunczi, zm. 7 listopada 1944 w Toshimie) - niemiecki dziennikarz, doktor nauk politycznych, członek KPD i WKP(b) oraz agent prowadzący działalność szpiegowską na rzecz Związku Radzieckiego.Dzisiaj mamy osiemdziesiątą rocznicę jak w więzieniu Sugamo stracono Richarda Sorge. Ucz się historii. Masz ogromne braki do nadrobienia.
|
|
| | | | | | |  | | quick (6854 punktów) | > W Polsce nikt nie będzie inwestował, bo po prostu mu się to nie opłaci. Energia droga, wysokie podatki, prymitywni robole zdolni tylko obsługiwać wózki widłowe.Podałem przykłady. Niemcy i Francuzi też u nas inwestują. > Chiny ustaliły maksymalne ceny światowe na takim poziomie, że tylko im się opłaci produkować.Nowa ekonomia?  > Dynamika zmian, na rynku najnowszych technologii, narzucona przez komunistyczne Chiny, powoduje, że nie opłaca się niczego budować, bo zanim się ukończy budowę, towar jest już przestarzały i nie znajdzie nabywców w krajach, które dorobiły się na koloniach.Z tego co wiem to chodzi m.in o półprzewodniki, i to nie Chiny są w tej materii liderem. Tajwan. www.shiphu(*)si-producenci-polprzewodnikow/Firmy tajwańskie odpowiadają za 50% światowego rynku półprzewodników. Największą tajwańską firmą produkującą półprzewodniki jest TSMC (typ foundry). Klientami TSMC są takie przedsiębiorstwa jak Intel, Apple, AMD, Nvidia i Qualcomm. Inne duże tajwańskie firmy półprzewodnikowe to: UMC, największy dostawca układów scalonych po TSMCPSMCVIS. Siła geopolityczna branży półprzewodników Tajwanu jest często określana mianem "Krzemowej Tarczy". Wiem, że nic nie wiem
|
|
| t1ress (-2 punktów) | > Ciągle widzę koncepcję waluty BRICS rzucaną dookoła i nie ma to dla mnie sensu. Nie sądzę, żeby> miało to jakąkolwiek wartość dla Chin ani Indii. W jakim świecie miałoby to zostać zaakceptowane? omegle xenderI got this,...
|
|
| zeniu73 (6483 punktów) | >Ciągle widzę koncepcję waluty BRICS rzucaną dookoła i nie ma to dla mnie sensu. Nie sądzę, żeby >miało to jakąkolwiek wartość dla Chin ani Indii. W jakim świecie miałoby to zostać zaakceptowane?
W jakim świecie? Nie cały świat jest Europą i nie cały świat jest naćpany moraliną, megalomanią, przekonaniem, że jest lepszy.
Nie cały świat jest rasistą szczekającym, że jest antyrasistą.
Po prostu przyjmij do wiadomości, że poza Europą jest jeszcze inny świat, który być może inaczej myśli niż moraliną zeżarci Europejczycy.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|