 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-05-2009 21:30 | julek (1527 punktów) | Wybory
7 na 7 | Przed nami wybory do europarlamentu , a ja "jestem w kropce" ; 1.- umowa społeczna ,-> demokracja ,-> moi przedstawiciele,-> obowiązek cywilizowanego człowieka ->nieobecni nie mają racji. 2.- wprost tragiczny poziom ludzi nas reprezentujących - po obu stronach . 3.- wprost tragiczny poziom "dyskusji politycznej" w mediach . Czy rozmowa na ten temat ma sens ? Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ? Wcześniej "było coś do ugrania" , dzisiaj wydaje mi się już nie . Uwierzcie choć jestem "po przejściach" po raz pierwszy źle się czuję w tej sytuacji . Pozdrawiam , prosząc o pomoc i zapewniając , że nie jest to żadne badanie socjologiczne lecz pytania "obywatela" przed popełnieniem grzechu zaniechania - julek  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Sylwek (15472 punktów) | To przykre ale muszę ci przyznać rację - nie mam zielonego pojęcia na kogo głosować.
|
|
 | 1 na 1 | Jankowski agnostyk (405 punktów) | > To przykre ale muszę ci przyznać rację - nie mam zielonego pojęcia na kogo głosować.Poczekaj parę lat jeszcze,to założę partię racjonalistów.
|
|
 | Habari (247 punktów) (zablokowany) | >To przykre ale muszę ci przyznać rację - nie mam zielonego pojęcia na kogo głosować. Trzeba głosować na Narodowy Front Wyzwolenia Judei. Mają swoją historię, tradycję i zasługi, np. kiedyś prawie udało im się uwolnić Błajana.
"Dopóki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie zyje tylu idiotów" S. Lem
|
|
3 na 3 | -jad- (18783 punktów) |
> Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ?Według mnie, tak; ja się nie wybieram. open your eyes
|
|
 | 2 na 2 | Autografka (10638 punktów) | > >Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ?> Według mnie, tak; ja się nie wybieram.> open your eyesJad, przyznam, że mi się kliknęło ty razem  Niech będzie bonus za całokształt  Chciałam odpowiedzieć. Też nie jestem do nikogo przekonana, ale może jednak warto pójść i zagłosować. Po co tak łatwo oddawać miejsca partiom typu Libertas. Wiem, że nieraz już byliśmy w sytuacji kiedy można było wybrać tylko mniejsze zło i, że potem różnie się działo, ale myślę, że pomimo wszystko warto zagłosować.
|
|
|  | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) |
> Też nie jestem do nikogo przekonana, ale może jednak warto pójść i zagłosować. Po co tak łatwo oddawać miejsca partiom typu Libertas. Wiem, że nieraz już byliśmy w sytuacji kiedy można było wybrać tylko mniejsze zło i, że potem różnie się działo, ale myślę, że pomimo wszystko warto zagłosować. Zabawne, że nie podajesz żadnego argumentu za głosowaniem. Niech sobie wybierają nawet Libertas. Inni. Ja nie idę, bo nie mam na kogo głosować, nikomu nie ufam i w ogóle jestem przeciw wszystkim  Pozdrawiam. open your eyes
|
|
| |  | | Autografka (10638 punktów) | > >Też nie jestem do nikogo przekonana, ale może jednak warto pójść i zagłosować. Po co tak łatwo oddawać miejsca partiom typu Libertas. Wiem, że nieraz już byliśmy w sytuacji kiedy można było wybrać tylko mniejsze zło i, że potem różnie się działo, ale myślę, że pomimo wszystko warto zagłosować.> Zabawne, że nie podajesz żadnego argumentu za głosowaniem. Niech sobie wybierają nawet Libertas. Inni.> Ja nie idę, bo nie mam na kogo głosować, nikomu nie ufam i w ogóle jestem przeciw wszystkim  > Pozdrawiam.> open your eyesNo bo to też i prawda, że żadnego pozytywnego argumentu nie widzę.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Celtyk (3337 punktów) | > Akurat tak się szczęśliwie złożyło, że do PE kandyduje osoba, którą znam osobiście. Pewnie też nie jest idealna (na pewno nie...), ale przynajmniej wiem, że wstydu nie przyniesie i plamy nie da. W takim razie pójdę na głosowanie, bo mam na kogo zagłosować. Szczęśliwie też się złożyło, że jest to osoba z PO, a zatem z "najmniejszego zła"  Ty masz szczęście, a ja te listy dokładnie przestudiowałem i znalazłem w ogóle jedno nazwisko. I jakoś nie bardzo mi się uśmiecha oddać głos na tego oszołoma  Reszty nazwisk nie znam więc jak mam oceniać kandydatów? Nie mogę znaleźć żadnej informacji (może się słabo staram...) poza wiek, wykształcenie, miejscowość zameldowania i przynależność polityczną (może nie o wszystkich, ale o zdecydowanej większości). W wyborach do tej pory udział brałem zawsze. Ale w tym roku mam na prawdę poważny dylemat moralny, czy warto oddać głos w moim wypadku "w ciemno", czy nie oddać go wcale  A nie mogę się jakoś przełamać do głosowania wyłącznie na listę (choć tak wygląda nasza ordynacja przynajmniej parlamentarna). Poza tym głosując "w ciemno" mogę trafić jeszcze gorzej niż zdać się na wybór innych.
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
 | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | >>Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ? >Według mnie, tak; ja się nie wybieram.
Jeszcze nie zdecydowałem o pójściu lub nie, ale faktycznie nie widzę żadnej, możliwej do zaakceptowania gęby wśród kandydatów. Mam wrażenie, że bardziej niż do tej pory szmalem im z mordek jedzie.
|
|
 | 3 na 3 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > >Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ?> Według mnie, tak; ja się nie wybieram.A ja zawsze chodzę. Nawet w Szwecji się pofatygowałam 300 km żeby zagłosować. I jeszcze załatwiłam sobie podwózkę i obstawę, wcześniej im wmawiając, że pozwiedzamy Sztokholm, a jak już jadą, to niech się zarejestrują, a może im się zachce...  Raz, że głupio byłoby potem komentować. A dwa - politolog i nie chodzi na wybory?! Zgroza! 
and that's it.
|
|
|  | 6 na 6 | -jad- (18783 punktów) |
> Raz, że głupio byłoby potem komentować.A jak tym, na których głosowałaś się poszczęści to nie będzie głupio komentować? > A dwa - politolog i nie chodzi na wybory?! Zgroza!  No tak. Podobnie jak górnik, co pali gazem. Pozdrawiam. open your eyes
|
|
| |  | 3 na 3 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > A jak tym, na których głosowałaś się poszczęści to nie będzie głupio komentować?Nie wiem, co rozumiesz przez "poszczęści"? Wygrają, tak? No dobrze, super, tym bardziej trzeba będzie komentować - wybrałam, to mam. Trzeba pilnować.  > >A dwa - politolog i nie chodzi na wybory?! Zgroza!  > No tak. Podobnie jak górnik, co pali gazem.> Pozdrawiam.Cuś w tym stylu  Ja wiem, że inni mogą myśleć totalnie inaczej, ale jak się namęczyłam na tych cholernych partiach i systemach politycznych, historii myśli politycznej, wstępie do, tak się człowiek nauczył, nauczył, nasłuchał o społeczeństwie obywatelskim i co? Teraz siedzieć i nic? Czułabym się kompletną hipokrytką... Jak ktoś uważa, że nie ma sensu, to ja go nie zmuszę, ale wiesz - wszystkie te oszołomy chodzą, bo właśnie czują, że powinny... a masa ludzi myślących nie chodzi i ciągle na tych wyborach dupa, panie...
and that's it.
|
|
 | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) | > >Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ?> Według mnie, tak; ja się nie wybieram. Mam siedzieć w domu skoro mogę wybierać pomiędzy Józefem Piniorem i Ryszardem Legutko? Ani myślę! Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | 3 na 3 |
|  | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) | > >>Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ?> >Według mnie, tak; ja się nie wybieram.> Mam siedzieć w domu skoro mogę wybierać pomiędzy Józefem Piniorem i Ryszardem Legutko? Ani myślę!> Pozdrawiam> Niech strój słów podkreśla urodę myśliNa tym zdjęciu w Wiki Legutko wygląda, jakby chciał prezydenta w pierścień cmoknąć
|
|
2 na 2 | stilgar (7322 punktów) | Wybory to nie obowiązek. Masz prawo nie głosować i nie jest niczym złym skorzystanie z tego prawa. Jednak, jak sam zauważyłeś, twoje narzekanie po wyborach będzie trochę nie na miejscu
|
|
 | 8 na 8 | Adamiak (36436 punktów) | > Wybory to nie obowiązek. Masz prawo nie głosować i nie jest niczym złym skorzystanie z tego prawa. Jednak, jak sam zauważyłeś, twoje narzekanie po wyborach będzie trochę nie na miejscu  Mam inne zdanie. Już to gdzieś tu pisałem, że "bardziej na miejscu" jest nie głosować wcale, niż głosować na pajaca tylko dlatego, że na kogoś "należało, wypada", albo żeby mieć prawo narzekać. Nikt mnie nie przekona, że moje narzekanie "jest nie na miejscu" tylko dlatego, że nie poszedłem głosować mając do wyboru głos na złodzieja, idiotę lub dwóch w jednym. Dopóty, dopóki jestem obywatelem mam prawo narzekać na każdego z dysponentów moją kasą, wolnością, prawami i obowiązkami.
|
|
 | 4 na 4 | Celtyk (3337 punktów) | > Wybory to nie obowiązek. Masz prawo nie głosować i nie jest niczym złym skorzystanie z tego prawa. Jednak, jak sam zauważyłeś, twoje narzekanie po wyborach będzie trochę nie na miejscu  Dlaczego? Skoro mam prawo głosować/nie głosować, to dlaczego w przypadku niegłosowania moje narzekanie będzie "troche nie na miejscu"? Być może nie skorzystam ze swego prawa z kilku powodów: - Po co mam głosować na kogoś, na kogo nie chcę głosować?
- Mam głosować na kogoś kogo toleruje bardziej niż innego - wybór mniejszego zła ? To lepiej nie iść.
- Jak mam oddać pusty lub nieważny głos, to wole się wcale nie fatygować. Szkoda mego czasu na wyprawę i czasu komisji na przekładanie mego nieważnego głosu
A do narzekania mam prawo, bo skorzystałem ze swego prawa nie pójścia na wybory. Nie dlatego, że mi się nie chciało, czy uważałem, że to zbyt wielki wysiłek jaki trzeba ponieść dla demokracji tylko dlatego, że nie było kandydata dla którego wedle mojej subiektywnej oceny warto było ten wysiłek ponieść. Niestety, ale z roku na rok nasza scena polityczna schodzi na coraz większe psy (nie ubliżając psom) Ciągle kręcą się te same twarze, tylko pod szyldami innych partii politycznych. Wczoraj jeszcze był w opozycji a dziś startuje na listy wyborczej koalicji  Po co mam iść i głosować na kogoś kto dziś jest liberałem, a jutro będzie socjalistą? A i tak nie będzie robił nic konkretnego dla kraju (o ile będzie robił cokolwiek)Wiem, że tylko krowa nie zmienia poglądów, ale ja za zmianą poglądów naszych polityków czasem nie nadążam  Karuzela się wolniej kręci niż oni zmieniają poglądy 
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
1 na 1 | xarion (917 punktów) | A może "zakulisowy" stosunek UE do Polski trochę Ci pomoże w rozważaniach... 
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
 | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) | > A może "zakulisowy" stosunek UE do Polski trochę Ci pomoże w rozważaniach...  Wierzysz w autentyczność tego lichego pamfletu? Cytat:Na przykład niedługo rozpocznie się dyskusja w Unii o podziale środków budżetowych na kolejną 7-letnią perspektywę finansową, począwszy od 2013. Czy to język prywatnej rozmowy przy stole, czy raczej lichej parlamentarnej przemowy? A co z samą taśmą? Czy tak trudno było zamieścić w sieci oryginalny zapis? Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | | xarion (917 punktów) |
> Wierzysz w autentyczność tego lichego pamfletu? Wiara jest towarem deficytowym...bardzo... Pozdrawiam
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
 | | Meretseger (61860 punktów) | > A może "zakulisowy" stosunek UE do Polski trochę Ci pomoże w rozważaniach...  Mój stosunek do tego tekstu jest wysoce nieufny...
|
|
|  | 2 na 2 | julek (1527 punktów) |
Nie branie udziału w wyborach do europarlamentu stawia mnie w pozycji "eurosceptyka" - ale : 1.Efekt ekonomiczny integracji europejskiej dla kraju jest niewątpliwie dodatni. 2.Integracja europejska daje szansę zwiększenia wydatków na naukę i edukację. 3.Integracja europejska powoli , ale systematycznie spowoduje że "my" ,dodam nieskromnie / racjonaliści i ateiści / będziemy mieć łatwiej . Wiem brzmi to patetycznie - - dlatego cytowany za rudyment'em slogan > ".. mamy wybory, ale nie mamy wyboru.<,-rozumiem jak "dwa w jednym" - nie ma na kogo ale wybieram mniejsze zło - jak w życiu . julek
|
|
| |  | 1 na 1 | Celtyk (3337 punktów) | > 1.Efekt ekonomiczny integracji europejskiej dla kraju jest niewątpliwie dodatni. To się zgadza. > 2.Integracja europejska daje szansę zwiększenia wydatków na naukę i edukację. Szanse daje, czy będzie to rzeczywistością to pewności nie ma (ale jak coś to nie będzie to raczej wina UE). > 3.Integracja europejska powoli , ale systematycznie spowoduje że "my" ,dodam nieskromnie / racjonaliści i ateiści/ będziemy mieć łatwiej . Miejmy nadzieję  > Wiem brzmi to patetycznie - Może tylko trochę...  > - dlatego cytowany za rudyment'em slogan> >".. mamy wybory, ale nie mamy wyboru. Niestety ale to smutna prawda  > ,-rozumiem jak "dwa w jednym" - nie ma na kogo ale wybieram mniejsze zło - jak w życiu . Ja już to przerabiałem, i nie wiem, czy chcę drugi raz. Wracając jeszcze do pkt. 3 Wczoraj słyszałem hasło niestety (nie pamiętam radio albo TV): UE da na monitoring abyśmy czuli się bezpieczniej....  Jakoś mam mieszane od uczucia do jednego słowa w tym haśle...  a chodzi mi o słowo "abyś My"  Kto będzie czuł się bezpieczniej... 
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
| |  | 1 na 1 | xarion (917 punktów) | > Nie branie udziału w wyborach do europarlamentu stawia mnie w pozycji "eurosceptyka" Rany Julek, to nie tak...  Można UE nie kochać, wystarczy tolerować (wynik chłodnej kalkulacji), ale dylemat wynika z bylejakości (delikatniej nie umiem..  ) naszej sceny politycznej...
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
| | |  | 1 na 1 | julek (1527 punktów) | > >Nie branie udziału w wyborach do europarlamentu stawia mnie w pozycji "eurosceptyka"> Rany Julek, to nie tak...  > Można UE nie kochać, wystarczy tolerować (wynik chłodnej kalkulacji), ale dylemat wynika z bylejakości (delikatniej nie umiem.. ) naszej sceny politycznej... To wszystko wiem .... ale niestety, to jest n a s z a scena polityczna . julek
|
|
| | | |  | | xarion (917 punktów) | > To wszystko wiem .... ale niestety, to jest n a s z a scena polityczna .Białoruska Centralna Komisja Wyborcza oświadczyła, że nie dopuści do fałszowania wyników wyborów przez głosujących obywateli. Więc nasza scena polityczna jest, jaka jest... 
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
| | |  | | Paul (408 punktów) |
> Rany Julek, to nie tak...  Przepraszam , ale tu chyba chodzi o Marka JurkaWczoraj miałem okazje obejrzeć spot Prawicy Rzeczypospolitej. Ciekawe jakim prawem kadzi tam Jurusiowi Wojciech Cejrowski , który zamienił obywatelstwo polskie na ecuadorskie . Pozdrawiam.
|
|
|  | | Smith (10069 punktów) | > > A może "zakulisowy" stosunek UE do Polski trochę Ci pomoże w rozważaniach...  > Mój stosunek do tego tekstu jest wysoce nieufny...Brzmi jak by to miał być scenariusz do klipu wyborczego Kaczyńskich
|
|
9 na 9 | rudyment (3233 punktów) | Zostaje jedynie powtórzyć stary przedwyborczy slogan: mamy wybory, ale nie mamy wyboru.
"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
|
|
 | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >mamy wybory, ale nie mamy wyboru.
Polityczna scena przypominać zaczyna sklepy realnego socjalizmu: mieliśmy sklepy, a w nich brak wyboru.
|
|
|  | | Celtyk (3337 punktów) | > sklepy realnego socjalizmu: mieliśmy sklepy, a w nich brak wyboru.A gołe Haki to co? 
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
|  | 2 na 2 | rudyment (3233 punktów) | > >mamy wybory, ale nie mamy wyboru.> Polityczna scena przypominać zaczyna> sklepy realnego socjalizmu: mieliśmy sklepy, a w nich brak wyboru.Ba, nawet wtedy był większy - za tę samą kartkę mogłeś kupić wódkę albo papierosy. Teraz za kartkę wyborczą dostajesz to samo, niezależnie od tego, który kwadracik zakreślisz 
"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
|
|
6 na 6 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
6 na 6 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Wcześniej "było coś do ugrania" , dzisiaj wydaje mi się już nie .Jeśli uważasz, że w Parlamencie Europejskim nic się nie dzieje, że obecność Polaków tamże nie ma dla Polski znaczenia, więc nie warto brać udziału w wyborach, to może podejdź do nich inaczej: czy chciałbyś, aby taka Anna Sobecka przez 5 lat dostawała tyle kasy za ośmieszanie Polski swoimi kruchcianymi poglądami?
Czy chciałbyś, aby taki skazany i podejrzany Zbigniew Z. umknął polskiemu wymiarowi sprawiedliwości dekując się w ławach PE?
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
1 na 1 | Autografka (10638 punktów) | |
|
 | 2 na 2 | sztejkat (4743 punktów) | Świetnie. Wyszła mi Samoobrona. Urwał nać x)
Najbliższa pasująca partia leży w Czechach - SSO.
Co niefortunnie potwierdza nieprzyjemną prawdę - w Polsce nie posiadam obecnie swojej reprezentacji w polityce.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
|  | | liliac (147340 punktów) | >Co niefortunnie potwierdza nieprzyjemną prawdę - w Polsce nie posiadam obecnie swojej reprezentacji w polityce.
Tak to i ja mam :/
Obyczajowość po lewicy, gospodarka po prawicy i wychodzi mi na osi, gdzieś w połowie.
|
|
1 na 1 | catseye (1381 punktów) | >Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ? >Wcześniej "było coś do ugrania" , dzisiaj wydaje mi się już nie .
Ale ciągle jest sporo do stracenia, czego nas nauczył PIS. Dlatego uważam, że jeśli nie daje się glosować "na" to trzeba (TRZEBA) glosować "przeciw".
|
|
| Matix (5786 punktów) | A ja bym chciał żeby ludzie wreszcie zaczęli się interesować konkretnymi osobami kandydatami, a nie partiami. Ważne jest żeby ludzie interesowali się osobowością danych kandydatów, a nie tylko pobieżnie czytali jakie mają wykształcenie itd.
|
|
6 na 6 | Adamiak (36436 punktów) | >Przed nami wybory do europarlamentu , a ja "jestem w kropce"...
Ja nie jestem w żadnej kropce, choć jeszcze nie zdecydowałem, czy głosować pójdę.
Parę razy już głosowałem i wiele głosowań olałem, za każdym razem robiąc to z różnie, mniej lub bardziej świadomie rejestrowanych i auto-motywowanych, ale zawsze egoistycznych pobudek.
Jeśli pójdę na to głosowanie - będzie to najbardziej świadomie egoistyczny gest, jaki do tej pory wyartykułowałem w takich okolicznościach - nie pójdę głosować na kogoś/coś czy przeciw komuś/czemuś, lecz dla własnego, krystalicznie wyraźnego poczucia satysfakcji(?) z samego gestu. Jeśli nie pójdę, to wyłącznie z tego samego powodu.
W tych wyborach już nawet nie chce mi się doszukiwać innych, poza-egoistycznych pseudo-motywów.
Edycja: W oczach oglądanych kandydatów nie widziałem niczego, prócz nieukrywanych lub nieudolnie ukrywanych € € € € € € € € €... oraz € € € € € € € € €... z odrobiną € € € € € € €, doprawionych szczyptą € € € € € € €.
Nie dziwię się, nawet nie bardzo mieli z czego wziąć inne motywacje. Więc ja im roboty załatwiać nie chcę, mnie też nikt nie załatwiał.
|
|
 | 7 na 7 | diogenes (42753 punktów) | >ja im roboty załatwiać nie chcę, mnie też nikt nie załatwiał.
Demokracja: cały naród wybiera pracę ofermom.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >W oczach oglądanych kandydatów nie widziałem niczego, prócz nieukrywanych lub nieudolnie ukrywanych €...
Słowem jak nie kurwiki, to €, jak nie €, to $.
|
|
|  | | Adamiak (36436 punktów) | >>W oczach oglądanych kandydatów nie widziałem niczego, prócz nieukrywanych lub nieudolnie ukrywanych €... >Słowem jak nie kurwiki, to €, jak nie €, to $.
A to już nie to samo?
|
|
2 na 4 | ironin (323 punktów) | > Przed nami wybory do europarlamentu , a ja "jestem w kropce" ;> Pozdrawiam , prosząc o pomoc i zapewniając , że nie jest to żadne badanie socjologiczne lecz> pytania "obywatela" przed popełnieniem grzechu zaniechania - julek  Może to, coś pomoże: www.latarnikwyborczy.pl/
|
|
 | | Matix (5786 punktów) | wyszło mi PSL, a na drugim miejscu UPR z tym że różnicą jedynie 1% na kogo mam zagłosować?
|
|
 | |
2 na 2 | Łukasz Patejuk (3 punktów) | "Demokracja to najbardziej ułomny system polityczny gdyż błędy nielicznych dostępne są dla ogółu" Choć całkowicie zgadzam się z tym stwierdzeniem muszę powiedzieć, że póki co ludzkość nie wymyśliła niczego lepszego. A propos pytania >Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ? W moim osobistym odczuciu absolutnie postawą racjonalną nie jest. Fakt być może jeden głos świata nie zmieni, ale czy nie pamiętacie reklamy telewizyjnej na którą podczas ostatnich wyborów oburzał się PiS? To szło chyba tak " zmień Polskę idź na wybory". Polska się nie zmieniła zbyt wiele co prawda zmieniła się tylko koalicja w parlamencie ale na tym właśnie polega demokracja. Jeżeli się nie głosuje, nie bierze udziału w wybieraniu "swoich" reprezentantów ci narzucani są nam przez resztę społeczeństwa. Do wyborów iść trzeba! A jeżeli mam problem z wyborem kandydata?- zapytają co poniektórzy. Obecnie na jedno z 50 miejsc do PE przypada średnio 23 kandydatów więc jest w czym wybierać trzeba się tylko pofatygować i wybrać w Waszym odczuciu najlepszego. Pozdrawiam
|
|
2 na 2 | Głąbiński (3538 punktów) | > Przed nami wybory do europarlamentu , a ja "jestem w kropce" ;Zdarza się, ale jedźmy dalej: ... > Wcześniej "było coś do ugrania" , dzisiaj wydaje mi się już nie .> Uwierzcie choć jestem "po przejściach" po raz pierwszy źle się czuję w tej sytuacji .Zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć, o czym w tych dwu zdaniach mowa i z tego względu odwołam się bez cytowania do opinii wyrażonych w innych postach. Często pojawia się tam sąd, że wszyscy kandydaci są niewiarygodni lub gorzej. Opinia ta podawana jest bez uzasadnienia, jako truizm. Rzeczywiście, formujące naszą wiedzę o świecie media, w których obowiązuje zasada , że jedynie maksymalnie udramatyzowany skandal może być "dobrze sprzedającym się" newsem, zniechęcają do głosowania. Podobnie jest z prywatnymi "specjalistami", wśród których w Polsce panuje wyraźna moda na sądy w rodzaju "wszyscy kradną i oszukują". Jednak podobne tym są doniesienia prasowe o przemocy w szkole, bezradności czy niekompetencji nauczycieli i o łapownictwie oraz niskim morale lekarzy. Czy to skłoni kogokolwiek do tego, by dziecko uczyć wyłącznie w domu i leczyć się samemu? Parę razy spotkałem wymówkę o niedostatecznej informacji o kandydatach. No cóż, we wszystkich sprawach nasza wiedza jest cząstkowa. Ale czy podobny wzgląd skłoni nas np. do rezygnacji z koniecznej operacji hirurgicznej, w której, jeśli trafisz na partacza, możesz stracić życie? A powierzenie swego mandatu parlamentarnego jest koniecznością nieuniknioną, zarazem ryzyko straty osobistej mamy tu dużo mniejsze. Przede wszystkim jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że poseł w PE liczy się jedynie jako członek ugrupowania głosującego wspólnie (z których list biorą się autorzy pojedyńczych wyskoków w rodzaju propozycji zawieszenia krzyża w sali obrad, chyba wiemy?). Liczące się w PE są trzy kluby: najsilniejsza centrowa chadecja, słabsza socjaldemokracja i liberałowie. Pozostaje więc wybór między tymi trzema, no i nie głosować na wariata (teoretycznie może się taki trafić wszędzie). Po prostu sprawdzić dla każdej listy kandydatów, do której przyznaje się opcji w PE i nie brać poważnie tych, które deklarują się udziałem w grupie spoza wymienionej trójki. A jeśli kogoś interesuje, co na temat wyborów europejskich mam więcej do powiedzenia, proponuję zajrzeć do www.rmsld.gda.pl/files/09WyboryPE.doc
Stach M. G.
|
|
| Kowalska (14008 punktów) | A ja znalazłam rozwiązanie dla nas wszystkich. Tym jednym posunięciem naród pozbył by się wątpliwości, wahania "iść, nie iść"... Bo każdy miałby na kogo zagłosować.
Otóż pomysł przedstawia się następująco:
Do każdej listy, w każdym mieście, okręgu, trzeba dodać jednego kandydata A nie będzie to kandydat byle jaki. To będzie kandydat FIKCYJNY! Ktoś, kto w rzeczywistości nie istnieje, nie należy do żadnej partii, nawet do tych, co mówią, że są niezrzeszeni, a dzięki temu kandydują. Fikcja, jak Batman, Miś Uszatek czy inne Smurfy. Bez żadnego Peselu, NIP-u czy innego numerka. Co nam to daje? Zapyta ktoś dociekliwy. Wszystko.
1. Masz na kogo zagłosować. 2. Twój głos nie został zmarnowany. 3. Byłeś na wyborach i wypełniłeś obywatelski obowiązek, a co za tym idzie... 4. Po wyborach możesz narzekać, bo przecież oddałeś głos. 5. Nie musiałeś wybierać mniejszego zła. Przecież nie poparłeś żadnej z istniejących partii .
|
|
 | | Matix (5786 punktów) |
>1. Masz na kogo zagłosować. >2. Twój głos nie został zmarnowany. >3. Byłeś na wyborach i wypełniłeś obywatelski obowiązek, a co za tym idzie... >4. Po wyborach możesz narzekać, bo przecież oddałeś głos. >5. Nie musiałeś wybierać mniejszego zła. Przecież nie poparłeś żadnej z istniejących partii .
ten sam efekt osiągnę głosując na UPR
|
|
|  | 1 na 1 | Kowalska (14008 punktów) | >ten sam efekt osiągnę głosując na UPR<
Nieprawda. Gdyby więcej głosujących pomyślało jak Ty, to ludzie z UPR weszliby do PE. A osoba fikcyjna, ile by ludzi na nią głosów nie oddało nigdy się nie dostanie. Nigdzie.
|
|
| |  | | Matix (5786 punktów) |
> Gdyby więcej głosujących pomyślało jak Ty,na szczęście do tego nie dojdzie raczej na 100%
|
|
 | | Adamiak (36436 punktów) | >Otóż pomysł przedstawia się następująco: >To będzie kandydat FIKCYJNY!
Pomysł przedni.
>Przecież nie poparłeś żadnej z istniejących partii .
To kuszące, ale co dalej? Dalej, czyli zaraz po tym, jak w 2039 roku ucichną echa ostatniej sprawy sądowej pomiędzy wszystkimi FIKCYJNYMI o to, który z nich najbardziej POLSKO-FIKCYJNY i zwrot bezprawnie i złośliwie z motywów politycznych utraconych €€€.€€€.€€€,€€ wraz z odsetkami?
|
|
|  | | Kowalska (14008 punktów) | >Pomysł przedni.<
A dziękuję uprzejmie.
>To kuszące, ale co dalej? >Dalej, czyli zaraz po tym, jak w 2039 roku ucichną echa ostatniej sprawy sądowej pomiędzy wszystkimi FIKCYJNYMI o to, który z nich najbardziej POLSKO-FIKCYJNY i zwrot bezprawnie i złośliwie z motywów politycznych utraconych €€€.€€€.€€€,€€ wraz z odsetkami?<
Nic nie będzie. Zaraz po procesach zacznie się krzyczeć, że były fikcyjne.
|
|
| |  | | Adamiak (36436 punktów) | >Nic nie będzie. Zaraz po procesach zacznie się krzyczeć, że były fikcyjne.
Wybory? Teraz rozumiem.
|
|
dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | > wprost tragiczny poziom ludzi nas reprezentujących - po obu stronach (...) >Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ?
Oczywiście. Zawsze jedni są bardziej tragiczni od tych mniej tragicznych. A nawet jeśli na którejś liście naprawdę jest tylko samo dno, to wtedy należy zagłosować na pierwszą kobietę z listy. Kobieta głupia i zła nigdy nie jest aż tak głupia i aż tak zła, jak głupi i zły mężczyzna.
Ale tak ogólnie, to muszę się z Tobą zgodzić - jest naprawdę tragicznie. Obserwujemy zjawisko prostytucji politycznej na skalę gorszą niż kiedykolwiek, nawet PO doszlusowało do poziomu dna, umieszczając na swoich listach polityków z partii lewicowych.
doku
|
|
1 na 1 | lukaszewicz (5674 punktów) |
>Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ?
Udział w wyborach jest postawą nieracjonalną.Wynika to z faktu bardzo małego prawdopodobieństwa, że Twój głos coś zmieni.(zmieniłby gdyby kandydaci otrzymali tą samą ilość głosów . )
Mimo to idę na wybory.Bo mimo tak małego prawdopodobieństwa zepsułbym sobie cały dzień zadręczając się myślą że mogło się wydarzyć.
|
|
 | 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | >>Czy nie wzięcie udziału w wyborach jest postawą racjonalną ? >Udział w wyborach jest postawą nieracjonalną. >Mimo to idę na wybory.Bo[...]zepsułbym sobie cały dzień ...
Czyli wybór racjonalny.
|
|
|  | 1 na 1 | lukaszewicz (5674 punktów) |
> Czyli wybór racjonalny.
Okazuje się, że trudno być nieracjonalnym racjonalistą.
|
|
| |  | | Adamiak (36436 punktów) | > Okazuje się, że trudno być nieracjonalnym racjonalistą. Taki nasz los...eh!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|