Racjonalista - Strona głównaDo treści
Do czego dąży Putin?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
29-07-2014 22:16kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Do czego dąży Putin?
Nie znajduję odpowiedzi na pytanie o co chodzi Putinowi odnośnie Ukrainy.
Zaanektował Krym, a teraz prowadzi działania wojenne na wschodzie Ukrainy.
Z mediów dowiaduję się, że Putinowi chodzi o podtrzymywanie niepokojów na Ukrainie, no ale czy to można uznać za cel?
Są głosy, że Putin dąży do odtworzenia ZSRR, a nawet zajęcia terenów kiedyś zależnych od ZSRR - m. in. Polski.
Czy powinniśmy zapisać się na błyskawiczne kursy języka rosyjskiego?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Klapaucjusz (3379 punktów)
>Do czego dąży Putin?
Czeka jak USA i UE zasili jego skarbiec.
My też się do tego dołożymy.
Nasi politycy są bardzo hojni, więc pewnie sporo będzie trzeba wysupłać z własnego skarbca.
Selanos (12869 punktów)
>Są głosy, że Putin dąży do odtworzenia ZSRR, a nawet zajęcia terenów kiedyś zależnych od ZSRR - m.in. Polski.

Rosja ma kiepską gospodarkę i starzejące się siły zbrojne, może Putin chciał pokazać, że jeszcze coś mogą? Taka Ukraina to fajny cel, ma jeszcze bardziej kiepską gospodarkę i jeszcze starsze siły zbrojne. No i Krym - ładnie tam.

My za to mamy 48 f-16, jakby Putin chciał nas zaatakować, to będziemy mogli uciec nimi na zachód, tak jak kiedyś nasza marynarka wojenna odpłynęła w 39

>Czy powinniśmy zapisać się na błyskawiczne kursy języka rosyjskiego?

Ja już się zapisałem :>
KORUND (4922 punktów)
>[color=#330000]Nie znajduję odpowiedzi na pytanie o co chodzi Putinowi odnośnie Ukrainy.
>Zaanektował Krym, a teraz prowadzi działania wojenne na wschodzie Ukrainy.
>Z mediów dowiaduję się, że Putinowi chodzi o podtrzymywanie niepokojów na Ukrainie, no ale czy to
>można uznać za cel?
>Są głosy, że Putin dąży do odtworzenia ZSRR, a nawet zajęcia terenów kiedyś zależnych od ZSRR - m.
>in. Polski.
-Dąży do tego by było jak jest, czyli by wygrywał kolejne wybory i rządził sobie do śmierci. W tym kraju najłatwiej zdobyć sympatię narodu podgrzewając jego mocarstwowe, imperialne sentymenty. To nic, że i tak są największym krajem na świecie. To nic, że nie ma praktycznie państwa, z którymi graniczą, a które nie byłoby choć odrobinę okrojone z terytorium na rzecz kiedyś ZSRR, potem Rosji, a skorzystały też Ukraina i Białoruś na zachodzie. Im ciągle mało. Chcą Alaski i fińskich wysp na Bałtyku. Nie darmo Stalin wciąż cieszy się tam kultem, mimo iż to własny naród doświadczył najbardziej. Ludzie, którym w większości, przez okres ZSRR, do życia wystarczał bimber, kasza cebula i harmoszka, nie zaczną się nagle intensywnie upominać o demokrację, wolność słowa, prawdę historyczną, prawa człowieka, ekologię. Najważniejsze jest dla nich, aby czuli się obywatelami mocarstwa, którego wszyscy się boją i które dzielnie walczy ze "złym" Zachodem, dybiącym na ich bogactwa i terytoria. I to im Putin zapewnia.
30-07-2014 11:53 
 Ocena 2 na 2
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>-Dąży do tego by było jak jest, czyli by wygrywał kolejne wybory i rządził sobie do śmierci.

A on chyba nie zamierza w ogóle umierać:
nt.interia(*)-wladimir-putin-tez,nId,970284

A to informacja z wczoraj:
wiadomosci(*)e-bedziemy-niesmiertelni/8mcem
30-07-2014 12:05 
 Ocena 2 na 2
KORUND (4922 punktów)
>>-Dąży do tego by było jak jest, czyli by wygrywał kolejne wybory i rządził sobie do śmierci.
>A on chyba nie zamierza w ogóle umierać:
>nt.interia(*)-wladimir-putin-tez,nId,970284

-No ładnie. Pust' wsiegda budiet Putin?
30-07-2014 12:22 
 Ocena 1 na 1
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Putin to jeszcze pikuś. Tak czuję, że u nas pierwsze w kolejce będą biskupy. A swoją drogą, to ciekawy temat. Poważne instytucje jak NASA czy Google. Poważne uniwersytety i naukowcy. Poczytasz Kurzweila, Bostroma i innych i zaczynasz się nad tym zastanawiać. Transhumanizm, technologiczna osobliwość. Kurzweil twierdzi, że w roku 2050 będziemy mieli osobiste komputery o odpowiedniej mocy obliczeniowej i z możliwością emulgacji z nim własnego umysłu.
30-07-2014 13:01 
 Ocena 2 na 2
hamp (3461 punktów)
A niech opracuję tę nieśmiertelność - religia straci sens istnienia

Wieczność jest za nami już, wieczność jest przed nami tuż
Luxtorpeda
Marcin Trollosiewicz (1120 punktów)
>Są głosy, że Putin dąży do odtworzenia ZSRR, a nawet zajęcia terenów kiedyś zależnych od ZSRR - m.
>in. Polski.
>Czy powinniśmy zapisać się na błyskawiczne kursy języka rosyjskiego?[/color]

Na szczęście jeszcze jeszcze żyją społecznicy wspierający niegdyś Związek Radziecki, pomogą nam, oczywiście społecznie, nauczyć się języka raz dwa...

"Lecz tylko trollizm śpiących budzi" - Osnowa
opalony Ernest (9 punktów)
>Do czego dąży Putin?

No i sprawa się wyjaśniła, kanalia podła nałożyła embargo na jabłka i aby się jabłuszka nie zmarnowały, trza będzie przerobić na ocet jabłkowy i znowu będzie jak za komuny - sam ocet na półkach.
I tak szubrawiec bolszewicki osiągnie swój wstrętny cel - komunistyczną Polskę.
   

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365